Obsah  >>  Guláš  >>  Komunální a senátní volby 20.-21.října, aneb koho budeme vol
Strana:   1  ...  36  37  38  39  40  ...  94

Komunální a senátní volby 20.-21.října, aneb koho budeme vol

Schneider
Anonymní uživatel
Hlavně pro: anonym 11:00
7.10.2006 - 01:21
Nejde mi o to být slyšet, ani o poslední slovo. Jelikož mi však přecejenom některé souvislosti docházejí /jiné třeba ne/ - občas na ně reaguji.
Vezměte, ale např. anonymní příspěvek v 00:17 - dochází tomu člověku vůbec něco? Na toho jsem přestal prostě reagovat, nikoliv pro nedostatek argumentů, ale pro jeho hloupost, neomalenost a neslušnost. Ale stejně by mě zajímalo o kom to vlastně v tom příspěvku píše - tam mi nějak ta souvislost nedochází.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Schneider
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Cardinal de Richelie
7.10.2006 - 01:07
Pravda, uvedl jsem počet zastupitelů současných, ale i v onom minulém zastupitelstvu měla ODS silné zastoupení /o jakém se ani nezdá vám/ a spolu s koaličnímí partnery mohla rozhodovat; což bylo dosti důležité vzhledem k tomu, že někteří opoziční kandidáti se ještě před volbami dali slyšet, že v případě jejich vítězství /ČSSD/ by Grand opět prodali.
Ostatní informace jsou v pořádku a netřeba o nich pochybovati - ale známý intrikán musí pochybovat o všem, to se nedá nic dělat.

Srdečně zvu v sobotu 14.10. od 9 hod. na Masarykovo nám. na Koncert pro ODS.

12.10. od 17:00 hod. do Grandu na předvolební besedu.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Schneider
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Robin 5.10. 23:38
7.10.2006 - 00:39
No jo ... nějak jsem se /nemýlím-li opět/ asi nechal inspirovat slovenským pravopisem - tam jsem to tak myslím viděl napsané. Nicméně - mea culpa - .
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Vrah je vrah
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark a Robin
7.10.2006 - 00:29
Myslím že kompromisu asi společně nedosáhneme a tak bych tuto diskuzi raději uzavřel dokud je vedena v rozumné, tedy neurážlivé rovině.
Vraťme se raději zpět ke komunální politice o které má podle názvu být toto fórum - pokud chcete na téma pokračovat tak můžete klidně dál, vzhledem k tomu že jsem věřící a uznávám desatero ( nezabiješ ), tak nejsem objektivně nezaujatý.
Nicméně děkuji za inteligentní porovnávání různých názorů.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark
7.10.2006 - 00:11
Hrdinství Mašínů v kostce:

- První diverzní akce se omezovaly na vytloukání oken komunistických funkcionářů a ničení agitačních nástěnek
- Hlavní starostí skupiny bylo opatřit si zbraně. Za tímto účelem přepadli její členové 13. září 1951 policejní stanici v Chlumci nad Cidlinou. Sloužícího esenbáka Václava Kašíka se jim však nepodařilo zneškodnit. Nakonec jej Josef Mašín zastřelil. Úspěšnější byli až o dva týdny později v Čelákovicích, kde ukořistili samopaly a pistole. Z obav před možnou identifikací Ctirad Mašín podřízl příslušníka SNB Josefa Honzáka, omámeného chloroformem.
- Skupina se rozhodla uloupit peníze, z nichž měly být financovány diverzní akce. V převlečení za milicionáře přepadli auto vezoucí mzdy do fabriky Kovolis v Hedvíkově. Pokladník Josef Rošický se bránil. Josef Mašín ho nakonec při potyčce zastřelil jeho vlastní pistolí. Uloupených necelých 900 tisíc korun použili diverzanti především na nákup silných motorek. Člen skupiny Václav Švéda si z nich koupil také manželskou postel.
- Vrcholem odbojové činnosti skupiny bratří Mašínů se stalo zapálení 17 stohů na střední Moravě. Při útěku od místa činu Ctirad Mašín vystřelil oko hasiči Janu Lecjanovi.
- Během svého útěku zastřelili ještě několik východoněmeckých policistů.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Vrah je Vrah
7.10.2006 - 00:03
Stejně jako nesouhlasím se Sharkem, nemohu souhlasit i s Vámi, protože na rozdíl od Vás já uznávám institut nutné obrany. Stejně jako kat není vrahem, protože vykoná spravedlnost, tak ani člověk, který usmrtí při ochraně života není vrah. Pokud chrání zdraví, případně majetek je na rozhodnutí soudu, aby jeho čin posoudil.

Pro Sharka
Nechtěl jsem použít tenhle příklad, ale když mi nechcete rozumět: kam byste zařadil arabského teroristu, který se odpálí ve frontě žadatelů o práci u irácké policie? Je to podle Vás národní hrdina?! Zlikvidoval přece tolik kolaborantů.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Vrah je Vrah
6.10.2006 - 21:40
Popsal jste toho hodně, ale není co komentovat.
Je to úplne myšlenkově prázdné.
Pokud v tom budete pokračovat označíte vítěze 2. světové války za vrahy.
JE TO JASNÉ?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Vrah je Vrah
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark a nechtěně i R
6.10.2006 - 21:20
Robin to řekl správně - pořád nám tu podsouváte buď Mašíny nebo 2. světovou válku ale o to tady nejde - jde o samotný akt vraždy = zabití.
Copak to nechápete ?
Pokud někdo někomu vezme úmyslně život tak je vždy vrahem a to za jakýchkoliv okolností.
A můžeme se klidně vrátit hluboko do minulosti aby jsme se zbavily té politiky - první vraždy se třeba mohla stát že jeden neandrtálec chtěl prostě něco co měl ten druhý, např. jídlo, pití a tak ho zabil jen proto aby přežil a tím pádem se stal vrah - už je to jasné co se vám snažím říct ?
Nevěřim tomu že člověk vaší inteligence nechápe co vám chci říct - a sice to že pokud někoho zabiju tak jsem se stal vrahem a nikdo to nezmění protože vrátit čas ještě nikdo neumí.
A teď pro případ že to pořád odmítáte pochopit tak uvedu pár příkladů natvrdo:

Robin ukradne Sharkovi rohlík a ten ho kvůli tomu zabije - neospravedlnitelné, Shark je vrah.

Robin zapálí Sharkovi auto a pak barák - Shark ho kvůli tomu zabije, to už je trochu ospravedlnitelné, nicméně se Shark opět stává vrahem.

Robin zabije Sharkovi ženu, všechny děti , všechny babičky a dědečky a celé nejbližší příbuzenstvo, zapálí mu barák a auto a upeče a sežere jeho psa - hodně ospravedlnitelné, Shark za to zabije Robina = opět se stává vrahem.

UŽ JE TO JASNÉ ???

Omlouvám se Robinovy že jsem ho použil jako vzor a i vám Sharku že jsem vás takhle musel použít/zneužít ale jinak to nešlo - svým tvrdohlavým odmítáním holé skutečnosti jste mě nedal na výběr.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
6.10.2006 - 21:00
Konečně zajímavé je jistě dát slovo těm o kterých se mluví:

"Československo mělo na neštěstí to štěstí, že komunismus tam nikdy pořádně nezabral. Zatímco se celý svět s ním rval, u nás si kolaboranti stavěli chaty a rozkrádali státní majetek. Byl to snad hrdinný odpor? Američanů padlo v Koreji a ve Vietnamu přes 100.000 a desetitisíce zmrzačených; mnoho jich bylo usmrceno a zmrzačeno zbraněmi a municí vyrobenou v Československu. Další tisíce lidí jiných národností padly na jiných místech celého světa a stále umírají další. Kdyby nebylo všech těch, kteří tomu moru čelili se zbraní v ruce, tak by byl komunismus rozšířen po celém světě. Komunismus byl zastaven se zbraní v ruce a ne hromadami mrtvol těch, kteří šli na smrt jako ovce bez boje anebo disidenty a podepisováním chart!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
6.10.2006 - 20:47
Honzákovo zabití je nejčastější způsob argumentace
námitka
"Mašínové a jejich skupina přestoupili a porušili mezinárodní konvence o ochraně zajatců (případ odzbrojeného a spoutaného příslušníka SNB) a další mezinárodní smlouvy (použití násilí obecně)."


zde je jedna z odpovědí vypracovaných k Senátní obhajobě

Po roce 1948 rozpoutali komunisté občanskou válku proti vlastnímu národu. (Viz zákon č. 198/1993 Sb., ze dne 9. července 1993: "KSČ, její vedení i její členové jsou plně odpovědní za způsob vlády v Československu v letech 1948 až 1989, za porušování lidských práv vlastních občanů, za ničení tradičních evropských hodnot, za justiční vraždy a vykonstruované procesy, za porušování zákonů a mezinárodních závazků státu." V paragrafech 3 a 4 se uvádí, že "odpor občanů proti tomuto stylu vlády byl legitimní, spravedlivý, morálně oprávněný a je hoden úcty". Ženevské konvence nelze aplikovat na případ občanské války ani pro guerillový boj v týlu nepřítele (viz partyzánské skupiny během II. domácího odboje). Co se týče jiných úmluv, lze postoj svobodného světa k činům odbojové skupiny vyvodit z odpovědi ministra zahraničí USA Johna Fostera Dallese na žádost o vydání Ctirada Mašína, Josefa Mašína a Milana Paumera. Ministerstvo zahraničních věcí USA reagovalo 18. dubna 1956 tím, že žádost zamítá s odvoláním se na článek III Konvence o extradici mezi USA a ČSR, v němž se jasně stanoví, že se povinnost vydat uprchlé čsl. občany nevztahuje na politické trestné činy.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Robin
6.10.2006 - 20:22
Honzátko?
To máte na mysli tu záležitost v Čelákovicích?
1. nejmenoval se Honzátko. Byl to četař Jaroslav Honzák.
2. Byl ozbrojen, příslušník SNB těžko nemohl nemít 28.9.1951 zbraň, zejména za okolností, za kterých ho volali do služby

Pokud kdokoli v té době plánoval přepadení policejní stanice, těžko mohl nepočítat s tím, že nechá živého svědka a ještě k tomu příslušníka ozbrojených sil v zemi obehnané ostnatým drátem. Nebyl to válečný zajatec a nemohli ho internovat v lágru nebo předat Červenému kříži.

mám lehký pocit, že jste o té věci četli novinový článek
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark
6.10.2006 - 19:19
Neustále se čtenáře snažíte přesvědčit, že tady popíráme III. odboj a Vy ho obhajujete. Ale to tady nikdo nedělá, neposouvejte problematiku do roviny, kde se Vám to hodí.
Tady šlo o zabití svázaného řadového příslušníka SNB. Jak jsem napsal, dokážu jejich jednání ve známých souvislostech pochopit, ale nikoli omluvit nebo tolerovat.
Nebo se je snad Honzátko snažil zadržet se zbraní v ruce? To by ovšem měnilo situaci. Ale tohle asi těžko dokážete.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
6.10.2006 - 18:38
Pánové, ocituji Vám krátkou pasáž:

" projevovali odbojem nebo jinou činností"

"byl legitimní, spravedlivý, morálně oprávněný a je hodný úcty."

Každý odboj měl právo na své oběti, které byly zhusta nechtěné, jak ten vojenský, tak ten občanský v době po Únoru 48.
Jedněm to právo na své oběti dáváte a druhým odpíráte, jedny slavíte a druhé zcela nepochopitelně odmítáte.
Jsou si však rovni!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Radek
6.10.2006 - 18:30
Nebyli to Mašínové, kdo vyhlásil svému lidu válku, zostřený třídní boj a likvidaci třídního nepřítele. Za třídního nepřítele určili celou rodinu Mašínů.
Ti měli právo se bránit stejnými prostředky, tedy i násilím.
Jenom připomenu, že platí Zákon o protiprávnosti komunistického režimu z roku 1993.
cituji ze zákona

"Odpor občanů proti tomuto režimu, který ať již jednotlivě či ve skupině na základě demokratického přesvědčení politického, náboženského či mravního projevovali odbojem nebo jinou činností nebo vědomě a veřejně vyjadřovali, na území státu i v zahraničí, a to i ve spojení s cizí demokratickou mocností, byl legitimní, spravedlivý, morálně oprávněný a je hodný úcty."

Tenhle postoj se dá nejen pochopit.
Můžete pánové vyčítat vládám Spojených států, Velké Británie a Sovětského svazu, že sice nás zbavili okupantů, ale nejednali právně.
Zabili totiž statisíce zcela nevinných obětí.
Žádejte zrušení Dne vítězství, protože nebylo dosaženo čistými prostředky, v řadách vítězů bylo a je mnoho vrahů.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Robin
6.10.2006 - 18:02
napsal jste :
Zeptal jste se mě na můj názor a já Vám odpověděl, že zabití svázaného bezbranného člověka, který mi nemůže už být jakkoli nebezpečný považuju za vraždu. Tečka

Mám zásadní dotaz:
Co o těch událostech vůbec víte, z čeho jste čerpal a kom to mluvíte?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Radek
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Robin
6.10.2006 - 17:50
Jen bych to doplnil.
Zabití bezmocného zajatce je vždy vraždou a zločinem. Možná, že se dá pochopit, ale ne omluvit nebo tolerovat, nebo za to dokonce vyznamenávat.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Miloš
6.10.2006 - 17:40
Nevím, proč by zrovna ODS musela být výjimkou v přítomnosti lumpů a zlodějů. Je to stejné jako v jiných stranách tak raději volte slušné lidi napříč všemi stranami, u kterých bude záruka, že se spolu domluví.
V obecních volbách můžete naštěstí volit osobnosti a nikoli strany.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark
6.10.2006 - 17:32
Zeptal jste se mě na můj názor a já Vám odpověděl, že zabití svázaného bezbranného člověka, který mi nemůže už být jakkoli nebezpečný považuju za vraždu. Tečka.
A Rudé právo sem netahejte, mám své vlastní mravní kritéria. To, že někdo krade, mi přece nedává právo krást také. Co nám to tady podsouváte?
Zabití bezmocného zajatce je vždy vraždou a zločinem. Možná, že se dá pochopit, ale ne omluvit nebo tolerovat.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Miloš
Anonymní uživatel
Hlavně pro: VŠECHNY
6.10.2006 - 16:41
Zdá se mi,že se tu bavíte o úúúplných blbostech a asi máte rozumu,jako bublající bahno!K volbám se jde,to je jasný,ale určitě to nebudou lumpové a zloději z ODS!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Radek
6.10.2006 - 15:58
Taky to není o mě, o Vás,ale o Mašínech.
Popsal jste to skoro přesně, ale přece ne úplně..
Do průvodu jsem nechodil už za studií/ příště neargumentujte proboha tím, že jsme všichni studovali JEJICH školy, kdybych mohl studovat Sorbonu, jel bych do Paříže, nebo myslíte, že dávali na výběr? pak už jen schází oblíbený argument, že za dělnický peníze! / a po nich jsem v termínu raději sloužil, když to šlo.Ale taky jsem pochodoval, i tomu jsem neunikl.
Ale nic z tohoto výčtu, který se týká nás, nevylučuje a neurčuje, že Ti, co odporovali silou, nebyli v právu.
Žádný argument proti nepadl.
Moje matka nebyla zavřena na Pankráci s rakovinou bez soudu a bez důvodu, můj otec nebyl válečný hrdina a nepřišli jsme kvůli tomu o barák. Na ulici nás nevyhnali.
Ta poslední věta je nelogická, kdybych měl příbuznýho německýho bachaře, tak bych také měl čumět a bránit ho??? Nebo se předpokládá samosebou, že oběti byli jen samí dobří lidé, aby to argumentačně klaplo?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  36  37  38  39  40  ...  94
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.