Obsah  >>  Guláš  >>  Kvetoucí čaje udávají trend
Strana:   1

Kvetoucí čaje udávají trend

othon
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
14.5.2012 - 18:10
 

Hmota! Známa i neznáma!

 

 

Napriek tomu, že žijeme v hmotnom svete, poznávame ho iba z jednej tretiny. A žiaľ, aj toto naše tretinové poznávanie je vo veľkej miere deštruktívneho charakteru. Namáhavo a kŕčovito v ňom usilujeme v smere zdola nahor a doslova ho z hmoty vydobýjame. A zašlo to až tak ďaleko, že sme sa detinsky začali zahrávať so silami, o ktorých účinkoch nemáme ani len potuchy.

 

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1205/hmota-znama-i-neznama

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
KÁVA ČAJ
Anonymní uživatel
Hlavně pro: KÁVA ČAJ
7.5.2012 - 17:40Přílohy:
kvetouci-caje-1.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
KÁVA ČAJ
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
7.5.2012 - 17:19


Přílohy:
kvetouci-caj.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
KÁVA ČAJ
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
7.5.2012 - 17:14
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
KÁVA ČAJ
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
7.5.2012 - 17:08
Čajový skvost z Yunnanu - Kvetoucí čaj tzv. "Artisan Tea"

 

Artisan Tea - známý také jako kvetoucí čaj, umělecký čaj či čaj uměleckého řemesla patří mezi nejatraktivnější čajové druhy. Pečlivě vybrané a ručně zpracované mladé lístky čajovníku jsou zpracovány do rozličných tvarů (jahoda, srdce, vřeteno, klobouček atd.). Dovnitř je umístěna drobná květina, která se po přelití vodou a následném rozevření tvaru odhalí.

Pro výrobu Artisan čajů se vybírají bylinky podle barevnosti a tvarů. Jednotlivá spojení květu bylinky a čaje ovlivní vzhled, vůni i chuť. Špičkoví čajoví řemeslníci se věnující práci s čajem na skutečně umělecké úrovni. Samotné ruční výrobě předchází tvorba návrhů, kdy řemeslníci dokážou dopředu určit, jaké variace vzniknou vylouhováním. S Artisan Tea jsou spojeny pojmy jako je zdraví, móda, ale i luxus. Zdraví nesou na bedrech pravý čaj a bylinky se svým příznivým vlivem na organismus. Módu ztělesňuje uspokojení, které přináší našemu zraku rozvinutí lístků a odhalení útrob. Luxus spočívá v jednoduchosti

 

přípravy při použití originálního příslušenství (Hanae 1 l - skleněná konvice, položka 50844), které nás osvobozuje od většího počtu nádobí, sítek a filtrů! Artisan Tea potěší nejen naše oči, ale i chuťové pohárky. Kromě jeho běžného každodenního popíjení tento produkt dokonale hodí vždy, když hledáme zajímavý dárek.

Ručně vázaný
Čajové pupeny se sbírají poměrně mladé v předjaří ještě dříve než se otevřou. Sklizené lístky se nechají mírně zavadnout, lehce se dosuší a poté napaří. Tím získají vláčnost potřebnou pro ruční svinování. Poté se třídí tak, aby byly vybrány celé nejkvalitnější listy. Nyní jsou připraveny na vázání. Květiny, ukryté v čaji, se také nasbírají mladé a čerstvé. Vyberou se jen ty, jejichž tvary jsou dokonale utvořené.
Listy a květiny pak svážou čajový umělci pyšnící se výjimečnou dovedností. Některé varianty se luhují s květy jasmínu i několik hodin za účelem zvýraznění vůně jasmínu. Znovu usušené čekají do doby, než dostanou novou příležitost ve vaší konvici.

Poklad uvnitř čaje
Základ Artisan čajů může být zelený čaj, černý čaj a také čaj bílý. Po zalití se čajové lístky postupně rozvinou, čímž se obnaží květy. Z naší nabídky Vás potěší barevná a tvarová kompozice květů lilie, měsíčku, jasmínu a amarantu. Většina květin ukrytých v Artisan Tea pochází z Yunnanu. Vysoká výrobní čísla zabezpečují Yunnanu pozici číslo jedna v čínské květinové produkci, která během posledních 10 let stále stoupá. Pěstují se zde karafiáty, pomněnky, lilie, osmanthus, jasmín, amarant, měsíček. Co dělá podmínky v Yunnanou tak ideální pro rostoucí květiny? Odpověď leží v jeho zeměpisném umístění. Yunnan je nejjižněji položená provincie v Číně, rozkládá se přímo pod obratníkem Raka, což mu zabezpečuje dostatečně velké množství přímého slunečního světla.

 

Adresa prodejny KÁVA ČAJ: laváčkovo nám.224/6, 27401 Slaný. Otevírací doba: ponděli - pátek: 10:00 - 12:00 a 13:00 - 18:00; sobota, neděle: zavřeno
Telefon: +420 607 778 303 Mail: info@teacoffee.cz

www.teacoffee.cz

 

Naposledy upraveno 07.05.2012 - 17:35Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.