Obsah  >>  Guláš  >>  Luxusní domácí ledový čaj prospívá i osvěží!
Strana:   1

Luxusní domácí ledový čaj prospívá i osvěží!

KÁVA ČAJ
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Všechny
19.6.2012 - 18:09
KÁVA ČAJ
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Všechny
18.6.2012 - 16:50
Luxusní domácí ledový čaj prospívá i osvěží!

O blahodárném vlivu vody na lidský organismus všeobecně, ani o jejím zázračném působení na pleť není třeba pochybovat. Dokonce ani pitný režim, zejména v těchto horkých dnech, nebudeme bagatelizovat. Někdy je vody ale už příliš a člověk na ni jednoduše nemá chuť!

Přepití vodou se rozhlížíme, co by jsme si tak… – Co třeba čaj? Ne nadarmo se propagují blahodárné účinky čaje a jeho schopnost zahánět žízeň. Dopřejte si i v létě zdravější variantu kávy! Co že to? No ano, čaj přece také obsahuje kofein, který příznivě stimuluje centrální nervovou soustavu a srdeční činnost.

Kdo by to byl čekal, že. Nicméně zajímavou informací je, že do nádoby, ve které budeme čaj zalévat horkou vodou, nasypeme dvakrát až třikrát více směsi, než je obvyklé. Vznikne nám tak nepoživatelný koncentrát, což je ku prospěchu věci.


Led nás spasí

Zatímco necháme čaj nějakou dobu louhovat, připravíme si jinou nádobu se spoustou ledu. Tato zmražená voda bude fungovat jako ředidlo, od toho můžeme odvodit, kolik ho bude třeba. Také čaj bleskově ochladí a pokud nějaký ten nerozpuštěný kousek zbyde, zafunguje i jako působivá dekorace.

Pokud jsme milovníci slazeného čaje, osladíme si ho ještě horký! Hotový čaj přecedíme do nádoby s ledem a hotovo. S ledem to jde opravdu rychle!


Nebojte se experimentovat

Na ledový čaj jsou ideální čaje silné, aromatizované. Jako doplněk chuti či dekoraci je dobré použít plátky omytého citronu, snítky máty a samozřejmě – další led.


Míchejte co to jde!

Kupované ledové čaje jsou povětšinou zvláštní směsicí chemie s chemií, případně fyzikou, a možná tam kápnou i trochu vody. Proto je velmi pravděpodobné, že doma efektu kupovaného nápoje nedocílíte. Zato uděláte něco pro sebe a příjemně se osvěžíte i bez tisíců kalorií.

Pro lepší chuť si do čaje můžete vymačkat citrusové plody, jako jsou grep, citron, pomeranč, nebo přidat jinou ovocnou šťávu. Domácí malinová či rybízová jistě přidá připravenému nápoji říz!


Speciální zařízení jsou často vyhozené peníze

Že dobře naaranžovaný čaj vypadá lépe než kupovaná petka, není třeba zdůrazňovat. Proto si pečlivě vybírejte, v čem budete svůj výtvor servírovat. Ač je na trhu nepřeberné množství chladicích stolních zařízení, tahle varianta je opravdu nejrychlejší a nejlevnější.

Když nemáte k dispozici dostatečné množství ledu, můžete běžně uvařený čaj postavit v nádobě do dřezu plného ledové vody. Pamatujte – čím větší nádoba, tím rychleji bude čaj vychlazený!

Na zdraví! A pokud máte lepší recept či způsob přípravy ledového čaje, podělte se o něj s námi v komentářích!

Pro přípravu ledového čaje budeme potřebovat:

Čaj sypaný
Horkou vodu
Spoustu ledu
Med, cukr, citron, lunetku, mátu atp

 

Vroucí vodou zalijte čaj v poměru 0,6l na 4 polévkové lžíce. Ponechte 3 minuty louhovat. 1l nádobu naplňte do 2/3 kostkami ledu a ihned přelijte připraveným čajem.

 

Julija Jiráková
KÁVA ČAJ
Hlaváčkovo nám.224/6
Slaný 27401
+420 607778303
www.teacoffee.czPřílohy:
ice-tea-4.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.