Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  Názory k projektu Lepší místo
Strana:   1  2  3  4

Názory k projektu Lepší místo

R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
15.2.2017 - 18:34
LEPŠÍ MÍSTO - přehled adres (odkazy):

Lepší místo je systém a aplikace do smartfounu pro upozorňování úřadu na nedostatky, podávání návrhů, komunikaci s úřadem a funkcionáři... Je možné (vhodné) přidávat fotografie.

Obecně
https://www.lepsimisto.cz/


Za město
Slaný - seznam https://www.lepsimisto.cz/obec/slany

- s mapou https://www.lepsimisto.cz/mapaobce/slany

- přehled http://www.lm-s.wz.cz/ - funkce odkazů na tipy vyžaduje přihlášení a úřadem přidělená práva, tak jen jména a počty.


Diskuze k Lepšímu místu je okrajově i zde:

Technické služby

Stezka Odvahy "Slanými ghetty"
Naposledy upraveno 20.02.2017 - 15:21Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
15.2.2017 - 15:41
Odpověď na příspěvek od "RK007" z 15.2.2017 - 08:58 v http://diskuze.slansko.cz/infrastruktura-ekologie/stezka-odvahy-slanymi-ghetty


Systém Lepší místo je služba občanům a zapojení města do systému je projevem vstřícnosti a vůle vedení města občanům naslouchat a s nimi komunikovat a spolupracovat.

Jistě nelze vyhovět všem, úřad má své povinnosti a k nim priority a omezené finanční prostředky. Přednost k realizaci návhu občana lze ovlivnit větším počtem shodných názorů občanů.  V každém podání je možné diskutovat, žádný z návrhů není definitivně uzavřený, i když má označení VYŘEŠENÝ nebo NEŘEŠITELNÝ. Pokračování je vždy možné, je na vůli občanů.

Některá podání se mohou jevit jako zbytečná, k vyřešení by snad došlo i bez nich. Jisté to není, tak žádné podání zbytečné být nemusí Vašemu názoru neoponuji, každý máme svůj. Mně žádné upřímně myšlené podání občana k smíchu nepřipadá.

Konkrétně k "...přístup na Rákosníčkovo hřiště". Je zde zapsán názor jedné občanky, autorky tipu,  proti názoru odpovědného odboru (OSM - vedoucího úseku investic a oprav). Když se k názoru autorky podání přidá více občanů, nemusí být stanovisko odboru konečné. Vyšlapané cesty v trávě časem ukáží skutečnost.

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
3.2.2017 - 22:26
Současný stav v řešení podání občanů (tipů) v systému Lepší místo.


Přílohy:
lm-3-1-2017.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
18.1.2017 - 13:50
Mapa s tipy v kompetenci města Slaný
http://www.lepsimisto.cz/mapaobce/slany


Přílohy:
lm-mapa.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
18.1.2017 - 13:41
Přehled všech tipů od existence systému Lepší místo, jejich stavy a jejich přidělení pracovníkům úřadu od zapojení města do systému:


Přílohy:
lm-prehled.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
18.1.2017 - 13:34
Přehled tipů a stavy jejich řešení do konce roku 2016Přílohy:
lm2016.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Špejblí hlava
4.1.2017 - 19:41

Dobrý den, děkuji za odezvu.

I skutečnost, že po počátečním zájmu o Lepší místo aktivita veřejnosti poklesla, byla mi impulsem pro založení této diskuze. Může to být resignací občanů, může to být tím, že vážných problémů není mnoho. Sám to potvrzujete (jen větvička, dlažba). 

Ač nebydlím blízko zmíněné truhlárny, ani v místě moc často nejsem (brzy ráno vůbec ne), o problému spalování odpadu v truhlárně jsem četl i slyšel. Sám jsem před lety viděl, že odpad ze všech materiálů se smíchal, čisté dřevo ke spalování jsem neviděl. Jak je to dnes, nevím.

Požadavky na zdokumentování stavu nevidím jako byrokratickou překážku, ale jako nástroj k jejímu překonání. Bez dostatku argumentů je opravdu těžké něco vyřešit. Stejně tak může chybět tlak veřejnosti. Je chyba vážným problémům se vyhýbat.

Ptáte se na závěr "Můžu sem klidně hodit nějaké fotky (i videa) ale má to cenu ?". Zastávám názor, že každá aktivita občana význam má. Mohu dosvědčit, že pan starosta Hrabánek a pracovníci úřadu o vyřešení problémů podaných občany do systému LM zájem mají.


Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Špejblí hlava
Počet příspěvků: 178
Hlavně pro: R r
4.1.2017 - 15:34

Dobrý den,
aplikaci jsem měl donedávna nainstalovanou v mobilu. Nedávno jsem ji odinstaloval. Nepřišlo mi, že by se to ve Slaném nějak rozjelo. Občas tam něco někdo napsal ve smyslu "větvička zasahuje do chodníku", "tuhle je poškozená dlažba" a tak. Chtěl jsem tam dát truhlárnu již leta pravidelně spalující odpadky (odřezky lamina, překližky, plasty, barvy...). Lidé se již mnohokrát pokoušeli tento problém řešit, volali, psali, fotili pro městský úřad, odbor ŽP a já nevím kam ještě jinam. Vše marno. V době, kdy kontrola může přijít k občanovi domů a kontrolovat, co pálí, jsme na mocného podnikatele krátcí. Mám pocit, že není vůle (strach) ze strany úředníků problém řešit. Tento kouř z nízkého očouzeného komína je denně vidět i cítit v naší chudinské čtvrti. Pravda, nikdo z výzmnaných lidí zde nežije, ale to podle mě není dostatečný důvod k nečinnosti. Lidé z okolí říkali, že volali přímo na MěÚ na ŽP a pracovníci se kroutili jak psí víno, a že je to těžké, a kde si cosi, že se to musí fotit každej den a aby tam byl vidět datum a čas, a ještě musej bejt videa min. 30 min. v kuse a další byrokratické překážky. Kdybych to náhodou všechno splnil, tak tam určitě musí být kolek ze státu Bhútán vydaný dne 30. února apod. Poslední dobou mám pocit, že lidé rezignovali, když mnohorát zjistili, že to nemá cenu. A když náhodou truhlárnu kontrolovali, tak zrovna nepálila (dostali echo ? museli se nahlásit předem v dostatečném předstihu?). Se divím, jak je toto v roce 2017 vůbec možné?? Je pravdou, že jsem aplikaci LM chtěj využít na tento problém. Ale musí se tam uvádět nacionále a podnikatel je bohatý = mocný, pracují tam i UK (Vasilij Přesdržkin) a já mám rodinu a nestojím o nepříjemnosti. Pokud pro úřady opakovaně problém neexistuje, tak co zmůže obyčejný člověk ?
Můžu sem klidně hodit nějaké fotky (i videa) ale má to cenu ?
Ale Vaší snahy si vážím, víc takových ve Slaném jako jste Vy.

S úctou
Špejblí hlava
 
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
4.1.2017 - 13:46
Dobrý den všem, kterým leží stav města na srdci.

Zakládám nepolitické téma k projektu či systému  Lepší místo a v širším pojetí diskuzi ke stavu města a zájem občanů o něj.

Systém Lepší místo funguje již několik let a je v něm zapojeno mnoho měst a obcí po celé republice (viz mapa tipů v příloze), ale nikde jsem nenašel veřejnou diskuzi k projektu.Názory veřejnosti mě zajímají a když žádné nenalézám, zkouším je získat zde.

K projektu či systému Lepší místo (dále jen zkratkou LM) město vydalo tiskovou zprávu (soubor PDF).

Všechny občany, které zajímá stav města, prosím o názory. Napište prosím, zda máte s LM vlastní zkušenost a jakou, zda se Vám projekt líbí, či byste něco chtěli změnit. Jistě stojím i o názory k tomu, jak vedení města s vloženými návrhy občanů zachází, co je dobré, co je třeba změnit. Jde mi však o věc, nikoliv o politické zápolení. Tak prosím, přispívejte k věci, ke konkrétním případům bez hledání viníků a politické sebeprezentace. Problémy je dobré řešit a proto k jejich řešení přispět, ne však jejich otloukáním někomu o hlavu.  Děkuji.

Na adrese lm-s.wz.cz je tabulka se seznamem pracovníků za město do LM zapojených a stavem tipů, které jim byly dány do jejich kompetence. Odkazy budou možná fungovat na pracovníky, na tipy určitě ne. K tomu je potřeba úřadem přidělená kompetence k administraci tipů - tu jsem dostal, proto jsem v seznamu.


Vratislav Renner

P. S. Odkaz na mapu LM se zobrazením tipů patřících městu Slaný je
http://www.lepsimisto.cz/mapaobce/slany
Čísla udávají počet tipů v daném místě - každým klepnutím na číslo mapu přibližujete a sdružené tipy rozbalujete...Přílohy:
lm-cr.jpgSnímek mapy s počty tipů

Naposledy upraveno 04.01.2017 - 14:00Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.