Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  Neskutečný zápach po chemikálii v průmyslové zoně.
Strana:   1

Neskutečný zápach po chemikálii v průmyslové zoně.

oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Všechny
13.9.2016 - 13:58
Dobrý den,
problémy, které nezanechávají trvalou stopu ukazující na konkrétního viníka, se obtížně řeší a dokazují. Tady těžko něco zmůže soukromá osoba nebo spolek, je třeba úředních postupů.  Pokud zítřejší zastupitelstvo zase neskončí o půlnoci, což se může stát, tak se přihlásím zítra s tímto problémem do diskuze, aby to zastupitelé alespoň věděli, my z jiných částí města (já bydlím ve Vítězné) nic necítíme.

Ale právě proto, aby bylo možné dokumentovat, že se něco skutečně pravidleně děje a je vše potvrzeno z několika zdrojů bych doporučoval toto:

1)  Slaný se nedávno přihlásilo k projektu Lepší místo:
http://www.meuslany.cz/cs/?id=645

2) Projekt Lepší místo má možnost hlášení na webu:
http://www.lepsimisto.cz/obec/slany

a ještě pohodlněji, pro majitele chytrých telefonů v aplikaci:
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.lepsimisto.android
https://itunes.apple.com/us/app/lepsi-misto/id700584281?mt=8

sám to na Androidu používám a aplikace je opravdu nadprůměrně uživatelsky přívětivá

3) kdykoliv ucítíte zápach, tak okamžitě nahlaste problém se zápachem v této aplikaci. Tím bude zaznamenán přesný čas a usnadníte lokalizaci problému

4) často spolupracují s paní Krčkovou z města, která má mj. nad tímto projektem dohled. S paní Krčkovou mám ty nejlepší zkušenosti a bezprostředně odesílá hlášené problémy na příslušný odbor,  který je povinen se podnětem zabývat.

5) pokud se během několika týdnů nahromadí několik hlášení, tak to
a) poskytne  odboru životního prostředí jasné svědectví o tom, že se v lokalitě něco pravidelně děje a dá mu více informací k šetření
b) pokud se situace nezlepší, budete mít podklady pro obrácení se na Inspekci životního prostředí : http://www.cizp.cz/Podavani-podnetu-stiznosti
myslím, že by bylo opravdu velmi dobré, kdyby problém nahlásilo v aplikaci několik různých lidí

Jako chemik bych tipoval, že někdo něco vylévá do kanálu nebo  jinam, kde je velká zásoba organických zbytků. Kdyby to byl únik par, tak kyselina sírová sice dráždí a leptá, ale nijak výrazně nepáchne. Pokud se však např. zbavují odpadů obsahující kyseliny vyléváním, tak ze solí vytěsní např. lehké sirné sloučeniny a ty neuvěřitelně páchnou už v maličkých koncentracích.

Pokud je tato teorie oprávněná, tak samotný fakt, že je na veřejném místě pravidelně evidován únik z dané lokality by mohl vést původce k tomu, že přestane. S přesným důkazovým materiálem se mu může úspora za řádnou likvidaci odpadů pořádně prodražit.

Miloslav Nič
Naposledy upraveno 13.09.2016 - 14:10Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kafe
Počet příspěvků: 111
Hlavně pro: Streda
12.9.2016 - 21:11

Tento zápach je opravdu kyselina sírová,která byla naměřena hasiči u areálu Atlantis pak.Stačí tu být  u Atlantis paku  pět minut a dýchat a dýchat a po chvíli,vám vyschne sliznice a začne škrábat v krku.Tento zápach je cítit až za Dekontu a pak nic.Je to nárazové,ale v poslední době,to je několikrát týdně,až tak že místní,radši nevycházejí ven.Nejvíce když fouká vítr.Zápach po kanálech je taky děs,ale koukám že nikomu to nevadí z lidí z vila domů.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Streda
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
8.9.2016 - 16:42
Zoufalý zápach se line v prostoru kolem křižovatky na Dolín a Nosačickou ulicí přes 2 roky, zápach vás vždy uvítá při příjezdu nebo při příchodu do města. Nevím, jestli souvisí s nějakým průmyslovým podnikem a s nějakými chemikáliemi. Horší je asi sirovodík než kyselina sírová. Prováděli jste nějaká další měření?
Pravděpodobnější je nesprávné řešení kanalizace v uvedené části města. Do původní kanalizace byla nejprve napojena nová podniková, která nebyla určena pro napojení rozsáhlé výstavby, kde jsou nyní stovky lidí. Největší gól prý nastal při napojení přetlakové kanalizace z Dolína do slánské nevyhovující kanalizace. Prostě se tlačí hov.. do kopce místo toho, aby tekla přímo z kopce do čističky. U správně řešené a spravované kanalizace rozhodně nesmí smrdět kanály, snad jen vyjímečně. 
V jiných městech to nějak zvládají.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kafe
Počet příspěvků: 111
Hlavně pro: Všechny
7.9.2016 - 23:07
V poslední době se line od firmy Atlantis pak neskutečný zápach,který dráždí nosní sliznici,která v důsledku zápachu vyschne a začne vám škrábat v krku.Byla podána stížnost na Ž.P. a byli zavolání hasiči,kteří naměřili H2SO4  bohužel v normě.Tento druh chemikálie,je kolikrát cítít na Vinici u vila domů i na okraji Hájů.Obracím se na vás o jakoukoliv informaci ohledně této problematiky.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.