Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  PARKOVACÍ DŮM VE SLANÉM
Strana:   1  ...  93  94  95  96  97  98

PARKOVACÍ DŮM VE SLANÉM

Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Shark
16.9.2010 - 09:48

Děkuji Vám za osvětlení výhodnosti parkovacího domu. Myslím, že je to skvělá možnost pro Slaný. Někdy je lepší připlatit za kvalitu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jarek
Počet příspěvků: 34
Hlavně pro: Shark
16.9.2010 - 09:11
pane Shark, docela by mě zajímala jedna odpověď:

pokud by se náklady na stavbu jednoho nového parkovacího místa opravdu vyšplhaly dejme tomu nad 1,5mil Kč - stále byste projekt podporoval??
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
16.9.2010 - 07:05
zpolitizovaně říkám, že firmě Koma se za posledních 5 let nepodařilo uvést do provozu jiný parkovací dům, než ten pokusný v Ostravě. A také to, že řada českých měst, které se o výstavbu nového parkovacího domu zajímala, vždy tuto variantu odmítla. Převážně pro její ekonomickou nevýhodnost.
Není-liž pravda pana starosto? Promiňte, myslel jsem pane Sharku.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 5264
Hlavně pro: Martin Jelínek, USZ
16.9.2010 - 01:16

Parkovací dům je  v Ostravě Svinově od roku 2006 a co se týká systémů, těch je několik a zdejší firmy jsou zahraniční zastoupení výrobců.
http://www.fce.vutbr.cz/veda/JUNIORSTAV2007/Sekce_1.1/Podesva_Tomas_CL.pdf

nejbližší za hranicemi je drážďanský, ten jsem viděl a zajímalo by mě, kolik odpůrců tak učinilo

Mnoho českých měst- Brno, Plzeň, Liberec, a další řeší podobný problém, jak nenechat "chcípnou" život v centrech a zároveň kam uspořádat parking. Špatný parking znamená totiž špatnou dopravní situaci,  a  špatnou ekologii.
Jak známo ceny ve všech městských centrech rostou a pločný metr APS umožňuje vysokou efektivitu  parkování.
Když se chcete o tomhle problému bavit , jděte na weby architektů a urbanistů, zpolitizovamé dojmy  odpůrců jsou k ničemu a je zcela evidentní, že tyto systémy jsou jediné řešení budoucnosti měst.
jednoznačně platí, že je tento systém v Evrospké unii preferován, je nejlepší z mnoha hledisek

takže

http://www.archiweb.cz/salon.php?action=show&id=1469&type=10

Výhody APS:
- prostorová a plošná úspora až 50 % vůči klasické konvenční garáži (obestavěný prostor na 1 auto v klasické garáži je cca 95 m3, v APS cca 45 m3);
- žádné exhalace uvnitř systému, auta jsou transportována s motory v klidu zakladačem;
- žádné požadavky na požární únikové cesty a východy;
- žádné osvětlení interiéru, pouze bezpečnostní pro revizi a údržbu;
- žádné výtahy a schodiště pro uživatele - řidiče;
- bez požadavků na bezbariérovost uvnitř systému;
- minimalizace parkovacího stání - bez požadavku na otevírání dveří;
- minimalizace výšek parkovacích úrovní (66 % výšky klasické garáže);
- obslužnost 50-100 aut/h;
- žádný stres při hledání parkovacího místa;
- žádné riziko poškození nebo odcizení vozidla;
- žádná vzduchotechnika v prostoru APS, pouze v modulu příjem - výdej;
- žádný hluk od popojíždějících vozidel;
- není třeba hygienických zařízení v etážích, pouze u vjezdu a výjezdu;
- provoz je automatický, odpadá personál, pouze kontroly ve zvoleném režimu;
- odpadá zmařený čas strávený pohybem v prostoru parkování;
- na parkovací objekty zejména v systému APS je třeba nahlížet jako na stavby ekologické, jejichž výstavba se děje ve veřejném zájmu;
- po ukončení životnosti technologického zařízení jsou APS systémy snadno demontovatelné a recyklovatelné.


Z hlediska budoucnosti dopravy neni co řešit, a v textu se jasně hovoří o tom, že postkomnistické státy mají šanci vyhnout se právě PŘEKONANÉ výstavbě RAMPOVÝCH garáží, která jsou betonovými monolity uvnitř měst, což APS není.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
16.9.2010 - 00:05
Pořádné parkoviště, tedy například i parkovací dům, je skutečně potřeba. Zejména proto, že do budovy polikliniky dojíždějí pacienti z vesnic a nemají kde parkovat, slýcháme to dnes a denně.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: poctivce
15.9.2010 - 21:11
Nějaký M.Jelínek ztratil v knajpě nebo herně peněženku. Dejte mu ji ať zase něco napíše...Je to záživné.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Martin Jelínek, USZ
15.9.2010 - 19:54

Já jsem taky pro, už aby stál.. a pane Jelínku, "ševče, drž se svého kopyta"
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Anonym
15.9.2010 - 17:35

Které nesmysly máte na mysli?

L. Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
15.9.2010 - 17:24
Pane Schenider, zjevně nejste informován vůbec, resp. ne aktuálně. Tak tady neplácejte tyhle nesmysly, které už dávno neplatí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Martin Jelínek, USZ
15.9.2010 - 16:39

Cena předpokládaná nebo orientační, vezměte to jak chcete, ale skutečně odhadovaná (samozřejmě bez jakékoliv přesnosti - zatím nikdo neví, asi jenom Vy) je ta, podle mých informací, kterou uvádím já (tedy v zadání +,-). Také ono parkoviště za parkovacím domem na 30 míst, o čemž dával pan starosta informaci při zasedání zastupitelstva, je rovněž realitou, stejně jako minimální počet míst v P.D. 126 (myslíte, že jsem si to vycucal z prstu? - ne,ne jsem jenom informován.) Ten kdo nevládne příliš počítačem (já také) a má stejné potíže něco nalézt touto cestou jako já nebo Vy, je zkrátka nucen zúčastnit se alespoň nějaké informační besedy či se informovat přímo v MÚ.
Pokud chcete zadat diskusní téma - zadejte název, ale neovlivňujte ho předem svým - "dost možná se zatím stane ..." - férově to rozhodně nevypadá a Vám to na image a zmíněné férovosti také určitě nepřidává, stejně jako poslední odstaveček Vašeho článku.

L. Schneider
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
15.9.2010 - 15:55
Možná byste si , pane Jelínku, měl aktualizovat vaše informace. Výběrové řízení již proběhlo, a hádejte kdo vyhrál?
A pro zasvěcené ještě kontrolní otázka: kdo si myslíte, že se formálně této soutěže "organizované" slánskou radnicí také ještě zúčastnil.
Nápověda pro zasvěcené: fotbalisti již o ní vědí své ...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Anonym
15.9.2010 - 15:44

Hořejší by nebyl schopen nic vyplodit, tak aspoň někdo nové seskupení prezentuje...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Martin Jelínek, USZ
Anonymní uživatel
Hlavně pro: L. Schneider
15.9.2010 - 15:29

Vážený pane Schneidere,

zdá se, že své výtky k informovanosti občanů Slaného ze strany vedení Města nevysvětluji dostatečně jasně a srozumitelně.
Ano, na webu http://www.meuslany.cz je možné najít informace o dokumentaci plánovaného parkovacího domu. Ale musíte vědět, že tam někde jsou.

POSTUP: Stačí zadat do vyhledávače na stránkách např. "dokumentace parkovací dům". Vyjede vám 64 nalezených odkazů. Vyberete si ten správný dokument s názvem "Posuzování vlivů na životní prostředí podle zákona č. 100/2001 Sb., ve znění pozdějších
předpisů – zveřejnění informace o posudku k dokumentaci záměru
„Výstavba parkovacího domu Slaný“, zařazeného do kategorie II"
a v něm najdete tento webový odkaz na posudek vlivu parkovacího domu na životní prostředí http://tomcat.cenia.cz/eia/… . Na této stránce si stáhnete soubor STC1191__dokumentace.zip. Na svém disku ho rozbalíte a vytáhnete z něj soubor s názvem DOKUMENTACE_EIA_Slaný_PAD.pdf. A máte to.
Takto jednoduše se ke zmíněné dokumentaci každý návštěvník webu města dostane. Pokud ho tedy napadne, že to někde na webu města je schované.

Ptám se stejně, jako jsem se ptal při projednávání vlivu APD na životní prostředí 2.8.2010. Proč to proboha musí být tak složité? Jde o investiční akci za 90 mega a město nepovažuje za důležité ji dát na svůj web do sekce \Rozvoj města\Významné investiční akce. Tam je pouze informace o odbahnění rybníka v Lotouši za 753 tisíc korun. O parkovacím domě ani slovo. PROČ?
Vedoucí představitele města mi vysvětlili, že musí postupovat podle zákona a ten jim ukládá zvěřejnit informaci veřejně na úřední desce jen 14 dní. Proč ale nemůže být elektronický dokument na webu města veřejně viditelný déle? Proč nemůže být celý projekt více medializován a představen slánské veřejnosti?

Projednání vlivu APD na živ. prostředí probíhalo v malé zasedačce MěÚ, kam se nevejde více než 20 lidí. Kdyby přišlo dalších 10 občanů neměli by si kam sednout. Fakt je, že málokdo na takové jednání aktivně přijde. Přesto ale má mít každý občan právo se vše potřebné dozvědět publikované na webu (ne až po prohlédávání) a v místním tisku.

Vážený pane,
Vy mne poučujete, že používám hodně nepřesné údaje, a přitom jste dokumentaci projektu vůbec nečetl!!!. Kdybyste ji hledal, postup je výše uvedený.
Na straně 25 byste se dočetl, cituji "Parkovací dům zcela nahradí současné venkovní parkoviště pro cca 100 vozidel, venkovní parkoviště bude po realizaci záměru zrušeno." Mol jste si ušetřil zbytečné výpočty.

Částka více než 96 milionů není ve veřejné zakázce uvedena jako orientační, ale jako předpokládaná hodnota bez DPH. Když chcete diskutovat o exaktních faktech, buďte prosím přesný a citujte správně.

Jestli je skutečně pravda, že automatizovaný parkovací dům (APD) je v postaven v ČR pouze jeden (na to mi zkuste odpovědět) a zároveň je v zadání veřejné zakázky podmínka, že vítězná firma už musela postavit nejméně jeden APD (to tam opravdu je - najděte si to) tak nechápu proč by měl vítěz soutěže tlačit cenu dolů. Kvůli konkurenci? Jaké, proboha?

Jasně, že město dodržuje zákon o veřejných zakázkách. Já to nijak nezpochybňuji.
Když radnice vyhlásí veřejnou zakázku na nákup nových osobních vozů pro MěÚ a v zadání bude podmínka, že auta musí mít na přední masce znak ve tvaru okřídleného šípu, tak to taky nebude na první pohled v rozporu se zákonem. V zákoně se přeci o šípech nic nepíše, že? Světe div se, soutěž vyhrají škodovky. A bude to podle zákona.

Martin Jelínek, USZ

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Anonym
15.9.2010 - 14:45

ten Jelínek se hrabe do všeho ve všech diskuzích - kluk nám roste- to má Hořejší jistě radost.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Anonym
15.9.2010 - 14:45

ten Jelínek se hrabe do všeho ve všech diskuzích - kluk nám roste- to má Hořejší jistě radost.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Martin Jelínek, USZ
15.9.2010 - 13:51

Pane Jelínku,
míval jsem Vás, až do Vašeho "zaujatého" projevu na mimořádném zasedání zastupitelstva v MÚ, za docela solidního chlapa. Od té doby na zhoršování Vašeho obrázku, v mých očích, však pracujete velmi intenzivně.
Vy nevíte, že, kromě otevřeného DF se starostou a pravidelných besed s občany, jsou občanům nabízeny pravidelně i informační akce s odborníky?
Pravdou je, že nebývají bohužel zpravidla příliš navštěvovány - jedné z nich jste se přece zúčastnil i Vy a byl jste tam proti skupině odborníků (asi 6) docela sám, že? A byl jste jimi přece poučen, jak lehce jsou Vámi žádané informace dostupné. Tu jednoduchost Vy ovšem přece nehodláte připustit - o tom mě přesvědčuje rétorika ve Vašem založení diskusního tématu, kde předem přímo předjímáte co všechno se stane - "dost možná" -!

Trochu upřesním tu Vaši, ale hodně nepřesnou, informaci:
V současnosti je kapacita parkoviště 70 míst, možná - připusťme - při předimenzování až 80. Kapacita parkovacího domu bude nejméně 126 míst, ale pravděpodobně více. Nicméně i při těch 126, to máme už o 46 více, že? Místo za parkovacím domem bude odhadem poskytovat 30 parkovacích stání ve stávajícím režimu - tak to bychom měli už o 76 více, že? A uvážíme-li že skutečný počet míst v P.D. bude asi 140 míst, dojdeme k tomu, že nárůst parkovacích míst bude až 90, že?
Cena Vámi uváděná, je v dokumentaci čistě jen orientační. Skutečný odhad je uváděn mezi 60 - 73 miliony, ale kolik to skutečně bude, zatím opravdu nikdo přesně neví.
Pokud jde o to Vaše - "dost možná" - nutno k tomu poznamenat, že se jedná o skutečnou a zřejmě záměrnou dezinformaci. Město totiž striktně dodržuje zákon o zadávání veřejných zakázek. Ono to ani jinak není možné, víte? - pokud nechce mít potíže! Audity Úřadu pro hospodářskou soutěž neshledaly nikdy sebemenší pochybení. A u evropských dotačních titulů je to ještě daleko přísnější - vyhodnocuje počítač za dohledu komise a zástupců EU.

L. Schneider
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
15.9.2010 - 13:21
Pane Jelínku, trochu se mýlíte. Ten nový parkovací dům, pokud to zastupitelé schválí, bude stát více než 100 milionů.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
15.9.2010 - 12:31
Kdo si neumí uhlídat ani vlastní peněženku by chtěl hlídat městskou kasu?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Anonym
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
15.9.2010 - 12:24
Kdyby už bylo do země kopnuto před dvěma lety a dům tam stál bylo by dobře. Jen ať tam místo toho vybombardovaného placu je. A další parkovací místa klidně pane Jelínku navrhnětě. Ale možná než své návrhy přednesete, ujistěte se zda už tamm nejsou.
Já jsem jednoznačně pro.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Martin Jelínek, USZ
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
15.9.2010 - 11:50
Současné vedení města Slaný velkým tempem žene dopředu projekt parkovacího domu naproti centru Grand. Dost možná už je vybraná realizační firma. Dost možná bude ještě před říjnovými volbami do zastupitelstva podepsána smlouva a kopnuto do země. Pak už se dá projekt jen těžko zastavit nebo měnit.

Když nepředcházela debata se slánskou veřejností před přípravou projektu (jako v jiných městech) zkusme to alespoň nyní a tady.
Stanovisko Unie pro sport a zdraví k tomuto projektu si můžete přečíst zde: http://usz-slany.cz/?page_i…

Zdá se vám správné zaplatit za 30 nových parkovacích míst 90 milionů korun?
Víte o jiných oblastech, kde by bylo těchto peněz více potřeba?
Napadá Vás, jak zajistit v centru města 30 nových parkovacích míst s menšími náklady?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  93  94  95  96  97  98
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.