Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  PARKOVACÍ DŮM VE SLANÉM
Strana:   1  ...  4  5  6  7  8  ...  93

PARKOVACÍ DŮM VE SLANÉM

Slanečeek
rentier
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
29.12.2015 - 08:25

Kdo ma od toho klice a dokáže mi říct, kdy to teda zavira? Mam tam auto a zaplaceno so poloviny ledna.

S uzavřením APD pozbyva smyslu parkovani v centru s omezeným casem, ze? Bude vraceno do původního stavu ke dni ukončení provozu APD?

Do rad MP byli pribrani straznici kvůli nutnosti "sikanovani" parkujicich nad rámec parkovacích hodin. To jsou take výdaje, které by radní měli omezit a vyhodit je, ze?

Pokud chcete prázdné historické jádro, tak dejte usedlikum parkovani v APD zdarma. Možná i pro cizí pulhodina zadara by byla dobrou podporou malých obchodu v centru a zbavení se aut v historickém jádru. Kdyz muze byt prodelecny bazen, VSH a jine, tak proč ne APD. Berte to jako službu lidem, vypatlanci hadavy :)

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 446
Hlavně pro: Nobody
28.12.2015 - 17:03

To není nepochopitelné,je to jednoduché.Celý APD nikdy žádný marketingový,účelový ani obchodní smysl neměl.Je to od počátku zbytečnost.To prašné,ošklivé parkovišťátko vedle je logické.APD totiž není pro každého.Jak správně napsal Symetric jsou vozidla,které do APD kvůli rozměrům a hmotnosti nemůžou.Dále vozy s přívěsem a s nákladem.A co třeba,když někdo cestuje sám s batoletem nebo malým dítětem?Kam s nimi než zaparkuje?Můj známý vozí v autě dva psy atd.atd.Zástavba  prostoru je slabý argument,ať si říká kdo chce co chce.APD je kontraproduktivní,to praxe jasně ukázala.Situaci v centru jen zhoršil.Vybudování nového pěkného klasického parkoviště(třeba i s podzemím) by pro centrum bylo skutečnou a praktickou úlevou.Také jsem odpůrce APD,nicméně nejsem fanatik a vím,že by bylo lepší,kdyby APD byl plný a dobře fungoval.Jenže k tomu bohužel nikdy nedojde.APD je čertovským darem našemu městu od předchozího vedení!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Symetric
Počet příspěvků: 28
Hlavně pro: Nobody
28.12.2015 - 13:40

Cílem toho parkoviště, které vám tak vadí, je zejména umožnit zaparkovat i vozidlům, které APD nemohou použít. Například nesplňují váhový, rozměrový či jiný limit. Co je na tom tak nepochopitelného? Třeba příliš velké teréní či velkoprostotové automobily, dodávky, auta s přívěsem, s nákladem na střeše, motocykly...
Naposledy upraveno 28.12.2015 - 13:40Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 787
Hlavně pro: Nobody
28.12.2015 - 10:02

Já ho poplival, ale pochpopitelně jako Slaňák bych si přál aby měl návštěvnost, což si neodporuje. Pokud zrušíte parkoviště vedle, tak v PD nebude parkovat víc řidičů, ale naopak přestanou do centra jezdit.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 487
Hlavně pro: Všechny
28.12.2015 - 09:12

To je těžký. Ti, co nyní chtějí , aby APD měl návštěvnost, ho v minlosti POPLIVALI.

A bez ohledu na současnou či minulou reprezentaci města, nechápu, že vedle APD funguje to, co měl APD zlikvidovat, totiž špinavá, prašná plocha a na ní, 20 metrů vedle 100 milionové investice , primitivní prašné parkoviště.

To je skutečně kuriozita, jejiž marketinkový, účelový či obchodní smysl absolutně nechápu.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 446
Hlavně pro: R r
25.12.2015 - 14:10

Mě to neříkejte,říkejte to podnikatelům v centru.Teorie je jedna věc a praxe je věc druhá.Kdyby to bylo tak snadné tak už by to tak bylo.A jsem přesvědčen,že kdybyste tam podnikal Vy a šlo o Vaše peníze tak by jste toto nikdy nenapsal.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1169
Hlavně pro: Brutus
22.12.2015 - 21:22

Pokud člověka pasujete na tvora, který neumí chodit, pak je to nereálné. Auto je potřeba pro nákup ve velkém nebo těžkého zboží, ne pro občerstvení, brýle, knihy, parfumerii, klenoty, hodinářství, koženou galanterii, parfumerii, obuv, ošacení, noviny, cigarety, internet, služby...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 446
Hlavně pro: R r
22.12.2015 - 20:10

To se krásně čte ale v praxi je to nereálné pane:-)Pokud do centra města omezíte ještě více vjezd aut tak mě nenapadá co v tom centru bude.Budou tam chodci,kočárky atd. ale budou chodit z jednoho konce na druhý a to je tak vše,nikde nebude nic:-)Pak sednou do auta a pojedou do Kauflandu na nákup:-))
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Redguy
Počet příspěvků: 19
Hlavně pro: R r
22.12.2015 - 12:08

Pokud omezite vjezd autem ke kramum, tak velmi brzo zkrachujou, to si muzete overit kdekoliv, kde uz "zklidnovani" probehlo.
Navic pokud mesto nechce, aby mu lidi jezdili do centra, tak at odtamtud prestehuje minimalne magistrat a postu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 787
Hlavně pro: R r
22.12.2015 - 06:31

Lidé parkovat v té vopičárě nechtějí. Co z toho konkrétně nechápete?
Naposledy upraveno 22.12.2015 - 11:33Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
tonton
Počet příspěvků: 109
Hlavně pro: Všechny
21.12.2015 - 22:08
Tak jest. Stačí, co vymysleli s parkováním v Navrátilově ulici. Nedá se tam projet. To byl ale b....., pardon, chytrá hlava
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1169
Hlavně pro: Namor
21.12.2015 - 18:18

Parkoviště vedle dává zbytečně někomu vydělávat a PD je pak nevyužitý. Vymýšlí se jak přidávat parkovací místa v historickém centru. Jednou možná někdo přijde na to, že by to mělo být naopak, vjezd aut do centra omezovat. Kdo chce nakupovat s autem až před krám, může jezdit do obchodních center. Střed města má být klidný, sloužit pro pěší dospělé i děti, kočárky...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Namor
Počet příspěvků: 11
Hlavně pro: Všechny
21.12.2015 - 13:35
Dnes 21.12. ve 12.00 hod bez problémů zaparkováno v PD 12.36 hod vyparkováno bez problému. Náměstí plný,pakoviště vedle PD plno. Za těch 10,- Kč proč ne
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 299
Hlavně pro: VrRr
15.12.2015 - 17:18
Jsem rád, že již není řeč o podstatě, ale o formě. Podstata (pravda) je Vámi i mnou respektována. Forma se Vám nelíbí - rozumím. Pak, ovšem s tím něco dělejte. Např. vystavte svoji kůži volbám a neschovávejte se za svůj PC. Hezký večer L.Š.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1169
Hlavně pro: L.Šmehlík
15.12.2015 - 17:05

Pane Šmehlíku,

ani po třetím čtení nechápete, ani nechcete pochopit, co sděluji, a nahrazujete to svými úvahami.

Nijak jsem neposuzoval, zda se zastupitelé zachovali správně a odpovědně. Pokud to chcete slyšet, tak nezachovali, jen trucovali. Svůj postoj k tomu jsem naznačil, možná ne dost jasně. Takové postupy neschvaluji, ale posuzuji i jejich příčiny. V dlouhodobé neshodě dvou stran nebývá vina jen na jedné z nich a to zde platí. Začátky neshod mezi zastupiteli se datují přes více volebních období. Ukončit je může jen rozumově a politicky vyspělá většina zastupitelů.

K obsahu jednacího řádu jsem se vyjadřoval vícekrát, jde o jednu zbytečnou část neshod. Nenapsal jsem, že by byl řád porušen, nezkoumal jsem to. Shoduji se s Vámi, že jednání řídil starosta a dokud zasedání nepřerušil, mělo řádně pokračovat. Dřívější odchody zastupitelů bez omluvy (jen z politických důvodů) neschvaluji. 

Rada má volné ruce stejně jako je měla před diskutovanou událostí. Osud PD musí řešit, jinou volbu nemá.

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 299
Hlavně pro: VrRr
15.12.2015 - 15:12
Zdravím pane Renerre,Po třetím čtení jsem Vás pochopil. Takže - zastupitelé mající na svědomí monstrum APD jednat nechtěli. Svůj názor projevili tím, že návrh na prodloužení jednání (Šmehlíka a opakovaně Hůly) odmítli. Pan Vašek (architekt APD) vehementně se dožadoval ukončení jednání tzv. "v půli slova". Zasedání ukončuje ten kdo jej řídí - tak se také v souladu s JŘ stalo a nikdo nic neporušil. Rada má tímto volné ruce o budoucnostri APD rozhodnout. Že dala šanci zastupitelům - to bylo její věcí. Hlasování proběhlo, rada tím dostala avízo, architekti APD zbaběle zdrhli - šanci nevyužili. Nechme tudíž na radě další postup při "nakládání" s APD. Nashle L.Š.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1169
Hlavně pro: L.Šmehlík
15.12.2015 - 14:16

Pane Šmehlíku,

myslím, že možná nerad, ale že mi dáte za pravdu (aniž byste to psal), že vytváření skupin v zastupitelstvu, jeho jednání a rozhodování je politika a že se tak často nerozhoduje o dané věci, ale jde o to, jak jste to nazval, opakovat to nechci. V takové atmosféře pak jednáte (obecně) v mylném přesvědčení, že je máte.

Tak se stalo, že ve věci PD se nerozhodovalo o PD, ale řešily se věci z vůle většiny nedořešené, jako např. připomínky k jednacímu řádu zastupitelstva. Většina použila JŘ jako zbraň ke zmaření 5. zasedání a pokračovala přepracováním řádu jako vylepšenou zbraň s falešným odůvodňováním. Jde o zbraň s dvojím ostřím. Tak se stalo, že JŘ byl použit proti koalici jako zbraň, když opozice trvala na dodržení JŘ, vyžadovala přerušení zasedání a nebylo jí vyhověno. A zde šlo právě o to, co píšete. I na to může být názor dvojí, komu vlastně chybí. Podle mého však chybí rozum. Když nepůjde o ně, ale o rozum, vždy se cesta najde.

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1169
Hlavně pro: Všechny
15.12.2015 - 13:59
Návrh usnesení, o kterém se hlasovalo, byl zastupitelstvo města ukládá radě města zajistit provozování APD i po 1. 1. 2016. Pro návrh usnesení nebyla většina členů zastupitelstva, tedy usnesení nevzniklo, nic se proti dosavadnímu stavu nezměnilo.


Pokud si někdo vykládá tuto skutečnost jako přijetí usnesení opačného významu, tj. že z vůle zastupitelů má být provoz PD ukončen, pak se mýlí a jde tak o školácký omyl, kterého by se neměl dopouštět zastupitel.

Svůj názor jsem napsal v Diskuzní fórum s vedením města - MODEROVANÉ a jako email zprávu zaslal na MěÚ. Jak již je zvykem, vše zůsává bez odezvy. Proto celý dopis zveřejňuji zde:
---------------------------------


Dobrý den,

posílám svůj názor občana města jako podnět k posouzení skutečného právního stavu provozu APD po 1. 1. 2016 (níže pod čarou). Prosím, aby moje zpráva byla předána kompetentní osobě (osobám) a vyřízena ve smyslu § 16, odst. 2, písmeno g zákona o obcích. Prosím o zaslání sdělení o vyřízení mého na moji e-mail adresu ........ 

Děkuji.


Vratislav Renner


--------------------------------


Názor občana města Slaného předaný jako podnět ve smyslu zákona o obcích:


Na 15. zasedání zastupitelstva města byl v závěru 1. části jednání projednán bod 7B/15/2015 NÁVRH PROVOZOVÁNÍ PARKOVACÍHO DOMU V ROCE 2016

Podle informací, které zveřejnil zastupitel a radní pan Peška, bylo rozhodnuto, že provoz APD se od 1. 1. 2016 zastavuje. Můj názor je, že jde o omyl. APD byl městem převzat, provoz domu byl zahájen a provoz trvá. Nikdo nerozhodl o tom, že provoz APD má být zastaven.

Návrh usnesení, o kterém se hlasovalo, byl "zastupitelstvo města ukládá radě města zajistit provozování APD i po 1. 1. 2016". Pro návrh usnesení se nevyslovila většina členů zastupitelstva, tedy usnesení nevzniklo, nic se proti dosavadnímu stavu nezměnilo. Má-li se provoz APD zastavit(přerušit? ???), pak o tom musí někdo rozhodnout.


Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 299
Hlavně pro: all
15.12.2015 - 13:07
Zdavím Matty, Rada může rozhodnout o uzavření APD bez souhlasu zastupitelstva. (souhlasíš???!!!). Dala však zastupitelstvu možnost se vyjádřit. (Hrabánek: " mám to chápat tak, že rozhodnutí chce rada přehodit na zastupitelstvo??", Peška: "Dá se to tak říci").  Ty a dalších cca 12 zastupitelů zdrhli a odpovědnosti rozhodnout se vyhnuli. Nešlo o žádnou revokaci. Šlo o koule.  Pokud jsi i na následném pokračování (o týden později) seděl  a mlčel - pak si tu degenerovanost osvětli sám ve svém vědomí.  Měj se fajn L.Š.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
matti
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: L.Šmehlík
15.12.2015 - 12:49

Tak jsem tedy pablb.
Pro pomalé. Usnesení je přijato, pokud pro něj hlasuje většina(tzn.14 a více zastupitelů), jinak není přijato. Souhlas?
Rada rozhodla o uzavření APD. Dala zastupitelstvu možnost revokovat své usnesení. Zastupitelstvo jej nerevokovalo. To znamená(pro duchem slabší), že platí rozhodnutí rady.

Co je na tom tak složitého? Jsem vážně degenerovaný já? Nebo to opilecké tlachání?

Martin Matoušek
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  4  5  6  7  8  ...  93
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.