Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  PARKOVACÍ DŮM VE SLANÉM
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  98

PARKOVACÍ DŮM VE SLANÉM

Selský rozum
Manažer
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Jiří Hůla
18.9.2019 - 14:27

Dobrý den pane Hůlo, malinko jste zaspal dobu, určitě máte pravdu s návrhem řešení z 1. 4. 2019 ale do dnešního dne přišlo spoustu dalších návrhů s řešením, ale jak už jsem uváděl, vše bez odezvy. Zkuste si přečíst odpověď na oznámení visící na PD. Na to že jste zastupitel města slaný, tak máte zřejmě méně informací než běžný občan... Pasivní přístup města k řešení problému je zarážející. Jednou jste stavbu realizovali tak dotahněte problém do konce a začněte občanům říkat pravdu. přeji hezký den.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 194
Hlavně pro: Selský rozum
18.9.2019 - 14:11

Dobrý den,

na tuto lež bude samozřejmě zveřejněna reakce.

Pokud za rozumnou dohodu považujete platit firmě KOMA cca 592 tisíc Kč měsíčně za to, že budou udržovat "AUTOMATICKÝ parkovací dům" v provozu, tak já tedy ne.

Jejich představa totiž byla, že jim částku, kterou po nás soudně vymáhají, řádově 35 mil.Kč, zaplatíme touto formou během 5 let provozu.

A pak co? 

Ten návrh přišel od firmy KOMA pravda 1.dubna 2019, takže si nejsem jist, zda to nebyl z jejich strany jen pokus o aprílový žertík.

Tak zase jindy.

Jiří Hůla, zastupitel města za Svobodné
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Selský rozum
Manažer
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Martin P.
18.9.2019 - 13:50

Dobrý den pane Martine, je vidět, že se zastaváte města na základě naprosto chybné a nepravdivé informace, společnost KOMA měla o prodloužení servisní smlouvy velký zájem a několikrát se pokoušela o rozumnou dohodou, bohužel pokaždé bez jakékoli odezvy.... nevím zda jste si všiml ale na PD již visí reakce hned vedle oznámení o přerušení.


Přílohy:
received-2985876861428294.jpegAktualni

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 84
Hlavně pro: Všechny
18.9.2019 - 10:55

Desítky milionů, vyplacené z městského rozpočtu se stávají smutným mementem pro zastupitele, kteří svým hlasováním kdysi tuto nepromyšlenou stavbu ve Slaném umožnili.

Jedna z nepromyšlených investičních megaakcí ve Slaném končí, nechme se překvapit, co jiného se objeví v tomto volebním období :-)  Starosta Hrabánek má spoustu nápadů :-)

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu PARKOVACÍ DŮM – V ROZPOČTU ZBYLO BUMPřílohy:
apd-konec.jpgPřerušení nebo konec?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Martin P.
Počet příspěvků: 5
Hlavně pro: Lubos123
18.9.2019 - 07:51

Zde se musím města částečně zastat - situace je taková, že společnost KOMA odmítla prodloužení servisní smlouvy. A vzhledem k tomu, že je parkovací dům technologií specifický, ho nikdo jiný servisovat a provozovat neumí. Takže byť jsem sám jeho uživatelem, tak též nevidím jinou možnost.
Na druhou stranu souhlasím, že město totálně selhalo v koncepci a managementu parkování (a to se týká i parkovacího domu, kde spoustu míst blokovaly "mrtvé duše"), což v kombinaci s nefunkční městskou policií vyústilo v současný stav...

Uvidíme, jak spor kolem parkovacího domu dopadne. Je to poměrně složité a v našem soudnictví raději nic nepředjímám.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lubos123
Počet příspěvků: 16
Hlavně pro: Všechny
17.9.2019 - 19:05
Tak to jsem zvědav kam těch 90 aut v centru narvou, co parkujou trvale v parkovacím domu. To bude mazec. Zase město nemyslí na lidi a následky.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
milda45
Počet příspěvků: 29
Hlavně pro: Všechny
17.9.2019 - 17:39
Zdá se, že více jak stomiliónová investice města do parkovacího domu je definitivně spláchnutá v hajzlu. Od října je jeho provoz pozastaven, mi bylo sděleno. Kde jste vy všichni jeho zástánci? Blbečkové!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Vratislav Renner
Počet příspěvků: 1471
Hlavně pro: Erik Kurach
3.6.2018 - 13:15

Vážený pane Kurachu, (oslovujte mě prosím bez titulu, nebyl jsem za minulého režimu hoden studií),  v názorech na potřebnou údržbu majetku města, kraje i státu, na vzhled a funkci města se zřejmě shodneme.

Stejně tak se mi nelíbí politické šarvátky v zastupitelstvu.

V okamžitý obrat  k lepšímu příliš nevěřím, to je nadlouho.  Vyřešení všech problémů kompletní výměna vedení města, jak ji zmiňujete, nezajistí.

Vedení města vzejde zase jen z občanů města. Jaký je zájem občanů, takové zájmy bude mít i vedení města. Doufat nestačí, zázrak se nestane.


Vratislav Renner

--------------------------

Pane Kurachu, teď jsem objevil Vaše nové téma  "Uklizený" Masaryk ve Slaném, kde oslovujete občany a kladete řadu otázek. Přitom téma k diskuzi je zamčené. Tomu nerozumím.

Naposledy upraveno 03.06.2018 - 13:22Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Vratislav Renner
Počet příspěvků: 1471
Hlavně pro: Erik Kurach
1.6.2018 - 16:42

Žádná sláva, ale výtluky v Třebízského ulici jsou opravené...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 734
Hlavně pro: Všechny
25.5.2018 - 21:38
Kvůli jednomu pitomýmu parkhausu tolik dohadů a "blití" špíny ze strany na stranu.Obyčejnýmu člověku je z toho zle.Zase je v tom to politický svinstvo.
Zlatej bejvalej prašnej parkovací plácek.....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3087
Hlavně pro: ringo
25.5.2018 - 20:47

Inu, neuvěřitelná mystifikační činnost pana Lžipešky I. (prvního) a spol., jak vidět - nese své ovoce a jednoduše ovlivnitelní (kam se tímto příspěvkem zařazujete), naskakují na jeho úžasně hloupé dezinformace!!!
Pro normálně uvažující: Městem bylo uhraženo (čemuž mohlo být normálně uvažující radou zabráněno!) 190 tis. - pokuta UOHS a soudní náklady!!! ve výši asi 400 tis.
L.Sch.
Naposledy upraveno 26.05.2018 - 08:46Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 290
Hlavně pro: Čtenáři
25.5.2018 - 17:14

To máte na mysli těch 0,5 milionů z městské pokladny, co si strčil do kapsy starosta Hrabánek a jeho kámoši (Hložek, Šváb, Schneider atd...)?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Ladislav_Klimeš
Počet příspěvků: 7
Hlavně pro: janek
25.5.2018 - 15:44

Bude to někdě okolo toho čísla, co jsem psal já. On si totiž hlavně ten pán neuvědomuje, že je rozdíl mezi výdaji a všemi souvisejícími náklady, to jsou různé účetně-finanční kategorie. Já tady nechci tuto odbornou věc nějak rozvádět.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 290
Hlavně pro: Všechny
24.5.2018 - 20:37
Pane Šnajdr, nezapomněl jste v těch vašich výpočtech na náklady za ty vaše prohrané soudy? Kolik to bylo jen za loňský rok? Tuším, že něco kolem 3 milionů, ne?!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 574
Hlavně pro: Čtenáři
24.5.2018 - 19:55

Sláva. Problém parkovacího domu je vyřešen. Pokud je roční ztráta APD 40 tisíc a denní obsazenost je cca 100 vozidel, stačí, když každý zaplatí za denní parkování o 1 Kč víc a je po ztrátě. Možná, že byste to mohl současnému vedení navrhnout jako řešení neutěšené situace? Já si na autorství nárok nedělám.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3087
Hlavně pro: Všechny
24.5.2018 - 14:31
PD je hodnocen jako celek se ziskem z parkovného a ziskem za nájem KB v jedné, jediné budově nazývané Parkovací dům.
Vzhledem k počátečním problémům, následné výměně větší části technického vybavení a intezivní negativní kampani jisté části politiků "Našeho města", je obsazenost PD zatím jen asi dvoutřetinová.Nicméně hodnotíme nákladovost a ziskovost jedné budovy jako celku. Z toho vychází za r. 2017 ztráta PD 40.525,-Kč - což je proti jiným nákladům do veřejnoprospěšných institucí částka vcelku malá a pokud by došlo k úplné naplněnosti kapacity PD (třeba po ukončení cíleně vedené negativní kampaně) nemuselo by k ztrátovosti PD případně docházet do budoucna vůbec.
L.Sch.

K "ringovi" 20:37 :
Nejde o - náš - prohraný soudní spor - PROHRÁLA STRANA ŽALUJÍCÍ (následně pak tzv. "koalice změny"). Nebylo to rozhodně tolik, jak uvádí "ringo"; nicméně pokuta - proti jejímuž proplacení "koalice změny" neučinila kroky, které měla (částka nemusela být ve finále vůbec proplacena!!!) a s radostným mnutím rukou ji naopak zaplatila - s přičtením nákladů na soud, které platí strana prohrávající (tedy ti, kteří žalobu vyprovokovali), což se v tomto případě - kdy žalující "koalice změny" byla ve vedení města - svezlo, bohužel, na město a celková čáska, kterou město zbytečně takto vyhodilo oknem byla vyšší než půl milionu.

Částka, kterou uvádí "ringo" hrozí v případě prohraného sporu - opět zbytečného - s KOMOU (což nakonec ani tak být třeba nemusí, nebude-li splňovat deklarovanou "automatičnost" - uvidíme).
Naposledy upraveno 25.05.2018 - 15:38Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: Ladislav_Klimeš
24.5.2018 - 12:25

Ony i ty výpočty ekonomické bilance, které tady prezentuje pan Schneider jsou mícháním jablek s hruškami. Do příjmů za parkovací dům totiž započítává i pronájem prostor pro Komerční banku. Což ovšem s  vlastním provozem parkovacího domu vůbec nesouvisí.

Takže když od té jeho bilance odečetem tuto položku, vidíme, že roční ztráta APD je minimálně kolem 700.000 Kč.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PP98
Počet příspěvků: 46
Hlavně pro: Bartoníček
24.5.2018 - 08:56

Tohle je pro Bartoníčka typické. Jakmile se má jasně postavit k nějakému problému, tak se zdekuje. Všeobecně je pokládán za zbabělce, který když jde do tuhého tak raději zdrhne, než by jasně vyslovil svůj názor za kterým by si, nedej bože, musel někdy stát..
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Vratislav Renner
Počet příspěvků: 1471
Hlavně pro: Bartoníček
23.5.2018 - 19:10

Vážený pane Bartoníčku,

přivítal jsem Váš příspěvek a lituji, že v diskuzi nechcete pokračovat. Chápu, že ne v politické diskuzi a o mnohokrát omletých polopravdách. Objektivních informací podaných oficiálně za vedení města  je však  málo. Tím je dán prostor těm neobjektivním politicky i lidsky nepřátelským, zaujatým.

Diskutuji zde nerad, ale do diskuze o PD jsem se přidal právě pro nedostatek pravdivých informací. Hledám vysvětlení stávajícího stavu a informace o dalším osudu PD.

Těžko chápu, že lze zakoupit dílo, které není schopné užívání bez drahé součinnosti zhotovitele. Těžko chápu, že bezobslužný parkovací dům řízený počítačem se bez obsluhy neobejde. Těžko chápu, že odběratel má povinnost nakoupit do zásoby náhradní díly již pro provoz, za jehož bezvadnost zhotovitel ručí.

Existují informace, kterým se dá alespoň z části  věřit, že provoz PD je drahý; nemám informace kdo a jak pracoval na tom, aby se provozní náklady snížily - vždy lze něco ušetřit.

Nehledám informace o tom, kdo co vymyslel a udělal ať dobře nebo špatně. Nehledám řešení kauzy, zajímám se o budoucnost PD.


Vratislav Renner
Naposledy upraveno 23.05.2018 - 19:13Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 84
Hlavně pro: Peška,Čtenáři a spol.
23.5.2018 - 18:07

Vážení přispěvovatelé,

nerad bych resuscitoval toto odumírající diskusní téma. Když se však používají fráze typu „nechat tady bez komentáře ty nehorázné lži, které tady dokola neustále opakujete také nejde“, je třeba zveřejněné informace doplnit.

V příspěvku ze dne 22.5. (diskuze mezi politickými debatéry Peška a Čtenáři) je psáno: „O tom, že město nepřijme rozsudek Okresního domu ve věci doplatku za APD, který byl vynesen v prosinci 2017 a bude se dále soudit rozhodla rada města v lednu 2018. Jen přuipomenu, že tedy o tom rozhli tito lidé: Hrabánek (ODS), Rubík (ODS), Bartoníček (STAN), Zálom (CSSD), Berkovec (ANO), Víšek (ČSSD), Matoušek (STAN), Vašek (lidovci), Zíma (ANO).

Pravdou však je, že toto rozhodnutí schválila rada města dne 22.1.2018, kdy byli tři členové rady nepřítomni.  M.Hrabánek (ODS), P.Bartoníček (Občané města Slaného) a M.Matoušek (Občané města Slaného) tedy pro nepřijetí rozsudku Okresního domu ve věci doplatku za APD a pokračování v soudním sporu nehlasovali.

Ostatně i v předcházejících usneseních rady města v této záležitosti (a to dne 9.1. a 17.1.2018) nikdy nehlasovali všichni členové rady města jednohlasně. A lze si to velmi snadno ověřit pohledem na předmětné zápisy.

S přátelským pozdravem

Pavel Bartoníček

P.S. Nemíním tímto příspěvkem vstupovat do další diskuze, proto si na případné reakce dovolím nereagovat.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  98
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.