Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  PARKOVACÍ DŮM VE SLANÉM
Strana:   1  ...  3  4  5  6  7  ...  94

PARKOVACÍ DŮM VE SLANÉM

Čtenáři
Počet příspěvků: 2193
Hlavně pro: XXL
5.2.2016 - 22:33

Nu, to jsou mi úvahy - všichni najednou? Ani z plesu neodcházejí všichni najednou! A v PD ve Slaném jsou dva vjezdy a výjezdy. Pravdou sice je, že do kterého vjezdu jste automobil zaparkoval z toho samého ho musíte i vyparkovat, ale jsou dva.
Podívejme se na technicky dokonalejší parkování, ale jen s jedním vjezdem a výjezdem. Vyparkování trvá jen 1,5 min. (do odjezdu), ale je-li tam asi 60 automobilů, tak pokud by nebyla mezi výjezdy žádná, jakákoliv, pauza, tak všechny automobily by prostě najednou dříve než za 1,5 hodiny také nevyjely!!! ŽE???
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 409
Hlavně pro: Všechny
5.2.2016 - 21:59

50 automobilů. Doufejme, že si pro ně nepřijdou všichni naráz, protože ten poslední by na vyparkování čekal necelý 3 hodiny a to za předpokladu, že by během tý doby do PD nikdo nevjížděl. Při plné naplněnosti, ve kterou někteří čtenáři tohoto DF tajně věří, by si ten poslední musel vzít na vyparkování dovolenou.Za 3 hodiny se u obchodního centra na obyčejnym parkovišti vystřídá stovka aut. A bez čekání.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lubos123
Počet příspěvků: 10
Hlavně pro: Všechny
5.2.2016 - 19:53
Parkuji v PD již 2 roky a jsem velmi spokojen. Chápu že pro lidi z okrajových částech města se PD nevyplatí, mají to daleko. 20 let bydlím v centru města a zaparkovat u baráku byl někdy nadlidský úkol, který je poslední dobou čím dál obtížnější. Proto mít možnost zaparkovat 5 minut od baráku v kteroukoliv hodinu jsem okamžitě uvítal. PD nikdy nevydělá sám na svůj provoz, to je to samé jako kryté koupaliště. I kdyby tam bylo vždycky narváno, pořád ho bude město Slaný dotovat. Je to prostě služba občanům. A teď mi tu můžete nadávat za můj názor, ale mít možnost trvale parkovat poblíž místa bydliště je pro mě důležité.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 798
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 18:43

Naposledy upraveno 05.02.2016 - 18:43Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 798
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 18:39

Mám dotaz. Proč tam ti zaměstnanci MÚ a rezidenti z Londy neparkují?   A nesnažte že to je kvůli ceně. Sám jste tady před časem přepočíval kolik parkovné vyjde na den a vyšla vám dost nízká částka. (tedy alespoň vy jste jí za nízkou považoval)   Já jsem také veřejnost. A můj názor je takový, že ti co ten PD prosadili, by ho měli od města odkoupit a dělat si s ním co uznají za vhodné. Pokud přesvědčíte občany aby vám tam parkovali a vy vyděláte, bude vám přáno....  Radnice nemůže své zaměstnance a pár rezidentů z Londy nechat zadarmo parkovat v tak nákladném zařízení. To by bylo na žalobu. A oprávněně. Vyhradit někde dvůr, proč ne. Ale tohle?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2193
Hlavně pro: Všechny
5.2.2016 - 17:57

V PD parkuje nyní asi 50 automobilů (dnes v 20:40 - 57 aut) - tedy zhruba třetinová naplněnost. Všichni, kdo tam parkují, jsou spokojeni. Provoz je již i bezobslužný. A do toho se dozvídáme z jistého internetového "zpravodajství", jak není stále spokojenost s odvedenou opravou dodavatelské firmy a že by bylo nejlépe PD uzavřít , neboť na jeho provoz chybí do konce roku asi 700 tis.. Nu, tomu říkám tedy "snaha o zlepšení naplněnosti" PD. Vskutku geniální řešení!!!
Uzavřít prakticky novou stavbu po 5 milionové opravě s kterou jsou uživatelé (50 - 60) spokojeni, to je tedy velmi, ale opravdu velmi závažné rozhodování a věřím, že uvážliví zastupitelé to správně posoudí a něco takového nedopustí.
Názor na zvýšení naplněnosti PD o rezidenty z Londy (či i jiné) a případně o dojíždějící zaměstnance MÚ, je jedním z názorů veřejnosti - nic jiného. Jak se k tomuto názoru postaví vedení města je jiná věc - jde o to má-li vůbec o něco takového zájem. Tak uvidíme.
L.Sch.
Naposledy upraveno 05.02.2016 - 21:11Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 798
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 17:24

Ale ono to je o politice. Je to o tom, že jste si prosadili nesmysl a teď hledáte další nesmyslná řešení jak ho naplnit.  Nebudu vám popisovat rozdím mezi Prahou a Slaným. Snad jste při své inteligenci schopný určité rozdíly vidět. Záchytná parkoviště se budují na okraji měst. Přirozeně na okraji velkých měst, kde jsou velké problémy s individuální dopravou. Vy jste ho vybudovali v samotném centru malého města. To je geniální řešení. A teď tam hodláte cpát řidiče proti jejich vůli a to tak, že jinde parkování zakážete úplně, nebo zpoplatníte. ať si v tom PD parkuje ta vaše širší veřejnost a ostatní ať nechá laskavě na pokoji. Člověk má možnost výběru. Bydlet ve velkém městě, v malém městě, na vesnici, nebo na samotě. Všechno má svoje výhody a nevýhody. Nemůžu očekávat když budu bydlet na Praze 1, že budu mít snadné parkování a navíc zdarma. Ale zase tam mám několik stanic metra, tramvaje, obchodní centra, všechny banky, poštu otevřenou non-stop, divadla, kina....  Je mi záhadou, proč chce někdo bezpodmínečně přenášet nevýhody života ve velkých městech do těch malých.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2193
Hlavně pro: RK007
5.2.2016 - 16:43

Nu, do úvah, jak co řešit netřeba plést politiku - nestyda jste evidentně Vy což dáváte naodiv každým svým příspěvkem.
Samozřejmě, většina těch, kteří jedou např. do Prahy, ať už za jakýmkoliv účelem (kultura nebo i na pohřeb) nechávají automobily na záchytných parkovištích (za poměrně dost peněz) a dál pokračují metrem, tramvajemi či trolejbusy. A nikomu to nepřijde jakkoliv divné. Ale dojít na návštěvu nemocnice či hřbitova z parkovacího domu ve Slaném (asi 300 m) tu někdo staví jako nepřekonatelný problém!!! Nu a pokud tu zaznívá názor (pocházející z širší veřejnosti), jak vyjít vstříc méně pohyblivým a přiblížit jim parkování k nemocnici či hřbitovům a zároveň zvýšit naplněnost PD, opět tu někdo začíná všemožně na jakákoliv řešení téměř nepříčetně útočit. Pro invalidy jsou dnes všude malovaná parkovací místa a nebylo by asi důvodu proč jim nevytvořit taková místa i v blízkosti hřbitovů (u nemocnice už jsou).
Je to zkrátka námět z širší veřejnosti, jak vzít dvě mouchy jednou ranou - jak se říká.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 798
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 15:56

Copak by.... Ne každý je místní... Babičkám a dědečkům fakt dělá problém se z autobusáku dostat na hřbitov, tak je tam vozí jejich děti, nebo vnuci.   Mohl byste mi vysvětlit jediný důvod, proč bych měl platit za parkování u hřbitova? To by se to rejžovalo na nebožtících. ODS nikdy nebylo, není a nebude nic svaté. Na hřbitově je i občadní síň. Takže přirozeně by se to týkalo i posledního rozloučení. Že se nestydíte... Ale vlastně to vy ani neumíte. Ale schovávat se pod veřejnost, to by vám šlo... nejsou to ti stejní, kteří tak vehementně propagovali PD jako úžasnou věc, která katapultuje Slaný do 22 století?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2193
Hlavně pro: RK007
5.2.2016 - 14:34

Jistě, jde o pozemek, který byl také předmětem úvah pro směnu pozemků s tureckou firmou za park Benaru se zámečkem.
Babičky a dědečky jsem neviděl jezdit ke hřbitovu auty, ti nejsou ještě líní na krok a chodí pěšky. Těch asi pět parkovacích míst u druhého vchodu by tam jistě zůstalo pro ty kteří by přijeli s přestárlými, invalidy či méně pohyblivými osobami.
Pozemek je města a Vy nebudete poplatkem nic dotovat - Vy nebo ten, kdo by tam parkoval, by zaplatil prostě normálně parkovné. JO - TAKHLE!!! Vida, nakonec se dá všechno pochopit, že?
L.Sch.

P.S. - Prodávám to tady jako můj námět, ale skutečně jde o názory mnohých z veřejnosti, které jsem zachytil při debatách na toto téma!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 409
Hlavně pro: Všechny
5.2.2016 - 14:22
Parkhaus používám často a jsem celkem spokojen. Vždy, když jdu okolo, mrknu na ty digitálky kolik je hodin. Jsou tam velký číslice, ani brýle nasazovat nemusím. Když už teda, tak zavřít, hodiny nechat běžet.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 798
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 13:20

Jo takhle. Vy myslíte ten areál kde byly tuším TS.    A jak si tohle představujete v praxi? Já když pojedu na hřbitov, mám platit parkovné jen proto, abych zadotoval parkování zaměstnancům MÚ v PD? Vy jste se musel zbláznit.  Hlavně by mi ale bylo líto babiček a dědečků, kteří jsou rádi že se dobelhají od brány k  autu. Takhle by to měli dál, zato zpoplatněné.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2193
Hlavně pro: RK007
5.2.2016 - 13:11

V prostoru u kláštera a hřbitova (oplocený asfaltový trojúhelník) parkují zaměstnanci MÚ v pracovní dny. Pozemek se zamyká a není veřejnosti k dispozici. Pokud by došlo k parkování zaměstnanců MÚ v PD a uvolněný prostor by začal sloužit jako parkoviště pro návštěvníky hřbitovů či nemocnice (při zamezení volného parkování v silnici ulice Na vinici) - výtěžek za parkování (dejme tomu 10 Kč/hod.) by jistě pokryl náklady na parkování zaměstnanců v PD čímž by se provoz zde začal jistě rozšiřovat - leč otázka stojí tak, je-li to opravdu zájem současného vedení(?).
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 798
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 12:48

Vím co je pěší zóna, ta je tam XX let a doposud s tím nebyl problém. Pokud tam někdo parkuje, nemá tam co dělat a MP má zasáhnout. Proč nezasáhne nevím. Město fakt nemá povinnost každému před domem, ale ani jinde,  zajistit místo na parkování a už rozhodně ne v PD za sedítky milionu a obrovskými oročními náklady na provoz. Když jedu ve všední den dopoledne na hhřitov, je tam prázdno. Problém nastává v sobotu dopoledne, nebo o svátky... Těžko ale můžeme tvrdit že tam parkují zaměstnanci MÚ.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2193
Hlavně pro: RK007
5.2.2016 - 12:33

Rozumím tomu, že rezidenti chtějí parkovat před svým domem. Jenže v případě Londy, z které se stala klasická bezbariérová pěší zóna, by to již nemělo být možné - proto říkám, nechť je jim nabídnuta parkovací karta za symbolický poplatek do PD. Nevyužili-li by této možnosti, je to jejich věc, ale v pěší zóně mají pouze možnost v čase zásobování přijet a vyložit  či naložit co potřebují a jinak tam automobil nemá co dělat, natož aby tam parkoval a to i přes noc!!! Rozumíme významu slovního spojení PĚŠÍ ZÓNA, že?
Jenže já mám pocit, že Vy, stejně jako ten co umí trochu číst - obsahu psaného - nerozumíte! Píši-li, že totéž, jako rezidentů by se mohlo týkat i parkujících zaměstnanců v prostoru proti klášteru, zanamená to že za nějaký poplatek (zdarma by to asi nešlo) by MÚ hradil svým zaměstnancům parkování v PD a tím by se uvolnil onen parkovací prostor (vedle kláštera a tedy také hřbitova) pro klasické parkování zejména pro návštěvníky hřbitovů, ale třeba i nemocnice. Už doklaplo?
L.Sch.

P.S. - Dotaz pro "levá-pe." : Myslíte, že když s automobilem jezdím málo (občas), že to automaticky znamená jeho poruchovost či nespolehlivost?
Naposledy upraveno 05.02.2016 - 12:40Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 798
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 11:14

Z veřejnosti :)  Nejdřív nafotí pár aut na Londě a pak k tomu dodá příběh.   Proč ti co parkují na Londě, nejdou parkovat do Třebízského? Pochopitelně zadarmo. No protože nechtějí. Chtějí parkovat na Londě. To jako PD má sloužit jako garáž zdarma  pro zaměstnance MÚ? To by snad neprošlo nikde na světě. Víte kde je PD a kde hřbitov? Hodně z ruky. Navíc i samotný hřbitov je velmi rozsáhlý, řada lidí jede autem k zadní bráně, protože to mají ke hrobu blíž. A jelikož na hřbitovy chodí převážně senioři, je logické že se nebudou trmácet přes půl města.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 276
Hlavně pro: Čtenáři
5.2.2016 - 09:01

Tak ono to funguje ?  A proč tam stále svítí kolem 100 volných míst ?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2193
Hlavně pro: Všechny
4.2.2016 - 20:23
Pánové posunuli provoz PD až do června s tím, že o dalším provozu bude rozhodovat zastupitelstvo. Zavřít prakticky novou stavbu a notabene zrovna, když začala docela fungovat i bezobslužně, to je teda rozhodnutí, které by bylo velmi, velmi vážné a věřím, že k něčemu takovému se uvážliví zastupitelé nepropůjčí.  Potřebují prý na provoz do konce roku 700 tis. a souhlas zastupitelstva - nu uvidíme.
Z veřejnosti slyším hodně zaznívat názor : "... proč nedají těm co parkují v pěší zóně na Londě uživatelskou kartu do PD buď zdarma nebo za minimální poplatek? - A to samé pro zaměstnance MÚ, čímž by se uvolnil parkovací prostor proti klášteru (doposud sloužící zaměstnancům MÚ) pro návštěvníky hřbitovů, kteří se při zaplněnosti ulice Na vinici nemohou, uprostřed ulice, když se tam dva automobily potkají, ani vyhnout!...". Nu, nezdá se to být tak úplně od věci, že? I naplněnost PD by se tím docela slušně zvětšila, že? Tak uvidíme.
L.Sch.
Naposledy upraveno 04.02.2016 - 20:26Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
TSS
povaleč
Počet příspěvků: 95
Hlavně pro: Všechny
4.2.2016 - 19:24
Tak mi nedávno volal někdo z úřadu, jestli ještě chci parkovací kartu do PD, ale potom rychle dodal, že bude nejspíš fungovat jen do dubna.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bzuk
Počet příspěvků: 18
Hlavně pro: Všechny
25.1.2016 - 23:57
Naposledy upraveno 25.01.2016 - 23:58Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  3  4  5  6  7  ...  94
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.