Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  Plocha na Dolíkách za poštou slepá ulice
Strana:   1

Plocha na Dolíkách za poštou slepá ulice

ominad
Počet příspěvků: 33
Hlavně pro: Všechny
25.1.2017 - 19:44

http://slanytv.husnik-video.cz/subdom/slanytv/index.php/player/14/468

K výše uvedenému Videu musím říci, že jsem byl přítomen veřejného jednání a toto video nebylo objektivní, protože tam nezaznělo spoustu názorů, které vzešli od občanů bydlících v této lokalitě. Hezká slova, která ve videu padla, musím doplnit několika skutečnostmi.

Není pravda, že se jednalo o nějaké návrhy, co na uvedené ploše by mělo být, nějaké alternativy, pouze jedna skutečnost , že na stole byly rozdány cca tři návrhy pouze parkovacích možností ve vnitrobloku a jedno parkování nad Billou. Záměr vytvořit parkování nad Billou bylo odsouhlaseno, protože zde stejně již parkují auta na trávě bez ohledu na to, zda tam je nebo není zpevněná plocha, když se tam vytvoří parkoviště oficiální, tak stejně nová místa na parkování nevzniknou.

Druhý návrh a jediný bylo naplánování parkoviště u vnitrobloku na konci slepé ulici u pošty.

Návrh zněl, že zde by mohlo být parkoviště o možnosti cca 34 parkovacích míst, (to za A), ale nezaznělo tam, že díky tomuto návrhu bude zrušeno celkem 8 parkovacích míst stávajících, (tak tedy za B úbytek), protože se z této ulice stane ulice průjezdná. To dost nadzvedlo diskutující, když zde žádné jiné alternativy nezazněly.

Na Dolíkách je jediné klidné místo a to právě tato oblast, kde byla umístěna socha, které nějaký vandal utrhl ruku a byla odvezena, to v pořádku, ale není v pořádku, že na Dolíkách není žádné komplexní dětské hřiště, žádná klidová zóna pro seniory. Jediné hřiště vybudované v rámci občanské iniciativy domů 503, 504, 505 v 1988 roce, kam si chodí hrát všechny děti ze sídliště a troufnu si říci i z okolí, dětské hřiště je malinké u popelnic a v dosahu průjezdné hlavní ulice přes Dolíky , kdy jakékoliv dítě může vběhnout přímo pod kola projíždějících auta a jejich hraní je zpestřeno nevalné páchnoucími kontejnery na odpad cca 3 metry od hřiště. Navíc hřiště je zcela průchodné pro ostatní obyvatele i pejskaře. Toto hřiště by se mohlo přemístit do vnitrobloku a tak by pak se mohlo zauvažovat vybudovat pár míst na parkování místo tohoto hřiště u popelnic.

Ve videu ale nebyly uveřejněny konkrétní návrhy diskutujících a zde téměř mezi 30 zástupci obyvatel Dolíků, kteří na jednání přišli, zaznělo, že parkovací místa  na této ploše uvnitř vnitrobloku  NE!!!!!. Doufám, že hlas lidu bude vyslyšen a budou realizovány potřeby obyvatel, nikoliv něčí záměr utratit nesmyslné peníze za něco, co zde nemá naprosto opodstatnění.

Jen ještě pro úplnost během jednání slova pana Hrabánka “ já bych sice mohu na zastupitelstvu parkoviště prosadit, ale chci se s vámi o tom popovídat“ to znamená o nás bez nás, jako s parkovacím domem, docela nástin nějaké arogance, zastupitelé jsou tu pro lidi, nikoliv naopak.

Naposledy upraveno 26.01.2017 - 12:45Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.