Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  posyp
Strana:   1

posyp

Ivo Rubík
Anonymní uživatel
Hlavně pro: ing. Chyský
10.1.2001 - 10:26
Vážený pane Chyský,
samozřejmě jsem zaregistroval Váš příspěvek, který byl určen "hlavně pro -starostu". Požádal jsem však ředitele TS, aby Vám odpověděl za mne, neboť Váš původní text se zabýval problémem, který spadá do kompetence TS. Odpověď pana ing. Kučery jsme spolu konzultovali a plně se s ní ztotožňuji.
Město prostřednictvím TS zajišťuje posyp na chodnících, které má ve vlastnictví (velká většina), nebo na chodnících, kde si majitelé (a tím zodpovědní lidé za schůdnost komunikace) uzavřeli smlouvu s TS o údržbě. "Zodpovědní" mají několik možností, jak splnit svou povinnost (pozor - ta je dána zejména "silničním zákonem" !!, a dále pak zmíněnou vyhláškou města): a. posypový materiál si zakoupit od TS, b. posypový materiál si obstarat jinou cestou, c. údržbu chodníku svěřit v rámci smluvního vztahu TS či jinému subjektu.
Ve svém druhém příspěvku chcete jasné vyjádření vedení města na Váš názor, že posypový materiál i na soukromé pozemky by mělo zdarma zajišťovat město. Neřeknu nic jiného, než co bylo uvedeno v příspěvku ing. Kučery. Podle mého názoru není dobré (samozřejmě možné to je), aby město nahrazovalo povinnosti majitelů nemovitostí. Půjdu ve svém vyjádření ještě dál. Pominu-li ekonomické důvody, myslím si, že by to šlo i proti samotnému principu soukromého vlastnictví. Mít nějaký majetek (třeba vlastnit dům) je radost a určitě to zvyšuje rodinný standard životní úrovně, ale zároveň to obnáší spoustu povinností. Každý má možnost volby.
V souvislosti s vyhláškou č. 16 (ale i dalšími) upozorňuji na jednu skutečnost. Tato vyhláška byla přijata již 13. 12. 1995. Za pět let se zejména legislativa posunula významně dopředu. Na poslední poradě vedení města jsem všechny vedoucí odborů městského úřadu požádal, aby se zamysleli nad vyhláškami, které spadají do jejich působnosti a na zasedání rady města 16. 2. 2001, které chci, aby bylo věnováno pouze koncepčním záležitostem a problémům Slaného, podali návrhy na jejich úpravy.
Co se týče dříve rozmístěných beden s pískem. I ty byly určeny zejména pro TS. Technická úroveň vozového parku TS se v průběhu let výrazně zlepšila a nedá se s minulostí srovnat. Tím odpadla vynucená nutnost rozmístění beden s pískem. Navíc, jak vím z vyprávění předpředchozího ředitele TS pana Křečka, byly neustálé problémy se zneužíváním systému z řad občanů (hlavně mládeže) a s následným udržením pořádku v okolí bedny.
Přeji Vám hezký den a děkuji za Váš dotaz.
Ivo Rubík, starosta
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ing. Chyský
Anonymní uživatel
Hlavně pro: STAROSTA ing.Jiří K
9.1.2001 - 13:37
Dobrý den pane inženýre,

děkuji za odpověď, která mi jen potvrdila informaci, kterou jsem už dříve získal od pana Fridricha z TS. Tato odpověď však neřeší podstatu příspěvku, který byl adresován zcela záměrně starostovi, jako představiteli města. Jedná se zde především o vyhlášku o čistotě města a přístupu vedení města při jejím naplňování. Já si myslím, že město by mělo posypový materiál i jeho uskladnění zajišťovat na své náklady - z našich daní.
Ve vyhlášce to uvedeno není, možná opomenutím, možná záměrně. Chtěl bych proto v této otázce jasné vyjádření vedení města.

Img. Jan Chyský

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slaňák
Anonymní uživatel
Hlavně pro: ing.Jiří Kučera a st
8.1.2001 - 11:16
Kdo tedy v letech minulých dotoval dřevěné bedny s posypem? Zřejmě město. Proč již tak nečiní?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ing.Jiří Kučera
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Jan Chyský
8.1.2001 - 07:58
Vážený pane,
ve Vašem příspěvku se zmiňujete
o problematice posypu místních komunikací a chodníků.
Pro údržbu místních komunikací a chodníků je zpracován Plán zimní údržby,
který definuje povinnosti,technologické postupy,odpovědnost,povinnosti vedoucího zimní údržby,vybavení a ošetřované trasy.
Technické služby zajišťují ošetření komunikací a chodníků,které patří městu ,nebo na které jsou uzavřeny smlouvy s uživateli.
Pokud jde o posypový materiál,Technické služby by byly schopny zajistit dodávku posypového materiálu dle požadavku zákazníka ,rozhodně však není možno poskytovat posypový materiál zdarma.Jak uvádíte ,dle vyhlášky č.16 O pořádku a čistotě města,je za čištění chodníků odpovědný vlastník nemovitosti,případně její uživatel,ten by také měl nést náklady za jejich udržování.

S přáním hezkého dne
Jiří Kučera
ředitel
Technické služby spol.s r.o.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan Chyský
Anonymní uživatel
Hlavně pro: starostu
3.1.2001 - 09:50
Dobrý den,
v několika uplynulých dnech se změnily některé chodníky ve městě v jednu ledovou plochu. Dle platné vyhlášky č.16 "O pořádku a čistotě" článek 6 bod 4 platí že:
"Za čistotu a čištění chodníků v zastavěné části města je plně zodpovědný vlastník přilehlé nemovitosti a to po celé délce jeho objektu. Pokud je součástí nemovitosti provozovna (obchod, služby, výroba atd.), je za udržování čistoty příslušného chodníku zodpovědný uživatel provozovny".
Úklid sněhu je bez problémů - sníh v posledních letech prakticky nepadá a pokud ano, není problém ho koštětem nebo jiným nástrojem odstranit.
Problém nastává při náledí. Z vyhlášky sice přímo nevyplývá povinnost udržovat schůdnost chodníků, nicméně duch vyhlášky chápu tak, že by se majitel měl postarat nejen o čistotu, ale i o schůdnost chodníku. V tom je ale kámen úrazu. V případě náledí je schůdnost možné zajistit jen vhodným posypem. Kde ho ale vzít a kde uskladnit? TS by jistě materiál na posyp byly ochotné prodat (je otázka jaké minimální množství), problém dopravy a skladování však zůstává. Pamatuji doby, kdy byly po městě strategicky rozmístěny bedny s posypovým materiálem, který bylo možné v případě potřeby zdarma použít. Domnívám se, že město, pokud už nezajišťuje posyp, by mělo alespoň zdarma zajistit posypový materiál pro údržbu chodníku.
Nebo se mýlím a TS zajišťují posyp chodníků v celém městě?
Jan Chyský
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.