Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  Rekonstrukce náměstí T.G.M.
Téma bylo zamknuto moderátorem nebo zakladatelem tématu
Strana:   1

Rekonstrukce náměstí T.G.M.

Erik Kurach
B.O.M.Ž.
Počet příspěvků: 111
Hlavně pro: "Nárožní zastupitels
27.1.2017 - 07:12

" Bude-li každý z nás z křemene,

je celý Slaný v kvádru ....

zbavíme se tím obecního břemene,

diletantských, rudých lidových kádrů .... "

Neruda, Johny - Okresní věštec a vizionář

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 805
Hlavně pro: Všechny
26.1.2017 - 17:59
Náměstí zbourat a bude klid. Od kálejícího ptactva a hlavně od Kuracha.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Špejblí hlava
Počet příspěvků: 175
Hlavně pro: Všechny
26.1.2017 - 13:39
Pan Kurach nikdy nezklame. Nemusí se nuceně obdivovat replice mariánského sloupu. Může ji proklínat, svolávat na ní hromy, blesky případně ho podruhé spolu s revoluční chátrou strhnout, možná by pak mohli vypálit i kostel na jeho místě bychom pak mohli nechat vystavět např. muzeum ateismu. Ale vážně, osobně mi věrná kopie tohoto sloupu vkusně umístěná kdekoli vadit nebude (i když u nálevny Antoš hrozí zvýšené nebezpečí vandalismu, znečištování a veřejného pohoršení či rouhání od opilců vycházejících z putyky) . S replikou sochy světce u kruhového objezdu pan Kurach problém nemá ? Vždyť je to taky moderní kus betonu, když to bereme takhle. 
Naposledy upraveno 26.01.2017 - 16:45Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2368
Hlavně pro: Všechny
26.1.2017 - 13:05
Pokud si dobře pamatuji, tak původní návrh autorů sochy TGM byl na její umístění do prostoru v pravo před budovou MÚ v bývalém hotelu Pošta se schodišťovou upravou příchodu k ní. To je jedna z možností.
Návrh který zmiňuje p. Kurach vychází ze studie prof. Sýkory, která je v současnosti teprve podrobována aktualizaci a připomínkování vedoucími jednotlivých odborů. Po zapracování připomínek dojde k aktualizaci studie a teprve pak k jejímu zveřejnění a podrobení následnému připomínkování občanů města a uskutečnění veřejného projednání opět s přihlédnutím k připomínkám občanů. Teprve poté lze hovořit o přípravě projektové dokumentace a případném schvalování na zasedání zastupitelstva města.
Mně osobně by se líbilo ono umístění sochy před býv. hotelem Pošta. Mariánský sloup se do středu náměstí v současné podobě, pravda, příliš nehodí, natož jeho replika. Nicméně přenesení zachráněné části sloupu (tedy originálu), který je umístěn nyní ve 4. oddělení slánských hřbitovů, do prostředka travnaté plochy před muzeem by bylo snad (po případném připomínkování) i možné. Další možné umístění tohoto sloupu bych si dovolil situovat ke kostelu sv. Gottharda - do travnaté plochy mezi kostelem a restaurací Antoš.
L.Sch.
Naposledy upraveno 26.01.2017 - 13:08Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Erik Kurach
B.O.M.Ž.
Počet příspěvků: 111
Hlavně pro: Všechny
26.1.2017 - 10:55

Vážení spoluobčané. Slánské veřejnosti byl představen plán na celkovou rekonstrukci náměstí T.G.M. Mimo přestěhování sochy T.G.M. do středu plochy před Vlastivědné muzeum se v projektu rekonstrukce objevil návrh umístění zmenšené repliky historického morového sloupu Nejsvětější Trojice s mariánskou soškou na vrcholu. Budeme se nuceně obdivovat betonovému kůlu nulové historické hodnoty, tvořícím hlavní dominantu historické části města, znečištěného kálejícím ptactvem? Erik Kurach, slánský rodák a občan, 59 let.

 

Naposledy upraveno 26.01.2017 - 11:22Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.