Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  Severní obchvat Slaného
Strana:   1  2  3

Severní obchvat Slaného

Marek_Maly
Počet příspěvků: 175
Hlavně pro: Všechny
15.9.2014 - 09:54
K tomuto je potřeba ještě říci, že se ŘSD rozhodla rychlostní komunikaci R7 vyškrtnout z plánovaného seznamu dálnic a bude v budoucnu vedena jako silnice s povolenou maximální rychlostí 110 km/h. Opět se nám bude lépe jezdit
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Ondráš Sojka
Počet příspěvků: 8
Hlavně pro: kubisek
15.9.2014 - 00:38

Ve své reakci jsem vycházel z oficiálních zdrojů.Soukromé informace nemám.Nevím co je to "neoficiálně lidé z ŘSD tvrdí".Za dobu cca 12ti let jsem se nikdy v oficiálních zdrojích nestekal s tím,že by bylo něco posunuto vpřed ! Stavba je bezpochyby připravena  je určitě škoda,že nebyla realizována za doby rozkvětu "modrého ptáka" a jeho správce kasy,sídlícího v našem městě.

Termín obchvatu byl v dokumentech dříve, před zkapacitněním R7,tedy stavby,která je financována stejnou organizací a má zajistit okolo Slaného  2 jízdní  pruhy oběma směry.Nyní byla tato stavba posunuta na rok 2024(!) a termín obchvatu vypadl úplně.Takže bolševik měl pětiletky a nyní máme desetiletky.http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/D7891B9B75F3383AC12574FF003C9B2E/$file/r7-slany-hranicestc.pdf

Kdysi jsem se bavil s jednou projektantkou /nyní už důchodkyní/ o stavbě sídliště na ulici Pražská.Když nastupovala jako mladá do práce,dělali i tento projekt. Tehdy  se ptala,proč je průjezd vedle sídliště tak úzký a bylo jí  řečeno,že bude stejně brzy obchvat.

Nechci nikomu brát optimizmus,ale můžete o tom přemýšlet třeba v pátek odpoledne,když zastavíte u zahradního centra.Než dojede na kruhák,máte na to dost času...

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kubisek
Počet příspěvků: 81
Hlavně pro: Ondráš Sojka
12.9.2014 - 21:31

Ale houby, obchvat se stále připravuje a nikdo nic nerušil. Nyní se čeká jen na dovykoupení zbylých asi 20% pozemků, které bylo v rámci celé republiky pozastaveno kvůli novému zákonu, který finančně motivuje majitele pozemků k nezdržování odkupu. Neoficiálně lidé z ŘSD tvrdí, že stavba je připravena natolik, že nejpozději v roce 2016 se má začít stavět. Věřit tomu budu, až bude alespoň vypsána soutěž na zhotovitele stavby.
Právě proto, že má dlouhodobě nahradit chybějící severní část okruhu kolem Prahy, byla tato akce i na úsporném seznamu staveb Víta Bárty.
Naposledy upraveno 12.09.2014 - 21:33Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Ondráš Sojka
Počet příspěvků: 8
Hlavně pro: Pavel
11.9.2014 - 23:20

Milý Pavle,ale tady nějakej obchvat přece nikoho nezajímá ! Michal se zatím zřejmě odstěhoval  nebo zemřel,ale opravdu nic se nestalo.

ŘSD po dobu posledních dvanácti let odkládá obchvat každý rok ,aby nakonec letos  konečně férově přiznalo,že termín realizace  NEMÁ(!!!) a ve jejich zprávě ho od letošního května  konečně zrušilo !

Mezitím se ze Slaného stal velký obchvat Prahy.Umožnil to dokončený sjezd na D8 a tím jediný možný objezd Prahy tímto směrem z D1,R6 a R7,ale i ostatních komunikací.Důsledky známe.Záchranou by bylo propojení přes Suchdol,ale tam se ,jak známo,odvolali místní zahrádkáři ,že by je okruh rušil.Nejvyšší správní soud jim dal za pravdu a okruh zrušil.Tím padla šance i pro Slaný. Myslím,že kdo nyní nabízí variantu obchvatu Slaného  je lhář. Určitě se téma opráší,když se blíží volby.

Současnou jedinou reálnou variantou je zákaz průjezdu kamionů městem.I když to vypadá nerálně,jde to.Myslím,že to pochopil i bývalý starosta,ale nemoc mu zabránila to dotáhnout do konce.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Špejblí hlava
Počet příspěvků: 178
Hlavně pro: Všechny
8.9.2014 - 12:43

Milej Valdo,

obchvat Lotouše nebude. Zapomeň na to. Stejně tak NEBUDE obchvat Slaného. Sice se to tom občas nějaké řeči vedou (zejména před komun. volbami), ale to jsou jen plané řeči. Vždyť kolem silnic s nejhustší kamiovou dopravou žijí jen socky a zoufalci, tak na ty házíme bobek. Vidíš, uteklo již více jak 11 let od tvého příspěvku a nějaký posun ? Kdepak, NIC. Asi bude třeba ještě dalších 11 let, aby se věc pohnula. Ani tomu však nevěřím.

Naposledy upraveno 08.09.2014 - 12:45Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Michal Valda
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Stavební úřad
11.5.2003 - 21:44
Dobrý den, v jakém stádiu přípravy je severní obchvat Slaného. Je už rozhodnuto o trase obchvatu? Pokud ano, kudy přesně tato trasa povede? Dále se chci zeptat kdy se začne s výstavbou obchvatu obce Lotouš? Děkuji Valda
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.