Obsah  >>  Infrastruktura, ekologie  >>  Spojovací chodník ul.Kybalova-Otakara Jaroše
Strana:   1

Spojovací chodník ul.Kybalova-Otakara Jaroše

Erik Kurach
B.O.M.Ž.
Počet příspěvků: 111
Hlavně pro: R r
11.12.2017 - 08:39

Vážení alpinisté, velký pozemek, přiléhající k plotu bytového komplexu až k mezi na hraně hřiště je celý v osobním vlastnictví paní Ivany Salačové, ředitelky a jednatelky firmy FISA ze Slaného. Město Slaný celý soukromý pozemek udržuje občasným posekáním plevele. Kdo za použitou techniku TS Slaný a obsluhu stroje platí, opravdu netuším. Spekulace o výstavbě dalšího obchodního centra v této lokalitě a na tomto pozemku vzaly pravděpodobně za své po zatýkání v kauze MUDr. Davida Ratha. Hranice soukromého a dosud ladem ležícího pozemku pro spekulativní prodej zasahuje do spojovací cesty. Za pomoci cepínů a maček budou pravděpodobně i v dalších letech zdolávat staří spoluobčané prošlapaný terénní val cestou k lékaři, či za nákupem ve snaze se vyhnout tobogánu zámkové dlažby v ulici Arbesova ke křižovatce ul. Petra Hrubého s nebezpečnou křižovatkou u frekventované komunikace. Nejkratší cesta ze sídliště, bez kontaktu se stříkající vodou z početných louží v propadané, hojně záplatované vozovce ulice Arbesova v období dešťů vede blátivými pěšinami z ulice Otakara Jaroše směr Kybalova. O situaci jsem již ve svém příspěvku zde psal a dle reakce na můj podnět jsou všichni rezignovaně naprosto spokojeni a nikomu to hlavně typicky a bezmála 48 let naprosto nevadí....... Chudáci uklízečky v šatnách 3. ZŠ...... Kurach Erik
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
9.12.2017 - 21:08
Informace z webu města, která souvisí se zde diskutovaným problémem:

V pondělí 11. prosince od 17:30 proběhne v Městském centru Grand
veřejné projednání studie

"Územní studie veřejného prostranství - město Slaný - plocha SM1 - lokalita U BILLY (pořizovaná)"

(Seznámení s návrhem).


Studie je ke stažení z adresy:

http://www.meuslany.cz/assets/File.ashx?id_org=14936&id_dokumenty=62308 (PDF, 42,9 MB)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
6.12.2017 - 23:01
R r
Počet příspěvků: 1202
Hlavně pro: Všechny
22.11.2017 - 22:46
Lepší místo: Chybějíci chodník


Přílohy:
obr-00173.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 805
Hlavně pro: Erik Kurach
23.9.2016 - 14:57

V té divočině bydlím. Už přes 40 let. A chodím převážně pěšky.  Na poštu, do Billy..... Děláte z komára velblouda. Kromě té pěšiny s ostrým výškovým rozdílem je tam ještě jedna, podél ulice Kybalovi. Tam je sklon daleko pozvolnější a zvládně ho i senior.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Erik Kurach
B.O.M.Ž.
Počet příspěvků: 111
Hlavně pro: RK007
23.9.2016 - 11:15

Vážený, RK007, důchodci se musí ve vlastním zájmu vybavit cepínem a lany. Opravdu skvělé !!!! Slánská ferrata nejnižší třídy obtížnosti a dokonce bez dotace EU !!!! Vemte gumáky a vylezte v pracovní době z automobilu alespoň na chvíli do divoké přírody slánského vojenského sídliště ....

Erik Kurach, slánský rodák a občan, 59 let

Naposledy upraveno 23.09.2016 - 11:35Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Grazer1
Počet příspěvků: 8
Hlavně pro: RK007
21.9.2016 - 21:05
Nechci se hádat,  Kybalkova ulice je na pozemku JTH Apartmens Slaný, Teplice. Pozemek podle mapy ležící "pod" Kybalkovou ulicí, je města :-) Dobře, Smetáčkova je kousíček vedle, ale použíl jsem ji jen pro nástin situace, kde ústí ona "ostatní komunikace", která není součástí orné půdy. Tudíž proč by ji měl někdo rozvorávat a následně osít! Asi jako kdyby někdo rozvoral a osil cestu někomu k baráku a argumentoval tím, že si ji stejně vyjede, případně vyšlape  :-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 805
Hlavně pro: Grazer1
21.9.2016 - 19:17

Pod Kybalovou ulicí patří pozemek společnosti JTH Apartments Slaný s.r.o. a je veden pochopitelně jako ostatní plocha, využití ostatní komunikace. Silnice s chodníkem vážně nemůže být orná půda. Proč sem taháte Smetáčkovu? Ta je úplně jinde.  Pan Novák když pěšinu rozvorá, nestane se vůbec nic. Za dva dny je tam znova.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Grazer1
Počet příspěvků: 8
Hlavně pro: Erik Kurach, RK007
21.9.2016 - 18:52
Částečně se mýlíte oba. Ta rádoby cesta od O. Jaroše  do Kybalkovi ulice je z poloviny soukromá. JIPE Kladno a město Slaný. Pod Kybalkovou ulicí pozemek patří městu jako orná půda. A "cesta" přes pole od O.Jaroše k ulici P.Hrubého, Smetáčkova je města a vedená jako ostatní komunikace, tzn. jako veřejná cesta. Či-li když to Pan Novák. který má pozemky v pronájmu, nechá rozvorat a osít, tak asi něco porušuje :-)
G.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Erik Kurach
B.O.M.Ž.
Počet příspěvků: 111
Hlavně pro: RK007
21.9.2016 - 11:10

Vážený RK 007, vyšlapaná hliněná cesta, spojující konec chodníku v ulici Kybalova, která končí v zatáčce ulice Otakara Jaroše je předmětem celkem pravidelné údržby travního porostu až k hranci pole. Chcete mi tvrdit, že město tudíž na své náklady a za použití veškeré techniky udržuje soukromý pozemek, vedený dle Vaší včerejší informace z Katastru jako orná půda zcela dobrovolně? To je poněkud neobvyklé, ne? Dobře si pamatuji dobu, kdy zde byly cedule se zákazem vstupu a procházející občany zde zcela systematicky po velmi dlouhou dobu pronásledoval jeden, raději nejmenovaný soudruh z Pomocné stráže VB, tzv. "Šedý mor", kerý byl schopen je usilovně pronásledovat až těsně před práh bytu. O cestách přes ornou půdu pole nehovořím, jedná se o neoprávněný vstup na soukromý pozemek, poškozování osevní zemědělské plochy. Erik Kurach, Slaný

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 805
Hlavně pro: Jana23
21.9.2016 - 08:53

Nemýlím se. Dokonce i pozemek pod ulicí Kybalovou nepatří městu. Měla byste se do katastru podívat pořádně... Ze současné vyšlapané cesty městu nepatří celýcvh 73 metrů. V této délce patří městu pouze pole vedle, tam ale těžko někdo povolí postavit chodník, jen proto že někdo nosí ornici na botech domů. Většina lidí nemá problém za deště obejít vila domy... Ten problém se týká dětí kteří chodí přes celé pole ze 3. ZŠ. Tam ten chodník stejně nepomůže.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jana23
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: RK007
21.9.2016 - 08:27

Mýlíte se, většina pozemků patří městu, takže by se nejednalo o stavbu na cizím pozemku. Stačí se podívat do katastru nemovitostí.
Lidé, kteří projdou vyšlapanou cestou po dešti potom znečišťují okolní chodníky, kde si o obrubníky a přilehlé schody čistí zablácené boty. Já chápu, že si cestu zkracují, protože obcházení celého pole je opravdu náročné.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 805
Hlavně pro: Erik Kurach
20.9.2016 - 23:14

To by mě zajímalo, na základě čeho by město mělo budovat chodník na soukromém pozemku, navíc vedeném jako orná půda. Za další město si nemůže hrát na Přemka Podlahu a bastlit někde schody. Územní plán předpokládá propojení obou ulic a to i pro auta... K tomu by ale mělo dojít až při budování na poli za Billou.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Erik Kurach
B.O.M.Ž.
Počet příspěvků: 111
Hlavně pro: Všechny
20.9.2016 - 11:21

Vážení p. Ing. Lucie Krčková, obracím se na Vás, jako na referenta pro vnější vztahy Městského úřadu ve Slaném s návrhem na výstavbu spojovacího chodníku mezi ulicemi Kybalova a Otakara Jaroše. Několik vyšlapaných cestiček a pro staré lidi jen obtížně překonatelný val 1.8m s několika dírami, po každém dešti se prohlubujícími, je v roce 2016 poněkud kuriózním komfortem pro obyvalete vojenského sídliště, kteří jsou touto frekventovanou "krysí stezkou" nuceni procházet za nákupem do Billy, k lékaři do sídliště Na Dolíkách, děti tudy docházejí do škol a na nedaleké Rákosníčkovo hřiště, nově zbudované na přilehlé trávníkové ploše u hřiště. Pomohly by alespoň staré a nevyužité betonové schody, vyřazené z rekonstruovaných panelákových bytovek ve slánských sídlištích. Procházet inkriminovaným místem je nebezpečné !!! Věřím, že se díky zrušení onoho megalomanského projektu sportovní haly na potřebné zcivilizování veřejného prostoru pro obyvatele nějaké peníze najdou. Předpokládám, že se za několik desetiletí val postupně přirozenou erozí upraví do šikmé roviny, ale toho se pravděpodobně již nedožiji.

Erik Kurach, 59 let, slánský rodák a občan

Naposledy upraveno 20.09.2016 - 12:53Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.