Obsah  >>  Kultura, volný čas a sport  >>  Obchod Zdravíčko
Strana:   1

Obchod Zdravíčko

Brutus
Počet příspěvků: 504
Hlavně pro: jirka_z
5.8.2013 - 19:32

Ano,vidím to podobně jako Vy:-)I přesto,že nejsem zrovna vyznavačem makrobiotiky apod. tak tam občas zajdu a vždy si něco vyberu.Kultura prodeje mi připadá tak nějak průměrná,normální a to mi stačí.Vezmu si košíček a v klidu si vybírám jak dlouho chci a co chci,nikdo na mě nemluví a nic mi nenutí a ticho mám rád.Takový nákup mi vyhovuje.A slečna za pultem je vždy milá:-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
jirka_z
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
5.8.2013 - 18:03
Narazil jsem na tuhle starou diskusi a nedalo mi se nepřihlásit. Přidávám se k pochvale Zdravíčka i paní Ivy. Pod pojmem "úroveň a kultura prodeje" si každý představí něco jiného, mě se obchod líbí a na rozdíl od marketu zde nakupuji rád. Chodím sem pravidelně, v začátcích mi ochota paní Ivy pomohla se v nabídce zdravé výživy rychleji zorientovat. Nemám pocit že by mi něco nutila, každý preferuje jiný směr, někdo makrobiotiku, někdo prostě to co mu chutná, atd. Já si ve všem rád poslechnu názor druhého, řeknu svůj a pak si to stejně udělám podle sebe :-) 

PS: ticho léčí ;-)
Naposledy upraveno 05.08.2013 - 18:04Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Rezi
Počet příspěvků: 30
Hlavně pro: hanapastova
30.3.2011 - 17:36

Škoda, že jste nečetla můj příspěvek celý, výběr zboží jsem chválila, ale to je tak všechno, co je k pochvale.
Jsem zvyklá, že když se na něco zeptám, dostanu nějakou racionální odpověď. To ve Zdravíčku nefunguje. Nebo alespoň já jsem se tam s tím nesetkala. Samozřejmě než tam vyrazím, informace si zjistím jinde, ale o tom by asi podobný obchod být neměl.
Hovořila jsem o způsobu prodeje a kultuře prodeje a to se netýká skutečně výběru zboží.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hanapastova
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: Všechny
30.3.2011 - 16:13
Dobrý den diskuzí se nezůčastňuji,ale dnes po přečtení příspěvků reaguji.Do prodejny Zdravíčko chodím již několik měsíců se svojí dcerou .Obě jsme se chtěly začít stravovat zdravě a proto jsme si nejdříve něco více přečetly v knihách a časopisech.Poté jsme navštívily tento obchod mohu Vám pouze sdělit,že s touto prodejnou jsme obě velice spokojené a chodíme pravidelně 2x až 3x týdně nakupovat.Pokud byste věděli něco více o zdravé stravě tak by jste zjistili,že zde seženete vše.Suroviny si zde i zamlouvám a pokud je nemají tak se domluvím a paní majitelka mi zboží zajistí.Pokud jde o hudbu,která Vám zde chybí tak mně tedy né mám radši klid na nákup.A pokud máte problém se sortimentem tak si běžte koupit nezdravé párky,klobásy,salámy.konzervy a bůček.
Paní majitelce přeji hodně a hodně spokojených zákazníků mezi nimi jsme i my.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Rezi
Počet příspěvků: 30
Hlavně pro: wladka
30.3.2011 - 10:09

Wladko, to sice ano, ale prostě přijde mi to trochu zvláštní... A průšvih je právě v okamžiku, kdy člověk nemůže něco najít.
Ale je fakt, že jsem asi "rozmazlená", dříve (když jsem nebydlela v regionu) jsem chodila do jiných obchodů a jinde a to se nedá vůbec srovnávat. Myslím úroveň a kulturu prodeje. Ty obchůdky byly příjemné, voněly a paní prodavačky byly milé a ochotné. Samozřejmě je to o lidech. Každopádně pro mě je jít do Zdravíčka vždycky za trest.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
wladka
Počet příspěvků: 4
Hlavně pro: rezi
29.3.2011 - 22:12

také občas zajdu něco koupit do Zdravíčka a paní mi nevadí. Je pravda, že když se jí zeptám na nějaké zboží, začne mně vnucovat zásady zdravé výživy, i když se zrovna na to neptám. Ale co zrovna její dcerka žvýká mi vůbec nevadí, to je její věc. Co potřebuji si najdu sama, zaplatím a neřeším nic jiného. Každému nemůže "sedět" každý. Buďme rádi, že takovýto obchůdek ve Slaném máme.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Rezi
Počet příspěvků: 30
Hlavně pro: Všechny
29.3.2011 - 18:42

 

Docela by mě zajímaly zkušenosti ostatních  s touto prodejnou ve Wilsonově ulici. Musím říct, že pro mě je nakupovat zde docela utrpení. Všem, kteří mi doporučí, abych nakupovala jinde, bych ráda odpověděla, že jsem nenašla ve Slaném obdobnou prodejnu s takovým sortimentem. A pokud existuje, ráda si ji nechám doporučit.

Když do Zdravíčka vstoupíte, vyděsí vás hrobové ticho. Nejsem příznivcem řvoucí muziky, ale možná by se nějaké zvuky hodily... Navíc zde velice často sedává za kasou dítko paní prodavačky (možná i majitelky v jednom?), které obvykle jí nějakou ne příliš vonící hmotu, jež praští po příchodu do nosu. Čili vizuelní a čichový dojem je pro mě osobně dost hrozný. Mám celkem citlivý žaludek, takže z některých vůni se mi doslova dělá špatně. Nevím, zda rodina konzumuje makrobiotickou stravu, to je jejich věc, ale nemyslím si, že jsou zákazníci to povinní čichat.

Výběr zboží je na druhou stranu velice dobrý. I když mi vadí, že když jsem jednou nakoukla do zlevněného košíku, byly zde potraviny s prošlou záruční lhůtou (a to dosti výrazně). Ovšem samozřejmě já bych si je nekoupila.

Samotný způsob prodeje mě však fascinuje úplně nejvíc. Paní prodavačka se plouží obchodem doslova jako mátoha, upřímně je lepší se jí na nic neptat. Většinou cosi zmateně zadrmolí. Když jsem hledala konkrétní zboží a zeptala se po něm při placení, podívala se na mě, odvedla mě k regálu a tam mě nechala vybrat si dotyčnou věc a sama jsem si ji odnesla k pokladně. Když vidí, že má člověk příliš mnoho nákupu na malou tašku, dělá jako by to neviděla (tašky, byť ekologické se tam asi neprodávají, ani nedávají), případně má vtipné poznámky – máte toho nějak moc. Ale už jsem to pochopila, ona za to prostě nemůže, je taková. A zřejmě je imunní vůči všemu.

Mrzí mě na tom jenom, že Slaný je poměrně malé město a tak nelze předpokládat, že by se v něm objevila jiná prodejna tohoto typu. Tudíž když si chci určité věci koupit, musím jít tam. A díky nedostatku konkurence mají i logicky zákazníky.
Za normálních okolností a v konkurenčním prostředí by ale  s takovým přístupem museli zavřít krám…

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.