Obsah  >>  Kultura, volný čas a sport  >>  Továrna
Strana:   1  2

Továrna

Peklo
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: Všechny
21.1.2013 - 20:59
Tak já už tam asi nepůjdu - zahuleno, salát s marinovaným ovčím sýrem byl ve skutečnosti obyčejný šopák s prachsprostým, nemarinovaným, balkánským sýrem a pár olivami.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
MG42
Anonymní uživatel
Hlavně pro: Všechny
21.1.2013 - 13:57
Cha chá, majitel se sám chválí, píše jakoby že je host. My zažili zahulenou udírnu....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 504
Hlavně pro: SAVARIN
20.1.2013 - 17:03

Tedy  Vy jste požitkář:-))Zhodnoceno jako by jste "spolkl" kulinářskou encyklopedii:-))) Úplně se mi vybavil Louis de Funes ve filmu Křidýlko nebo stehýnko:-))))))))))))))))))))))))))))))
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
SAVARIN
KUCHAŘ
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Restaurace Továrna
20.1.2013 - 00:33

Dobrý den.

Dnes jsem se ženou navštívil po cca měsíční pauze "tovární" podnik ve Slaném.

Nápoje: Pšenice z Au - Hallertau byla velmi dobře temperovaná (nepřechlazená a aromatická), 
Únětická 12° velmi dobrá a chutná (příjemně tišší a velmi lehce pitelná)

Pokrmy: "Tatarák" viditelně čerstvě zabarvený, relativně hezky expedovaný s příjemným designem bez zbytečností. Chuťově naprosto v pořádku. Topinky v jádru měkké, přesto křupavé, suché - bez výtky.
Pečená žebírka masitá, velmi dobře slaná ale bohužel mdlejší a až příliš tomatové chuti krusty, což má na svědomí nižší stupeň dopékání- marináda nezkaramelizovala. Harmonogram ale celkem vtipně vyrovnala zřejmě domácí BBQ omáčka s dominantou pomerančové redukce. Fakt dobrá kombinace! Kdo je autorem?

Obsluha: zdvořilá, usměvavá, slušná, stabilní a ochotná řešit sebemenší záležitost

Rezultace: Továrna rozhodně patří mezi tři restaurace města Slaného, které stojí za to si připouštět k tělu:)

Jedinou mou zápornou  poznámkou je chaotická situace při hledání restauračního webu na internetu, ze kterého jsem si přál objednat rezervaci. V Google se po zadání hesla přednostně vygenerují fabulační weby a jiné různé druhotné odkazy.

Takže jsme to vzdali a vyrazili na blint. Naštěstí úspěšně:)

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan Mareš
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: Všechny
5.1.2013 - 20:15
Někdo tady psal o Square kavárně v Atlasu, musím říci, že tu jem vyzkoušel a povedlo se, z mého hlediska: 1) nekuřácká, 2) dá se hrát bowling, 3) dobré pivo Zichovec, 4) rychlá obsluha, navíc mi za barem dělá známý, takže pro mě je tohle parádička, navíc mají možnost výběru koupit vína z Moravy ( v pátek jsem jedno na zkoušku koupil), napiště někdo kdo jste tam byl jaký na to máte názor díky.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
realitypk
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
5.1.2013 - 13:01

Dobrý den pane majiteli,

ačkoliv nejsem přívržencem podobných diskusí a nikdy sem nepřispívám, po přečtení diskuse k Vaší restauraci se musím přidat. Již přes 20 let pracuji v gastronomii a mohu směle tvrdit, že v nejlepších pražských restauracích (např. 6. nejlepší restaurace vyhlášená Maurerovým výběrem), troufám si proto tvrdit, že mám přinejmenším tušení, jak by restaurace této úrovně měla vypadat a fungovat. Neváhali jsme se ženou a po otevření jsme Vás navštívili. První, čeho jsem si všiml, byl evidentně nevyučený nebo řádně nezaškolený personál, kterému chybí základní gastronomické návyky, které se vyučují v prvním ročníku učiliště. Troufám si, po shlédnutí jídelního a nápojového lístku tvrdit, že Váš podnik patří mezi nejdražší ve Slaném, tudíž jsem celkem oprávněně očekával odpovídající kvalitu. Objednali jsme si jen na chuť tatarský biftek. Že byly topinky z fritézy a z měkkého chleba, je českým standardem, nicméně, že bylo maso oschlé a na talíři pouze otočené hezčí stranou nahoru, žloutek propíchlý skořápkou a cibule na kostky, které se nedávají ani pod guláš, dojem rozhodně nezlepšily. Nicméně přivolaná servírka bez problémů nechala cibuli překrájet na drobno a chystali jsme se konzumovat. Fascinovala mne absolutní absence překládacího příboru (museli jsme o něj požádat), abych mohl maso umíchat a hlavně nám nebyly dány žádné talíře na konzumaci, takže jsme oba jedli nad sice hezkým, ale holým stolem, který jsme si alespoň překryli ubrouskem. Přišli jsme si, jako ve čtyřce na nádraží, čemuž odpovídala i skutečnost, že servírka nemá zřejmě tušení, že by před jídlem měla vyměnit nebo vysypat popelník.

Při diskusi s manželkou a hodnocení nedostatků (soukromě), se od vedlejšího stolu se vztyčil mladík, který, aniž by se představil, poslouchal náš hovor a v tuto chvíli se do něj vložil. Neměl jsem náladu, abych cokoliv řešil, tušil jsem, že se jedná o vedoucího, či provozního, nicméně člověk na takovém postu by se měl slušně představit a reprezenovat podnik jinak, než "jsem slyšel, že máte nějaký problém, co to je?". Jeho sezení s notebookem na place mezi hosty s bundou přehozenou přes židli také zrovna na úroveň neukazuje. Koneckonců absenci věšáků (našli jsme jeden na zdi u vstupu), také nehodnotím jako klad.

Největší úžas jsem ovšem zažil na toaletě, která, ač krásná a v moderním designu, zcela zklamala, neboť pod pisoáry bylo namočeno takovým způsobem, že jsem skoro louži nemohl překročit a pokračovat do kabinky bez toho, abych si namočil boty. Na tuto skutečnost jsem upozornil obsluhu a byla zajištěna náprava.

Vím celkem přesně, že své peníze budu nadále utrácet jinde, protože cenám, které účtujete, kvalita služeb naprosto neodpovídá. Máte-li zájem reagovat, můj e-mail: fanousek@centrum.cz.

S pozdravem Sýkora

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
obyvatel
Počet příspěvků: 4
Hlavně pro: Restaurace Továrna
28.12.2012 - 12:11

Zdravím Vás, pane majiteli,

Musím přiznat, že mě prvotní zklamání celkem opustilo po přečtení Vašeho příspěvku.

V první řadě jsem chtěl omluvit naší neznalost a nabytí dojmu, že jste ten večer byl přítomen Vy jako majitel. Jak jste sám asi z mého příspěvku seznal, nešlo mi to moc k sobě. Ale ten dojem jsme zkrátka měli.
Velmi mě potěšilo, jak jste se k celé situaci postavil, ikdyž chápu, že to nebylo příjemné čtení.
Nicméně o to cennější je Vaše omluva! 
Zároveň chci dodat, že i nadále přeji Vaší restaruraci hodně zdaru a spokojených hostů, protože vše tímto považuji za uzavřenou záležitost. Chybu může udělat každý, smutné a neodpustitelné je to pouze v případě, že se chyba opakuje. Takže já pevně věřím, že vše bylo jen jednotlivé a ojedinělé pochybení mimo Váš záběr a zůstávám i nadále příznivcem Vaší jinak příjemné restaurace.

Vaší výzvy k satisfakci si rovněž velmi vážím, ale rozhodně jí nehodlám využít. Nechci situaci nikterak zneužívat. Jak jste možná sám pochopil, budu mám rozhodně větší radost z toho, že jste reagoval a vše se vysvětlilo. Pokud by Vás zajímal náš názor či zpětná vazba od nás, rád se s Vámi podělím mimo tuto diskuzi na mailu 135seznam@seznam.cz. Nemám s tím problém. 
Každopádně přeji mnoho zdaru a jsem rád za Vaší reakci!


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Restaurace Továrna
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: obyvatel
27.12.2012 - 17:46

Vážený Obyvateli,
po přečtení Vašeho příspěvku mě zamrazilo. Zmíněná skutečnost mě velice mrzí. Člověk, jehož nazýváte majitelem, ve skutečnosti majitelem není, nýbrž manažerem a odpovědným vedoucím podniku. Za kolektiv naší restaurace se tímto prostřednictvím omlouvám celé Vaší skupině. Zákazníků si vážíme. Personál včetně manažerů často zůstávájí i dvě až tři hodiny po zavírací době, žádájí-li si to okolnosti. Tento jev nastal poprvé. To že čekáte na drink třicet minut je samozřejmě tristní, nicméně to co následovalo poté, je neprofesionální přístup a selhání lidského faktoru, za které se Vám ještě jednou velice omlouvám. Byli bychom neradi, kdybychom o Vás, jakožto o pravidelného zákazníka, měli nadobro přijít. Proto Vás zároveň tímto vyzývám k jisté satisfakci za způsobenou újmu. Pokud o ni máte zájem, zavolejte mi na 728 854 574. Dále věřte, že udělám vše proto, aby se zmíněná skutečnost již neopakovala. Každopádně děkuji za zpětnou vazbu. A ačkoliv se mi Vaše řádky nečetly zrovna příjemně, jsou rozhodně přínosem.

S pozdravem M. Gáborík
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
obyvatel
Počet příspěvků: 4
Hlavně pro: všechny
27.12.2012 - 11:59
Moc se podobných diskuzí neúčastním. Ale včerejší tristní zážitek z restaurace Továrna mě k tomu tak nějak donutil.

Ve večerních hodinách jsem s partou přátel čekal na pivo cca. 20-25 minut. Pravdou je, že v restauraci byla pouze jedna servírka z obsluhy a tak pomáhal i sám p. majitel. Ale na druhou stranu, narváno rozhodně nebylo.

Smutné je, že když jsme se téměř půl hodince dočkali příchodu servírky, přišla rovnou s tím, že "nám to musí sečíst". Souhlasili jsme s požádali o poslední pivo, na které jsme již nějakou dobu čekali. Odpověď zněla jasně "Ne. Nemohu. Již to máme všechno odpojené". Ale v tom problém zjevně nebyl. 
Jelikož vše se zdál být příkaz pana majitele, který stál odpodál, požádali jsme servírku, ať ho zavolá. Věřili jsme v jeho pochopení a v to, že je zcela v jeho pravomoci rozhodnout o tom, že dostanem svůj poslední drink, na který čekáme již půl hodiny (každý asi pochopí, že jinak by tam nikdo z nás těch půl hodiny neseděl). 

Ovšem následovalo překvapení, které bych neočekával ani v "hospodě IV. cenové skupiny"
Odpověď pana majitel na náš apel zněla: "já tady kvůli Vám nebudu do půl jedný"(upozorňuji, že bylo krátce po desáté hodině)
Na obranu je nutno dodat, že (jak jsem druhý den zjistil) otevřeno mají jen do 22.00 hod. Ale to se nikdo vysvětlit nesnažil a půl hodiny před zavírací dobou k Vám prostě přestane obsluha chodit. Patrně razí heslo "dovtip se sám"
Ovšem při vší úctě jednání jak obsluhy, tak majitel nově otevřeného podniku v dnešní době nás všechny hodně překvapilo. Možná si měl majitel otevřít spíš cukrárnu a zavírat se západem slunce. Určitě by si ušetřil svojí nervovou soustavu a nekazil večer ostatním...


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
pohoda
důchodkyně
Počet příspěvků: 80
Hlavně pro: Všechny
20.12.2012 - 14:40


     Dnes jsme poprvé navštívili tuto restauraci.Prostředí je velmi příjemné,vkusně udělané.Jídlo bylo pro mě zážitek.Zcela určitě se tam budu vracet.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bmx
Počet příspěvků: 39
Hlavně pro: Všechny
14.12.2012 - 22:07
Jako hlavní přínos této restaurace vidím nekomerční neeuropivo. Už to je pro mě lákadlem. Jsem rád, že takové restaurace jen přibývají, protože Gambrihnusu a podobných eurosraček stále zhoršující se kvality už mam dost a co nevidět budu návštěvníkem této hospody. Gratuluji provozovatelům k tomuto důmyslnému tahu!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Komboll
OSVČ
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
6.12.2012 - 20:06
Byl jsem,viděl jsem,ochutnal jsem.Pěkné a příjemné prostředí s dobrou obsluhou a chutnající kuchyní.
měl jsem krkovici s chlebem ta neměla chybu, výborně dochucená. Pak jsem si dal pečené jablko.
Pivo mi vyhovovalo taky.Jediné co mi vadilo bylo na můj vkus dost zakouřené prostředí.
Ale na posezení, poklábosení s kamarády o všem i o ničem je restaurace vyhovující a mě se tam líbilo.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
milu234
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
1.12.2012 - 10:39
Navšívili jsme továrnu, velmi hezké prostředí, které je i příjemnou nostalgií, příjemná obsluha a výborné jídlo. Pravda cenová skupina trochu vyšší, ovšem byli jsme naprosto spokojeni a cena odpovídá kvalitě. Slyšeli jsme od známých, že mají výborná žebírka, tak se na ně chystáme...
 
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
lavanda
Počet příspěvků: 9
Hlavně pro: Brutus
28.11.2012 - 19:24

hmm, to by mě taky zajímalo, proč skončil minulý majitel..., ale fakt je, že jsem do nově otevřeného podniku ještě nedošla, dřív to nebylo zakouřený tak hrozně, ale z kuchyně se linul pach přepáleného oleje tak, že jsem pak prala, větrala věci, co jsem měla na sobě, doufám, že investovali do odsávání v kuchyni!, ale byli tam přátelé, a řekli, že nikdy víc, tak tedy nevím....určitě to zkusím, snad zítra?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2824
Hlavně pro: Nobody
26.11.2012 - 20:24

Ne-e, ten má trochu česnekový aroma, mám to vyzkoušený,  krom toho ho mám doma sterilovanej,  taky by to bylo na Menu a při placení bych asi úpěl blahem
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 504
Hlavně pro: Všechny
26.11.2012 - 20:04
Nejlepší je stejně párek v rohlíku:-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 655
Hlavně pro: Shark
26.11.2012 - 15:31

Hele a nepoužil lanýže?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2824
Hlavně pro: Matylda
26.11.2012 - 14:04

Matyldo, ty na mně chodíš s takovejma profláknutejma receptama, tohle známe, dělávali jsme s vejcem i bez.
Ale pak jsem se naučil  italský zpracování a to mi vyhovuje líp, má lepší, hladkou a sametovou  konzistenci.
Podusíš si houby,  můžeš houbový koření. CELý KMÍN NE, není v tomhle receptu mezi těstoviny moc vhodný.
Připravíš si smetanovou redukci z 250 ml a to tak, že nejlépe v hluboké pánvi si rozpustíš nějakejch 20gr másla, necháš rozpustit, přidáš 31, nebo 40 ,% , (červenou Kunín, v Billa)  . smetanu a budeš redukovat pomalým varem na zhruba poloviční objem. Italové mají hustější smetany, takže to maj jednodušší. Výsledná konsistence musí být hustá,  jako hustá omáčka. ŽÁDNÝ zahušťovadla, pánbů Tě ochraňuj!

Tady se přidá čerstvej mletej pepř a osolí se. Do tohoto smetanového základu se přidají podušené houby,  asi 5 minut se to návzájem promíchá a provařuje a pak se k tomu přidají těstoviny, hodí se k tomu nejlíp plochý tvary, například farfalle ( prosím, ale nějakou slušnou kvalitu, nééé Zátka a Rosické a pod., ale  těstoviny ze semoliny) a promíchá se to.. Výsledkem je hustá, krémovitá  omáčka s houbami. Možno sypat parmezánem, jak kdo.
Alternativně lze během redukce smetany přidat čerstvej zelenej tymián, oškubat pár stonků.

Todle všechno ovšem je PRD proti tomu, co ten kuchař udělal. Ani s vajíčkem ani bez a ani ta smetanová není nic proti tomu aromatu, co vykouzlil tehdá ten chlap. Dal jsem si to 3 x za sebou a přesto nevím,jak to udělal, kde sebral tu fantastickou chuť.  Tam se totiž dá koupit mnoho houbových polotovarů v konzervách, vozim odtamtuď sušený houby, takový tady nejsou k vidění.
Rajčatový sugo je základní italská rajčatová omáčka, výchozí pro další, nebudu zdržovat , zde.
http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Sugo-pomodoro
Naposledy upraveno 28.11.2012 - 19:08Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matylda
OSVČ
Počet příspěvků: 24
Hlavně pro: Shark
25.11.2012 - 22:05

Sharku, neznám rajčatový sugo. V tom Ti neporadím, ale znám houby s těstovinami po česku. Je to mňamka!!!! A poradím Ti, jak si pochutnáš. Podus houby na cibulce (opepřené, okmínované, osolené), po změknutí hub nepřidávej vejce, ale tu směs smíchej s uvařenými nudlemi. Dá se to jíst hned, ale je možné to ještě zapéct. Polít vejcem s trochou mléka a posypat sýrem a zapéct v troubě. Jsou to pak takové "houbofleky". Jsou výborné. Doporučuji. Jen prosím nevař moc nudlí, aby tam nebylo málo houbiček.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2824
Hlavně pro: MG42
25.11.2012 - 00:49

Upřímně se divím, že si vybíráte takový putyky. (...." Nekulturní zahulené prostředí, otrávená a nepříjemná obsluha a obtěžující opilci........")
Proč si nevyberete podnik, kde se dobře cítíte a kde vám vyhoví i v jídle?
Já vidím několik důvodů, proč tam chodím. Jednak společenský, setkám se lidmi se kterými si mám co říct, nepořádáme tam závody v pití, nemám doma výčepní stolici a lahvové pivo coby šumák nemusím pít, v podstatě ho nepiju, nemám doma přístroj na přípravu espresa za 200 000 Kč a takový si doma prostě neudělám a konečně jsou i jídla, která si raději objednám v restauraci,  například pizzu.  A za další , mám důvod poznávací.
Ten faktor poznávání.  Dobrá,  vy jíte, co si doma uděláte, to je pěkný, ale bez dalšího poznávání hodně fádní záležitost. Řeknu to takhle:  v dubnu jsem  ochutnal ve Strese na Lago Maggiore noky po piemontsku,  gnocchi piemontese,  jednoduchý jídlo, domácí noky na houbách a ještě tam bylo  rajčatový sugo.
Dodneška mně mrzí, že jsem se kuchaře nezeptal na tu houbovou omáčku, alespoň z čeho ji dělá, něco tak senzačního jsem dlouho nejedl, Italove jsou vůbec na zpracování hub vůbec nejlepší na světě.
Nevíte tedy,  jak si to mám doma udělat? V klidu bych si na tom pochutnal, ale nevím jak to dokázat,
a to musím říct, že v italský kuchyni mně jen tak něco nepřekvapí
Pravda je ovšem ta, že nevím, jak ten kuchař vypadal, v jaký kuchyni to uvařil. soudit mohu jen podle neustále plnýho lokálu, slušnýho prostředí , personálu a mé zkušenosti. 
Ale nemám sociální fobii.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.