Obsah  >>  Politika, politici  >>  Braňme demokracii - téma opět důležité!
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  29

Braňme demokracii - téma opět důležité!

Čtenáři
Počet příspěvků: 2735
Hlavně pro: Všechny
19.7.2019 - 10:18 (nový)
Ministři ČSSD by měli pomalu balit. Šmarda v termínu jmenován nebude. Za případný rozpad vlády nese jednoznačně odpovědnost prezident.

https://www.forum24.cz/premier-babis-se-rozhodl-vladni-krizi-vysedet-naivniho-hamacka-nebere-vazne/
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2735
Hlavně pro: Všechny
18.7.2019 - 12:37 (nový)
Na Hradě bude protest proti porušování Ústavy současným prezidentem!

https://www.forum24.cz/chysta-se-demonstrace-na-hrade-odmitame-zemanovu-snahu-prevzit-moc-rika-organizator/
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
oponent
Počet příspěvků: 590
Hlavně pro: Nobody
16.7.2019 - 13:42

To by musel nejdřív udržet aspoň moč - meč už neudrží.   :-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 649
Hlavně pro: XXL
15.7.2019 - 09:15

Lepší kombinace budič + Schwarzenberg , než Zeman a ten zmetek bolševickej  Ovčáček.

Nikomu by neublížili, kníže byl léta v diplomacii u OSN a nikdo nikdy si nestěžoval.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2735
Hlavně pro: Nobody
12.7.2019 - 11:00

Máte pravdu, je to o povaze - soudnosti a charakteru. Inteligentní, soudný člověk by v tak chatrném zdravotním stavu asi nekandidoval. Půjde, ale, zřejmě i o pokus  - ve spojení premiér + prezident (oba bývalí soudruzi a jeden z nich na Slovensku stále evidovaný, jako spolupracovník ŠtB) - o možný pokus nenápadně, postupnými kroky, navrátit ČR pod soudružská křídla a nasměrovat opět směrem na východ.

Mstivost M. Zemana zvítězila nad rozumovou úvahou, patrně i ovlivňován soudruhy, stejně jako Bureš a on se vydal na svou mstící misi. A v hledáčku má, kromě jednotlivců, zejména ČSSD, které nezapomněl to, že ho nepodpořili dostatečně, při jeho prezidentské kandidatuře, proti V. Klausovi. Pomsta směrem k ČSSD je právě na pořadu dne a můžeme ji vlastně téměř sledovat v přímém přenosu.

Nu - a teď bude nutné uvědomit si asi některé souvislosti a nedovolit - což lze nejlépe uskutečnit, samozřejmě, volbami - nadále nastavovat kormidlo směr východ, tak, jak se zatím nenápadně a postupně, pod vlivem spolupracujících soudruhů, evidentně děje. Nu - a narůstající počet protestujících na demonstracích jasně ukazuje, že si - ono nebezpečí - uvědomuje stále více lidí.
L.Sch.
Naposledy upraveno 12.07.2019 - 12:05Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 519
Hlavně pro: Nobody
12.7.2019 - 09:14

Kdyby tam byl kníže, tak by hrad musel přidat jedno tabulkový místo s bezpečnostní prověrkou na funkci "Budič", páč hradní pán by během státní hymny třikrát usnul.
A to, že  lze zcela vyloučit konflikty se zákony??? Čtenář píše že přímá volba přímo vybízí, chovat se tak, že můžu všechno....
...no ale je fakt, že by to chtělo změnu. Tragikomedii vyměníme za komedii. Hned by si nás v tý Ounii víc vážili.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 649
Hlavně pro: XXL
12.7.2019 - 08:06

Pokud chcete "kdyby, tak .....kdyby

Kdyby byl zvolen třeba Schwarzenberg, tak by byl klid, Schwarzenberg je stoický typ vesnického hospodáře a  lze zcela vyloučit jeho konflikty se zákony.

 

Naposledy upraveno 12.07.2019 - 08:06Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2735
Hlavně pro: XXL
11.7.2019 - 23:55

Přímá volba přímo vybízí zvoleného prezidenta domnívat se, že on je tím - při skutečnosti, že ho zvolila o něco větší polovina zúčastněných voličů (což - v tomto případě - musí tak být vždy!!!) - kdo může všechno - neboť se domnívá, že jeho mandát je prostě tak silný!!! A to je právě případ současného "Hradního pána"  - jak vidíme při jeho častých manipulacích se zněním Ústavy!!!
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 519
Hlavně pro: Shark
11.7.2019 - 22:58

To jsem taky netvrdil, že Klaus porušoval Ústavu.
Kdyby to tenkrát bylo opačně a Zemana zvolil parlament a on se po letech choval tak, jak se chová, volal byste snad dnes po přímé volbě?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2823
Hlavně pro: XXL
11.7.2019 - 20:44

Každý politik má svoje příznivce a odpůrce.
V případě ústavního činiele jde ale o víc
Jde o to, zda ctí základní zákon státu, Ústavu České republiky.  Klause mužeme kritizovat z mnoha důvodů, ALE Ústavu neporušoval .
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2735
Hlavně pro: XXL
11.7.2019 - 12:15

Myslím tím, že pokud by se Parlament spletl poprvé (což, myslím si, by se nestalo), tak podruhé určitě ne.L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 519
Hlavně pro: Čtenáři
11.7.2019 - 11:31

Myslíte si snad, že kdyby byl Zeman tenkrát  zvolen parlamentem, že by se dnes choval jinak?

Klaus měl taky svoje příznivce a odpůrce.
Myslíte, že když zvolí prezidenta parlament, společnost se sjednotí a všichni do jednoho ho budou milovat a klanět se mu?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2735
Hlavně pro: Všechny
11.7.2019 - 10:15
https://www.forum24.cz/ods-chce-zrusenim-prime-volby-napravit-i-svoji-chybu/


Přímá volba prezidenta, je v českém ústavním systému cizorodým prvkem a vede k několika negativním věcem. Tím nejdůležitějším, je absurdní rozdělení společnosti - k čemuž, bohužel, současný prezident přispívá měrou vrchovatou!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2823
Hlavně pro: Všechny
10.7.2019 - 22:43
A ještě tohle, aby bylo jasno, o co ve spojení s maďarským Janošem Kádárem, polskými konzervativci ve V4 a Itáliíí jde:
https://www.respekt.cz/politika/unikla-nahravka-zachycuje-ze-rusove-nabizeli-salviniho-strane-miliony-eur
UNIKLÁ NAHRÁVKA: RUSOVÉ NABÍZELI SALVINIHO STRANĚ MILIONY EUR
Hlas, který podle BuzzFeedu patří Savoinimu, pak na nahrávce říká, že je potřeba posílit ruský vliv v Evropě. „Chceme změnit Evropu. Nová Evropa musí být blíž Rusku, jako to bylo dříve, protože chceme získat zpět svoji suverenitu,“ říká hlas patřící dle serveru Savoinimu. Během schůzky se také mluví o tom, jak je důležitá ruská podpora ultrapravicových stran v Evropě. Jeden z Rusů při jednání označuje Salviniho za faktického vůdce evropských populistů a nacionalistů a přirovnává ho k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. „Je italský, ne italský, ale evropský Trump, protože nyní vede celou ultrapravici,“ říká jeden z Rusů
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2823
Hlavně pro: Brutus
10.7.2019 - 22:38

Přímou volbu jako demokratický institut hanobí sám prezident tím, že nerespektuje Ústavu České republiky a je evidentní, že díky jeho počínání bude odpůrců přímé volby jen přibývat, neboť nic pozitivního oproti volbě PSP nepřinesla.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2823
Hlavně pro: Všechny
10.7.2019 - 22:34
Máro, odejdi od Babiše, nikdy není pozdě. Klusák napsal otevřený dopis Prchalovi

Otevřený FB-dopis Marku Prchalovi od skoro-švagra Víta Klusáka

Ahoj, Máro,
píšu Ti takhle veřejně přes Facebook, je to Tvůj prostor, Tvoje platforma, jsi tu doma, znáš to tu jako málokdo, tak mi to přijde v pořádku, že si to přečteš právě tady. Navíc mi tentýž Facebook ráno připomněl, že máš dnes narozeniny. A to mě pohnulo Ti konečně napsat, ačkoliv se k tomu chystám už asi rok.

Není dne, aby se mě na Tebe někdo nezeptal. Vypadá to asi takhle:
„Vy jste s tím Prchalem vážně v jedný rodině?! Ježiši, fakt? To je teda úlet… A to se asi nevídáte, ne? Vídáte??! A o čem se jako bavíte? Jak ty rodinný sešlosti vypadaj, proboha?! To jako děláte, že von to nedělá a bavíte se o počasí?? A Ditě to nevadí??”
A pokaždé to směřuje ke stejné otázce: „Fakt mu to za ty peníze stojí?!”

A já se ošívám a pustím přednastavenou odpověď, která vzešla z našich nekonečných debat i mnoha hádek: „Bude to znít asi úplně podivně, ale Marek se tváří, že TOMU věří. Kdyby to dělal pro peníze, tak už je dávno pryč. Marek není pragmatickej hajzl, propadnul JEHO odpudivýmu kouzlu, ví, že je to GRÁZL, ale tvrdí, že mezi grázly obstojí jen další, který aspoň rozbije ty starý struktury a vazby…”

Marku, jak to furt opakuju, tak už tomu dávno nevěřím. A vím, že tomu nevěříš ani Ty. Jestlis vůbec někdy věřil. Nemůžeš, jestli Ti zbyla ještě trocha zdravýho úsudku, svědomí, radosti, chuti dělat něco smysluplnýho.

Vzpomínám si, jak jsme se jednou na chalupě u M. chytnuli kvůli další z mnoha kauz Tvého chlebodárce. Tentokrát šlo o to, že v rámci své oblíbené žraločí akvizice přivedl jeden rodinný masokombinát na mizinu takovým způsobem, že se jeho majitel zastřelil jateční pistolí. Argumentoval jsi, žes někde objevil zajímavý článek, který podstatu celé té kauzy zpochybňuje a že bych ho určitě měl číst. Že mi to otevře oči! Zapáleně jsi mi z textu od autora, který do té doby nic nepublikoval, citoval. Po chvíli jsem se Tě zeptal, kde to vyšlo. A Ty jsi s vážnou tváří řekl: „V Lidovkách.” - Nedokázal jsem pochopit, že to myslíš vážně a zeptal se Tě: „Máro, a teď lžeš mně, nebo sobě?”

Nevím, zda bych Ti tohle psal, kdybych Tvého šéfa, jak mu běžně říkáš, nepoznal zblízka. Strávil jsem s ním 24 natáčecích dní, když vznikal dokument Matrix AB. Je to člověk zasebehleděný, protivný, nevtipný, všemi opovrhující, urážející, ješitný, ustavičně pomlouvající, samozřejmě požadující obdiv. Je nedovzdělaný, bezhodnotový. Je v učebnicově nevídaném střetu zájmů a v sebevědomé demokracii s tradicí by si neškrtnul ani vteřinu. Je bez debat, že jeho firma plundruje českou krajinu.
A Ty jsi ten, kdo investuje veškerý svůj talent, vtip a dobré nápady, abys tuhle jeho skutečnou tvář zakryl. Protože, Máro, Ty jsi vtipnej, hodnej, sečtělej člověk, co mu záleží na ekologii, jsi autenticky duchovně založenej, obdivuješ Havlův příběh a zajímáš se o lidi okolo sebe. Jsi citlivej. A všechno tohle JEMU půjčuješ, aby skrze všechen ten propracovaný marketing neprolezlo, co je zač. Vyprodáváš to, proč Tě máme s M. fakt rádi.

V neděli jsem potkal na Letné mezi dalšími 300.000 lidmi K. a E. s miminem. Úplnou náhodou. A zabrousili jsme s K. na Tebe, při té příležitosti se tomu nedalo vyhnout. A K. (pro nezúčastněné: další švagr) řekl větu, po které jsme na chvíli zmlknuli a koukali na sebe. Řekl: „Víte, prosimtě, dyť stačí nebýt v jedné místnosti. Nebejt s ním v jedné místnosti. Tak jednoduchý to je. Nic víc.”

Dovedu si představit, že se motáš v těžkém dilematu. Odejít teď, když se loď potápí? Nebude to svým způsobem doznání? Jsem přesvědčený: Nikdy není pozdě.

Máro, všechno nejlepší k narozkám. Bez ironie, voe.
Ahoj, Vít

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2735
Hlavně pro: Všechny
9.7.2019 - 12:48
Demokracie přímá - rozhoduje lid, přímo (referendem, plebiscitem)
Prvním příkladem přímého rozhodování lidu je - ostrakismus - kdy lid rozhodoval o vypovězení neoblíbených senátorů z Athén přímo na náměstí - na základě napsaných jmen na střepech rozbitých džbánů od vína!!!
Ani volba prezidenta v USA však není volbou přímou, jak ji praktikujeme v současné době v ČR. Lid tam volí své tzv. - volitele - kteří ve finále rozhodují na svém zasedání.

Demokracie zastupitelská - nepřímá, praktikovaná ve většině civilizovaných zemí - je vykonávaná zástupci lidu zvolenými ve svobodných volbách.
Lidem zvolení poslanci Sněmovny a Senátu - (PARLAMENT) rozhodují na svých zasedáních, stejně jako na komunální úrovni členové zastupitelstva obcí.

T.G.M. o demokracii:
"Řekl jsem jednou, že demokracie je diskuse. Ale pravá demokracie je možná jen tam, kde si lidé navzájem důvěřují a poctivě hledají pravdu. Demokracie, to je hovor mezi rovnými; přemýšlení svobodných občanů před celou veřejností - slovo PARLAMENT - má krásný smysl, jen je učinit tělem!
Dnes (psáno již v r. 1928-1931) je zvykem hledat na demokracii chyby a mluvit o krizi demokracie. Nedostatky překonávejme a ne překonávat demokracii. PARLAMENT prý už nedostačuje. Ne - UŽ -, ale - JEŠTĚ  ne - parlament je volen voličstvem a kdo to voličstvo vychoval politicky a mravně? Sarý režim! ... vím, jsou i u nás lidé, kteří mohou nechat oči na stavovských nebo DIKTÁTORSKÝCH státech!!!
Diktatury zrušily PARLAMENT, ale dovolávají se vůle lidu - tedy vlastně se dovolávaji demo-kracie a tady jsme u toho, že pravá demokracie bez PARLAMENTU(voleného lidem) není možná." - TGM.
(L.Sch.)
Naposledy upraveno 09.07.2019 - 22:30Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 496
Hlavně pro: Všechny
8.7.2019 - 21:50
Zrušit přímou volbu prezidenta ja paskvil,hodný akorát tak pana Fialy,který se po volbách rozplakal ve všech médiích a to je dosud tak vše.Opět to ukazuje na charakter celé této partaje.Demokracie v jejich pokřiveném pohledu spočívá pouze ve stále fanatičtější a hysteričtější propagandě této nevolitelné grupy.Úspěch se skutečně neodpouští! Zhrzenci s modrým opeřením pádí vstříc pětiprocentní hranici se zvyšující se akcelerací:-)))
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 519
Hlavně pro: Čtenáři
8.7.2019 - 17:42

Jasně. Nastolit politickej veksl. V tom ods umí chodit.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2735
Hlavně pro: Všechny
8.7.2019 - 09:23
https://forum24.cz/je-cas-na-diskuzi-o-zruseni-prime-volby-prezidenta/


Chceme jednoduchou a ne komplikovanou legislativu, chceme např. zavést princip tzv. - fikce souhlasu - pokud se některý úřad nevyjádří ve stanovené lhůtě, bude jeho mlčení považováno za souhlas. Chceme prostě služby státu vrátit zpět z hlavy na nohy, či z rubu na líc.

Bude také třeba vrátit se ke skutečné parlamentní demokracii a nebezpečného, protiparlamentního "džina svévole" vrátit zpět do lahve. Je třeba zahájit diskusi o návratu k naší dobré ústavní tradici, totiž volbě prezidenta Parlamentem České republiky.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  29
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.