Obsah  >>  Politika, politici  >>  Braňme demokracii - téma opět důležité!
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  21

Braňme demokracii - téma opět důležité!

Brutus
Počet příspěvků: 489
Hlavně pro: Čtenáři
16.2.2019 - 18:00 (nový)

Poslední úvaha o 50. letech- ani období vyvolaného strachu nedává NIKOMU právo VRAŽDIT nevinné lidi nebo civilisty.Bratři Mašínové se svými hanebnými činy pasovali na stejnou úroveň,kde jsou komouši.Pokřivený charakter,zaštítěný národní,demokratickou ideou-nic víc! Nebál bych se ani jejich srovnání s tzv. "Islámským státem".Tam řežou hlavy pro Alláha.Mašínové pro demokracii!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: Všechny
16.2.2019 - 13:21 (nový)
Poslední úvaha o 50. letech - bylo to období vyvolaného strachu mezi obyvytelstvem, srovnatelné s válečným stavem! - četba - ODKAZ (pravdivý příběh bratří Mašínů).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Současnost - odstraňme přebytečné papírování, nepřehlednost, zmatenost a množství právních předpisů:

http://forum24.cz/byrokracie-je-civilizacni-choroba-a-stat-potrebuje-reformu-zde-jsou-tri-zakladni-kroky/

Naše reforma stojí na třech základních principech:
1.- Máme vytvářet jednoduchý a přehledný právní řád. Pro lidi musí být jasno co který právní řád znamená - musejí se v zákonech orientovat podle výkladu - výklad musí být jednoznačný a srozumitelný!
2.- Musí být zcela jasno, jak o právech, tak také o povinostech občanů. K tomu je zárodkem tzv. - PES - (právní elektronický systém). Jsme připraveni ho rozšířit do obcí - na čemž spolupracujeme s Hospodářskou komorou ČR ve prospěch občanů, živnostníků, podnikatelů.
3.- Chceme od státu, aby zrušil zbytečné povinnosti a jasně označil ty, které ruší či případně zjednoduší.

REFORMA STÁTU V KOSTCE - redukce povinností, velký právní úklid a každoroční zjednodušování administrativních povinností právnických i fyzických osob.


Naposledy upraveno 16.02.2019 - 18:09Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 489
Hlavně pro: Čtenáři
15.2.2019 - 20:14 (nový)

Zrůdnost komunismu zde nikdo nezpochybňuje,nicméně Váš argument je velice slabý.Vražda spoutaného a omámeného zajatce(provedená brutálním způsobem) či střelba na obyčejné civilisty je zavrženíhodná v každém režimu a každé době!! Nebylo to zabití.Byla to zbabělá vražda,bez ohledu na to kdo koho kdy školil.Vražda zůstane vždy vraždou!Proti tomu není argument,pane.A jsou-li pachatelé z politických důvodů dnes velebeni a vyznamenáváni,je to jiná kapitola.Ta má svůj vlastní,skrytý význam!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: Všechny
15.2.2019 - 16:25 (nový)
Inu, pravdou je, že činnost skupiny Mašínů rozděluje společnost a dodnes je vnímána kontroverzně.
Metody, které používali, je však paradoxně naučili sami komunisti v tzv. "záškodnickém kurzu" pořádaném na podzim 1948 - pro zvýšení brannosti obyvytelstva - kde byli účastníci mimo jiné školeni, jak potichu likvidovat nepřítele, provádět sabotáže atd.
Nu - a sebelepší (či jen zdánlivá) logika- pracující s chybnými informacemi (či fakty chybně interpretovanými nebo úmyslně zkreslovanými) dochází - "zcela logicky" - k chybným závěrům!!! Zapojit je potřeba hlavně ROZUM, který správnost uváděných informací dokáže správně vyhodnotit a použít.

V 50. letech vedli komunisti prostě válku s vlastními občany a likvidovali pod velením Moskvy nejlepší lidi svého národa. Toxická komunistická mentalita se ovšem holt nemění a dědí se z generace na generaci. KOMUNISTÉ SE NIKDY NEZMĚNÍ - to je potřeba mít na paměti a vnímat, kdo jim v současné chvíli nejvíce pomáhá (i když nepřímo) k moci a je jimi i ovlivňován!!!
https://pravybreh.cz/toxicka-komunisticka-mentalita-se-zhmotnila-ve-zdaneni-restituci/
L.Sch.

Doporučit lze knihu - ODKAZ - od Barabry Masin, která začíná popisem života jejího dědečka - generála Mašína, člena skupiny tzv. "Tří králů", popraveného nacisty.
Naposledy upraveno 15.02.2019 - 20:19Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Vladimír
důchodce
Počet příspěvků: 89
Hlavně pro: XXL
15.2.2019 - 13:54 (nový)

Jsou to smutná fakta, která si nedovolím posuzovat. Ale dovolím si připomenout, že v každé¨zlé době se - za Protektorátu či v padesátých letech - se udály věci zdánlivě nepochopitelné. A koho chcete soudit? Mně například nikdo nevysvětlí, proč na hranicicíh v roce 1949 zastřelili bezbranného kamaráda, který se ničeho nedopustil - jen chtěl studovat v zahraničí, protože mu to komunisté doma nedovolili. I po něm zůstali rodiče a sestra. Všichni pak byli rovněž pronásledováni.  V říjnu  1944  partyzáni popravili v Přibyslavi několik českých četníků. Přímo ve sklepě jejich stanice. Byla to odplata za smrt generála Luži, kterého tři týdny předtím v hostinci nedaleké obce Hřiště zastřelila hlídka protektorátních četníků.
Poprava četníků, kteří se smrtí Luži neměli nic společného, byla až moc krutá. I v tom je pokřivenost a nesmyslnost války. U Přibyslavi tehdy Češi popravovali Čechy.

Každá zlá doba produkuje i zlé činy!!!
Naposledy upraveno 15.02.2019 - 14:01Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 495
Hlavně pro: Brutus
15.2.2019 - 00:51

Naprosto s Vámi souhlasím. Jenže jistému čtenáři to bohužel nevysvětlíte. Jeho partaj z Mašinů udělala národní hrdiny a on to musí hlásat také. Je věrnej svý straně. “Starýho psa novejm kouskům nenaučíš. “ 

Jak by se asi cítil, kdyby onen účetní v tý firmě, kterýho ti šmejdi popravili, jen aby získali prachy na úplatky na osvobození jednoho z nich z lágru, byl jeho blízký příbuzný, který jen ráno odešel do práce, aby dovezl výplaty pracujícím kolegům. Řekl by “sorry jako, musel umřit muj táta, protože pracoval pro komunistickej režim, dobře mu tak”?
Neřekl. Na to už jsem ho tu na fóru staćil poznat.  

Nebo se pletu?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 489
Hlavně pro: Čtenáři
14.2.2019 - 21:35

Absolutně a striktně s Vámi nesouhlasím! 50tá léta byla velice těžká,stejně jako několik desetiletí rudé diktatury.Za svobodu bojovalo mnoho lidí,rozličným způsobem.Ovšem taktika boje je jiná kapitola.Zneškodnit nepřítele ve válce nebo ozbrojeném střetu je věc většinově pochopitelná.Ovšem i ve válce se dějí zvěrstva,která bývají později trestána-válečné zločiny,zločiny proti lidskosti,genocida atd. To jsou zvěrstva neakceptovatelná ani ve válečném stavu.A případ bratří Mašínů je velice rozporuplný a kontroverzní.Za svobodu bojovali zcela určitě.Ovšem způsobem společensky velice nemorálním.K přepadení došlo kvůli získání zbraní.Zcela jistě to šlo učinit lepším způsobem.Podřezat člověka,který je spoutaný a omámený chemikálí( a de facto jen vykonává svou práci) nemá s bojem za svobodu nic společného!Je to neskutečná zbabělost a nechutná vražda na hranici hyenismu!! Pro mě jsou Mašínové jen sprostí vrazi,mediálně vynesení na výsluní současnými politiky pro jejich skrytý význam!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: Všechny
14.2.2019 - 11:45
Jistě - v padesátých letech to bylo komunistické vraždění, nic jiného!!!

Ministr Petříček ke komunistům s připomínkou jejich zločinů:
"Skutečně mě překvapuje, že zrovna komunisté odkazují na historickou zkušenost. Nevím, kde začít dřív - rok 1948, komunistické vraždění v padesátých letech, Milada Horáková, 1968" ... - reagoval ministr Petříček a jeho reakce měla na sociálních sítích velký ohlas.
http://forum24.cz/komuniste-utoci-na-zemana-srovnavaji-ho-s-hachou-petricek-je-setrel/


Svobodná společnost je náročné místo k životu. Dává obrovské možnosti, ale zároveň po vás něco chce. Je nutné si vybírat a svůj život opravdu sami vést. Na to jsme nebyli zvyklí a i mladí s tím mají problém; stále je to u nás novinka.
Poukážete-li na lež, ihned je Vám opáčeno, že jste proti svobodě slova, či tzv. pluralitě názorů. Pravdou je, že je těžké poznat u některých, jde-li o lež, či se jenom mýlí ...!
http://forum24.cz/jan-sokol-prima-demokracie-nebezpecny-nastroj-ktery-nelze-napravit/
Naposledy upraveno 14.02.2019 - 11:49Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 495
Hlavně pro: Čtenáři
14.2.2019 - 08:03

Byly to vraždy pane, ne zabití!

Divim se, proč Vy v tom boji za demokracii nevyrazíte do ulic bojovat proti jednotlicům, kterým dnešní režim důvěřuje a svěřil jim zbraň. Odzbrojovat a vraždit policisty, jako Váš vzor, oni vrazi.
Bojujete tu vkládáním článků, které vyplodil někdo jinej. To z Vás národního hrdinu neudělá.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: Všechny
13.2.2019 - 23:55
Rozhodně se nepotřebuji obhajovat před nějakými - chudáčky - anonymy za sportovní vývěsku (vedenou asi tak před 40 lety) ohledně  tzv. "Mlékařské fotbalové ligy" nebo i fotbalových zápasů mezi slánskými podniky - a už vůbec ne před jakýmsi ubohým anonymem rozměrů XXL!!!


Nu - a pokud někdo nechce pochopit, že v padesátých letech šlo o válku vyhlášenou státem vlastním občanům, kdy byla navozena atmosféra strachu a každý se bál jenom se špatně podívat, tak je jakékoliv vysvětlování asi marné. Jednání skupiny bratří Mašínů, ač se může zdát dnes kontroverzní (pohledem dnešníma očima), bylo ozvěnou na počínající komunistické vraždění vlastního národa - prostě kohokoliv, kdo se projevil sebeméně vzpurně vůči nastolené komunistické totalitě - a soudruzi se vraždili i mezi sebou - no byla to holt (pro někoho zřejmě krásná) doba komunistického uzurpování moci a vlastního národa, kdy soudruzi  bez skrupulí vraždili sebemenší odpůrce nastolovaného  komunistického režimu!!!   -   Skupina bratří Mašínů bojovala s tehdejším režimem  jeho vlastními metodami a způsoby - v kterých je, ovšem, sami komunisté  vyškolili. Všechna zabití ze strany skupiny Mašínů - v oné provozované válce komunisty vůči vlastnímu národu - se stala proti ozbrojeným jednotlivcům, kterým komunisté důvěřovali a zbraň jim svěřili.
L.Sch.
Naposledy upraveno 14.02.2019 - 10:27Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 489
Hlavně pro: Všechny
13.2.2019 - 20:09
Bratři Mašínové navíc v září 1951 přepadli služebnu SNB v Čelákovicích,kde byl službu konající příslušník Jaroslav Honzátko odzbrojen,spoután,omámen chloroformem a poté dýkou podřezán Ctiradem Mašínem!!!  Uznání takovéto lidské zrůdy za hrdinu je přinejmenším diskutabilní!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 495
Hlavně pro: Čtenáři
13.2.2019 - 14:52

Nesrovnatelné, to ono to je.
Ondráček nevraždil.
Fakta?
datum, místo: 13.9. 1951, Chlumec nad Cidlinou
oběť: příslušník SNB Oldřich Kašík
akce: přepad stanice SNB za účelem získání zbraní
plán: nechat se taxíkem zavést na místo, omámit a svázat taxikáře, vylákat příslušníka SNB ze stanice, venku ho udeřit železnou tyčí a tím zneškodnit (konkrétní postup nebyl přesně stanoven, mělo se postupovat dle situace na místě)
provedení: když se příslušník otočil zády, aby si zašel pro cosi zpět do stanice, Ctirad Mašín vytáhl z rukávu ocel a praštil ho po zátylku. Příslušník se otřesen pomalu otočil zpět a pokusil se vytáhnout pistoli. Josef Mašín ho okamžitě dvěma výstřely zastřelil.
výsledek: Přepad se nezdařil, střelba mohla vyburcovat celou stanici a proto bratři Mašínové okamžitě rychle ujeli.


NE fakta,
naplánovanej trestnej čin.
Když Vás na ulici někdo při přepadení praští po hlavě za účelem Vás oloupit, Vy zareagujete stejně jako ten četník a na útočníka se po ráně do hlavy otočíte a on Vás odpráskne jak psa, jen aby se zbavil očitýho svědka, budou Vaši pozůstalí rádi, že ta Vaše partaj z něj udělá národního hrdinu?

Že četnik při otočení sahal po pistoli, to má bejt jako Mašínovo obhájení svýho ohavnýho činu? O sebeobraně vraha Mašína řeč být nemůže, ten se jen zbavil svědka, kterej ho viděl na vlastní oči, když se na něho otočil. Taxikáře omámili a svázali proč? Proč ho nenechali odjet, jako to dělá obyčejnej zákaznik. Prostě nepotřebovali svědky a vše bylo naplánované dopředu.
H@vno hrdinové, vrazi !

Ondráčka se nezastávam, ale v "tý" době sloužil u pohotovostního pluku VB. A  to byla dost blbá doba na to, po vydání rozkazu říct velitelovi: "Náčelníku na to vám se ru, do toho nejdu."

Ostatně i Vy jste měl to, co píchnete na nástěnku v mlíkárně dopředu daný. Těžko jste tam propagoval Júesej.

Tak tady tomu komunismu čelte dostatečně rozhodně!
Hlavně ať Vás nenapadne kanďák s benzinem, to už by tu nebojoval nikdo.
Naposledy upraveno 13.02.2019 - 14:55Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: Všechny
13.2.2019 - 09:58
K příspěvku 12.2. - 14:24
Nelze srovnávat nesrovnatelné a je třeba znát fakta. Měl jsem možnost hovořit s pí. Zdenou Mašínovou (sestra bratří Mašínů) a zejména p. Milanem Paumerem - +2010 - (přezdívaným - "ten třetí"), který byl ve Slaném několikrát (i na besedách s veřejností). Měl jsem v ruce i kulku kterou byl střelen do břicha při útěku s bratry Mašínovými, skrz 25 tisícovou armádu pronásledovatelů, do záp. Berlína. M. Paumer dokázal poutavě vyprávět a odpovědět i na nepříjemné dotazy. Dnes se lze orientovat četbou těchto titulů: Jenom ne strach - Ota Rambousek, Mašínové-zpráva o dvou generacích - Jan Němeček a Odkaz - Barbara Mašínová.
https://www.valka.cz/11587-Bratri-Masinove-fakta


Po klesajících preferencích komunistů odcházejících na úbytě - 30 let po jejich pádu - jsou tu v čele státu opět ti, kdo napomáhají k obnově ruského vlivu a propagandy a zejména komunistům znovu se škrábat na výsluní moci. Nu - a je na nás, zda tomu budeme čelit dostatečně rozhodně - dokud to ještě jde!!!
L.Sch.
Naposledy upraveno 13.02.2019 - 10:01Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 495
Hlavně pro: Čtenáři
12.2.2019 - 14:24

Někdo vyznamenává "Obuška", jinej zas Mašíny. Asi je někde něco špatně.

Jak řikam, politika je jeden velkej bordel, na všech úrovních.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: Všechny
12.2.2019 - 13:23
K příspěvku 11.2. - 20:18 :
Inu, kdo - i přes známou a potvrzenou estébáckou minulost - volí a podporuje pana premiéra, který zve a spolupracuje na utváření vládní moci a exekutivy státu s komunisty, stejně, jako přímo volený prezident, ten si přece musí být vědom, že takovouto volbou pomáhá rovněž komunistům k návratu a k udržení se u moci, i když jejich současné preference 6,5% odcházejí na úbytě!!!
Když společnost akceptuje, aby spolek s matoucím názvem - Český svaz bojovníků za svobodu, (stejně jako různá matoucí volební seskupení sestavená komunisty na komunální úrovni) - vedený komunistickými kádry se vydával za strážce odkazu hrdinů 2. světové války, a přitom "vyznamenává" Zdeňka "Obuška" Ondráčka a dostane přiděleno přes 6 mil. Kč, tak je tu asi něco špatně ...!!!?
L.Sch.
Naposledy upraveno 12.02.2019 - 13:26Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 489
Hlavně pro: Čtenáři
11.2.2019 - 20:18

Možná jsou tací,kterým to vyhovuje-nevím,neznám žádného.Ale vnímám,že jsou tací,kteří chápou,že když za 30 let "demokracie" nikdo komunisty nezrušil ani nezakázal,tak holt národ musí počítat s rizikem jejich možného úspěchu v politice.A v kombinaci s obrovským zklamáním ze způsobu "vlády" porevolučních stran se výsledek voleb jeví naprosto logickým. Platí to tak všude-kde je silná,poctivá a stabilní vláda,je riziko nízké.Naopak-kde je vláda slabá,zkorumpovaná a neschopná si udržet voliče tak je riziko jejího pádu vždy velké.V krajním případě v těchto zemích nachází živnou půdu extremismus.Nic složitějšího za tím nehledejte.Zkuste si alespoň jednou,jen tak sám pro sebe přiznat levárny té Vaší porevoluční partaje.Možná se Vám i uleví,pane URAŽENÝ:-))
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: Všechny
11.2.2019 - 15:17
K příspěvku 9.2.,16:45 :  Zlobí mě jakákoliv nevychovanost napříč celou populací.

Vulgarita komunistického estébáka rozdávaná hlava nehlava - jako na Národní v listopadu 1989:
http://forum24.cz/zeman-vstoupil-do-roku-vepre-jako-revolucionar/


Pravdou je, že pan premiér ani současný pan prezident, nejsou mým šálkem kávy. Nicméně bych se nesnížil k jejich výrazivu natož abych souhlasil s vulgaritami estébáckého bijce z Národní - komunisty Zd. Ondráčka, který jednou označí demokratické strany za žumpu, aby pak vulgárně napadl i prezidenta Zemana (jdoucího jinak komunistům na ruku) - viz první věty v článku - taktizujícího okolo dění ve Venezuele, zřejmě s nadějí na pozvání do Bílého domu.
Mým přáním rozhodně je - mít lepšího prezidenta; ale mnohem více bych si přál eliminovat komunisty a estébáky od vládní moci!!! Ale vnímám, že jsou i tací, kterým to snad, dokonce i vyhovuje (viz 9.2.,16:45).
Naposledy upraveno 11.02.2019 - 15:17Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 489
Hlavně pro: Čtenáři
9.2.2019 - 16:45

Myslím,že Vás hlavně pozlobily výsledky svobodných voleb.Jak parlamentních,tak prezidentských.Následky na Vaší psychice vidíme dodnes:-))))))
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: Všechny
8.2.2019 - 21:48
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 495
Hlavně pro: Čtenáři
8.2.2019 - 19:20

Běžte se i s tim Vašim plátkem vycpat!  
Chápu že jste v tý mlíkárně vedl svou nástěnku svědomitě, přesně tak jak si to strana přála, ale je jiná doba, už nástěnky nejsou třeba.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  21
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.