Obsah  >>  Politika, politici  >>  Braňme demokracii - téma opět důležité!
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  31

Braňme demokracii - téma opět důležité!

Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Všechny
19.8.2019 - 09:34 (nový)
Velmi pravděpodobný rozhovor mezi prezidentem a premiérem:

https://www.forum24.cz/prepis-rozhovoru-ktery-probehne-co-nakaze-zeman-babisovi/
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 307
Hlavně pro: Čtenáři
18.8.2019 - 14:53 (nový)

Už opět opisujete ? A co vlastní názor.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Všechny
17.8.2019 - 15:13
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-babis-se-stal-rukojmim-zemana-a-s-nim-cela-zeme-77418?dop-ab-variant=15&seq-no=3&source=hp


Opět Babišův veletoč???!!! Proč asi? Babiš, druhý nejbohatší Čech - VELKÝ ŠÉF - se najednou před Zemanem, ve svých 65 letech, mění v koktajícího začátečníka. Inu, zatímco Zemanovi (snad kromě msty) nejde už v politice o nic, Babišovi jde o všechno a je ochoten obětovat cokoliv, včetně vlastní důstojnosti. Vždyť i taková případná prezidentská - milost - by se třeba mohla hodit, že?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Všechny
14.8.2019 - 21:04
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/smardu-nechci-zeman-pozadal-cssd-o-jine-jmeno-na-kulturu-77281?dop-ab-variant=15&seq-no=3&source=hp


Prezident není tím, kdo sestavuje vládu, tím je premiér (jím jmenovaný na základě voleb). Svým požadavkem prezident nejedná v souladu s Ústavou - on nemá co chít či nechtít, ale na návrh premiéra prezident - JMENUJE!!!
Naposledy upraveno 14.08.2019 - 21:18Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1348
Hlavně pro: Brutus
14.8.2019 - 16:51

Spíše mě zaujala ta "pravopisná přesmyčka" a vzal jsem ji humorně a tak i další berte prosím jako nadsázku, nikoho nechci urážet.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Všechny
11.8.2019 - 11:00
Manipulativní a hloupé texty - dnes chrlí zejména ti, kteří sami kolaborovali s minulým režimem. Šéfredaktor Babišovy Mf-dnes - Plesl, to jen potvrzuje.

https://www.forum24.cz/ze-mf-dnes-utoci-na-odkaz-17-listopadu-samozrejme-podivejte-se-kdo-ji-vede-a-komu-patri/
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 533
Hlavně pro: Čtenáři
10.8.2019 - 23:21

Teď, když jsem si "rozklikl" Vaši ódésáckou tlapu vítězství, tak jsem si vše uvědomil. 
Jak jsem mohl bejt celej život nestraník? 
Kde mohu dostat stranickou legitimaci?

Teď, až ukončíme ten prázdninovej klid, chci zaujmout obranu demokracie s Vámi na tom Václaváku a až zaútočíme na to Hradčanské náměstí, chci řvát urááá po Vaší pravici!!!
Chci bojovat se silným vedením strany  a ne jako sám vojín xy.
Tak přísahám!


PS.   Jedete svým vozem?  Vejdu se k Vám? Nebo nás poveze stranický autobus? 
Netykáme si vlastně, teď, když už budeme spolustraníci? Vždycky se ve straně tykalo né?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Všechny
10.8.2019 - 13:14
Tak, rozhodně si každý může zatím svobodně vybrat koho bude volit, pokud se postupným okrajováním nepodaří - současnému premiérovi "Burešovi", ve spolupráci se soudruhy - demokracii zcela eliminovat a odbourat.
Bez povšimnutí vlády a představitelů státu se blíží 30. výročí znovunabyté svobody a za 11 dní 51. výročí sovětské okupace.
Naštěstí, stále více lidí si uvědomuje, že demokracie a svoboda nejsou smozřejmostí a je třeba je bránit.
L.Sch.

https://www.forum24.cz/wp-content/uploads/2019/08/30_let_svobody_vizual_ODS_01.jpg


Přílohy:
img-20190810-121635.jpg

Naposledy upraveno 10.08.2019 - 13:16Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 504
Hlavně pro: R r
10.8.2019 - 12:09

No...překlep se stane.Nicméně nemám pocit,že bych se zbláznil.Záleží na úhlu pohledu.Také mohu napsat,že jsem po 30 letech vlády tunelářské lůzy otevřel oči.A úhel pohledu a názor máme každý jiný,o tom ta demokracie je. I takzvaný "demoblok" uznává,že urážení voličů ANO je špatné a kontraproduktivní.Je možné,že to někdy dojde i Vám.
P.S : Jsem volič ANO,nikoliv fanatický stoupenec Babiše.Rozdíl předpokládám pochopíte.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1348
Hlavně pro: Brutus
10.8.2019 - 11:51

Možná zajímavý obrat, když jste si pravděpodobně "Nemyslete jenom na politiku, nebuďte na ní závislí. " přeložil na "nezbláznit se z politiky", ale napsal "nezbláznit se s politiky". Myslím si, že ten, kdo je schopný dát hlas ANO, se jistě nezbláznil z politiky,  ani se nezbláznil s politiky, zbláznil se Babišem..
Naposledy upraveno 10.08.2019 - 11:52Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 504
Hlavně pro: Čtenáři
10.8.2019 - 09:24

Ukončení prázdninového klidu.Ano,ale nutno dodat jak pro koho.Hlavně pro jednoduše smýšlející část občanů,kteří budou(coby poslušné stádo) následovat jednoho "teologického nedouka".Nějaká ta soudružská propaganda,pár hereček za zenitem zachraňujících svou uvadající popularitu,kavárenská mediální masáž atd.Nu,proti gustu.......! Já mám o prázdninách raději aktivity s rodinou a užívání toho krásného a krátkého,teplého období takže pro mě klid nekončí,já jsem v klidu nadále.Užiju si léto a o příštích volbách vhodím svůj hlas hnutí ANO,stejně jako 1,5 milionu dalších.(a díky Vám možná i více)
P.S. : Snažím se brát si příklad z Vámi publikovaného příspěvku jinde a tzv." nezbláznit se z politiky"(jako se to stalo Vám).Celkem se mi daří:-)
Naposledy upraveno 10.08.2019 - 12:12Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 533
Hlavně pro: Všechny
9.8.2019 - 21:10
..z Václaváku na Hradčanský náměstí...
Škoda že nejdou podle Vltavy a nesbíraj naplavený odpadky, mohla by bejt ta jejich činnost k něčemu dobrá.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Všechny
8.8.2019 - 12:56
https://echo24.cz/tag/SjEzz/milion-chvilek-pro-demokracii


Ukončení prázdninového klidu. Připravuje se srpnový pochod - z Václaváku na Hradčanské náměstí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Všechny
7.8.2019 - 22:51
https://www.forum24.cz/jste-moc-mlady-zautocil-babis-na-redaktora-on-sam-uz-v-mladi-byl-v-stb/

...A tak se roku 1980 stal mladý Andrej komunistou. Téhož roku ho StB začala evidovat, jako důvěrníka a o dva roky později (v 28 letech), už byl pod č. 25085 veden jako agent Bureš. Zjevně už tehdy chápal co je pro něho dobré a z čeho plynou výhody!!!
... nicméně těch, kdo nemohou pochopit co se to s naší zemí stalo, co jsme to dopustili a kdo jí vládne - přibývá a je jich stále vice!!! Jak dlouho si tu čistokrevnou aroganci moci nacháme ještě líbit?!

https://www.forum24.cz/co-zamlcela-mf-dnes-k-akci-ciste-ruce-kdy-pro-zemana-platila-presumpce-viny-a-dnes-u-babise-neplati/
Naposledy upraveno 07.08.2019 - 23:05Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1348
Hlavně pro: Čtenáři
28.7.2019 - 13:31

Nerozlišuji, na koho dojem jsem reagoval. Je to vždy jen dojem, ať můj či zkušeného politika - nikdo druhému do hlavy nevleze.

Je jasné, že systém se nezměnil, je stále stejný. Psal jsem ke skutečnosti a tu vidím tak, že prezident skutečně vládne. Tak možná i to "polo" by šlo  vynechat. Nerozebírám příčiny, vycházím ze známých faktů. Zatím nikdo není schopný mu v tom zabránit. Netvrdím, že to tak zůstane. Počkejme, co zmůže Ústavní soud.

Nemám tolik informací, abych posoudil, ve které volbě bylo víc špinavostí. V přímé volbě na ně bylo více vidět, ty parlamentí se odehrály v zákulisí. A ani mi nejde o to, systémy porovnávat. Tou zmínkou jsem spíše vyjádřil svůj názor, že zavadenou přímou volbu není třeba brát zpět. Bylo-li něco nedomyšlené a nedodělané, zbývá to domyslet a dodělat - nechal bych to odborníkům.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: R r
28.7.2019 - 12:08

Tak, text, který jsem napsal pod druhý odkaz je vytažen z onoho článku, takže Vráťo Tvá oponentura a pochybování patří prostě textu onoho článku.
Nicméně je faktem, že tak, jako víceméně souhlasím s textem článku, již méně s textem Tvým. Je celkem jedno snaží-li se o něco ten člověk, který je v současné době ve funkci prezidenta republiky (kterého nemám důvod, tak jako mnozí ostatní, si za cokoliv vážit), či je to snahou jeho okolí. A není rozhodně pravdou, že poloprezidentského systému již dosáhl či dosáhli - tomuto mylnému zdání samozřejmě velmi napomáhá nečinnost a neschopnost premiérova. Kompetenční žaloba od něho by jasně odkázala prezidenta do patřičných mezí i s jeho snahou (či jeho okolí) o poloprezidentský systém. O Ústavní žalobu se sice nyní pokouší Senát, ale to zřejmě nebude potvrzeno stejnou snahou ve Sněmovně, takže skutečně by mohla pomoci, jen kompetenční žaloba od sebevědomého premiéra; jenže ... to je asi právě onen kámen úrazu - Babiš je slabý premiér spíše spolupracující se současným prezidentem (a jeho okolím) a navíc přijímající spolupráci se - soudruhy - kteří si kladou další a další podmínky!!!  Souhlasím dozajista s Tvým názorem, že to co se současně děje v politice nezavisí ani tak na volebním prezidentském systému, ale právě na oněch lidech, kteří se dostali k moci. To ano, ale pokud budeme porovnávat ony systémy volby prezidenta, tak nemohu souhlasit, že by volba Parlamentem byla, oproti té přímé, fraškou - tak by se dala označit spíše mnohá vystoupení současného prezidenta před volbou přímou. Pokud by byla volba Parlamentem - M. Zeman by spíše zvolen nebyl, tak jako se mu to stalo (a to byl poměrně ještě fit) při zvolení V. Klause, po kterém utekl jako malý kluk aniž by tehdejšímu vítězi pogratuloval (inu charakter je prostě charakter). 

Faktem dozajista je, že překážkou při volbě Parlamentem byla nutnost dosažení dvoutřetinové většiny v Parlamentu čítajícím 281 hlasů čímž docházelo k neúměrnému natahování. Již bylo ale i řečeno, že při případném návratu k této volbě by bylo dobré pravidla upravit - a to by se zřejmě evidentně týkalo nutného minimálního počtu dosažených hlasů. Pokud by to nemělo být tou nejtěsnější většinou 141 hlasů bylo by dobré dohodnout zaokrouhlení třeba na 150 hlasech - to je, ale zatím jen, teoretizování s kterým samozřejmě, lze nesouhlasit či o něm pochybovat - nic proti tomu.
L.Sch.
Naposledy upraveno 28.07.2019 - 12:15Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 504
Hlavně pro: R r
27.7.2019 - 21:02

Souhlasím s Vámi.Jsem rád,že někdo napsal tento názor,neboť se s ním z velké části ztotožňuji.Systému volby není co vyčítat,můžeme mít pouze odlišné názory na finální výsledek volby.Jen se domnívám,že problém(alespoň z mého pohledu) spočívá spíše v pokrytectví skupiny občanů,kteří výsledek volby nemohou unést.Chtějí něco prosadit,tak pro to hlasují.Národ ve svobodné volbě volí proti jejich přesvědčení,tak to označí za chybu a nedokonalost a brojí za zrušení!
Takový princip demokracie,zdá se býti poněkud nešťastným:-(
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1348
Hlavně pro: Čtenáři
27.7.2019 - 13:01

Dovolím si pochybovat, že se prezident snaží "..., abychom měli vládu, kterou bude kontrolovat on. Je to snaha vytvořit něco, jako poloprezidentský systém" - nemusí se totiž o nic snažit, on to již dokázal. Je možná pravda, že měnit systém je snahou jeho okolí a nebude pravda, že to, co dělá je z nápadů někoho jiného. Pan Zeman se prostě realizuje takový, jaký je. Dělají to nejspíš  všichni. Tak si myslím, že současnost není dána systémem volby, ale lidmi, co dostali moc. Ostatně volba prezidenta parlamentem byla větší fraška než ta přímá. A nebylo by to jiné i kydyby přímá volba nebyla a pan Zeman byl zvolen. Pouze by argumentoval terochu jinak, jednal by stejně.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 533
Hlavně pro: Všechny
27.7.2019 - 12:41
Snad z něj toho blbce dělá to horko....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Všechny
25.7.2019 - 09:29
https://www.forum24.cz/zeman-nema-co-rozhodovat-smardu-jmenovat-musi/


https://www.forum24.cz/senator-laska-verim-ze-tento-podzim-bude-pro-babise-jako-premiera-posledni/

Náš ústavní systém funguje tak, že máme vládu, která má moc výkonnou a kontroluje ji Sněmovna. Snahou současného prezidenta je, abychom měli vládu, kterou bude kontrolovat on. Je to snaha vytvořit něco, jako poloprezidentský systém - což není zřejmě ani uvažování jeho, ale lidí z jeho okolí, kterými byl k obajobě mandátu naveden a přiveden!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  31
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.