Obsah  >>  Politika, politici  >>  Braňme demokracii - téma opět důležité!
Strana:   1  ...  4  5  6  7  8  ...  21

Braňme demokracii - téma opět důležité!

Brutus
Počet příspěvků: 489
Hlavně pro: Lucije
8.10.2018 - 19:47

Ačkoliv jindy s Vašimi příspěvky víceméně souhlasím tak v případě APD se mýlíte ani nevíte jak. Skutečná pravda je taková jak ji popisuje pan Hůla 8.10 2018 14.14h.  APD je od počátku nejen naprostý a zbytečný,megalomanský nesmysl ale hlavně porušování zákona a levárna nejvyšší úrovně.Lidé do toho zainteresovaní to pochoppitelně nepřiznají a budou zde šířit mystifikační bludy.Ovšem to je téma na román.A nikoliv nezajímavé!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: Lucije
8.10.2018 - 15:54

Dobrý den,
já naopak s Vámi víceméně souhlasím. Samozřejmě, pravdu má asi pan Hůla, že napsat - většinový souhlas občanů - nelze, protože to zjišťováno nebylo. Byly, ale pořádány informační besedy nejen pro zastupitele, ale i pro občany. Pravdou je, že účast občanů nebyla na těchto informačních besedách veliká - nicméně zúčastnit se skutečně mohl každý Slaňák, který se o věc zajímal, tedy samozřejmě i ti, kdo by chtěli naopak proti té stavbě protestovat, což se nestalo.

Na druhou stranu máte pí. Lucie pravdu, že stavba PD byla tehdy v programu ODS a občané tuto stranu podpořili tak, že zvítězila (a tehdy docela i s převahou) - takže z toho se dá vlastně i dovodit onen - většinový souhlas - o kterém píšete.
Dnes je PD využíván spíše na dlouhodobé (roční či měsíční) parkování na karty. Nevím jak je to s dněšní poruchovostí, ale pokud jsem mluvil s lidmi tam parkujícími (i známí, kteří nemají potřebu si vymýšlet), tak jsou s tímto parkováním spokojeni.

Zkrátka trvání na funkčnosti je v pořádku - to rozhodně - souzení se, by pak bylo na místě v případě přetrvávající nefunkčnosti, ale podle informací tomu tak nyní není. Na místě je zkrátka rozumová úvaha bez jakýchkoliv zbrklých nepředložeností, jako např. zbourání a postavení jiného PD - nájezdového!!! V každém případě máte pravdu, že je třeba oprostit se v tomto případě od politikaření a PD nebrat už jako "-politikum-". Automatické PD se nyní začínají stavět čím dál více - a my bychom ho měli bourat??? Je třeba trvat na funkčnosti - to ano. Nyní, holt, vyčkejme pravomocného rozsudku, jaký bude doplatek a jaké náklady na soud.
L.Sch.
Naposledy upraveno 08.10.2018 - 18:04Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 180
Hlavně pro: Lucije
8.10.2018 - 14:14

Dobrý den,

promiňte, ale musím reagovat, protože píšete naprosté lži.

Parkovací dům nebyl postaven se souhlasem většiny občanů, NAOPAK, většina občanů města byla proti stavbě parkovacího domu. Potvrdit to mohou všichni ti, kteří byli na setkáních se starostou Rubíkem, když o stavbě začal uvažovat. Navíc byly občanům i zastupitelům předkládány nepravdivé informace, které byly i v samotné smlouvě s firmou KOMA. Rychle jste zapomněla, jak pak tyto lži měly maskovat následné dodatky ke smlouvě. Samotná smlouva na APD je neplatná, nebyla uzavřena v souladu se zákonem (o tom již rozhodl i soud), dodatky 1-6 byly rovněž uzavřeny samotným starostou Rubíkem v rozporu se zákonem (bez schválení rady města) a když na to byl starosta města upozorněn, tak nechal své věrné radní schválit tzv. dodatek č.7, který to měl legalizovat. Součástí dodatku č.7 byly i změny vysoutěžených podmínek smlouvy tj. opět porušení zákona. Prostě neskutečný bordel. 

A parkovací dům není rozhodně nezajímavé téma, již jen proto, že pokud má pokračovat jeho provoz, tak to bude stát ročně nemalé peníze, které jdou rozhodně využít smysluplněji a to nemluvím o generálních opravách. V celkovém důsledku vyjde levněji ten paskvil zbourat a na jeho místě postavit klasický nájezdový parkovací dům. Jeho provozní náklady budou zlomek těch současných a bude fungovat skutečně bezobslužně a s minimem problémů. A ploch, kde lze v centru vybudovat parkoviště, těch moc opravdu není, to Vám potvrdí každý, kdo se tím trochu zabýval.

Jiří Hůla, Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lucije
OSVČ
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Lojza
8.10.2018 - 13:08

Stavba parkovacího domu byla ve volebním programu strany, která opakovaně i s parkovacím domem volby vyhrála. Zasupitelé mají plnit to, s čím před voliče před volbou jdou. Parkovací dům byl postaven s většinovým souhlasem občanů. Na to by si bylo dobře vzpomenout! Uplynulo již mnoho let a prakticky čtyři volby zastupitelů. Dnes již je téma parkovací dům dávno nezajímavé. Díky pro město špatně uchopené realitě bude daleko dražší, než by byl, pokud by se nestal politikem. Ale na to je ještě čas, až bude pravomocným rozsudkem jasné kolik že bude stát stavba a na kolik přijdou náklady za soudy.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
oponent
Počet příspěvků: 588
Hlavně pro: Čtenáři
8.10.2018 - 12:42

Hlavně nepomáhejte tak, aby postavili další "Parkovací dům".  :-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: Všechny
8.10.2018 - 10:12
http://forum24.cz/petr-fiala-mit-na-nekoho-telefon-nestaci-babis-zklamani-z-voleb-skryval-jen-tezko/
Inu - někteří lidé se prostě nedokáží smířit s tím, že je ODS zpět. Pan "Lojza" mezi takové evidentně patří.
Vysvětlivka pro Lojzy:  Prožil jsem coby zastupitel tři volební období (v tom posledním v r. 2010-2014 i jako čl. rady města). V mém věku již uvolňuji místo a pomáhám dopředu těm mladším.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
oponent
Počet příspěvků: 588
Hlavně pro: R r
8.10.2018 - 07:49

ANO - gratuluji slánské ODS k úspěchu. Také gratuluji všem co nevolili p. Schneidera. Stačí to?  :-)

Já neútočím - pouze jsem konstatoval. Vycpávkou je pořád.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1322
Hlavně pro: Lojza
7.10.2018 - 23:11

Voliči volili rozumně, ale proč s tímto faktem útočíte? A zbytečně. "Čtenáři", či konkrétně pan Sch. byl na kandidátce "vycpávkou", tak jako většina kandidátů a to jen proto, aby se vyhovělo pravidlům, které si vynucují plné obsazení kandidátky.

Jak chcete posoudit, zda pan Sch. přispěl ODS k úspěchu anebo naopak? To nedokážete. Tak co Vás nutí ke komentáři? Že by celkový výsledek? ODS má 7 mandátů,že? To je úspěch! A slušní lidé přejí k úspěchu i protivníku. Řadíte se mezi slušné lidi? Jistě, že ano. Ukažte to.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: Lojzy
7.10.2018 - 22:50
Peška    = 743 - 1.
Cílek      = 608 - 3.
Šmehlík = 552 - 2.


L.Sch. = 766 - 25.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
oponent
Počet příspěvků: 588
Hlavně pro: Čtenáři
7.10.2018 - 16:43

Vida , že slaňáci VOLILI rozumně - zase  Vás nezvolili..     :-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lucije
OSVČ
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Čtenáři
7.10.2018 - 15:45

Přímá volba prezidenta USA taky dopadla špatně? Problém s demokracií je, že ti co prohrají remcají o tom, jak hloupí jsou voliči. Neuvědomují si, že těmi voliči jsou i oni a jen jaksi nejsou onou většinou. Tak to bylo a je. V dobách minulých i současných. Výsledkem je mnohdy neschopnost aspoň něco udělat, protože se ti zvolení z různými názory neshodnou. A výsledkem je to, co jsme třeba měli ve Slaném minulé volební období. Starosta navržený a prosazený koalicí na začátku volebního období jako ten nejlepší je na konci volebního období stejnými lidmi označen za původce všeho zla, a to to píši jen mírně. Že to byla už v počátku celé chyba si ale nikdo nepřipustil.Lucije
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
people
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Čtenáři
7.10.2018 - 12:37
Ještě že se Vám podařila ovládnou určitá (výrazná) sebereflexe. Vítězné straně se sluší pogratulovat. Tak snad se bude dařit dále, město Slaný jen pokvete a bude se rozvíjet žádaným směrem obyčejných lidí.
Naposledy upraveno 07.10.2018 - 12:38Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: Brutus
7.10.2018 - 10:53

Zdravím - a jsem rád, že na Vašem hlasu i ostatních z Vaší party to nezáleží.
L.Sch.
Naposledy upraveno 07.10.2018 - 10:54Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: donaldice
7.10.2018 - 10:18

Ach Bože, Bože - dobré je zamyslet se trochu než něco napíšete ...Popsal jsem dva druhy existující demokracie i to jak fungovala ona demokracie přímá v r. 510 př.n.l. - kdy byla vybírána jména těch, kteří byli prakticky rozhodnutím hlupáků opilých vínem, vyobcováni z města tak, že na střepy džbánu po vypitém víně, napsali jejich jména - to je ta demokracie přímá - víte???!!! V demokracii nepřímé, praktikované dnes, jsou naopak vybírána jména těch, kteří nás budou zastupovat v zastupitelstvech, Parlamentu či v Senátu.Nu - a pokud jde o volbu prezidenta - píšu, že je to příklad, jak taková přímá demokracie může také špatně dopadnout!!! Nebo si Vy myslíte, že volba prezidenta dopadla dobře? - NOJO - NO ...
L.Sch.
Naposledy upraveno 07.10.2018 - 10:21Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lucije
OSVČ
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: donaldice
7.10.2018 - 08:13

Demokracie, tak jak je v současném Česku realizována, je vláda menšiny nad většinou. Stačí jednoduché počty. Vládne Babiš a ANO v senátní volbě mělo necelých 30 procent voličů. ČSSD zhruba 7 procent a podpora komunistů kolem 5. A to stačilo! Takže pokud si někdo představuje demokracii po česku jako vládu lidu, tedy splnění přání většiny je vedle. Volba prezidenta byla jiná, ta splňuje podmínky demokracie, proto mandát prezidenta je jednoznačně silnější než třeba Babiše. Zastupitelská volba je opět o tom, že vládnout bude vždy menšina proti většině. Jen zhruba třetina voličů volila ODS.  A protože zájemců o zastupitelskou funkci (ne o práci pro město) bylo víc než dost, tak zbývající hlasy jsou natolik rozházené, že ostatní zvolení jsou více méně do počtu. Přesto, pokud by se na čemkoli shodli, by mohli vládnout. Otázka je, jak dlouho. Zkušenost není s takovým slepencem nejlepší.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
oponent
Počet příspěvků: 588
Hlavně pro: R r
6.10.2018 - 19:35

Nevím o čem mluvíte?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
donaldice
Počet příspěvků: 24
Hlavně pro: Čtenáři
6.10.2018 - 15:43

Takže podle Vás jsme byli dneska přímou demokracií volit zastupitele,který nás nepřímou demokracií budou zastupovat?Takovejdle neskutečnej blábol aby jeden hledal v pravý poledne s lucernou.....A co se týče volby prezidenta-Vox populi,vox Dei(Hlas lidu,Hlas Boží)-to je u Vás nedemokratické?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2626
Hlavně pro: people
6.10.2018 - 13:31

Inu, demokracie je přímá nebo nepřímá. Dnes převažuje ve vyspělém, civilizovaném světe demokracie nepřímá - to jest rozhodování pomocí demokraticky zvolených zástupců lidu.

Projevem tzv. demokracie přímé byl již kolem r. 510 př.n.l. (př.Kr.) tzv. OSTRAKISMUS. Každý účastník shromáždění na náměstích (fórech) napsal na hliněný střep jméno člověka, který dle něho představuje největší nebezpečí pro obec. Nositel jména, které se vyskytovalo nejčastěji byl vypovězen na 10 let z Athén. Bylo to ovšem hojně využíváno v politickém boji, kdy takovéto rozhodnutí MASY lidu dopadalo zpravidla i na ty schopné a ambiciózní politiky. Tato zvůle "mas" (zpravidla někým řízená) byla pak považována za obskurní. Dnes u nás o něco podobného, zřejmě, usiluje Okamura snahou o tzv. demokracii přímou!
Dnes je však již zvykem - ve většině civilizovaného světa - volit demokratickou volbou své zástupce, kteří pak v zatupitelstvech, či Parlamentu nebo Senátu své voliče zastupují. A to je - demokracie nepřímá.
L.Sch.

P.S. - Varovným výsledkem demokracie přímé, je přímá volba (všelidovým hlasováním) prezidenta republiky.
Naposledy upraveno 06.10.2018 - 13:33Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
people
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Všechny
6.10.2018 - 12:12
Bude demokracie, nebo bude demokracie podle nás. Jinak to demokracie není přece.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 298
Hlavně pro: všechny
6.10.2018 - 11:05

Dobře !!! Honza 2
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  4  5  6  7  8  ...  21
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.