Obsah  >>  Politika, politici  >>  Braňme demokracii - téma opět důležité!
Strana:   1  ...  17  18  19  20  21  ...  23

Braňme demokracii - téma opět důležité!

Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Všechny
16.4.2018 - 15:35
http://forum24.cz/kdo-uvari-zabu-hlavnimi-kuchari-jsou-babis-se-zemanem/
Situace socanské žáby není dobrá - studená voda už asi nepomůže.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Všechny
14.4.2018 - 11:57
https://pravybreh.cz/ukol-ceske-pravice/
V současném společenském klimatu nejsou nejmenší předpoklady k tomu, aby referendum plnilo nalezení všeobecné vůle a porozumění.
https://pravybreh.cz/pet-navrhu-jak-zasypat-spolecenske-prikopy/
"Dům rozdělený proti sobě nemůže obstát" - píše se v bibli.
Jelikož svět není dokonalý, jsme i my všichni nedokonalí - ale - v tomto prostoru budeme pospolu žít i v budoucnu a tak - diskutujme, ale i když se v mnohém nemůžeme shodnout, nevytvářejme mezi sebou příkopy - pesimismus vede k neúspěchu.
Pět navrhovaných bodů se snaží vyhnout se jakémukoliv politizování a zohlednit zájmy všech segmentů naší společnosti.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Všechny
13.4.2018 - 17:06
http://forum24.cz/hnuti-ano-se-vzeprelo-zemanovi-bezradny-babis-nema-situaci-pod-kontrolou/
Ukazuje se, že hnutí ANO není zas takový názorový monolit, jak se ještě nedávno zdálo. Vedení ANO Zemanův plán zavrhlo - Babiš nemá situaci pod kontrolou a neví, kudy kam.
http://forum24.cz/babisuv-patek-trinacteho/
Tolik peněz už Andrej investoval a pořád ne a ne situaci opanovat - je to ale nespravedlnost na tom světě, žeano?!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Všechny
12.4.2018 - 12:48
http://forum24.cz/slovensky-historik-babis-byl-agent-stb-dokazuje-to-13-dokumentu-a-mozna-se-objevi-dalsi/
Voliči Babiše pravděpodobně nedokáží pochopit rizika pro demokratický systém, což naopak Slováci vnímají velmi citlivě - a tajný spolupracovník STB tam nemůže dostat bezpečnostní prověrku a seznamovat se s utajovanými skutečnostmi.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Všechny
11.4.2018 - 16:32
https://email.seznam.cz/?hp#newsletters/101458
Zeman se dopouští ohyzdnosti a možná vstoupí do učebnic - leč nikoliv v pozitivním smyslu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 628
Hlavně pro: Všechny
11.4.2018 - 08:29

Špatný vtip pro tento týden:

Vyloučený člen KSČ Zeman pravil agentovi STB Babišovi, aby se spojil s agentem STB Filipem Falmerem a opřeli se o Japonskou stranu umírněných fašistů a žvanilů - To se snad ani nedá po 29 letech revoluce lépe vymyslet ! ..

 

Naposledy upraveno 11.04.2018 - 09:15Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Všechny
10.4.2018 - 13:33
http://forum24.cz/proc-stale-nemame-vladu-aneb-4-myty-ve-kterych-nas-malem-utopil-andrej-babis/
Čtyři Babišovy mýty. Nazývejme věci pravým jménem - jsme uprostřed politické krize protože Babiš jednat nechce nebo nedokáže; ale od Zemana má bianco šek!
http://forum24.cz/fotoreportaz-tohle-nebylo-400-lidi-babis-by-mel-odejit-lide-ho-nechteji/
Fotoreportáž z demonstrace na Václaváku.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 628
Hlavně pro: Všechny
10.4.2018 - 08:55
Babiš, už mne nebabíš.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Všechny
8.4.2018 - 23:35
9. dubna - DNES - na Václavském náměstí od 19,00 hod. - Demonstrace za slušnou vládu se slušným premiérem!!!

https://www.facebook.com/events/301979286995649/

Naposledy upraveno 09.04.2018 - 12:15Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2806
Hlavně pro: Všechny
7.4.2018 - 20:29
Co nás nyní čeká?Tak například díky Babišově neschopnosti dohody upevňování pozic a  otevírání dvěří komunistům.
Že to přece je "demokratická" strana, jak s oblibou komunisté tvrdí?
Tak si počtětě z části rozhovoru redaktora Respektu s místopředsedou KSČM Skálou. Skála je ortodoxní stalinista a vývoj posledních let nám nastínil takto:(přepis z tištěného listu, na webu není dostupný) S ničením budoucnosti začal Gorbačov," Ten pitomec, ten těžkotonážní křivák, co mlel o tom, že musíme skoncovat s nomenklaturními výhodami a se stagnací a ničemu nerozuměl" dostává se Skála do varu Že tehdy lidé v roce 1989 zkrátka chtěli svobodu, to Skála nezpochybňuje, sám ji jim prý chtěl dát, kdyby mu to revoluce nepřekazila - a měl naplánováno jak. " Prosazoval jsem, že zrušíme výjezdní doložky, to byl, uznávám, zastaralý instrument" říká..."Chtěl jsem, abychom  to se Západem vyslali vyjednat  Havla s Dienstbierem," říká Skála a bylo by to vyřízené. "Oni tam přece jen měli lepší kontakty než my"Nápad chtít pomoc po perzekuovaném disidentovi vypadá přece jen trochu přitažený za vlasy -  to by Havla vytáhli z vězení?  " ALE PROSÍM VÁS," mává Skála rukou, " VŠAK ON NESEDĚL POŘÁD, JEN NĚKDY"
.....
JE TOHLE VUBEC MOŽNÉ?
.....A dál Skála sype podobné recepty z rukávu : " že tehdy stačilo dovést 200 000 korejských televizí a ojetá západní auta a nabídnout je lidem a bylo by to pouze po změně. "Jenže jsme to nestihli", povzdychne si.
NO VIDÍTE VY VOLOVE, JAK NA VÁS MYSLELI , A VY TOHLE!?
A TOHLE NÁS ČEKÁ OSLOVIT A ŘÍDIT PROSTŘEDNICTVÍM  BABIŠOVY TOUHY ŘÍDIT VNITRO.
Naposledy upraveno 07.04.2018 - 20:31Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Všechny
7.4.2018 - 14:00
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Všechny
6.4.2018 - 13:20
http://forum24.cz/situace-je-zla-babis-nepustil-vnitro-a-moc-nad-policii-mirime-k-ciste-autokracii/
Babiš vnitro z rukou nepustil - chce mít za každou cenu v rukou policii ... !!!
Naposledy upraveno 06.04.2018 - 13:21Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2806
Hlavně pro: Lucije
5.4.2018 - 18:57

Vy byste si měla ujasnit, kde chcete žít.Zda to je svobodná společnost s volným trhem, tedy zjednodušeno v kapitalismu, anebo v plánovaném hospodářství s omezováním osobních svobod, tedy v plánovitém systému nedostatku a  tedy v socialismu.
Pokud chceme žít ve svobodné společnosti a volném tržním prostředí, pak je zcela normální, že někdo ze zahraničí investuje u nás, A PAK CHCE SE SVÝMI VYDĚLANÝMi  PROSTŘEDKY NAKLÁDAT DLE SVÉHO UVÁŽENÍ, protože jen on nese riziko investice a dopředu neví, zda bude úspěšný. Tahle  česká vychcanost, kterou předvádíte , když byznys dobře běží tak najednou " děláme na němce" je  pro jistý specifický způsob uvažování charakteristická.  
Až se někdy projdete po Manhattanu, nebo jste již byla, tak byste měla vědět, že značná  část pozemků patří japonským investorům.
Slyšela jste někdy Američany, že se litovali, že by "dělali" kvůli tomu na Japonce?
Nebo slyšela jste snad, že by si Němci stěžovali, že dělají na Čechy, když Babiš tam investoval, má tam velkopekárnu za 9 miliard Kč a velkou chemičku?
Ten pohled na Paříž, kterou sám nijak moc nemusím, mám třeba radši Londýn, se dá pěkně otočit.Kam byste v Čechách zašla na jídlo na nádraží?  Já asi nikam, resp, bych prošel Sherwoodem před Hlavním a tam by se to teď po tom, co Italove to předělali ,dalo. Ale jinak? Za poslední rok jsem byl na jídle na nádražích v Toulouse, Bordeaux, Hamburku, Palermu, v Padově.Naprosto spolehlivý, čistý kavárny,snídaňový bufety, někde i mnoho obchodů, třeba Hamburk. Všude klid a pohoda.  Absolvoval jsem v roce i Maltu a Malorku, tam ale žádný tyhle jevy neuvidíte.Daleko horší , než Paříž, byla už před lety situace kolem nádraží Termini v Římě, kde se váleli na kartonech všude kolem objektu, tam jich byly mraky a to nikdo o žádných migračních vlnách nic nevěděl a tihle spáči byli , až na výjimky,  bílí. Na tomhle místě jsem ale asi 8 let nebyl, třeba se zlepšili.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Všechny
5.4.2018 - 18:54
Máme objektivní názor nebo jsme ovlivněni, během událostí, vnějšími vlivy (dnes proruské weby a kybernetické ovlivňování z Ruska) i některými médii?

Každý, samozřejmě, bude prohlašovat, že jeho názor je objektivní, leč v podvědomí jsme ovlivňováni stokrát opakovanými lžmi nebo polopravdami. Tento efekt znal a do života uvedl již kdysi, jistý ministr propagandy - což komunisti dovedli k naprosté dokonalosti - http://forum24.cz/potvrzeno-cesi-jsou-tercem-mohutneho-psychologickeho-utoku-ze-strany-ruska/ . Nedělám si iluze, že žijíce v demokratické zemi - budou všichni demokraty. Spokojme se proto alespoň s předpokládanou demokratickou vetšinou. To, ovšem - bohužel - balancuje mnohdy na hraně např. při absenci 40% oprávněných voličů, kteří zůstávají bez zájmu a může to být problémem právě států s demokratickými režimy, kde důsledné trvání na demokratických zvyklostech, kterých ovšem bezezbytku využívá (právě v boji proti demokracii) nedemokratická opozice. Nu - a pak, pokud je něčemu takovému popřáno sluchu - a demokracie začíná být vysmívána a může být i zatlačena až do defenzivy - může pak dojít k tomu, že nedemokratické síly využijí demokratických možností (jako např. v r. 1948) k opětnému nástupu a pak - což bych rozhodně naší mladé demokracii (29let) nepřál - budeme nuceni zopakovat si historii a jak zpíval K. Kryl - opět - "rýt držkou v zemi"!!!
My, ač máme to štěstí, že nás válečný konflikt nepotkal, potřebujeme rozhodně místo Masarykem požadovaných 20 let pro 1. republiku - které, bohužel, když měly být zúročeny, byly zničeny válkou, ale hlavně následnou komunistickou totalitou - alespoň dvojnásobnou dobu pro dokončení rozvoje naší současné demokracie, tedy 40 let. Zatímco Masarykovi stačilo 20 let, neboť po Rakousku-Uhersku tu nebyla morální devastace, my po 42 letech komunistické totality potřebujeme nejméně dvojnásobek. To znamená, že komunisty je třeba držet na distanc alespoň tedy ještě 11 let a pak již, jak vidíme už dnes - při snaze udržet se ve Sněmovně - zajdou sami na úbytě. Jenže - a to si uvědomme - kdopak to dnes komunistům evidentně pomáhá (?) - ono je to snad docela zřetelné, že?
Zajímavý je výrok našeho filosofa a myslitele F. Palackého, ačkoliv on nemohl mít tehdy s komunismem takove zkušenosti, jako máme dnes my - "Komunismus, byť i bez krvavého boje všech proti všem provésti by se dal - uvedl by vkrátce celé pokolení lidské do stavu zhovadilosti!" A na to lze navázat Voltaireovým : "K poznání docházíme zkušeností - svoboda začíná právem říci jakýkoliv názor na základě pravdivých údajů a končí dehonestací protivníka na základě údajů právě opačných - a tady začíná a končí i tolerance!"
"Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty" - pravil T.G.Masaryk a pokračoval - "...Špatné překonávat dobrým to není tak těžké, ale těžko je překonávat dobré lepším." Nu, řekl bych, že to je právě náš současný stav a problém - což? A jelikož jsme mnozí od r. 1989 něco prožili, je právě pro nás, kteří jsme přesvědčeni, že je třeba být pozitivní a nepropadat negativismu další Masarykův citát, jako ušitý na míru - "Skepse, pochybování, je k práci neschopna. Ale víra naše již nemůže být slepá, nýbrž zdůvodněná; můžeme mít jen víru, která prošla ohněm kritiky, tedy přesvědčení."
Základní podmínkou dobrého života v obci, je vláda zákonů, nikoli lidí. Svobodu, která je pro nás zavazující, dnes skutečně chápeme, jako stěžejní program pro pravici a jako něco o co je třeba stále usilovat, neboť to není něco - jednou pro vždy daného!
L.Sch.
Naposledy upraveno 05.04.2018 - 19:00Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 628
Hlavně pro: Lucije
5.4.2018 - 10:00

Co byla RVHP pod kuratelou Rusů?

To si prohlídněte, jak to fungovalo a jaké projekty a jaká výroba MUSELA DIREKTIVNĚ SKONČIT, PROTOŽE OHROŽOVALA TAKZVANÉ SPOJENCE

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10209988352-zaslapane-projekty/dily/starsi/

Skončila výroba motocyklů,  aut, lokomotiv, fotoaparátů, vrtulníků, autobusů.

WV Škoda vytváří 4 procenta českého HDP, což je v rámci jednoho hospodářství světový unikát a je fajn , že je součáastí světového koncernu, protože to byla jdiná šance na skutečnou světovost značky Škoda.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 628
Hlavně pro: Lucije
5.4.2018 - 09:33

Milá dámo.

Plyn a ropu z Ruska už dávno nepotřebujeme. Důvod je ten že ta vámi vysmívaná EU se zařizuje, aby nebyla na , mimochodem ménně kvalitní surovině z Ruska, závislá

Rusko na tuhle skutečnost muselo reagovat, jelikož je to země jejíž HDP je zcela závislé na těžbě surovin a Putinova era byla na počátku šťastná tím že byla drahá ropa, Rusko na počátku jeho ery utržilo cca 1,5 BILIONU dolarů , ALE to je už je pryč. V Rusku se na počátku putinizace podařilo zvýšit příjmy obyvatel, ale dnes je po pádu cen ropy ruské hospodářství v situaci po 2 letém propadu hospodářství, opět šly platy dolů, přesto jim ropa pomohla vytvořit střední třídů, která jezdí lyžovat do Alp a slunit se ve Středozemí.

Takže Rusko se muselo postarat o odbyt surovin a našlo Čínu, jelikož Evropa se jistí a staví terminály na LNG, zkapaněný plyn.

Vy si nastudujete, co LNG je, v Polsku se staví terminál pro střední Evropu a je hotový terminál pro celou severní Evropu v Pobaltí, sever "pojede" na zkapalněný plyn ze Zálivu.

Takže Rusko adieu s vydíráním prostřednictvím surovin!.

A ty ervéháápeckou mantru upusťte, to byl obchod se socialistickými státy na základě dohodnutých plánů,  kdyby ty výrobky v 90. letech obstály MIMO RVHP,  neskočila by jejich výroba.

V Evropě , HLAVNĚ MENTÁLNĚ, vůbec nejsme.

Neznám evropskou zemi, kde by stavěli vládu s obviněným premierem a nějaká strana by handlovala za jeho akceptaci ministerstva. To je morálně prostředí bývalé RVHP, kde morálku určovali komunisté StB a Lidové milice

Naposledy upraveno 05.04.2018 - 09:34Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Lucije
4.4.2018 - 23:39

Zdravím - a nestačím se divit a nesouhlasit.
Paříž je sice hodně "černá", to je pravda, ale ne špinavá. Pravda, noční bordel je splachován v ulicích silným proudem vody z hydrantů - chvíli pak trvá jeho úklid (podobně bych to možná doporučil i u nás - zametání např. Londy ve Slaném je více než žádoucí, stejně jako čištění některých zašlých chodníků vodou. Problém bezdomovců je rovněž vidět i v Praze a ani Slaný není prosto tohoto problému.
Tzv. "chození do Evropy" jste evidentně špatně pochopila - nejde nikterak o žádnou turistiku ani zeměpisné určování místa, kde Češi přebývají již drahně let. Pochopit rozdíl obchodování v EU narozdíl od téhož v RVHP Vám také viditelně dělá problém (zřejmě nepamatujete a těžko můžete tedy posuzovat!!!) Pokud by někdo chtěl tvrdit, že odchodem z EU a opětnou vazbou na Ruskou federaci si Česká republika pomůže, tak si dovolím tvrdit, že to není jenom omezenec, ale naprostý idiot!
Plnohodnotně obchodovat na základě vzájemné výhodnosti s Ruskem po dobu trvání sankcí za evidentní nedodržování mezinárodního práva Ruskem (anexe Krymu) a jeho agresivního chování nejen v Donbasu, ale jak vidíme - kyberneticky v celém světě - prostě není, bohužel, možné!
L.Sch.
Naposledy upraveno 04.04.2018 - 23:49Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lucije
OSVČ
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Čtenáři
4.4.2018 - 20:40

Pokud si někdo myslí, že svět je jen EU, asi by mohl občas vytáhnout boty a podívat se, jak je vlastně ten svět velkej a jak je na tom bídně třeba Paříž. Za poslední léta čím dál špinavější, na ulicích slamníky bezdomovců, v ralce v noci bělocha nepotkáš, drogy jsou všude. A na některá předměstí si netroufnou ani hasiči ani policajti. A jaká bývala pěkná, ta Paříž. Berlín? To je blíž, zajeďte se podívat. Pokud se Vám to co uvidíte opravdu bude zdát to správné, možná jste měl štěstí. Jít do Evropy je hloupost. V Evropě jsme a nikdy jsme z ní neodešli. A dělat 40 let pro Rusy a teď už pomau 30 let převážně na němce, to je opravdu terno! Naše vlastní výrobky, co se dobře prodávali leckde po světě, už nejsou. Pokusy obnovit třeba Zetor v Brně jsou, ale žádná velká výhra. Na trhy, co jsme opustili se nacpalo spousta našich přátel. A nejen z té správné Evropy. S Ruskem obchodují jak o život. A nějaký omezenec bude tvrdit že s EU a nikdy jinak? To už tu bylo, sice s někým jiným, ale stejná pitomost! Zájmem Česka, ne některých politiků, je rozvíjet vlastní průmysl, obchodovat s vlastním zbožím, nejen být subdodavatel! A je jedno s kým. Papež bohužel odhalil že peklo není. Takže nejde obchodovt s čerty. Ale se vemi ostatními ano! Potřebujeme ruskou ropu a plyn. Nejen Česko, celá Evropa. Jo, jsou lidi kteří tahle velmi jednoduchá fakta prostě neunesou. Je mi jich líto.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Všechny
3.4.2018 - 11:58
Nobody
Počet příspěvků: 628
Hlavně pro: levape
3.4.2018 - 08:31

Na dveře si to dali sami?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  17  18  19  20  21  ...  23
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.