Obsah  >>  Politika, politici  >>  Braňme demokracii - téma opět důležité!
Strana:   1  ...  3  4  5  6  7  ...  23

Braňme demokracii - téma opět důležité!

Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
19.1.2019 - 20:25
V r. 2003 byla společnost ČR, počítáno od současnosti, zhruba v polovině svého znovunabytého svobodného demokratického vývoje. - Žádná okupace, žádná tvrdá totalita zasahující do soukromí občanů. - Jaký politický důvod k sebevraždě, natož takovým způsobem, měl devatenáctiletý mladík s možností kdykoliv vycestovat a kdekoliv, kde se mu bude líbit se usadit a žít si život podle svého a klidně se kdykoliv vracet zpět, jak se mu zlíbí? Nikdy nepoznal co to je žít v totalitním režimu (v r. 1989 mu bylo 6 let) a tak je s podivem takový jeho protest proti naprosto svobodnému demokratickému systému, konečně znovu v rozpuku, s odůvodněním, že jde o protest proti "takzvanému demokratickému systému".

1) Zastupitelská demokracie (nepřímá) užívaná ve většině států světa - lid vykonává státní moc prostřednictvím volených zástupců do Parlamentu. U nás máme i prvek - přímé volby prezidenta, což se, bohužel, ukazuje v současnosti, jako chyba.
2) Přímá demokracie (víceméně prakticky nepoužívaná - v Evropě výjimka ve Švýcarsku, kde je referendum téměř na všecko, ale v politice již s omezeními) - lid vykonává státní moc přímo rozhodnutím, vyslovením své vůle (referendum, přímá iniciativa).

V ČR je od začátku (po listopadu 1989) uplatňována demokracie zastupitelská - každý hlas má stejnou váhu, každý občan může být volen či volit, kteréžto právo je chráněno Ústavou.

A na závěr dva povzdechy TGM:
"I demokracie má své chyby, protože občané mají své chyby - inu tedy - jaký pán, takový krám".
"Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty".
- A tak, snažme se ve volbách podle toho řídit.
Naposledy upraveno 19.01.2019 - 20:28Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 492
Hlavně pro: Čtenáři
19.1.2019 - 15:22

Pokud ten mladík Adamec v dopise napsal,že jde o protest proti "tzv.demokratickému systému",tak by pravděpodobně upřednostnil ten skutečně demokratický.Vzhledem k vládě porevoluční lůzy to dává logiku!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
19.1.2019 - 14:35
http://forum24.cz/tomas-halik-varili-si-nas-jako-zaby-a-postupne-zvysovali-teplotu-pak-prisel-palach/


Chesterton: "Sebevrah je tan, kdo pohrdá životem, kdežto mučedník - pohrdá smrtí".
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
18.1.2019 - 16:38
Nu - jak patrno, každý režim má své odpůrce, i ten demokratický. I když v ČR je dnes opět ohrožován působením současné vlády.

Dnes se po 15,00 hod. zapálil na Václavském náměstí muž (ročník 1964).

Kolemjdoucí ho uhasili a má popáleniny na 30% těla.

Inu, protestovat takovýmto způsobem ještě dnes, v době - stále ještě trvající demokracie a všech možných svobod - ať už je důvod jakýkoliv - bych vskutku neočekával.

Podobný čin, po r. 1989, kdy se na Václavském náměstí zapálil mladík Zdeněk Adamec (19) z Humpolce se stal v r. 2003. V dopise přímo uvedl, že jde o protest proti - ..."takzvanému demokratickému systému!!!"... Jaký systém by upřednostnil proti demokratickému, však neuvedl.
L.Sch.
Naposledy upraveno 18.01.2019 - 16:43Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
18.1.2019 - 12:59
Glosy a komentáře k Palachiádě v r. 1969:
Negativní:

Martin Raboch:
Palachův čin přiměl zřejmě rektora UK T. Zimu v r.1983, aby vstoupil do KSČ ...

Josef Provazník:
Palach nebyl, není a nemůže být vzorem ...Palachovi nic nehrozilo - mohl emigrovat nebo i tady udělat hodně. Neudělal. ...Moudra a povzdechy či komentáře k Palachiádě mě nedojímají, působí trapně - nemám rád kýč ...


Tato diskuse - janek(?) -:
Palach byl "blouznivec" z kterého se dnes dělá hrdina ... -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Realistické, držící pietu:

Jak vidíme na slovech Rabochových a spol. - hajzlíci, zbabělci či jen ubožáci byli, jsou a budou a na jejich ubohost nelze přestat poukazovat. Je to stejné, jako s bojem proti hlouposti lidské - což je sice marný boj (neboť hlupáků je až příliš), ale nelze s ním přestat, aby ta hloupost nenabyla vrchu.
Vzpomínka na čin Palachův, Zajícův a mnohých dalších, kteří je následovali (i mnohých /jichž bylo na desítky/ - mimo skupinu 29 z nichž čin uskutečnilo či se pokusilo dalších 7 - což bylo totalitním komunistickým režimem zadušeno a zamlčeno - ututláno) je u normálních lidí pietní vzpomínkou na zoufalství tehdejších mladých (i ve mně, je ta vzpomínka stále citlivá), kteří v tu chvíli viděli onu beznaděj proti které chtěli něco udělat. Tehdy to vzbudilo vlnu zděšení a obav - zejména v komunistickém vedení státu, aby to nevyvolalo velkou vlnu odporu - k čemuž asi opravdu nebylo daleko. A tak, všechny ostatní podobné činy, či jen pokusy o ně - byly zamlčeny a byla na ně přímo položena informační deka. To, je i velký nedostatek filmu o Palachovi, kde o něčem takovém není, byť sebemenší, zmínka (a to ani o jediném veřejně známém následovníku J. Zajícovi!!!)
Sebeupálení, rozhodně není typickým činem pro vyjadřování odporu v naší středoevropské civilizaci a nikdo si již dnes ani nedovede představit něco podobného. O to větší pietní vzpomínku věnujme, prosím, oběma Janům - Palachovi a Zajícovi i jejich bezejmenným následovníkům - kteří viděli tehdy kolem sebe, po náznaku lepších poměrů v době Pražského jara, zadupaného sovětskými i našimi soudruhy - tu OBROVSKOU BEZNADĚJ - z kteréžto letargie se pokusili společnost probudit takovým zoufalým činem. - L.Sch. -

Petr Fiala (předseda ODS):

Palachův mimořádný čin, nejvyšší oběť, kterou může člověk přinést, zůstává výzvou, otázkou a varováním i po padesáti letech. Jan Palach nechtěl žít ve společnosti, která je nesvobodná, oportunistická a kde hodnoty přestávají platit. Jeho čin je vzpourou proti lhostejnosti a ztrátě důstojnosti, proti ustupování zlu. Před jeho obětí se musíme v tichu a úctě sklonit, ale současně přemýšlet nad tím, jak a zda dnes naplňujeme jeho odkaz. I ostatních jeho následovníků.

Osobnosti vzpomínají:
http://forum24.cz/osobnosti-vzpominaji-na-palachiadu-rokem-1989-je-provazely-strach-i-nadeje/
Naposledy upraveno 18.01.2019 - 16:45Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: Všechny
17.1.2019 - 19:55

Palach byl "blouznivec" z kterého se dnes po 50 letech dělá hrdina.

Jo a pokud si pamatuji, tak v letech 68 - 69 to byl boj mezi dvěma křídly KSČ, Dubčekovým a Husákovým.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
16.1.2019 - 11:04
K dnešnímu výročí - 50 let od oběti Jana Palacha:
https://www.youtube.com/watch?v=4lb_Vx3jPI8

http://forum24.cz/co-nam-vzkazuje-jan-palach-cena-svobody-je-absolutni-bez-ni-neni-zivot/
V srpnu 1968 spadla opona naděje - vracely se staré kulisy a veškerý veřejný prostor obsazovaly staré komunistické figury, domácí udavači a provokatéři a jejich řídící důstojníci v StB pod velením moskevské KGB (jehož vysokým důstojníkem byl tehdy V.Putin). - NENECHME TUTO HISTORII ZOPAKOVAT -

Třicet let poté :
http://forum24.cz/tricet-let-pote-krysy-uz-jsou-zase-tady-s-michaelem-kocabem-o-minulosti-ktera-se-vraci/
Při klesajících preferencích komunistů odcházejících na úbytě třicet let po jejich pádu, jsou tu v čele státu opět ti, kdo napomáhají k obnově ruské síly a propagandy a rovněž komunistům znovu se škrábat na výsluní moci!!! - Dnes ČR čelí hrozbě pádu zpět do ruského bahna, byť v novém provedení. A je na nás, zda tomu budeme čelit dostatečně rozhodně (např. ve volbách) - dokud to ještě jde!
Naposledy upraveno 16.01.2019 - 15:01Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
oponent
Počet příspěvků: 589
Hlavně pro: Čtenáři
15.1.2019 - 09:58

To je ten pravej  viz  Kauza ProMoPro.

Nevím o tom, že by nás Čína vojensky ohrožovala...

 


 

 


 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
9.1.2019 - 14:36
Bývalý ministr obrany a také pro evropské záležitosti - Alexandr Vondra :

NATO je důležité z jednoho důvodu. Jsou tam Spojené státy a Evropa není, a v dohledné době nebude, schopna vojensky odstrašit hlavní rivaly - Rusko a Čínu. To, umí jenom Amerika. Je v evropském zájmu, aby spojení, mezi Evropou a Amerikou zůstalo zhmotněné v závazku vzájemně se bránit a chránit - to je podstata NATO. Pro země, které jsou blíže k Rusku, jako Polsko, baltské země i ČR, je to důležitější než pro Belgii nebo Portugalsko, ale důležité je to pro celou Evropu. Důležité ovšem je snažit se plnit závazek výdajů na obranu - nám se zatím nedaří dosáhnout oněch 2% (USA dávají 3,5%).
Jsem prostě převědčením atlantista. Pro zemi, kterou pošlapávali německé a pak ruské vojenské boty, je bezpečnostní vazba s Amerikou zásadní. Amerika nás nikdy neohrožovala; naopak nás třikrát doslova zachránila. V r.1918 Wilson zachránil Evropu před pokračováním 1.svět. války, V r. 1945 Roosevelt s Churchilem a Sověty porazil nacisty. A koncem 80. let Regan porazil Sověty ve studené válce (když je uzbrojil).
Třikrát nám pomohli. Byli bychom hloupí, kdybychom nevyužili příležitost s nimi uzavřít spojenectví. Cítí se tu někdo kvůli tomu špatně? Žijeme v míru (už 73 let!!!) Kvalita života se evidentně zlepšuje, ne? Jen hlupák by s tím hazardoval!

https://www.e15.cz/rozhovory/alexandr-vondra-politiky-dnes-nahrazuji-boxeri-komedianti-a-kaspari-1355019?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
6.1.2019 - 14:49
K ostudnému vystupování premiéra v OVM na ČT1 (pan premiér se, podle chování, zřejmě domníval, že se nachází v Soukupově TV Barandov!!!) :

Ekonom J. Skopeček k výsledkům státního rozpočtu za rok 2018:
Ministryně financí A. Schillerová se chlubí přebytkem za uplynulý rok 2,9 miliardy korun. Je jen mrzuté, že se opět jedná o marketingový trik - nejde totiž o výsledek úsilí Babišovy vlády, ale zásluha je zejména na straně mimořádných příjmů z EU, z výnosů emisních povolenek a pod.
Tento reálný výsledek hospodaření státu je o to horší, že se nacházíme v době již několikaletého hospodářského růstu (který není tedy zásluhou této menšinové vlády) a nízké nezaměstnanosti. Vláda ani v době ekonomicky mimořádně příznivé, nedokázala hospodařit s národními prostředky tak, aby utratila pouze to, na co získá v daném roce prostředky od daňových poplatníků.
V kontextu rozpočtových čísel za rok 2018, je ještě více obludné, že si vláda nedávno v poslanecké Sněmovně nechala schválit možnost vysát tzv. privatizační fond určený např. na financování deficitu penzijního systému pro dobu slabého ekonomického výkonu. Rovněž se v kontextu zveřejněných výsledků za r. 2018 ukazuje, jako nadmíru neodpovědný, schválený letošní rozpočet s deficitem 40 miliard. Nu a za "pochvalu" v uvozovkách nepochybně také stojí fakt, že v loňském roce se naše síť dálnic rozrostla o téměř 4 kilometry.
Rovněž, poměrně razantní, zvyšování důchodů aniž by někde byl alespoň náznak pokusu o jakoukoliv Důchodovou reformu, je vzhledem ke generaci následné, docela nezodpovědné!

http://forum24.cz/byl-to-strasny-rok-jeste-dva-takove-a-jsme-v-belorusku/


Předseda Senátu J. Kubera:
https://www.ods.cz/clanek/16934-stat-se-tady-stal-takovou-hydrou
Naposledy upraveno 06.01.2019 - 23:52Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
5.1.2019 - 13:02
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
2.1.2019 - 15:19


Přílohy:
img-20190101-145323.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
2.1.2019 - 13:09
http://forum24.cz/nase-bezpecnost-bude-v-tomto-roce-ohrozena-rusko-a-cina-tu-maji-silne-spojence/

Rusko a Čína mají, bohužel, jako své věrné služebníky prezidenta ČR a komunisty na kterých závisí existence vlády premiéra, který, kvůli svým skandálům, nemá šanci na solidnější partnery než jaké právě má.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
31.12.2018 - 10:24
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
22.12.2018 - 14:16
https://www.reflex.cz/clanek/komentare/91985/karel-steingerwald-konec-polistopadove-republiky-ceka-nas-obcanska-valka-nebo-ne.html

...Zásadní je snaha (čí asi, že?) o poražení BIS, protože dává o Rusech špatné zprávy. Nu - a jaký může být další vývoj? Tak, třeba - "správné" členství (STARŠÍ JISTĚ VZPOMENOU!!!). A jaké by mohlo být pokračování? - Např. - kdo byl v StB (či jeho potomci s těmi "správnými" názory) - tumáš příplatek -, ZNÍ VÁM TO DIVNĚ? - LEČ ... SKORO TO TAK VYPADÁ! - A tak, vzpomeňme rčení : Pán Bůh s námi a zlé pryč.

Teď už ale všechno směřuje k vánočním svátkům a konci roku 2018. Nu a Vánoce jsou přece o naději. O naději na lepší vztahy nejenom v rodině, ale v celé společnosti - a i když můžeme být názorů různých, vystupujme nekonfliktně se snahou o dobrou vůli a nezištně pro dobro celé společnosti (spolku, města, národa - podle postavení). L. Sch.
Přejme si tedy - klidné a krásné Vánoce a úspěšný příští rok 2019.


Přílohy:
1-fotografie0118-001.jpg

Naposledy upraveno 22.12.2018 - 14:19Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
17.12.2018 - 12:49
http://forum24.cz/cesko-patri-k-zemim-ktere-si-rusko-jiz-prizpusobilo-babis-zavadi-putinuv-model-rizeni/

Co to vlastně je ta - hybridní válka -? Kde se vzala a komu slouží?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
5.12.2018 - 13:37
Naposledy upraveno 05.12.2018 - 15:38Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
4.12.2018 - 13:17
Naposledy upraveno 04.12.2018 - 13:35Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
19.11.2018 - 14:43
Pietní místo k uctění památky obětí komunistické totality a 17.listopadu dne boje za svobodu a demokracii:


Přílohy:
img-20181118-182603.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2660
Hlavně pro: Všechny
16.11.2018 - 18:48
OSLAVY DNE BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII

V SOBOTU 17. LISTOPADU 2018, OD 18,00 hod.

Soukenická ulice, vedle tržnice - vzpomínková akce u desky obětem totality a projev starosty města.

http://www.meuslany.cz/pozvanka-na-oslavy-17-listopadu/d-65794

Naposledy upraveno 16.11.2018 - 18:55Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  3  4  5  6  7  ...  23
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.