Obsah  >>  Politika, politici  >>  Braňme demokracii - téma opět důležité!
Strana:   1  ...  3  4  5  6  7  ...  12

Braňme demokracii - téma opět důležité!

Shark
Počet příspěvků: 2779
Hlavně pro: Všechny
26.6.2018 - 23:34
A tohle je taky ukázka toho, co nás čeká:
„Je načase skoncovat s tím, že ideálem v orgánech firem jsou nezávislí odborníci: Musí to být lidé spojení s vládnoucími stranami.“
(zástupce stalinského křídla KSČM Stanislav Grospič pro týdeník Respekt, 18. června)

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2779
Hlavně pro: honza2
26.6.2018 - 23:32

Srovnejme ji s jinými porevolučními ministry spravedlnosti, ať vidíme ten sešup Česka do bolestné bezvýznamnosti.

Dagmar Burešová vedla spravedlnost za Občanské fórum, její rodina byla oddána Masarykovi, nikdo z nich nikdy nevlezl do KSČ. Přátelila se s rodinou Václava Havla. Otakar Motejl (Zemanova vláda) jako advokát hájil lidi nespravedlivě pronásledované komunistickým režimem (v 50. letech i za normalizace, taky skupinu The Plastic Poeple of the Universe), 17. listopadu 1989 svážel svým autem zraněné studenty vracející se z demonstrace na Národní třídě do nemocnice.

Pavel Rychetský (v Zemanově i Špidlově vládě), bývalý člen KSČ, později však signatář Charty 77, publikoval v samizdatu i exilových časopisech, od léta 2003 předseda Ústavního soudu, dnes oponent Zemana a zastánce ústavy. Karel Čermák (Špidlova vláda), první polistopadový předseda České advokátní komory, který ji pomohl vrátit do evropské tradice.

Všichni byli či jsou významnými právníky

V žádné porevoluční vládě nezasedl na post ministra spravedlnosti LAIK, jelikož ministr musí být v každodenním styku s předsedy soudů a státními zastupitelstvími, musí umět administrovat extradikci či podávat dovolání k NS.

Pravda ovšem je taky ta, že nikdo z předcházejících jmen ovšem neměl v gesci kauzu Čapí hnízdo

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2779
Hlavně pro: Všechny
26.6.2018 - 23:05
Babiš: Do vlády dám odborníky

Nechte to na mně, já to už nějak dám. Těmito slovy odráží lídr ANO Andrej Babiš dotazy na formu a složení své případné vlády. V rozhovoru pro deník Právo uvedl, že chce resorty obsazovat nikoli politiky, ale v prvé řadě odborníky.


„O vině a trestu rozhoduje soud. To rozhodně. Jen se ale pojďme bavit o tom, zda je opravdu nutné, aby ten soud rozhodoval teď. Co brání tomu, aby se řešení té kauzy posunulo o čtyři roky nebo prostě do doby, než budou nové volby? Co se stane?“

(Taťána Malá pro iRozhlas.cz, leden 2018)
A tatáž Malá ?
Profesní schopnosti favoritky Andreje Babiše Taťány Malé pro řízení resortu ministerstva spravedlnosti jsou ještě menší, než se doposud veřejně vědělo. Malá se totiž opakovaně pokoušela zdolat zkoušky na insolvenčního správce, kde však neuspěla. Zkoušky pořádá ministerstvo spravedlnosti a kdo jimi projde, získá v právnickém oboru velmi lukrativní práci.
Poslankyně Taťána Malá zkouškou neprošla podle informací deníku Echo24 dvakrát v roce 2013. Nyní ji premiér Andrej Babiš navrhuje do čela resortu spravedlnosti. Prezident Miloš Zeman vládu jmenuje zítra, čímž Malá získá dohled mimo jiné i nad insolvenčními správci. Kritici jí vyčítají nedostatečné vzdělání..............
Naposledy upraveno 26.06.2018 - 23:09Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 2779
Hlavně pro: honza2
26.6.2018 - 23:02

To klidně mohla a byla by dobrým kandidátem do prezidentských voleb
Naposledy upraveno 26.06.2018 - 23:16Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
honza2
Počet příspěvků: 7
Hlavně pro: Čtenáři
26.6.2018 - 18:38

Ale Vaše poslankyně Miroslava Němcová s nejvyšším dosaženým vzděláním na  střední zemědělské škole, mohla být v roce 2013  ODS  navržena na post premiéra.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2485
Hlavně pro: Všechny
26.6.2018 - 16:09
http://forum24.cz/ustavnost-zemanova-zpusobu-vladnuti-je-treba-proverit-shodli-se-signatari-vyzvy/
Pan prezident si plete podstatu politickeho a především právního uspořádání naší země s prezidentským systémem. Ústavnost jeho jednání, je zkrátka třeba - PROVĚŘIT - když premiér kompetenční žalobu prý nepodá (a ani ČSSD) ???!!!
Naposledy upraveno 26.06.2018 - 23:06Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2485
Hlavně pro: Všechny
26.6.2018 - 14:00
http://forum24.cz/vlada-odborniku-mala-justici-nerozumi-ale-to-nevadi-ona-se-to-nauci/
Vláda odboníků? - HMM... jenže vzdělání pí. "ministryně" by v Čechách nestačilo na to, aby mohla dělat advokáta ani koncipienta!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2485
Hlavně pro: Všechny
25.6.2018 - 10:06
http://forum24.cz/obludnost-vysmech-zeman-jmenuje-vladu-estebaka-v-den-pamatky-obeti-komunismu/
27. června je Den památky obětí komunistického režimu.
V tento den, kdy vzpomínáme všechny výše uvedené, jmenuje - komunistickou vládu vedenou estébákem - komunista!!! - OBLUDNÉ -
Naposledy upraveno 25.06.2018 - 10:06Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2485
Hlavně pro: Všechny
21.6.2018 - 10:54
http://forum24.cz/bara-hrzanova-pro-revue-forum-vyrostla-jsem-v-normalizaci-a-mam-pocit-ze-se-vraci/
To opravdu většině nevadí, že estébák rozhoduje o našich životech, o tom, co můžeme - a že máme na Hradě Miloše Zemana? A že oba vytahují komunisty k moci???
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 448
Hlavně pro: Čtenáři
13.6.2018 - 09:38

Ze  mě čiší negativismus?
To říkáte Vy, když tady sám plníte DF příspěvkama, ze kterejch opravdu nic pozitivního nekouká. Všude kolem sebe vidíte Pěšku s peškovinama a jeho přisluhovače, Zemana, Babiše, Rusko a komouše.
Svým příspěvkem jsem se Vás nechtěl nijak dotknout, napsal jsem jen svůj názor.
Tímto  s Vámi končím diskuzi, utápějte se tu dále v těch politickejch sr@čkách.
Jsem v podstatě nekonfliktní člověk a nerad bych si vytvářel, ač virtuální, ale nepřátele. Dodávám jen, že Vás osobně neznám, ani Vy mne.
Vězte, že pokud se lidi nedokážou dohodnout jako lidi, tak jako politici to nedokážou vůbec. Snad jen za cenu různejch ústupků, podmínek a politickejch svňá ren. To už nám tu politický kreatury předváděj bezmála třicet let po revoluci.
S pozdravem XXL


Naposledy upraveno 13.06.2018 - 09:45Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2485
Hlavně pro: XXL
12.6.2018 - 17:00

A Vy svůj názor nemáte?

Z Vás opravdu čiší negativismus. Správně jste postřehl, že komunisty nemám rád, ale proč si myslíte, že se chovám jako oni??? Nemyslíte, že to už je urážka a poměrně velká? - Od koho Vy jste tohle chování odkoukal ... 
To, že reaguji v diskusi na názor odlišný je snad docela přirozené, nemyslíte? Pravda, mohl bych někdy i názor s kterým souhlasím podpořit - ale to už by asi nebyla diskuse, že?Pokud jde o exprezidenta Klause či současného Zemana - je nasnadě, že tito bývalí prognostici se vždy shodli a rozumějí si dodnes, např. v názoru na Rusko, kdy jejich projev je přesně tím co si Kreml přeje, aby takoví Klausové a Zemanové říkali - například, že Rusko je fajn a největší hrozbou je pro nás EU.
A pokud jsem se dotkl Vašeho ega s opravou - nevelil - na nevelel, tak se na mě nezlobte, ale trochu mně to trhalo oči (či uši). Reaguji jen na Vaši kritickou (až urážlivou) reakci - jinak dávám k dispozici jen odkazy, které si můžete přečíst, ale také NE.
L.Sch.
http://forum24.cz/vaclav-klaus-vykresluje-dabelskou-eu-a-hodne-rusko-paralyza-je-progresivni/
Naposledy upraveno 12.06.2018 - 17:03Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 448
Hlavně pro: Čtenáři
12.6.2018 - 14:41

A když tu napíšu, že politika je jeden velkej bordel, tak mi nevěříte.
Spoluzakladatel Vaší strany, za kterou byste i dýchal převlíknul kabát a tíhne k Rusku (dle Vás).Ovšem dle Vás tíhnou k Rusku vlastně všichni, kteří nemluví Vaší řečí.
Nenávidíte komunisty a chováte se jako oni. Máte svůj názor a názor někoho jiného odmítáte  přijmout. Z Vašich někdy arogantních odpovědí,( opravování a upozorňování na pravopisné chyby apod.) čiší Vaše nenávist ke všem ostatním, co nesdílí váš názor. Jakoby jistý pocit nadřazenosti je z vašich příspěvků cítit. Od koho Vy jste tohle chování odkoukal...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2485
Hlavně pro: Všechny
12.6.2018 - 13:17
http://forum24.cz/klaus-osobne-problem-lzivych-informaci-neciti-a-fake-news-pry-nejsou-zadnou-hrozbou/
Exprezident Klaus tady postupuje přesně v ruské dezinformační linii - "Rusko ulhané není, ulhaný je Západ a především Brusel". No - a poznáme to přece "zdravým rozumem" a ten představuje právě Klaus. A je to!!!
L.Sch.
Naposledy upraveno 12.06.2018 - 13:18Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2485
Hlavně pro: Všechny
12.6.2018 - 10:19
Říká se nevelel - ale on skutečně nevelel.
Klaus byl rozhodně velmi výraznou a významnou tváří polistopadového vývoje a tehdejším předsedou ODS - zajímavostí je, že o totéž by býval měl zájem i jiný prognostik (který se pak vydal jinou cestou přes ČSSD) a že oba se následně stali prezidenty republiky. ODS Klausovi dvakrát dopomohla k prezidentskému úřadu, ale hned na začátku druhého prezidentského období se "charakterní" Klaus od ní distancoval a začal se chovat i nepřátelsky, což vyvrcholilo hned před následnými parlamentními vobami. Lze si jen položit otázku jaké zadání a od koho měli (či mají?) oba bývalí prognostici a proč oba tak tíhnou ke Kremlu; i Zeman se rovněž distancoval od své bývalé strany, kterou také přivedl k úspěchu, inu - asi podobnost čistě náhodná, že?  Nu - a protože jablko nepadá prý daleko od stromu, je třeba mít na zřeteli i podivné jednání Václava ml.
L.Sch.
Naposledy upraveno 12.06.2018 - 10:19Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 448
Hlavně pro: Čtenáři
11.6.2018 - 21:52

Nevelil ten Klaus té VAŠÍ ODStraně?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2485
Hlavně pro: Všechny
11.6.2018 - 12:58
http://forum24.cz/vaclav-klaus-vykresluje-dabelskou-eu-a-hodne-rusko-paralyza-je-progresivni/
Bývalí prognostici Klaus a Zeman se vždy shodli a rozumějí si - např. i v názoru na Rusko, kdy jejich projev je přesně tím co si Kreml přeje, aby takoví Klausové a Zemanové říkali. Od Klause se dovídáme, např., že Rusko je fajn země a největší hrozbou je pro nás EU (!!!) - bohužel, jeho mentální sestup se neustále prohlubuje a připomíná progresivní paralýzu.
Naposledy upraveno 11.06.2018 - 12:59Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2485
Hlavně pro: Všechny
10.6.2018 - 16:21
http://forum24.cz/pomozte-nam-nastavit-stare-dobre-poradky-podporte-babise-vyzyva-komunista/
MENETEKEL :
"Babiš tlačí komunisty do vlády a těm opět narůstají křídla: KSČM je připravena se aktivně zapojit do nové vlády. Pojďte nám pomoci nastavit staré dobré pořádky - píše zastupitel KSČM v Č. Budějovicích Ivan Tekel - MENETEKEL - !!!"
Naposledy upraveno 10.06.2018 - 16:34Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2485
Hlavně pro: Všechny
4.6.2018 - 15:30
http://forum24.cz/adam-drda-babis-jako-bezpecnostni-hrozba-a-priklad-lubose-dobrovskeho/
Důslednost a zásadovost znamenají, že dokážeme rozlišit dobré od špatného, pojmenovat to špatné a něco konkrétního z toho názoru vyvodit ve veřejném životě.
Luboš Dobrovský, je úctyhodný "chlap"!
Naposledy upraveno 04.06.2018 - 15:30Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2485
Hlavně pro: Všechny
31.5.2018 - 10:26
http://forum24.cz/organizator-protestu-proti-babisovi-kombinace-stb-a-kscm-je-neprijatelna/
Agent STB stíhaný za podvod ve spojení a podporovaný KSČM? TO SNAD, PŘECE, NECHCEME!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2485
Hlavně pro: Všechny
30.5.2018 - 23:02
https://email.seznam.cz/?hp#inbox/102435
Vystupme aktivně proti přízvání komunistů ke spolurozhodování o vládních krocích!!!
Úterý 5.6. 2018 - VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ - 18,00-20,00 hod.
Naposledy upraveno 31.05.2018 - 09:00Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  3  4  5  6  7  ...  12
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.