Obsah  >>  Politika, politici  >>  Diskuzní fórum s vedením města - MODEROVANÉ
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  35

Diskuzní fórum s vedením města - MODEROVANÉ

avik
Počet příspěvků: 67
Hlavně pro: Všechny
6.10.2021 - 07:52
Dnes 7,20 - stavba opět zcela opuštětěna.....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
avik
Počet příspěvků: 67
Hlavně pro: vedení města
5.10.2021 - 09:20
Kdy  hodlá  město   zajistit dokončení stavebních úprav v areálu  nemocnice?  Katastrofální  stav  již trvá rok ,  staveniště  je   často  zcela opuštěné, občas lze   spatřit několik  pokuřujících jedinců , případně opuštenou stavební  techniku.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 2269
Hlavně pro: Brutus
21.8.2020 - 08:52


Je kokot eufemizmus?   😂😊😜
Naposledy upraveno 21.08.2020 - 08:54Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: Lojza
20.8.2020 - 17:24

Používejte moderní eufemismy,jak je to dnes v módě. Dnes se těmto lidem říká "demokraté"!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 2269
Hlavně pro: Všechny
20.8.2020 - 09:04

Předchozí příspěvek smazal, opravil a zase smazal  lhář, podvodník, pokrytec a psychopat... 😁


P.S. Na komunální volby do krajů  kakám...👎😜👍
Naposledy upraveno 21.08.2020 - 10:11Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3991
Hlavně pro: Všechny
18.2.2020 - 23:48
Příspěvek, který jsem tu umístil omylem  - na což se dá minimálním duševním úsilím lehce přijít - jsem smazal neboť patřil jinám, kam jsem ho také poté napsal.Tolik na vysvětlenou - oněm ubohým PROVOKATÉRŮM, kteří před volbami opět nabírají obrátky ...!!!
L.Sch.
Naposledy upraveno 20.08.2020 - 20:13Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Slánské noviny
25.4.2018 - 17:37

Uvedl jsem zde mylný předpoklad a až následně se přesvědčil o skutečnosti a svůj text smazal.

Pokud již někdo příspěvek četl, pak se mu omlouvám a stejně tak p. Peškovi za své pochybnosti o výši nabídky fy Elektromontáže.


Vratislav Renner
Naposledy upraveno 25.04.2018 - 18:49Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 226
Hlavně pro: Všechny
25.4.2018 - 13:09

Malé srovnání se zde diskutovaným jiným výěbrovým řízením:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/kolik-je-mozne-usetrit

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
tonton
Počet příspěvků: 131
Hlavně pro: Všechny
25.4.2018 - 07:13
Je to asi rok, co jsem říkal, že železniční přejezd u ČSAD nevydrží do roku dalšího. A měl jsem pravdu\! Opět vymlácený ze všech stran. Tak se ptám znova po roce, zda je možné udělat to pořádně, abych zase za rok nemusel psát opět stejné sdělení? Zaplácat drtí je blbost, protože autobusy a jiná těžká vozidla to v podstatě ihned začnou ničit. A to máme takových moderních technologií, že?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: janek
24.4.2018 - 17:30

Už to přeháníte! Sprostě mě obviňujete, že obhajuji sviňárnu! S Vámi diskuzi nepovedu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: R r
24.4.2018 - 17:01

Vás by si měl najmout dr. Rath za advokáta. Při těch krajských machinacích také nedošlo k nějakému porušování zákona o veřejných zakázkách. Na tom také stojí obhajoba dr. Ratha a jeho společníků. Jen se jaksi zúčastněné osoby dohodly na tom, že  si na těch krajských zakázkách  pěkně namastí kapsu. A když si pan Rath nesl krabici od bot domů, nevěda co v ní je,  náhodou se k tomu tak nějak přimotala i Policie ČR.

U nás ve Slaném to je v poněkud menším rozsahu, ale já osobně jsem přesvědčen, že pokud má dostat radní od města nějakou zakázku, musí být na 200% jasné, že je to pro město Slaný opravdu výhodné. A to se dá zajistit jen nějakým neprůstřelným výběrovým řízením.

Ale když se neudělá, nebo se udělá  tak, aby se do něj přihlásil jen jeden zájemce, pak to prostě SMRDÍ.

A tohle bohužel ve vztahu k firmě Elektromontáže nesmrdí poprvé.

A zkuste si povšimnout, že ne všichni radní zastávají shodný názor jako máte vy nebo starosta Hrabánek.

Proč se tohoto hanebného postupu dopouští starosta Hrabánek je mi vcelku jasné. Ale proč takovou sviňárnu obhajujete Vy, to fakt nechápu.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
24.4.2018 - 16:27
Nějak tady uniká to podstatné, jak to tedy s těmi veřejnými zakázkam je. Doložitelné je, že k porušení předpisů nedošlo.

Evidentní je, že někdo záměrně šíří pomluvy a zákeřně vyvolává pochybností o práci vedení města. Na prvním místě to dělá s. Peška. Má jistě talent, umí to napsat. Je schopný pokud se týká jeho internetové prezentace. Mohl by na to být právem pyšný, kdyby mu jeho osobní vlastnosti nebránily psát objektivně a s dobrými úmysly.

Sám je pyšný na své dlouholeté působení ve vedení města, na své články. O jeho prospěchu pro město mám velké pochybnosti. Můj názor je, že více škodí, než prospívá.

Firma Elektromontáže Slaný získává zakázky i jinde, je vybírána mezi jinými firmami a neobjevují se nikde na ni stížnosti. Má být firma diskriminována proto, že její jednatel je v současné době radním? Má být obviňováno vedení města za to, že vybere solidní firmu? A proč? Protože s. Peška se ještě nesmířil s tím, že byl odejit z rady?


Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3991
Hlavně pro: Všechny
24.4.2018 - 15:33
Tak, pokud si vzpomínám, iniciátorem založení tohoto tématu je pan Renner v součinnosti s adminem (p. Hůlou), který byl v té době radním a tak dal tématu jeho název, zřejmě v domnění, že bude i naplněn - ovšem nebyl; vedení města (starosta a místostarostové) nereagovali vůbec - což se dá pochopit - neboť oni to téma nezaložili, takže nakonec z toho bylo normální běžné diskusní fórum, kam nejčastěji přispíval zakladatel p. Hůla a občas tehdejší radní Peška. Tudíž v tu dobu neexistovalo oficiální místo pro kladení dotazů - v tom je zásadní rozdíl.
Pokud tedy nyní chcete pokládat starostovi dotazy, je nejlépe zajít na zasedání zastupitelstva nebo mu napište mail, či použijte oficiální místo pro dotazy na vedení města - ve webu města - pod názvem Otázky a odpovědi. Jestli chcete ale pouze nezávazně "tlachat", jste tady na správném místě.
Ještě abych zareagoval na p. Janka v 13:38 : Jak jsem psal - zeptal jsem se starosty a on mi odpověděl, tak jsem tedy odpověď použil v reakci na pana "kubise". Zkuste mu, pane "janku", také poslat mail a uvidíte jestli odpoví. Nu - a proč neodpoví tady, či tu nereaguje? To byste se ho musel zeptat. ALE DOVOLÍM SI PŘEDJÍMAT - že asi právě proto, že zřídil oficiální místo pro dotazy ve webu města a proto není nutné již používat toto DF (a časově obojí, je zkrátka nestíhatelné při jeho vytíženosti).
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: Všechny
24.4.2018 - 13:50

A ještě doplněk k tomu co tady píší pan Schneider a pan Renner o tom, že se starosta Hrabánek na tomto foru nebude k ničemu vyjadřovat.

Zalistoval jsme trochu v historii tohoto fora (doporučuji začít na tom vzdáleném konci)  a zjistil, že nejčastěji se zde k položeným otázkám vyjadřoval člen rady (dnes již bývalý) pan Hůla. A podobně i dr. Peška. A stejně tak s velmi častými příspěvky zde najdeme jakéhosi Martina Matouška (není to dnešní člen rady města?) a Martina Hrabánka (že by náhodná shoda jmen, nebo se opravdu jedná o současného starostu města?).

Takže je zjevné, že když byli tito pánové Martinové v opozici, tak bez problémů využívali tohoto fora k pokládání otázek na vedení města. Ale v okamžiku, kdy by oni sami měli na některé nepříjemné otázky odpovídat, tak dělají mrtvé brouky.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: Čtenáři
24.4.2018 - 13:38

Pane Schneidere, opravte mne jestli se mýlím ...

Pan Hrabánek si na tomto diskusním foru přečte nějaký dotaz. Nechce na něj odpovědět přímo a tak vám přepošle nebo jinak předá jeho korespondenci s pane Peškou. A vy tuto korespondenci zde v zastoupení starosty zveřejníte.

Vám to opravdu připadá normální?

Proč sem tuto odpověď (která de facto není odpovědí na níže položenou otázku) nezadal starosta Hrabánek sám?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3991
Hlavně pro: kudrna
24.4.2018 - 12:55

Pane Kudrno,
měl jsem za to, že text je docela srozumitelně napsán. Zkuste si ho, beze spěchu, ještě jednou přečíst v příspěvku 24.4 - 11:45 - alespoň začátek nebo dva první odstavce. Jsem přesvědčen, že to nakonec musíte pochopit.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kudrna
Počet příspěvků: 239
Hlavně pro: Všechny
24.4.2018 - 12:42

Takže z níže uvedené diskuse je možné učinit tyto závěry:

a) starosta města, pan Hrabánek, na dotazy občanů odpovídat nebude

b) pan Schneider se stal oficiálním tiskovým mluvčím starosty Hrabánka a tedy vše, co zde pan Schneider napíše je možné pokládat rovněž za názor starosty města

c) starosta Hrabánek pokládá přidělování zakázek bez výběrového řízení mezi členy rady za normální postup

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3991
Hlavně pro: kubis
24.4.2018 - 11:45

Pane "kubisi", již jsem se tu zmínil, že toto téma, ač nese název  "DF s vedením města - MODEROVANÉ", nebylo zřízeno s vědomím vedení města (jakékoliv téma tu může založit kdokoliv - třeba i ve spolupráci s administrátorem, jako v tomto případě) - a tak tu těžko můžete odpovědi na dotazy směrované na starostu očekávat!!!
Proto doporučuji: Otázky na starostu či kohokoliv z vedení města položit ve webu města, kde starosta zřídil místo pro OTÁZKY A ODPOVĚDI. To je oficiální místo a tam odpovídá občanům.
Starosty jsem se zeptal (stejně jako jste mohl učinit i Vy, když jste téměř sousedy), zda probíhalo výběrové řízení a dostal jsem odpověď, kterou prý před časem zaslal i panu Peškovi (kterému Vy tolik věříte) - odpověď přikládám:
Dobrý den,
VZ byla zadána jako podlimitní VZ v režimu zákona 134/2016 a dle Obecných pravidel pro žadatele a příjemce IROP.
Výběrové řízení bylo realizováno v rámci projektu"Sociální bydlení", na které město získalo dotaci, a které zahrnuje 3 objekty: Wilsonova 560, Masnokrámská 85, Soukenická 58.
Odborná veřejnost byla informována prostřednictvím Profilu zadavatele, což je standardní postup.
Ve výběrových řízeních bylo předloženo:
Soukenická 58 - přijata 1 nabídka
Masnokrámská 85 - přijato 5 nabídek
Wilsonova 560 - celkem 2 došlé nabídky
Objekt v Soukenické je svým finančním objemem nejmenší, což je možná důvodem k nízkému zájmu o tuto zakázku s ohledem na administrativní zátěž spojenou se spolufinancováním projektu z fondů EU.
Obecně v dnešní době má řada firem dostatek práce a o menší zakázky není takový zájem, jako v dobách ekonomické krize.
Rada města mohla zakázku zrušit a opětovně vypsat s nejistým výsledkem, zda se přihlásí více zájemců. S ohledem na termíny a financování projektu z fondů EU rozhodla rada o zadání zakázky, aby nehrozily problémy s čerpáním dotace.

Takže příště - použijte k dotazu raději web nebo mail a nebo se starosty zeptejte osobně - a určitě se odpovědi dočkáte.
L.Sch.
Naposledy upraveno 24.04.2018 - 23:58Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: R r
23.4.2018 - 17:36

A vy, pane Rennere tedy schvalujete, když si radní zakázky města rozdávají sami mezi sebou, bez řádného výběrového řízení?

A jinak jsem přesvědčen, že pan Hrabánek toto forum sleduje dostatečně pečlivě, že kdyby chtěl na zde položenou otázku odpovědět, že by klidně mohl. V době kdy nebyl starostou, tak tady se svými připomínkami přispíval dost často.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
23.4.2018 - 16:17

Nejsem starosta a odpovídám - to konstatuji a vysvětlím proto, abych předešel diskuzi na toto téma. Odpovídám proto, že jsem byl u zrodu tohoto tématu diskuze. Jeho název je zavádějící, původní myšlenka, ze které vzešel, nebyla zde nikdy realizována. Název tématu nezakládá nikomu z vedení města povinnost, aby tuto diskuzi sledoval.

Na rozdíl od toho nyní existuje oficiální místo Otázky a odpovědi, kde je možné se dotázat a právem očekávat odpověď. Nejde však o politické kolbiště, jako je zde. Tak zastávám názor, že by měly existovat odpovědi jen na konkrétní a dobře míněné dotazy, nikoliv na politické invektivy.

Není zbytečné ptát se starosty na to, na co se již ptal p. s. Peška, na co dostal odpověď, kterou zveřejnil? O co tedy tazateli  jde?

A jen tak mimochodem k odbornému vyjadřování s. Pešky - žádné výběrové řízení týkající se veřejných zakázek ze zákona neexistuje.

Aktivní účast občana při správě města je žádoucí a ve Slaném bohužel nedostatečná. Proto nemám v žádném úmyslu tazatele nijak peskovat. Jen mohu tazateli doporučit, pokud se svojí otázkou jen neřadí do Peškovy hvězdné pěchoty, aby se nejprve seznámil s tím, co je veřejně přístupné. Ne však tam, odkud čerpal.

Vratislav Renner
Naposledy upraveno 23.04.2018 - 16:18Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  35
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.