Obsah  >>  Politika, politici  >>  Diskuzní fórum s vedením města - MODEROVANÉ
Strana:   1  ...  28  29  30  31  32  ...  35

Diskuzní fórum s vedením města - MODEROVANÉ

ynals
Počet příspěvků: 18
Hlavně pro: všechny
17.2.2015 - 19:29
Přijde Vám normální, že vedení města odmítne připravený program městského plesu, který připravily zaměstnanci města a raději zaplatí za zprostředkování obdobného programu pár desítek tisíc?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Jiří Hůla
17.2.2015 - 19:22

Děkuji,
tento způsob komunikace se mi zdá chválihodný :)

Jestliže je to bývalý ředitel nemocnice, nutně mne napadá další otázka:

- přihlásil se pan Prokop do výběrového řízení na ředitele?

Pokud ano, měl by velkou výhodu před konkurenty ve výběrovém řízení. Myslím, že již to je dobrý důvod případné výběrové řízení odložit tak, aby všichni  uchazeči měli rovné šance.

Miloslav Nič

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
VladaK
Počet příspěvků: 54
Hlavně pro: Čtenáři
17.2.2015 - 19:08

Mě osobně nějaký koalice různých stran stejných zájmů nevadí, ale máte pravdu v tom, že u Svobodných je to tedy opravdu minimálně úsměvné.

Dle tvrzení Svobodných je to jediná pravicová strana v ČR (prosazuje volné podnikání a minimální zásah státu)
KSČM je určitě ta jediná krajně levicová (prosazuje velkou kontrolu státem - v minulosti zákaz podnikání a zestátnění majetku)

Tak už jen z tohoto důvodu mi přijde, že tyto strany nemohou mít natolik podobný program, aby vytvořili koalici (i když chápu, že některé body společné mohou mít).
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: Miloslav Nič
17.2.2015 - 19:00

Dobrý den pane Niči,

uvedený zápis přesně uvádí, o co šlo.

Ing.Prokop byl pozván na zasedání rady města, aby nás seznámil z ekonomického hlediska s chodem běžné nemocnice. Neřeknu Vám, kdo konkrétně Ing.Prokopa pozval, protože jsem to nezjišťoval, ale nebráním se informacím z více zdrojů abych si byl sám schopen utvořit vlastní názor. Ing.Prokopa blíže neznám, vím o něm z internetových diskuzí, že vedl nemocnici v Teplicích a četl jsem příspěvky zaměstnanců teplické nemocnice viz. tento odkaz:
http://teplicky.denik.cz/diskuse/do-teplicke-nemocnice-se-vraci-jeji-byvaly-reditel-robert-pelisek.html

Za poslední 3 měsíce jsme měli na zasedání rady města 2x i ředitele nemocnice MUDr.Šimáka, abychom měli aktuální informace a představu o fungování slánské nemocnice, výhledech hospodaření a případných očekávaných investicích, problémech. Informace máme samozřejmě i zprostředkované od MUDr.Heřmana, člena rady. Ale právě abychom neměli informace jen z jednoho zdroje, zveme si na zasedání rady i hosty. Další setkání s MUDr.Šimákem máme naplánované tuším na začátek března.

Není to nic divného, když jsme probírali kogenerační jednotku, měli jsme na zasedání rady pozvány zástupce firmy OnSite Power, která má s kogeneračními jednotkami značné zkušenosti a na rozdíl od RDK Servis neprovozuje jen jednu. Důvod byl opět prostý a stejný - seznámit se s problematikou. Ale také to neznamená, že tato firma bude automaticky něco pro město vytvářet. Referenční nabídky jsou ale přínosné, abychom měli představu např. o cenách.

Váš kritický přístup chápu, je naprosto správný a já doufám, že jsem Vám poskytl informace, na které jste se ptal.

S pozdravem

Jiří Hůla, Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: Martin Hrabánek
17.2.2015 - 18:39

Ahoj Martine,

děkuji za názor. Určitě k němu přihlédnu a budu ho radě tlumočit.

V případě zrušení vyhlášeného výběrového řízení na právní služby před volbami, si ale myslím, že to byl požadavek lídrů politických stran, které kandidovaly v komunálních volbách a nikoliv zastupitelů. Ale mohu se mýlit. Svůj podpis jsem tam tehdy připojil také, ačkoliv jsem nebyl úplně přesvědčen o tom, že je to zrušení výběrového řízení nutné, protože ve smlouvě byla klauzule, která neukládala povinnost tuto budoucí smlouvu ze strany města využít vždy. V uvedeném případě ale šlo o uzavření smlouvy na dobu určitou - tuším 2 roky, která přesahovala mandát tehdejší rady města - bylo asi měsíc před volbami. To byl hlavní důvod, proč vznikl požadavek na zrušení tehdejšího výběrového řízení. 

V případě dnešních výběrových řízení ale nic takového nehrozí, jak jsem již psal dříve, rada města může kdykoliv odvolat či jmenovat.

Jiří Hůla, Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 4191
Hlavně pro: Jiří Hůla
17.2.2015 - 18:04

Svobodní mají v "zásadách" spolčování s bolševiky a s lidmi, kteří si nepřáli polistopadový vývoj k demokracii?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3991
Hlavně pro: Jiří Hůla
17.2.2015 - 18:02

Dobrý den pane Hůlo,
chci doufat, že těch 6 bodů nejsou jedinými zásadami Svobodných. ODS rozhodně plnila své sliby a program (i když v mnohém bržděna vynucenými koalicemi) asi lépe než se kdy mohlo podařit straně Svobodných. Co však  v našich pravidlech rozhodně nechybí, je zákaz spolupráce se stranami obhajujícími totalitní ideologie.
Uvedu tedy, pro úplnost, Stanovisko vedení Svobodných k povolebním jednáním ve Slaném:
"Už několik dní budí pozornost ustavení koalice pěti stran (ANO 2011, ČSSD, Unie pro sport a zdraví, Naše město, a Strana svobodných občanů) ve Slaném, kde součástí uskupení Naše město je člen komunistické strany. Vedení Svobodných k tomu zaujalo následující stanovisko.
Ani ve snu nás nenapadlo, že by se zastupitelé zvolení za Svobodné spojovali v koalici s komunisty, jako se to stalo ve Slaném. Nespolupráci s lidmi, kteří se nezřekli komunistické ideologie, považujeme za věc základní lidské slušnosti. Navrhneme Republikovému výboru přidat do pravidel zákaz spolupráce se stranami obhajujícími totalitní ideologie."

Nu, vyplývá mi z toho, že slíbené navržení zákazu spolupráce se stranami obhajujícími totalitní ideologie se buď nekonalo či nebylo možná přijato. To je mi tedy  opravdu líto, že Vaše vedení neplní ani takovéto nejzákladnější sliby a předsevzetí.

S pozdravem L. Schneider (ženatý).
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: semtele
17.2.2015 - 17:47

Je to jisté, že opravdu šlo o funkci ředitele? V zápise z rady města:

http://www.meuslany.cz/data/ke_stazeni/rada/2014/03zapis1210.docx

je uvedeno:

Hosté:    JUDr. Richtr, Ing. Grohmann, Ing. Šmehlík, pan Jan Chyský,
Mgr. Mari Musílková – notářka, Ing. Prokop      

a o kus dále:

002/03/2014/RM
Ekonomický rozbor, konzultace – Ing. Prokop
Rada města byla seznámena s ekonomickou analýzou chodu příspěvkové organizace prezentované Ing. Prokopem.

-------
Je to vlastně ideální příležitost pro naše radní  v rámci transparentnosti vysvětlit, kdo je pan Ing. Prokop a o jakou příspěvkovou organizaci šlo.

Miloslav Nič

Naposledy upraveno 17.02.2015 - 17:47Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
semtele
obyvatel Slaného
Počet příspěvků: 71
Hlavně pro: Všechny
17.2.2015 - 17:37
Podle obvykle dobře informovaných zdrojů prý bylo o funkci ředitele nemocnice jednáno s jakýmsi p. Prokopem již někdy 10.12. Potvrzeno ze 2 zdrojů. Prý je to nějaký kamarád vrchního velitele.
Naposledy upraveno 18.02.2015 - 15:45Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Jiří Hůla
17.2.2015 - 15:45

Současně tedy městskou policii ve Slaném řídí starosta? ZM města nikoho řízením nepověřilo. Platí pověření starosty bez schválení zastupitelstvem?

R r
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Martin Hrabánek
Počet příspěvků: 151
Hlavně pro: Jiří Hůla
17.2.2015 - 15:39

Ahoj Jirko,
nechci komentovat Tvé názory. Je jasné, že každý máme jiný pohled na výběrová řízení. Zastavím se pouze u dvou bodů, které se mě dotýkají.
Nevím, co Tě vede ke komentáři a oslovení pánové z ODS a přeběhlického "B"..... Podle mých informací byl naopak počet těchto dvou subjektů ve společném vyjádření v menšině (4) z 10 podepsaných. V tomto bodě prostě nešlo o střet "koalice a opozice", pouze o střet názorů.
K zasahování do pravomocí rady města. V době svého starostování jsem stál před podobným rozhodnutím. Zastupitelé vyjádřili názor, že si nepřejí výběrové řízení na právní zastupování města. Přestože se do výběrového řízení přihlásilo tuším jedenáct právních kanceláří, byl jsem přesvědčen o jeho správnosti a mohl použít termín "zasahování" do pravomocí rady, zrušil jsem ho, protože vůle zastupitelstva pro mě v tu chvíli byla důležitější. Takže teď záleží jen na Vás radních, zda při rozhodování upřednostníte zájmy rady před zastupitelstvem a myslím i občany.
Martin
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: Čtenáři
17.2.2015 - 15:30

Dobrý den pane Schneidere,

já předpokládám, že jste ty zásady alespoň četl, protože pokud ano, tak by mi zajímalo, které zásady jsem tedy podle Vás porušil:

https://web.svobodni.cz/program/zasady-komunalni-politiky

Asi Vás zklamu, ale členem Svobodných stále jsem a nemám v úmyslu to měnit. V naší zemi neexistuje politická strana, která by lépe vystihovala mé názory a zásady. Dříve, když ještě ODS plnila své sliby a svůj program, tak to byla ODS, ale to už je hodně, hodně dávno.

S pozdravem

Jiří Hůla, Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: R r
17.2.2015 - 15:09

Dobrý den pane Rennere,

souhlasím s Vámi, že informovanost ze strany vedení města (čímž se zde rozumí starosta, místostarosta) není dobrá. Rovněžtak mi vadí třeba příliš konfrontační způsob některých vyjádření.

Jsou to věci, které nás neposouvají nijak kupředu, ale jen zbytečně vyvolávají emoce a vášně, které ničemu nepomohou a našemu městu už vůbec ne.

Ale k Vašim dotazům:

Sám jste uvedl zákon č.128/2000 Sb. (zákon o obcích).
Pravomoce rady jsou popsány v § 102 (2)
"b) plnit vůči právnickým osobám a organizačním složkám založeným nebo zřízeným zastupitelstvem obce, s výjimkou obecní policie, úkoly zakladatele nebo zřizovatele podle zvláštních předpisů, nejsou-li vyhrazeny zastupitelstvu obce (§ 84 odst. 2)," tj. tento bod se týká např. odvolávání a jmenování ředitele nemocnice.

"
c) rozhodovat ve věcech obce jako jediného společníka obchodní společnosti," tj. tento bod se týká např. odvolávání a jmenování jednatele VSH.

Proto o těchto věcech nejedná zastupitelstvo, které samozřejmě jinak může:
"§84 (4) Zastupitelstvo obce si může vyhradit další pravomoc v samostatné působnosti obce mimo pravomoce vyhrazené radě obce podle § 102 odst. 2."
S pozdravem

Jiří Hůla, Svobodní

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3991
Hlavně pro: Jiří Hůla
17.2.2015 - 15:08

Také zdravím a věřím, že si rozumíme.
Když číst až do konce, tak tedy do konce : ..."Přesto je ale nutné zachovávat soulad s programem i na komunální úrovni. Jednání zastupitelů zvolených za Svobodné, které by bylo v přímém rozporu se Zásadami obecní politiky, by mělo vést k tomu, že se od nich strana distancuje."

Tak buď už nejste čl. Svobodných nebo Zásady nejsou zas až tak zásadové!!!???

S pozdravem - "sranda" musí bejt, kdyby na sůl nebylo - L. Schneider.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Dolan
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Jiří Hůla
17.2.2015 - 14:51
Jsem rád pane Hůlo, že již připouštíte, že by na zítřejším zasedání rady města mohla být VŘ zrušena. Hlavně, aby takto přemýšlel každý člen rady města a občané mohou být v klidu. A ještě poznámka k MUDr Heřmanovi. Jsem rád, že nemá ambice stát se ředitelem. On ho tam totiž nemá nikdo rád a asi by za chvíli neměl koho řídit. A ani k pacientům se nijak zvlášť dobře nechová. Když jde člověk k lékaři, tak aby si nejdříve zjistil, jakou má pan doktor Heřman náladu, pak si musí vyslechnout v čekárně několik vulgarismů, které jsou slyšet i přes zavřené dveře a nedají se dál publikovat. Myslím, že pro všechny by bylo nejlepší, kdyby odešel. Jak ze zastupitelstva, tak z nemocnice. Tím by slánským občanům pomohl nejvíce.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
zetka
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Všechny
17.2.2015 - 14:45
Ano zastupitelstvo obce pověřuje.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: Čtenáři
17.2.2015 - 14:43

Dobrý den pane Schneidere,

pokud citujete stanovisko Svobodných, pak je dobré číst až do konce. Najdete tam totiž i tuto pasáž:

"Problémy a řešení jsou v každém městě jiné. Komunální politika není sněmovna. Svobodní prosazují osobní odpovědnost, a to se týká i našich zastupitelů. Jsme přesvědčeni, že městům a obcím rozumí místní Svobodní lépe než vzdálení."

https://web.svobodni.cz/clanky/stanoviska-strany/stanovisko-svobodnych-k-povolebnim-jednanim

S pozdravem

Jiří Hůla, Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: zetka
17.2.2015 - 14:40

Dobrý den,

zákon o obecní policii (č. 553/1991 Sb.)  hovoří takto:

§ 3(1) Obecní policii řídí starosta nebo jiný člen zastupitelstva obce pověřený zastupitelstvem obce.(2) Na návrh osoby podle odstavce 1 zastupitelstvo obce může pověřit plněním některých úkolů při řízení obecní policie určeného strážníka. Podmínkou pověření určeného strážníka je předložení negativního lustračního osvědčení podle zákona upravujícího některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích

S pozdravem

Jiří Hůla, Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3991
Hlavně pro: oms
17.2.2015 - 14:38

Tak, musím jen, dát p. Ničovi za pravdu, že nejen vyjadřování, ale i následné povolební jednání pánů od Svobodných je poněkud nešťastné.
Mezi ODS a OMS není samozřejmě absolutně žádný vztah coby "A" a "B" týmů. To, že jsme se ocitli v jedné opozici, je zřejmě logickým vyústěním povolebního dění. Stejně jsme se, třeba, mohli - při příznivější konselaci - ocitnout i v jedné koalici, ač - a to je též pravdou - naše názory na některé věci nejsou zcela shodné. Tomu se zkrátka říká - buď koaliční nebo (v našem případě) opoziční spolupráce. Pravdou je, že v opozici, taková spolupráce funguje mnohem lépe.
Panu Hůlovi si jen dovolím připomenout jeden text :
"Ani ve snu nás nenapadlo, že by se zastupitelé zvolení za Svobodné spojovali v koalici s komunisty, jako se to stalo ve Slaném. Nespolupráci s lidmi, kteří se nezřekli komunistické ideologie, považujeme za věc základní lidské slušnosti. Tento soulad s programem, je nutné zachovávat i na komunální úrovni."
Pod textem jsou podepsaní pánové - Petr Mach, Karel Zvára, Tomáš Pajnok.

L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
zetka
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Všechny
17.2.2015 - 14:29

Myslím, že shrnutí zde již všeobecně zaznělo a tak se pouze připojuji. Výběrové řízení případně ano, ale odůvodnit to větou - protože můžeme mi příjde - já král. Odpověď zastupitelům žádná - proč (možná ji nevím ) . Termín víc než zarážející. Chybějící potřeba vůbec informovat o takových krocích zastupitele. To jsou věci, které všechny pobuřují. Tam pokulhává transparentnost. Podle mého názoru právem.

A p.s. vedoucího MP pověřuje a odvolává zastupitelstvo města jistli se nepletu.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  28  29  30  31  32  ...  35
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.