Obsah  >>  Politika, politici  >>  Diskuzní fórum s vedením města - volná diskuze
Strana:   1  ...  4  5  6  7  8  ...  20

Diskuzní fórum s vedením města - volná diskuze

Robin
Počet příspěvků: 581
Hlavně pro: Yetty
11.12.2015 - 20:13

A není náhodou ta hrubá dlažba podle projektu, jehož připravením se tady prsí opozice?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Yetty
chemik
Počet příspěvků: 93
Hlavně pro: matti
11.12.2015 - 10:56

Ptám se, zdali nevětě, co se v Husovce děje, jestli tu hrubou dlažbu již vyndali a dají tam něčo účelovějšího a oku lahodícího , co by reprezentovalo nejfrekventovanější ulici královského města?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
matti
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: kavárna Wilson
10.12.2015 - 12:29

Ano, je to můj názor a povolení k vyjádření naštěstí nepotřebuji. Nebudu samozřejmě stavbu přebírat, ani nejsem odborníkem na dlažbu. Přesto poznám, pokud je povrch nerovný. A o Soukendě je psáno proč? To je taky Londa???
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: Všechny
9.12.2015 - 21:14
Nu, řekl bych, že se s p. "Šmelhíkem" nerozcházíme trošičku, ale hodně a mnohdy zcela zásadně.
Asi na tom zas tak nezáleží - nicméně - první architektonické rozbory začal Prof. Sýkora dokončovat koncem roku (říjen, listopad) 2006. Samotné návrhy dokončoval v druhé půlce r. 2007. Architektonickou studii Londy dokončil v listopadu 2007. David Rath byl hejtmanem od konce r. 2008 - takže skutečně mohl být návrh revitalizace historického jádra schválen až po jeho dokončení koncem r. 2007 nebo začátkem r. 2008 - což bylo, pravda, ještě před nástupem Ratha (v listopadu 2008) do vedení Kraje. Došlo-li k neschopnosti Kraje dotovat stavby středočeských měst ještě v období do r. 2010 nebo později nevím, ale odtud zkrátka již (předpokládané) dotace získat nebylo možné a tak byly sjednány dotace na jednotlivé akce zvlášť (Vinařického ul., modernizace muzea, Londa,  stavební opravy a zateplení školy, instalace zavlažování na fotbalovém hřišti altetického stadionu a vybudování dráhy a zařízení atletického stadionu a další). Revitalizace Vinařického ul. se protáhla o kompletní výměnu podzemní kabeláže a kanalizace, která nikam nevedla a možná léta fungovala jako jakýsi trativod (takže zásadní část prací není vidět, neboť je pod zemí)!!! Mostek na konci ulice byl vyhodnocen v soutěži - Stavba roku - na třetím místě v republice. Dotace pro výměnu ledové plochy zim. stadionu s ledováním, byla rovněž dohodnuta ještě minulým zastupitelstvem, stejně, jako již dřívější instalace nových mantinelů.
Je jen škoda, že, jak patrno, při revitalizaci Londy nebylo více dbáno na soulad s architektonickou studií Prof. Sýkory a na původní výběr variantní vizualizace (3/3) s dlažbou z barevných žulových desek.
L.Sch.
P.S. - Náhle jsou znovu rozkopávány dlažby chodníků a k lampám jsou zabudovávány lavičky o kterých jsem psal v minulém příspěvku, že tam, podle návrhu, chybějí. Že by tuto diskusi přecejenom četl někdo z odpovědných ...? Škoda jen, že nejsou vyměňovány také hrubé kostky dlažby vozovky za barevnou žulovou deskovou dlažbu podle vizualizace 3/3 a instalována fontána.


Přílohy:
vizualizace-33-3.jpg

Naposledy upraveno 11.12.2015 - 13:36Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 399
Hlavně pro: all
9.12.2015 - 15:50
Trošičku se s panem Scheniederem rozcházíme. Těch zanícených 27 zastupitelů rozhodlo ještě dávno před nástupem mocichtivého p. Ratha.  Jak zveřejněno v předešlém vstupu, revitalizace historického  jádra Slaného bylo odsouzenono k zániku mocipanským rozhodnutím tehdejšího vedení města. Prostě - fakt. Hezký den L.Š,
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: Všechny
9.12.2015 - 13:43
Revitalizace historického středu města (náměstí a přilehlé ulice) mohlo být schváleno asi tak v r. 2007 nebo možná 2008. K dispozici byl velkolepý architektonický návrh Prof. Sýkory a jeho kolektivu. Byla přislíbena značná dotace z Kraje - jenže ouha - hejtmanem byl tehdy jakýsi David Rath, který přebíral Kraj s téměř miliardovým přebytkem, ale dokázal ho přivést do devítimiliardového mínusu. Takže z Kraje bylo nakonec k dispozici na opravy městských částí pro všechna města Středočeského kraje asi něco přes "30 milionů"!!! - což by nestačilo ani na jednu ulici ve Slaném! Takže bylo nutné jít jinou cestou a akce uskutečňovat postupně s dotacemi na každou zvlášť. Tak to bylo i s Londou, kdy na revitalizaci v plném rozsahu (i s kanalizací) byla celková cena asi 36 mil. Kč s dotací 16 mil. nebo pouze povrchová úprava za 20 mil. při stejné dotaci 16 mil.. Nu, a, bohužel, vše se zdrželo v r. 2013 přijetím pouze té povrchové úpravy (bez kanalizace). Toto rozhodnutí se nakonec, ještě v minulém zastupitelstvu, podařilo revokovat v r. 2014 a přijmout přecejen revitalizaci Londy v plném rozsahu - tedy i s kanalizací. Jenže v současném zastupitelstvu byla deklarována původně cena díla na 22 mil. s dotací 9 mil., ale v současné době jsme již na 32 mil. se stále stejnou dotací 9 mil.. Nu, a vezmeme-li v potaz původní podobu díla, tak zjišťujeme, že chybí původní součást všech variant stavby -  vodní nádrž-fontána se sedacím okrajem, která měla být na konci ulice (před spořitelnou) a jaksi opticky zvýrazňovat estetický vzhled díla. Pravdou je, že Prof. Sýkora počítal i s původní dlažbou vozovky, což byly obdélníkové žulové kostky, které měly ovšem podle návrhu mít obloukovou vazbu. Upřednostňován byl však tehdy variantní návrh s dlažbou z barevných žulových desek. Ani osvětlovací sloupy namají navrhovaný vzhled - tedy trochu historičtější s dvěma svítidly (do podoby lucerny). Součástí návrhu byla i vhodná odpočívadla - sedačky či lavičky kolem některých lamp a neopomenutelný byl i doporučený návrh úpravy některých fasád. Nu, zkrátka mnohé neodpovídá návrhu. I když vezmeme to, že současné vedení města se vrátilo k variantě s kostkami ve vozovce, lze jen zalitovat, že když už čtvercové, tak že to nejsou ty kostky štípané, které se kladou jedna vedle druhé bez mezer. To už by asi bylo opravdu lepší ponechat původní obdélníkové kostky a dát je, podle Sýkorova návrhu, do obloukové vazby. Nicméně stále nejlépe vychází variantní vizualizace 3/3 s barevnou žulovou dlažbou a s fontánou na konci :
L.Sch.


Přílohy:
vizualizace-33-3.jpg

vizualizace-33-1.jpg

vizualizace-33-4.jpg

skica-1.jpg

Naposledy upraveno 09.12.2015 - 14:30Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kavárna Wilson
Počet příspěvků: 5
Hlavně pro: matti
9.12.2015 - 11:24
Jo matti počkejme - dílo bude (nebude) převzato. Odborníci posoudí - ty v žádném případě v mých očích nejsi odborník pro rozhodování. Tím ti v žádném případě neberu možnost v této pouliční diskuzi vyjádřit svůj názor. Musím však podotknout, že alsfaltka v Soukendě je pro ženy v podpadcích tím "nejlepším" povrchem.  Hezký den L.Š.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
matti
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: L.Šmehlík
9.12.2015 - 11:11

Jak toto řeší kvalitu dlaždičských prací na Londě? Opravdu je ve stavu, kdy toto dílo úředníci přeberou? Za svoje peníze bych požadoval opravdu něco kvalitativně jiného... Když mi nebude chutnat pivo, za to také může APD?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 399
Hlavně pro: all
9.12.2015 - 08:26
27 zastupitelů (100%) někdy v r. 2005 (2006) - bez rozdílu příslušnosti a s nadšením - schválilo revitalizaci historického jádra ve Slaném. Píše se rok 2015 a ,s vyjímkou kousku Vinařického ulice, konečně došlo na realizaci. Husovka bude v duchu tehdy schválené vizualizace. Je krásná. Jen lituji, že tak nevypadá Soukenda, Kynského, Hanžburského, Pod Ungeltem, celá Vinařická, Komenda, náměstí TGM.. ..atd. No nic snad se jednou toho dočkáme. Prozatím nám musí stačit:  APD, pro stát - za slánské peníze - zrekonstruovaný katastrální úřad, pro stát - za slánské peníze - zrekonstruovaný archiv, prozatím (kromě atletické dráhy a doskočiště) nepoužívaný atletický stadion - tedy akce tehdejších mocipánů jejichž rozpočet "sežral" právě tu revitalizaci zmíněných lokalit. Hezký den L.Š.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Yetty
chemik
Počet příspěvků: 93
Hlavně pro: Všechny
9.12.2015 - 08:07
To co je dnes nejaktuálnější pro Slaný, je okamžitě strhnout nedodělanou kostkovou vozovou dlažbu po celé Husově ulici, nežli bude pozdě a nahradit ji kvalitní dlažbou, po které budou moci přecházet i chodci. 
Včera jsem tam byl a viděl tu hrůzu, kterou by nepřešly ani koně. Husovu třídu to shodilo i opticky. Doporučuji to vidět. Laik žasne, patriot pláče. Zlaté Himaláje!
Naposledy upraveno 09.12.2015 - 08:19Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
inspektor
Počet příspěvků: 17
Hlavně pro: R r
8.12.2015 - 22:39

Nejde o barvu ale o provedení prací. Prostě budeme a jsme Královské město.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Špejblí hlava
Počet příspěvků: 178
Hlavně pro: matti
8.12.2015 - 13:09

No když vidíte, jací "fachmani" tu ulici dláždí, tak se´není čemu divit. Kam se dlažba kaká na tu v třeba hned za rohem, v ulici Dr. Beneše.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
matti
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: Čtenáři
8.12.2015 - 11:42

Naštěstí nenosím podpatky, ale už nyní je mi líto žen a nohy šourajících důchodců, jak projdou Londou. Pokud tedy, nebude povrch ještě nějakým zázrakem srovnán a mezery mezi kostkami vyplněny pečlivěji. Otázkou je pro mne i životnost chodníků, které na rozdíl od vozovky nemají zpevněný podklad a jsou odděleny pouze opticky. Myslím, že nepůjde uhlídat najíždění vozů zásobování na tyto nezpevněné plochy....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Samue
Počet příspěvků: 18
Hlavně pro: inspektor
8.12.2015 - 01:28

Naposledy upraveno 08.12.2015 - 02:32Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: R r
8.12.2015 - 00:47

Není to jen paráda na papíře - původně byl tento variantní návrh (jak je znázorněn) předpokládán. To, že se toto zastupitelstvo (tato koalice) rozhodlo pro variantu s šedivými kostkami, je rozhodnutím současného vedení radnice - i když i současná opozice realizaci revitalizace Londy podpořila. Současné vedení předpokládalo, dokonce, ponechat snad původní silniční dlažbu (kostky obdélníkového tvaru!). Otázkou je, nebylo-li by to možná lepší - při pohledu na současnou podobu silniční dlažby!!!
Byl jsem letos ve Stříbře, kde mají náměstí asi třikrát (ne-li čtyřikrát) tak velké jako ve Slaném - a mají ho celé vydlážděné krychlovými kostkami o hranách 10 x 10 cm. Jenže to jsou kostky štípané a je to kostka na kostku, bez sebemenší mezery. Proti takovéto podobě vozovky na Londě bych neměl nic. Jenže to co se tam objevuje není tím, co bych si býval představoval - bohužel. Původní podoba s variantou barevné karalské žuly, je tou, která by bývala byla uskutečněna (a není to jen paráda na papírech)!
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: inspektor
7.12.2015 - 22:13

Ta barevná dlažba je jen paráda na papírech, protože i přes použité barvičky je uvedeno, že budou použity původní kostky a ty jsou šedivé. Ostatní tak bude.


Přílohy:
p1160488.jpg

p1160487.jpg

p1160621.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
inspektor
Počet příspěvků: 17
Hlavně pro: Čtenáři
7.12.2015 - 19:56

Ano to by byla LONDA, bohužel to co zde vzniká je děs. Jsem zvědav jak se bude po těchto chodnících chodit ?!?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: Všechny
7.12.2015 - 13:42
Takto mohla Londa vypadat již před dvěma lety. Ale bohužel, vůle byla (bohužel i kvůli některým tehdejším čl. koalice - někteří jsou i v dnešní) pouze pro povrchovou úpravu, bez výměny kanalizace! Toto rozhodnutí se podařilo nakonec, naštěstí, ještě v závěru minulého zastupitelstva revokovat a schválit revitalizaci Londy v plném rozsahu. To, je uskutečňováno až nyní, ale bohužel, již ne v té podobě v jaké by se tak stalo tehdy.
L.Sch.


Přílohy:
vizualizace-33-1.jpg

vizualizace-33-3.jpg

vizualizace-33-2.jpg

vizualizace-33-4.jpg

skica-1.jpg

Naposledy upraveno 07.12.2015 - 13:50Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Michal S.
Počet příspěvků: 2
Hlavně pro: Všechny
7.12.2015 - 11:12

Dobrý den,

to, jak níže popsal pan L.Sch. průběh Slavnosti světel, bylo velmi trefné. Já i moji známí jsme to cítili velmi podobně. Vlastně mohu napsat v postatě totéž, jen s tím rozdílem, že my jsme na náměstí byli v předstihu (od 16:50) a stejně jsme z rozsvícení neměli nic. Bylo tam tolik lidí, že k pódiu se dalo dostat jen s obtížemi. A vlastně jsme to neměli ani v plánu, nemělo smysl nechat děti koukat na již končící pohádku, spíše jsme se postavili na klidnější místo s dobrým výhledem na stromeček. Pak jsme matně slyšeli od pódia výkřiky "budiž světlo" a říkali jsme si, že je to asi nějaký nácvik. Ale poté vše začalo podivně blikat, rozsvěcet a zase zhasínat...a zbytek už známe. Všude okolo mě lidé neveřícně koukali a pak, zklamaní, začali houfně odcházet. Bylo to zkrátka poněkud nešťastné - každoročně se těšíme na tři zásadní zážitky: 1) pochod s lampiony, 2) předsváteční proslov a přání pěkných svátků, 3) napětí před rozsvícením a úžas dětí, když se vše rozsvítí. Bohužel letos nebylo nic z toho. Že nebude pochod, jsem těsně před akcí zjistil z facebooku, přesto jsme lampiony vzali, děti na tom trvaly. Jak psal níže kolega, jedna rozkopaná ulice neměla být důvodem (nebo záminkou?) pro zrušení této již tradiční akce... Přání pěkných svátků ... k životu jej nepotřebujeme, ale je to milé gesto vůči občanům. Nic víc, nic míň. Nic to nestojí, ale lidi to potěší. No a samotné rozsvícení.... Těžko říci, co za tím vězí, jestli k tomu pustili někoho nekompetentního nebo od odflákla generálka nebo za to mohly zkrátka technické závady.... stane se. Ale když to všechno sečtu, vychází mi, že ten, kdo měl akci na starost, vše hrozně odflákl. Pronajmout náměstí obchodníkům, obsadit pódium herci a zpěváky... Možná křivdím a záměrem bylo zkrátka zkusit jiný koncept. Ale pak tomu neříkejme Slavnost světel, ale jarmark s vánočním představením.

Já osobně navrhuji vrátit se k zavedené klasice, ať je to méně komerční a zábavné, dejme do toho více ducha Vánoc, popřejme si pěkné svátky, udělejme z rozsvícení hlavní bod večera a ne vedlejší program... Omlouvám se za své rozhořčení a zřejmě ne zcela konstruktivní kritiku, ale moc jsem se těšil na to, jak si to děti užijí, na jejich úžas v očích a hodně mě mrzelo, že akce dopadla takovým fiaskem.

Michal S.

Naposledy upraveno 07.12.2015 - 11:12Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: Brutus
2.12.2015 - 21:40

Rozuměl jsem; snažím se vždy věci popisovat, tak jak jsou - takže mé - "bohužel" - platilo pro ty případy, kdy nejsem pochopen, což může být i mým nepřesným aplikováním faktů. Odlišný pohled a názorová neshoda, je ovšem v otevřené diskusi, samozřejmě, také běžnou věcí, že?
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  4  5  6  7  8  ...  20
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.