Obsah  >>  Politika, politici  >>  Diskuzní fórum s vedením města - volná diskuze
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  20

Diskuzní fórum s vedením města - volná diskuze

Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: Všechny
25.4.2017 - 11:07Nova - Výskyt žloutenky ve Slaném

http://nova.cz/clanek/ve-slanem-se-objevila-zloutenka-hygienici-je-to-zacatek-epidemie.html

-------------------------------------------------------------Rozhovor se starostou Slaného Mgr. Martinem Hrabánkem o situaci se žloutenkou v - Slaný TV -kapitola: KULTURA, VOLNÝ ČAS A SPORT  - www.SlanyTV.cz
Naposledy upraveno 25.04.2017 - 21:10Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: Všechny
25.4.2017 - 09:56
Naposledy upraveno 25.04.2017 - 14:47Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Robin
25.4.2017 - 07:33

http://tn.nova.cz/clanek/ve-slanem-se-objevila-zloutenka-hygienici-je-to-zacatek-epidemie.html
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ross
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Všechny
25.4.2017 - 07:31
http://tn.nova.cz/clanek/ve-slanem-se-objevila-zloutenka-hygienici-je-to-zacatek-epidemie.html
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 581
Hlavně pro: RK007
24.4.2017 - 20:56

Vyčerpal jste se hledáním co Nova kdy a kde? Já jsem tomu hledání věnoval neúspěšně asi 3 minuty, za víc času mi to nestálo. Ale kdybyste sem dal relevantní odkaz, tak bych se třeba i podíval.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: Namor
24.4.2017 - 20:49

Děkuji za vyčerpávající příspevek. Bohužel z něj nechápu co kde kdy s kým. 
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 310
Hlavně pro: Namor
24.4.2017 - 16:35

Se divím, že se neodstěhujete.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Namor
Počet příspěvků: 11
Hlavně pro: Všechny
23.4.2017 - 19:57
Zase krásná reklama cikánsko-feťáckýho města na tv Nova.Hlavně se nezapomeňte bušit do prsou jak je tady krásně.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 581
Hlavně pro: Josef Frank
22.4.2017 - 12:07

Způsobí-li někdo škodu, byť neúmyslně, proč by za to neměl být stíhán respektive pohnán k zodpovědnosti? Když způsobíte neúmyslnou dopravní nehodu, tak Vás nechá policie být? Já mysím, že policie bude jednat a v tomto konkrétním případě nechť rozhodne soud.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: Josef Frank
22.4.2017 - 10:08

Nevěřím tomu, že jste ve Slaném nějaký nováček. Spíše to vypadá na nějaký nový alias ala čtenář,  zálom nebo hrabánek. Ale i kdyby, tak podle vašeho tvrzení, když si Zálom vymyslí udání na bývalého místostarostu Zlámala v kauze Veolia, pro které nemá žádný důkaz, jen svoje patalogické myšlení, tak je to v pořádku, protože dal trestní oznámení. Kdežto když Peška napíše, že Zálom vědomě způsobil městu škodu ve výši cca 200.000 Kč protože zanedbal své povinosti o náhradu škody, které městu způsobil Hrabánek (kauza UHOS), tak je to nesprávné, protože nejprve měl dát Peška na Záloma trestní oznámení?   To je přeci blbost - to by veškeré noviny a další media byly jen sborníky kdo na koho podal trestní oznámení a jak v daném případě rozhodl soud.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Josef Frank
OSVČ
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: Peška
22.4.2017 - 09:24

Jsem v tomhle městě nově příchozí. A byl jsem zvědav na to, co místní politici činí. Proto jsem si přečetl značnou část diskuze a rozhodl se reagovat na vyjádření pana Pešky k názoru napsaném M.M.To, že pan Peška má za to, že lidé nejsou čestní a pravdomluvní je velmi odvážné tvrzení, přinejmenším. Ale možná vychází ze znalosti své povahy, neboť mnoho jeho příspěvků do této diskuz je,mírně řečeno, problematických a s čestností a pravdomluvností je na štíru.Pokud jde o zastupitele, pak už jen samotný fakt že byli zvoleni by měl dávat těmto lidem kredit toho, že jim jejich voliči důvěřují. Takže názor pana Pešky, že upozorňuje na lži, krádeže, podvody, a zobecním-li to nešvary, je jistě správný. Ovšem tato tvrzení jsou v případě zveřejnění u konkrétní osoby za hranou. Bez důkazu není možné někoho obvinit a navíc se postavit do role soudce. To je úkolem policie a justice. Pan Peška zjevně nereflektuje fakt, že žádné z jím přednesených obvinění nebylo nikdy prokázáno, naopak, díky právnímu diletanství pravděpodobně pana Pešky, to z diskuze jednoznačně nepoznám, bude městská kasa ochuzena v dohledné době o statisíce, které bude město platit za soudní spor s bývalými zastupiteli. Představa, že zastupitel je právně odpovědný za to, jak hlasoval a při tom se nijak neobohatil je nesmysl. Má pouze politickou odpovědnost, ne tu finanční. Ta by byla možná jen pokud by se hlasováním obohatil. Kupodivu je členem zastupitelstva právník, který jistě ví, jakým způsobem je judikatura v těchto věcech ustálena, přesto jsou takové nesmyslné žaloby podávány. Ono těch kauz je ale víc. Třeba parkovací dům, kde běží zcela nesmyslně další soud a bude to město stát na soudních poplatcích další statisíce a na úroku z prodlení za dobu, kdy neplatilo splátky další. A to si ještě pan Peška klidně tvrdí, že v městské pokladně zbývají peníze, 84 milionů. Ano, jsou tam, asi, v tom mu věřím, ale po rozsudku ve věci parkovacího domu nebudou. Takže je jen správné, že se šetří na ty předem prohrané soudní spory. Chápu, že někteří zastupitelé prosazovali své zájmy, například kolem onoho parkovacího domu je v diskuzi tolik nesmyslů, že si neumím představit soudného občana, který by ještě věřil v pravdu těch, co je psali, a získali tak auru těch správných. Ovšem pro město je tato cesta nesmyslná a z hlediska praktického hloupá. Byl jsem se na parkovací dům podívat, použil jsem jej, a je zcela normální, jako kdekoli jinde ve světě. Bylo by toho ještě mnohem víc, snad až si zase přečtu nějakou "perlu" dovolím si své názory zveřejnit.
Naposledy upraveno 22.04.2017 - 09:32Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
rajka
Počet příspěvků: 62
Hlavně pro: všechny
8.4.2017 - 16:37
Souhlasím s názorem občana. S příspěvky čtenáře se souhlasit nedá a nemá vůbec smysl s ním diskutovat.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
občan
úředník
Počet příspěvků: 46
Hlavně pro: čtenáři/všichni
8.4.2017 - 15:34
zajímalo by mě, kolik lidí podporuje či souhlasí s obsahem příspěvků autora čtenáři. Nepamatuji se, že by zde byl takový příspěvek uveden. Z toho vyplývá, že tento autor je se svými názory mimo mísu a pro mne je to pitomec.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: Všechny
7.4.2017 - 13:56
Ten, kterého se ta jeho poslední věta z příspěvku - 6.4. ve 21:00 - týká nejvíce, má v sobě tu nestoudnost napadat - takto hrubě - (neboli militantně) politické soupeře? Fakt - UBOHÉ !!!

A opět -  ACH TA ČEŠTINA - ... s těmi poctivími ...!!!
Vysvětlivka : ... oni jsou poctiví ... ale, ...s těmi poctivými !!!

Takže, nejenom nesmysly a hrubé napadání, ale ještě hrubky - NO FUJ !!!
L.Sch.

P.S. - Nervozita anonymních občanů (s nízkým počtem příspěvků) obhajujících Peškovu nedostatečnost slušné diskuse (o té češtinářské nemluvě) evidentně narůstá a nejsou schopni v diskusi ani elementární slušnosti (což, nakonec, odpovídá jejich naturelu). Z následujícího příspěvku 8.4., 15:34 vyplývá, nejen zbabělost onoho anonyma, ale i jeho nevychovanost (či sprostota?) s kterou zcela bohorovně porušuje pravidla DF, za blahoskloného přihlížení administrátora (autora Pravidel diskuse).
L.Sch.
Za potvrzení rojení se hrdinných anonymních sršňů děkuji anonymovi z 8.4., 16:37 !!! Reakce - těchto - mě utvrzují ve správnosti mých textů.
Naposledy upraveno 08.04.2017 - 17:54Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: M.M
6.4.2017 - 21:00

To mi připadá jako příběh z pohádky o nějaké Slunečním státě, kde všichni lidé jsou čestní, pravdomluvní a poctiví.

Jenomže tak to ve skutečnosti není. Ani ve Slaném, ani, obávám se, jinde ve světě.

A tak si dovolím ponechat svoje vidění slánského zastupitelstva jako soubor jedinců, z nichž někteří jsou pracovití a jiní líní, poctiví i nepoctiví, pravdomluvní i zákeřní. A s těmi pracovitými, poctivími a pravdomluvnými budu rád spolupracovat. A na nešvary těch, kteří lžou, kradou či podvádějí budu dál upozorňovat.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
M.M
OSVČ
Počet příspěvků: 46
Hlavně pro: Peška
6.4.2017 - 17:32

Děkuji za uznání správnosti uváděných faktů. Jen se, poněkud, pozastavím nad oním "nám". Zastupitele volí občané, tedy nikoli ti, které označujete "nám". A je tedy zřejmé, že občané zvolili stejně Vás, jako člověka i pana současného místostarostu. Takže z tohoto pohledu není možné použít ono "nám" relevantně. Oba, respektive všichni, zastupitelé mají zcela stejná práva i povinnosti. Samozřejmě myšleno v obecné rovině, vznikající faktem zvolení. A je zcela jedno, zda některý ze zastupitelů se jinému zastupiteli zdá "lepší nebo horší" a platí to v demokratickém systému samozřejmě i pro voliče. Kupodivu nemá žádný význam ani počet hlasů, kterým byl ten který zastupitel zvolen. A že v průběhu společného působení zastupitelů se ony animozity mezi jednotlivými zastupiteli projevují, ba co i v čase mění je jen přirozené. Být zastupitelem je tak něco jako žít v nedobrovolném svazku. Ač nerad, musím počítat s tím, že mé postoje a má přání jsou korigována oním demokratickým způsobem. To, že v průběhu volebního období se najdou, třeba v případu p. Berkovce, staří kostlivci ve skříni je celkem běžné. Dokonce bych řekl, že měl smolíka, když ono šťourání vyneslo na povrch kauzu reltivně postarší. Ne, že by to nebylo dobře, ovšem vzniká otázka proč jednotlivé politické strany vůbec staví na kandidátku osoby, které "mají minulost" poněkud problematickou. Ale abych učinil nějaký závěr, je nesmysl, s ohledem na shora uvedené, aby zastupitelé jeden druhého v průběhu volebního období napadali a jakkoli diskreditovali. Pro to je občané nevolili. Úkol zastupitelů je práce pro občany. A při dalších volbách bude jen na občanech, aby si spočítali, zda více prospěl veřejnosti, městu, ten, kdo pracoval pro město nebo ten, kdo hledal cokoli na svého kolegu, byť je to člověk srdci jeho ne právě lahodící. Ony neustávající šarvátky jsou postavení zastupitele mírně řečeno nedůstojné.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: M.M
6.4.2017 - 09:04

Jo, máte pravdu. Některé morální aspekty pana Záloma nám v té době nebyly dostatečně (přesněji vůbec) známé.

O to smutnější však je, že starosta Hrabánek si tohoto člověka zvolil za svého nejbližšího spolupracovníka již v době, kdy každý musel vědět, co je zač.

Podobně to je i o některých dalších. I pan Berkovec mne osobně hodně překvapil. Dlouho jsem si myslel, že to je "kluk ze Slaného", který se dokázal vyšvihnout do vyšších pater naší politiky. Poslední rok a půl ukázal, že je to svým charakterem docela obyčejný podrazák, který se dá snadno koupit kýmkoliv, jen když mu to sype.

Níže zmíněná reportáž ČT snad některým občanům otevře oči. Mně osobně pomohla pochopit některá "podivná"  jednání pana poslance z poslední doby.

 

 

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
M.M
OSVČ
Počet příspěvků: 46
Hlavně pro: kudrna
6.4.2017 - 07:43

Tak si tak vzpomínám, jak byl bývalý pan starosta krátce po "vítězných" volbách volen zastupiteli a tehdejší opoziční zástupkyně Dr. Ranková si dovolila mít dotaz po kvalifikaci a zkušenostech onou "vítěznou koalicí" navrženého starosty, dnešního místostarosty. A, světe div se, ze strany právě pana Pešky se jí dostalo nevybíravého pokárání, jak si vůbec může dovolit zpochybnit tak schopného a všeho znalého člověka. Je to velmi pěkná ukázka konzistence názorů ze strany pana Pešky a společníků, tedy kdysi vítězů voleb.  Je to docela hezké, představovat si, že občané jsou všichni zapomětliví, že nemají zájem o to, jak jimi zvolení zástupci jednají. Právě to, že po "vítězných" volbách si tehdejší vítězové byli jisti vedlo k nesmyslným krokům a k tomu, že dnes oněm "vítězům" lze jen těžko věřit, žel i když mají pravdu.
Naposledy upraveno 06.04.2017 - 07:45Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 399
Hlavně pro: all
4.4.2017 - 10:52
Vyjmuto z facebooku Unie pro sport a zdraví:POSLANECKÁ KRASOJÍZDA S. BERKOVCE
Pokud jste neviděli v pondělí 3.4.2017 pořad Reportéři ČT, tak vám určitě doporučujeme věnovat 12 minut času na shlédnutí přís...pěvku o poslanci (a slánském radním) S. Berkovcovi.
Oceníte vynalézavost, šikovnost a organizační schopnosti pana poslance. Alespoň pokud jde o to "odklonit" nějaký ten miliónek na veřejnou zakázku placenou státem.
Pan poslanec je ale také radním Slaného. Když jsme tuto "městskou vládu" nazvali Koalicí neschopných, možná jsme se mýlili. Vypadá to, že (alespoň její část) je schopná ledasčeho.
Divíte se, proč současná koalice stále odkládá rekonstrukci čističky odpadních vod ( = největší investice města)? Vzpomínáte, jak před časem přivedl poslanec/zastupitel/radní Berkovec na zastupitelstvo svého expertního poradce z parlamentu, aby protlačoval určitou technologii, resp. firmu na rekonstrukci čističky? Jak to do se sebe hezky zapadá.
Inu, ono na takovou velkou veřejnou zakázku vybudovat a správně nastavit penězovody, aby měly dostatečný průtok a vedly do těch správných kasiček, to není žádná sranda. To chce správné chlapy na správných místech. Ještě, že je tam teď máme.
http://www.ceskatelevize.cz/…/…/535056-poslanecka-krasojizda
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
tonton
Počet příspěvků: 131
Hlavně pro: Všechny
22.2.2017 - 11:51
Když Vás napadl, podal jste trestní oznámení?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  20
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.