Obsah  >>  Politika, politici  >>  Diskuzní fórum s vedením města - volná diskuze
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  20

Diskuzní fórum s vedením města - volná diskuze

Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: RK007
5.1.2016 - 14:17

Nu k přestavbě došlo (mám za to) někdy koncem 50. let. Kdo je tehdy asi prodal (za valuty), že? Nebo Vy víte, že jsou "kočičí hlavy" někde ještě uskladněny?
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: Čtenáři
5.1.2016 - 14:00

Kdo a kdy prodal ty kostky do Německa?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: PavelRohla
5.1.2016 - 13:50

Tak, tehdy i s kočičími čedičovými hlavami - račte nahlédnout do kalendáře 2015 - vypadalo náměstí velmi pěkně (bohužel byly čedičové "kočičí hlavy"tehdy prodány do Německa - kde je brali všemi deseti!!!) a bylo skutečným náměstím. Historii a umožnění hladké chůze přes náměstí šlo tehdy skloubit a řešit třeba, jako v Kadani - vybudováním chodníků křížem přes náměstí z žulových desek (památkáři tolerovaných a hojně používanách např. v historických italských městech). Stejnou žulovou deskovou dlažbu (jsou z ní např. obrubníky v ul. Velvarské) bylo možné (podle vizualizace Prof. Sýkory 3/3) použít ve vozovce Londy což by kvalitu díla neskutečně zvedlo (o zakončení fontánou ani nemluvě). Bohužel, původně zamýšlená barevná žulová dlažba vybrána nebyla, ale proč nebyla tedy použita původní, obdélníková vozovková dlažba (kterou by Prof. Sýkora, kdyby se ho někdo býval zeptal, dal do obloukové vazby) - i to, by rozhodně vzhled výrazně zlepšilo, ale bohužel, koalice byla sestavena (i s podrazy), tak, jak byla sestavena a tak ...  
L.Sch.
Naposledy upraveno 05.01.2016 - 13:52Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PavelRohla
Počet příspěvků: 55
Hlavně pro: Post
5.1.2016 - 13:04

Sám bloudíte v tunelu. Jste typický český stěžovatel a kverulant a tzv. odborník. Všechno co se udělá je špatně. Je mi vás líto. Asi nevíte, že hlavní slovo k provedení povrchu měli památkáři. Jsme přeci královské město a máme památkovou zónu. Chcete kvalitní hladký povrch - tak by to byla zámková dlažba, jako je třeba na Kladně, ale to by u nás nebyl závan středověku. Jestli to nevíte, tak bývalý radní požadoval zrušit na náměstí asfalt a nahradit kočičí hlavy, jak to bylo před válkou. Naštěstí již nebyl zvolen...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Brutus
4.1.2016 - 15:51

Nějak nechápu,co má Váš osobní spor společného s nebezpečnými přechody?Pokud nemáte co říct,tak nespamujte diskusi. Děkuji. BRUTUS - OMLOUVÁM SE ALE PŘÍSPĚVEK PATŘÍ JINAM. ŠOTEK JE POTVORA.
Naposledy upraveno 04.01.2016 - 15:52Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: Post
2.1.2016 - 15:41

Já sice stavař nejsem ale souhlasím s Vámi.To,že Londa měla původně vypadat úplně jinak se ví,ale budiž.Nakonec se dílo vybudovalo v trošku "nižší třídě" ale jak říkám-budiž.Zaráží mě ovšem i ta kvalita této třídy.Nemám na mysli použitý materiál ani architekturu ale samotnou práci zhotovitele.Na některých místech chodníky připomínají spíš lehké vlnobití a také nevím,proč po celé práci zůstalo na ulici stále tolik štěrku?Nevím,zda to má nějaký význam a zda se to časem zatáhne do mezer ale přece jen-nebylo by lepší to zamést?Provozovatelé obchodů na Londě musí mít radost z toho,co jim tam lidé nanosí na botách!Jinak-s přihlédnutím k tomu,v jaké kategorii se Londa revitalizovala se mi celkem líbí ale nedostatky určitě vidět jsou!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: bonto.cz
2.1.2016 - 07:05

Jsem stavař. A to,co dneska ve městě leží na zemi, to je ostudou stavebníků. Myslím,že dělníci nebyli ani vyučení a celá ta rekonstrukce,je zase pouhý tunel. U tohoto díla,se o kvalitě nedá OPĚT ani psát natož o tom mluvit. Nehledě na to,že jsem už dříve na jisté nedostatky při pracech ve Slaném upozorňoval a byli odstraněny až teprve po mé urgenci a opakovaných žádostech.Jak tedy docílit kvality staveb ve Slaným??? Pište,upozorňujte a požadujte nápravy. A souběžně s tím, dohledejte odpovědné úředníky a odstavte je od devastace města a tunelování městské kasy.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Špejblí hlava
Počet příspěvků: 178
Hlavně pro: bonto.cz
17.12.2015 - 15:37

Dobré otázky, ale víme, jak to chodí....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
bonto.cz
impedial
Počet příspěvků: 4
Hlavně pro: odpovědné osoby
17.12.2015 - 14:41
Dobrý den, 
dovolte jen v krátkosti... Máme těsně před slavnostním otevřením Londy, pokládám dotaz; kdo je odpovědný za kvalitu provedeného díla, jestli někdo odpovědný kvalitu kontroluje a zda byly zjištěny nějaké nedostatky. Nejsem stavař, ale namátkou je možné vidět i laickým okem zdánlivé chyby..třeba že mezi rybárnou a železářstvím jsou prostřední desky popraskané a odloupané, že úseku celé Londy je dlažba v různé kvalitě, hrubosti a výšce kostek a třeba mezi drogerií a podloubím jsou vyjeté koleje v kočičích hlavách od náklaďáků.
Řeší někdo podobnou problematiku kvality za zaplacené peníze, nebo bude přejímka probíhat v kanceláři u stolu?

Děkuji za pozornost.
Antonín Bohunský
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: Všechny
17.12.2015 - 10:47
Jen bych připomněl fanatickému útočníkovi na všechno, kde je zmínka o občanských demokratech, že od roku zániku OF již nelze nikomu sestavit vládu či zastupitelstvo jednobarevně. Vše co se v tom kterém období podařilo je, samozřejmě zásluhou sestavené koalice. Někdy to v takové koalici jde lépe a někdy to také skřípe - což je ostatně i důvodem toho, že se nepodařilo Londu revitalizovat mnohem dříve. Pokud jde o revitalizaci ulice Vinařického, bylo již tehdy zdůrazněno, že bohužel z důvodu nutné výměny a nové instalace veškeré drahé kabeláže a vybudování nové kanalizace (vrtané v podzemí), která nikam nevedla a byla zřejmě jakýmsi trativodem se stavba značně prodloužila (i prodražila) a z toho důvodu dojde na povrchové úpravy ulice později (veškerá práce a totální výměny kabelů zejména těch speciálních pro poštu a vybudování zcela nové kanalizace je pod zemí a není vidět) . A i když nebyla voda z Brodu protažena, jakoby (falešný) průtok pod mostkem a místo vodního prvku (asi zbytečného nedaleko Brodu) byla nainstalována (v lapidáriu kláštera nalezená poškozená a opravená) socha sv. Antonína Paduánského - byla tato stavba vyhodnocena na třetím místě, jako stavba roku. Takže povrchová úprava Vinařického ul. byla (z objektivních důvodů) uskutečněna jen na chodníku (na pravé straně od náměstí k Brodu) a ostatní byla odložena na později. Jenže povrchová úprava Londy, je - především - důvodem její revitalizace - a je jen škoda, že nebyla zvolena ta vizualizace jednoznačně nejlepší (když už se něco takového uskutečňuje) nebo alespoň s původním materiálem (obdélníkové kostky) a fontánou na konci (do středu města se jednoznačně hodící).
L.Sch.

P.S. Dodávám, jako vždy - Londa, jejíž rekonstrukci velmi prosazoval, již v minulém období, starosta RNDr. I. Rubík, získala i současnou přestavbou a vyhlíží dozajista lépe. Je jenom dobře, že k dlouhodobě plánované revitalizaci Londy došlo; skutečností však je, když už se něco takového dělá i pro generace budoucí, že vzhled mohl být ještě o třídu lepší.
Naposledy upraveno 17.12.2015 - 13:25Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: Všechny
17.12.2015 - 06:00
Jen bych připomněl tomu fanatickému odpůrci všeho co nevybudovala ODS, jak měla vypadat ulice Vinařického podle prof. Sýkory.   http://www.meuslany.cz/data/ke_stazeni/revitalizace/komplet_vinarickeho_final.pdf To co tam nakonec vzniklo je pouze torzo.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
16.12.2015 - 22:32
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Namor
16.12.2015 - 22:13

http://www.meuslany.cz/data/ke_stazeni/media/tz-uzemko001.pdf

"Stavba přeložky je stále na seznamu prioritních staveb „Dopravní sektorové strategie“ Ministerstva dopravy a 27. 1. 2015 proběhne na slánské radnici jednání s investorem stavby, organizací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

V roce 2015 se předpokládá projednání stavby a dokončení majetkoprávního vypořádání. Následně v roce 2016 bude probíhat dopracování zadávací dokumentace a předpokládá se zahájení výběrového řízení se zhotovitelem stavby.

Zahájení realizace stavby je předpokládáno v roce 2017"


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: Ferda M
16.12.2015 - 20:05

Ano, to je pravda - byl to pozůstatek mostku před Lounskou bránou (jejíž poloha je znázorněna odlišnou kamennou dlažbou). Mohl to být docela zajímavý prvek (pro turisty) zasklený v dlažbě silným sklem - v noci ze spoda osvětlený, ale jak říkáte - asi "příliš starostí" a tak zřejmě zničení nedopatřením - "neinformovaným" řidičem  rypadla - bylo řešením ..."rypadlář ex machina"!
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Ferda M
dle redaktora idiot
Počet příspěvků: 60
Hlavně pro: Čtenáři
16.12.2015 - 19:44

To by někdo musel chodit na kontrolní dny a práci kontrovat. To je práce. Z doslechu prý když se ptali jednoho nejmenovaného místostarosty na tu klenbu před spořkou, že prý o žádné klenbě neví. není divu že ji zasypali, pak do zasypané klenby hrábli bagrem (prý spadla), tedy není klenba, není problém.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: Namor
16.12.2015 - 18:58

Tato informace je z r. 2013. Začátek stavby měl být říjen 2015 a uvedení do provozu září 2018. Takže pokud se nezačalo letos a chtěli bychom věřit, že se začne příští rok (ale ???) - tak bychom mohli doufat v uvedení do provozu v září 2019 (?). Jenže takových plánů začátků stavby už bylo trochu moc (je to stavba financovaná státem (asi 1,5 až 2 miliardy) ..., ale tak někdy to snad už musí vyjít (projekt je připraven dávno) ... tak doufejme.
L.Sch.


Přílohy:
s16-slany-velvary.pdf -
Naposledy upraveno 16.12.2015 - 21:18Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Namor
Počet příspěvků: 11
Hlavně pro: Všechny
16.12.2015 - 18:33
Může někdo informovat o plánovaném obchvatu Slanýho?Myslim že už to tady někdo poptával a vyšumělo to do ztracena.Ono vlastně ta doprava neni až tak hrozná,tak proč by se to řešilo co
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: R r
16.12.2015 - 16:55

Tak, to jistě - škoda jen, že zřejmě nefungoval (kromě kontroly termínu - zdržení, je jen o měsíc) nějaký dozor nad detaily stavby - když chci, aby něco vypadalo, jak chci já, tak bych si měl na to dohlédnout, že? Ale, samozřejmě bych musel vědět co chci a jak to má vypadat. Vozovková dlažba, je rozhodně horší, než kdyby byly použity původní, hladké obdélníkové kostky (do obloukové vazby), když už bylo upuštěno (bohužel) od žulové deskové dlažby a celkový vzhled by - jednoznačně - zvýraznila i fontána se sedacím okrajem (nevím proč, je tak zarytě trváno na středové průjezdnosti uzavřené pěší zóny?) a ani zvolené osvětlovací sloupy nejsou nejlepší.
Vzhled je dozajista mnohem lepší než dříve, o to nic, ale mohlo to být, jak říkám - o třídu lepší. Nu, co naplat.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Čtenáři
16.12.2015 - 15:47

Pokud nelogické postupy nemají vliv na cenu a kvalitu díla, jde o věc dodavatele. Město převezme a zaplatí celek.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4371
Hlavně pro: R r
16.12.2015 - 15:29

Věřím tomu, ale asi na ně nějak zapomněli a rozkopávali pak, již hotovou dlažbu a lavičky dodatečně instalovali. Škoda, že ty lavičky z konce (v místě, kde měla být fontána) nejsou umístěny ke sloupům na druhé straně Londy. Místo nich by asi správně patřily kolem fontány ty držáky na kola - v chodníku či na vozovce budou, mám za to, v každém případě zaparkovaná kola asi trochu překážet.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  20
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.