Obsah  >>  Politika, politici  >>  Je po volbách a bránit demokracii je stále důležité!
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  41

Je po volbách a bránit demokracii je stále důležité!

Shark
Počet příspěvků: 3645
Hlavně pro: Všechny
27.1.2021 - 21:54 (nový)
Mluvčí mininsterstva zdravotnictví:"Přerušení očkování 1. dávkou a pozastavení rezervací na očkování 1. dávkou doporučuje ministerstvo zdravotnictví utlumit po dobu následujících 14 dnů.“

Ministr zdravotnictví:„Já si nemyslím, že by ministerstvo doporučilo přerušit vakcinaci.


Už o tom chaosu referuje REUTERS
https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-czech/czech-vaccine-drive-in-chaos-as-ministry-recommends-first-dose-halt-idUSKBN29W2LX
Naposledy upraveno 27.01.2021 - 21:57Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3645
Hlavně pro: Čtenáři
27.1.2021 - 21:54 (nový)

To máte marný, inteligentní člověk snadno dešifruje tu alegorií v podání fotbalisty a rozhodčího.Ale jsou i jiní lidé.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3469
Hlavně pro: Všechny
27.1.2021 - 14:21 (nový)
Ještě se krátce vrátím k nastíněné - pseudosituaci - neuznaného Ronaldova gólu v neuvěřitelném rozboru a úvaze p. pplk.v.v. L.Š. On poněkud nepochopil onu velkou nadsázku, kdy arbitr neuznává regulérní gól s odůvodněním, že "střílet na branku dnes prostě nemůže hráč starší 30 let"!!! Následné plky pana pplk.v.v. jsou vskutku úžasné - např. (25.1.,18:41), že rozhodčí by nemohl uznat gól teprve až po "spřažení" střelce s protivníkem a s jeho pomocí !!!??? To, je ovšem situace, kterou rozhodčí nemůže rozpoznat natož ji trestat. Nicméně, faktem je, že rozhodčí sám může být "spřažen" s jedním ze soupeřů a cokoliv zapíská prostě platí!!! - A to, je právě ten případ - na který měla ona původní nadsázka poukazovaz, totiž - rozumějme - na rozhodování pana prezidenta a evidentní nadržování jednomu ze soupeřů a to ještě - v současnosti - před samotným začátkem utkání !!!
Nu - a pokud jde o soudržnost utvářených koalic, je jasné, že názorově jsou si jednotlivé strany blízké a proto mohou utvořit i jednu společnou kandidátku za účelem posílení takovéhoto subjektu. Každému je snad, ale jasné (zřejmě až na jisté výjimky), že tím se strany nikterak nevzdávají své identity a nesplynou v subjekt jediný. Politické strany (kandidující na jedné spojené kandidátce) pochopitelně budou zachovány a utvoří v Parlamentu své vlastní kluby, které ovšem budou, samozřejmě, koaličně spolupracovat!!! K tomu dojde snad každý selským rozumem. - Pan prezident však (asi - podle úvah některých), zřejmě svou "briskní úvahou", odhalil rejdy těchto spojujících se stran!!!
L.Sch.
Naposledy upraveno 27.01.2021 - 18:36Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 1631
Hlavně pro: Všechny
27.1.2021 - 13:52 (nový)
Lojza
Počet příspěvků: 1631
Hlavně pro: Všechny
27.1.2021 - 13:20 (nový)


Já chci zmrzlinu, j
á chci zmrzlinu, já chci zmrzlinu,  já chci zmrzlinu mamííííííí.... 😆🤦‍♀️😆
Přílohy:
rvouci-dite-fcb.pngA ufňukánka premiérem !!!

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3469
Hlavně pro: babič
27.1.2021 - 13:05 (nový)

Tak, ještě jednou - ... "Předsedu vlády jmenuje prezident republiky". - Tečka -
Má, samozřemě, možnost dvakrát jmenovat premiéra jehož vláda nebude mít většinu a důvěru nedostane. Pak má - v současnosti - ještě další možnost nechat v třetím pokusu rozhodovat spřáteleného předsedu Sněmovny - který by se, pravděpodobně, zachoval stejně - a ustavená vláda prostě důvěru ani potřetí nedostane ... !!! Ano, tento prezident je vskutku schopen udělat ČR takovou ostudu, že se vláda bude ustavovat déle než půl roku a možná až rok - než nakonec nebude ustavena vůbec (a muselo by zřejmě dojít k novým volbám, že?) - ač by stačilo jen, zachovat se alespoň trošku podle zdravého rozumového uvažování a zažitých demokratických zvyklostí. Leč - najdi chlup na dlani, že???
L.Sch.
Naposledy upraveno 27.01.2021 - 22:18Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
babič
Počet příspěvků: 62
Hlavně pro: Čtenáři
27.1.2021 - 10:49 (nový)

Inu dobře, že připomínáte i rok 2010. Tady vidíte jak flexibilní jsou ty vaše demokratické parlamentní zvyklosti. Od jmenování premiérem vítěze voleb bez většiny v parlamentě až po jmenování rovnou  druhého na pásce s většinou / koalice poražených/. Do tak široce pojatých " zvyklostí" se Zeman lehce vejde.Takže klidně spěte, s tím si prezident určitě poradí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3645
Hlavně pro: Všechny
26.1.2021 - 22:30 (nový)
Už několikátá komunikační chyba ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) spustila nevídanou věc: šéf resortu, který zodpovídá za očkování obyvatelstva, poskytl cennou munici konspiračním webům, extremistickým skupinám i kremelské propagandě v Česku. Tedy celé scéně, která postup vlády včetně očkování zpochybňuje.
ANEB JAK SE V PROTICOVIDOVE STRATEGII STŘELIT DO KOLENE
Ministr zdravotnictví poslední týdny pracuje na budování obrazu, že si česká vláda v řešení covidové pandemie počíná správně – odborníci i data ale ukazují, že to není pravda. Když se Česko ve statistikách zemřelých na milion obyvatel ocitlo na předních příčkách, přišel ministr s tvrzením, že Češi jen příliš poctivě evidují covidová úmrtí.
https://denikn.cz/546512/blatny-tvrdil-ze-na-covid-19-zemre-jen-30-procent-lidi-ze-statistik-odpurci-ockovani-jsou-nadseni-ministr-chybu-nevidi/?ref=tit

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 1631
Hlavně pro: Ukřivděnou opozici
26.1.2021 - 22:21 (nový)


Přílohy:
5813193-img-recence-francie-ambasada-velvyslanectvi-milos-zeman-v1.jpgNa zdraví... LDN... 😜

Naposledy upraveno 26.01.2021 - 22:24Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3645
Hlavně pro: Všechny
26.1.2021 - 22:18 (nový)

Sněmovna nepřijala návrh ODS, aby na nynější schůzi vyzvala k propuštění ruského opozičního lídra Alexeje Navalného a odsoudila tvrdé potlačení víkendových demonstrací na jeho podporu.

Článek

Návrh získal hlasy jen čtyř desítek poslanců ze stovky přítomných. Nepodpořil jej nikdo z poslanců Sněmovna nepřijala návrh ODS, aby na nynější schůzi vyzvala k propuštění ruského opozičního lídra Alexeje Navalného a odsoudila tvrdé potlačení víkendových demonstrací na jeho podporu.

Článek

Návrh získal hlasy jen čtyř desítek poslanců ze stovky přítomných. Nepodpořil jej nikdo z poslanců SPD, stejně jako většina členů klubů ANO, ČSSD a KSČM.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3645
Hlavně pro: ringo
26.1.2021 - 22:14 (nový)

A vy jste komunista. Proto ten slovník!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 1631
Hlavně pro: Antizemanovce
26.1.2021 - 21:36 (nový)

Koukněte si doma tento film šaškové.... 🤡🤡🤡

Přílohy:
plakat.jpgTen se směje nejlépe.. 😁

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3469
Hlavně pro: babič
26.1.2021 - 21:32 (nový)

Inu v r. 2006 probíhalo sestavování vlády jmenováním premiérem lídra vítězného uskupení (i když skóre koalice proti opozici bylo tehdy 100 : 100). Neměl napoprvé sice dostatek hlasů, ale opozice neměla vůbec sílu k sestavení koalice. To se - stále podle Ústavy - po druhém jmenování premiérem od prezidenta, nakonec Topolánkovi podařílo!!! Jakékoliv námitky proti tomu jsou zcela bezpředmětné a jsou asi tak jediným co se proti tomu dá dělat, že???
Ovšem jiným a zajímavějším příkladem jmenování premiéra, je rok 2010, kdy V. Klaus jmenoval premiérem P. Nečase - lídra kandidátky, která skončila na druhém místě (asi o procento); a to z prostého důvodu - protože vítězná ČSSD neměla tehdy vůbec žádný koaliční potenciál, zatímco Nečasem sestavená vláda měla podporu 118 koaličních poslanců!!! - HEZKÝ PŘÍKLAD, ŽE?
Nu - a tato vláda byla sesazena v době již se formujícího Babišova hnutí ANO, policejním přepadením úřadu vlády za podpory již nového prezidenta Zemana - který neumožnil stávající vládě výměnu premiéra, když předtím bylo vládě ČSSD umožněno vyměnit premiéra dokonce třikrát - a následně vytvořil za účelem zničení politické strany ODS, svou úřednickou vládu pod vedením přítele J. Rusnoka ...!!!
L.Sch.
K předešlému příspěvku:  Ano - prezidet Zeman, je skutečně českým prezidentem a tedy prezidentem nás všech - dovolím si ovšem dodat - BOHUŽEL. To, že je naším prezidentem není - nutno říci - pro mnohé z nás důvodem k hrdosti, ale právě naopak!!!
Naposledy upraveno 26.01.2021 - 22:23Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 300
Hlavně pro: Shark
26.1.2021 - 21:30 (nový)

Možná. Jenže v tomto případě VY jen oblbujete přítomné čtenářstvo. Zeman jen avizoval, že bude postupovat v dikci pravomocí, které mu ústava dává.
Vám se to neliíbí a neprosto bezdůvodně jej v tomto případě napadáte. Jste prostě takovej slánskej grázl a vychcan, co spolkl šalamounovo lejno a ted nám ho tady chce předkládat jako na zlatým podnose. 
A jen si dovolím předem uvést, že já Zemana v prezidentských volbách nevolil. Ale když už vyhrál, tak je to i můj prezident.
Můžete mu vytýkat mnohé, a možná bych s vámi někdy i souhlasil. Ale tady prostě jen a jen LŽETE.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3645
Hlavně pro: Všechny
26.1.2021 - 18:45 (nový)
Věta, že nikoho nepotřebuje, je pro Blatného typická. Podřízení jej popisují jako solitéra, u kterého je skoro definiční znak, že ho nikdo nezná. „Fakticky jej koncem listopadu ještě neviděli ani všichni ředitelé odborů.
Odcházející náměstek:A. Šedo v LN: "Na rozdíl od předchozích ministrů jsem s docentem Blatným měl možnost osobně hovořit cca 15 minut, což pro autentickou spolupráci ministra s náměstkem nestačí. A to ani v komunikaci s lidmi uvažujícími ano=ano, ne=ne, nevím=nevím a nepodepsal jsem=nepodepsal jsem.“


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3645
Hlavně pro: Všechny
26.1.2021 - 18:42 (nový)
Pan ministr @ZdravkoOnline tvrdí, že s úmrtím na covid na tom nejsme tak špatně. Tak tady je analýza vědkyň z Přírodovědecké fakulty UK: ČR loni zaznamenala největší propad naděje dožití od II. světové války.https://neovlivni.cz/rok-s-covidem-nejvetsi-propad-nadeje-doziti-od-ii-svetove-valky/
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3645
Hlavně pro: babič
26.1.2021 - 18:41 (nový)

Už jste viděl přebíhat motýle?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
babič
Počet příspěvků: 62
Hlavně pro: Čtenáři
26.1.2021 - 18:20 (nový)

Máte na mysli třeba volby 2006? Klaus/ dříve ODS/ jmenoval premiérem Topolánka/ODS/, který neměl podporu většiny a nebyl schopný sestavit vládu, která by získala většinu. Nechal ji úřadovat 4 měsíce v demisi. Po té, co Topol sehnal přeběhlíky, ho jmenoval znovu. Tak tato demokratická parlamentní zvyklost se klidně může zopakovat i letos. Máte něco proti?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3469
Hlavně pro: Všechny
26.1.2021 - 16:09 (nový)
"Předsedu vlády jmenuje prezident republiky ..." - více to není Ústavou specifikováno - to, že půjde o lídra podporovaného většinou, schopného vládu sestavit bývá samozřejmostí a je to jakousi zavedenou demokratickou, parlamentní zvyklostí ...!!!L.Sch.


Přílohy:
img-20210126-150506.jpg

img-20210126-145008.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 1631
Hlavně pro: Všechny
26.1.2021 - 14:28 (nový)

Lidově řečeno BIMBO s vámi vyjebal...😜


Přílohy:
vsehoznalus.jpgVšehoznalus obecný...

Naposledy upraveno 26.01.2021 - 14:32Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  41
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.