Obsah  >>  Politika, politici  >>  Je po volbách a bránit demokracii je stále důležité!
Téma bylo zamknuto moderátorem nebo zakladatelem tématu
Strana:   1  ...  49  50  51  52  53  ...  55

Je po volbách a bránit demokracii je stále důležité!

Shark
Počet příspěvků: 4717
Hlavně pro: XXL
15.10.2020 - 11:52

Z toho je vidět, do jaký skupiny" myslitelů" patříte a čím se informujete:

Autor webu David Formánek je však ve skutečnosti spíše obchodníkem se strachem a konspiracemi. V pravém rohu webu například prodává lampu, která vás údajně ochrání proti 5G sítím.  Prý dokáže eliminovat i negativní vlivy mobilních sítí, a to včetně 5G. Cena je vysoká, ale záruka, že zařízení skutečně funguje tak, jak výrobce uvádí, je nulová

Momentálně projekt stojí například za peticí bodů, kterou podepsalo asi 10 tisíc lidí. Je zaměřena proti Národní strategii očkování proti nemoci covid-19. Autoři v něm, pod rouškou požadavků a dotazů, šíří šílené lži o Billovi Gatesovi nebo se ptají, jaký je rozdíl mezi chřipkou a COVIDem, načež navrhují pozastavit očkování i proti chřipce.

https://manipulatori.cz/lexikon/hoax/

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 4717
Hlavně pro: XXL
15.10.2020 - 11:32

Je to fake, sledujete nesmysly popsané na webu " manipulátoři" Protoze byste mi nevěřil, ten test je vyvinutej v Charitě speciálně jen na Covid 19 Christianem Drozdenen a není citlivý na jiné víry. !!! Což každý zdravotník ví .Vás a podobný by měli zavřít!
https://manipulatori.cz/reiner-fuellmich-udajne-zlociny-proti-lidskosti-a-skutecna-presnost-pcr-testu/Proto máte v hlavě bordel!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 2866
Hlavně pro: Všechny
15.10.2020 - 09:54https://nazory.aktualne.cz/komentare/vytahnout-ted-hlasovani-o-duvere-vlade-fiala-zklamal/r~ed9e258e0e0111ebb115ac1f6b220ee8/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=oSEjEM4ZSJV-202010150746&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box


Petr Fiala zklamal, jde mu víc o ODS než o zastavení nákazy. Pokud nám chce ukázat, jak je Babiš mizerný premiér, pak zároveň ukazuje, že by sám taky nestál za nic, protože mu na nás nezáleží.

Další chyba ODS a Petra Fialy. V nejnevhodnější chvíli vytahují hlasování o důvěře vládě. Předtím zas ODS podpořila Ivo Valentu do Senátu (a prohrála). | Foto: Lukáš Bíba

Jak nejlépe čelit šířícímu se koronaviruODS má jasno. Její předsednictvo vyzvalo vládu Andreje Babiše, aby po skončení nouzového stavu požádala sněmovnu o důvěru. Pokud tak neučiní, bude odéeska mezi poslanci hledat podporu pro vyslovení nedůvěry kabinetu ANO a ČSSD drženého komunisty. Důvod: premiér ztratil schopnost řídit vládu, tedy i zemi. Předseda ODS Petr Fiala postoj své strany oznámil v úterý na briefingu po jednání předsednictva. V případě pádu vlády bude prý ODS na vzniklou situaci připravena.

Fiala vysvětlil, že Babiš a jeho ministři odpovídají za "fatální nepřipravenost" na druhou vlnu pandemie koronaviru, promrhali čas a prostředky, opakovaně lhali a nemají dostatek dat, podle nichž by rozhodovali. Tolik závěry předsednictva druhé nejsilnější opoziční strany. Fiala naštěstí nevyzval k občanské neposlušnosti, kroky vlády radí dodržovat, ODS však už za nimi nestojí. Kupříkladu pro uzavření prvních stupňů základních škol podle něj chybí odůvodnění.

"Je nepřijatelné, aby zemi dále vedl premiér, který je osobně zodpovědný za současný zoufalý stav a zjevně neví, jak z něj naši zemi vyvést." Země se nachází v nouzovém stavu, který skončí 3. listopadu. Hlasování o důvěře či nedůvěře vládě by podle Fialy mělo proběhnout až v době, kdy Česko zvládne epidemii covidu-19.

Hned zkraje ocituji téhož Petra Fialu, který dal 21. srpna rozhovor serveru Fórum 24. Hodnotil kroky, jež Babišova vláda ohlásila k 1. září: "Ta opatření týkající se plošného nošení roušek jsou nelogická a nedá se v podstatě rozumět tomu, koho to má chránit a koho ne. Objevuje se nová věc, která v první vlně koronaviru úplně neplatila - vládní opatření se zdají jako úplně zbytečná. Ozývají se odborníci, ozývají se epidemiologové, kteří nechápou, proč se znovu plošně zavádí nošení roušek. Tento vládní postup je v rozporu i s tím, co sama říkala. Premiér Babiš říkal, že žádná plošná opatření už nebudou, že budou fungovat chytré karantény, lokální řešení a tak dále. A najednou tady máme plošná opatření, o nichž pochybují odborníci."

Takových citací politiků ODS najdeme více. Nejen Andrej Babiš tedy mění svoje postoje k epidemii koronaviru. Pravda, premiér a vláda mají (nebo by měli mít) podstatně lepší informace než šéf opoziční strany. I když ani toto vlastně neplatí - v dané situaci bychom měli mít přesné a kvalitní informace všichni, měly by být veřejně přístupné.

Čím hůř, tím líp? V pandemii si to modří měli odpustit

Shrňme si to. Občanská demokratická strana navrhuje vládě, aby požádala o důvěru v době nouzového stavu a divoce se šířící nákazy, jež zabíjí lidi po stovkách. Zároveň ale říká, že má o důvěru žádat, až po skončení či zvládnutí epidemie. Ten krok je tedy poněkud zvláštní a nabízí se otázka, proč s ním předsednictvo modré strany vystoupilo právě nyní?

Zkusme tu otázku položit jinak: k čemu je to dobré za současného, dost šíleného, napjatého stavu, kdy se spousta lidí bojí, cítí ohrožena? Jak to situaci prospěje? Má nás krok ODS uklidnit? Má pomoci vládě, lékařům, epidemiologům? - Každý z nás umí na tu otázku okamžitě odpovědět: v současné situaci takové oznámení vůbec ničemu nepomůže. Naopak.

Jaký má tedy smysl teď otevírat otázku hlasování o důvěře vládě, které se má uskutečnit kdoví kdy? Odpověď je celkem jasná: Fiala a jeho lidé se snaží již beztak otřesenou důvěru ve vládu a její opatření, jež přišla pozdě, ještě víc nahlodat. Jistě, každá opozice chce shodit vládnoucí garnituru, jenomže Česko se topí ve velmi zlé situaci. Jestli něco nepotřebujeme, je to hlubší nedůvěra ke krokům, které vláda (především pak obětní beran Roman Prymula) dělá. Ta nedůvěra znamená nejen to, že si lidé říkají "nezvládli to", "jsou to packalové", znamená také, že lidé opatření vlády nedodržují, nevěří jejich smyslu.

V tom je tah ODS mimořádně pochybný a nezodpovědný. Fiala zřejmě chtěl vyniknout, ukázat, že ODS "taky něco dělá", "maká", reaguje na situaci. Byl by však udělal líp, kdyby se svým předsednictvem mlčel. Takhle to je klasické opoziční "čím hůř, tím lépe". Za normálního stavu by to šlo, jenomže my už skoro tři čtvrtě roku nežijeme v normálním stavu, ale v pandemii. (Podobně by byla ODS, jmenovitě šéf Senátu Miloš Vystrčil, udělala líp, kdyby byla nepodpořila Ivo Valentu v souboji s lidovcem Josefem Bazalou do Senátu.)


Naposledy upraveno 15.10.2020 - 09:58Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 2866
Hlavně pro: Všechny
15.10.2020 - 09:30

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vybuch-v-ODS-Zahradil-si-otevrel-pusu-Co-dokazal-Vystrcil-S-Cinou-to-je-jinak-Zeman-se-bude-smat-640479


Europoslanec Jan Zahradil (ODS) doufá, že cesta předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) bude brzy zapomenuta. Podle Zahradila šlo o zbytečnou provokaci Číny, která byla více než ekonomickou cestou spíše vymezující reakcí na pročínskou rétoriku prezidenta Miloše Zemana. „Je to celé čistě nástroj vnitropolitického boje dnešní parlamentní opozice s Hradem,“ má jasno Zahradil.
Přílohy:
prase.jpg

Naposledy upraveno 15.10.2020 - 09:34Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 2866
Hlavně pro: Všechny
15.10.2020 - 09:23

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/tajna-sklepni-restaurace-v-centru-prahy-hoste-bez-rousek-zato-s-drogami-40339263

Zábava bez roušek a po zavírací době, pití alkoholu a drogy. Takový je výsledek kontroly restaurace v centru Prahy, která měla být podle nařízení vlády zavřená. Ve sklepě se přitom nacházelo 35 hostů. Provozovateli hrozí pokuta až tři miliony korun.


P.S.  Se může celá vláda posRat, když jsou lidi  vylízaní....😎
Naposledy upraveno 15.10.2020 - 09:24Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Alfonz
Počet příspěvků: 279
Hlavně pro: Všechny
15.10.2020 - 08:48

Nemohl by prosím zdejší "obránce demokracie" poinformovat o vývoji vyšetřování otravy vody v Bečvě?
Před volbami měl velkou starost, aby se to neututlalo. Tak to jistě pečlivě sleduje.
Ale ono je vlastně po volbách. Tak už ho to nezajímá, protože se to nedá nijak využít ( nebo spíš zneužít ) v politickém boji. To je totiž to jediné, co toho politického fanatika, který všude vidí nepřátele, zajímá.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 2866
Hlavně pro: Všechny
14.10.2020 - 23:52


Předešlý příspěvek napsal lhář, podvodník, pokrytec a psychopat L.Sch.😆👃👎

P.S. Dej si "DOBROFEN"... a oprav si zpětně chyby hňupe...opravuješ PEŠKU a sám napíšeš "ONŠEM"....blbe.🤦‍♀️
Naposledy upraveno 15.10.2020 - 11:31Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4370
Hlavně pro: Všechny
14.10.2020 - 23:39
https://www.forum24.cz/zemanova-nestoudnost-umelcum-podle-nej-prospiva-hladoveni-hrad-ale-zada-navic-215-milonu/

K příspěvku 14.1. v 19:07 :

Potřeba je číst co je skutečně psáno a smysl toho - co opravdu "padá" - z, bohužel, současného prezidenta ČR; a jsou to skutečně HRUBÉ FAULY!!!
Pan Peška čte evidentně špatně, či asi již špatně vnímá - ovšem jeho i s jeho nesmysly umořit, jen tak nejde - a tak ignorovat ho i ostatní provokatéry stejného ražení, bude nadále asi tím nejlepším řešením!!! Obrat ..."JSME si říkal"... prozrazuje tohoto autora i v přezdívkách ( i v těch některých, dnes už nepoužívaných - "Ondra" a pod.).
Ale zpět k M. Zemanovi ... - prezident Zeman ztrácí sebekontrolu a střílí otrávené šípy do všech stran (i do "kamaráda" Hůlky) - což lze jednoznačně považovat již za počínající senilitu ...
Ovšem jiné jeho výroky nelze již jentak ignorovat - např. útok na i v zahraničí uznávaného ředitele BIS - M. Koudelku vyvolává nutně otázku čí zájmy český prezident vlastně hájí?! Inu, je to neskrývaná Zemanova snaha destabilizovat zpravodajskou službu (velmi ceněnou i v NATO) - a parlament by se tím měl dozajista zabývat. Vyjádření by měla dát i vláda!!!
Mnohá nehorázná prezidentova vyjádření jsou jednoznačně za hranou - a je pak jistě dobré všímat si s kým se Zeman rád stýká či se i zúčastňuje jejich sjezdů. Je pak dobré i vidět kdo, že se tohoto prezidenta tolik zastává ..., ale ono je to celkem jasně patrné, že?
L.Schneider

P.S. - Tak - jistě- Alfonz také patří k těm "zajímavým" nickům!!!
Inu s Bečvou(?) - nevím, ale nevšiml jsem si, že by to bylo vyřešeno. Takže je asi ututláno!
Naposledy upraveno 15.10.2020 - 09:47Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Všechny
14.10.2020 - 20:57
Lojza
Počet příspěvků: 2866
Hlavně pro: Všechny
14.10.2020 - 20:03

Doporučil bych udělat na umělce sbírku. Hlavně na pomoc Hrušínskému. 👍 Dám první 35 Kč na zubní pastu, aby si Ti ukřivdění chudáci mohli vyčistit držky... 🙈✌️😜Přílohy:
flegr-1.jpgPřispějte taky pls...

Naposledy upraveno 14.10.2020 - 20:15Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Čtenáři
14.10.2020 - 19:07

Stokrát jsme si říkal, že na ty vaše nesmysly nemá cenu reagovat. Ale 100+1x umořilo i vola... Fakt musíte těmahle kravinam každý den (často i několikrát)  zamořovat každé diskusní forum?
Pokud vím, pokud by nějaký umělec umíral hlady, tak se může ucházet o příspěvek v nezaměstnanosti nebo o sociální dávky na příslušném úřadě. Budu moc rád, když nám tady, pane občane, napíšete, který z vámnasrdciležícíchumělců to už udělal. 
Samozřejmě, chápu, že řada našich umělců teď asi nebude moci vyrazit na svoji obvyklou zimní dovolenou na Seychelách. To se fakt za těch ubohých 60.000 Kč, které jim má náš stát vyplatit jako odškodné, nedá pořídit.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4370
Hlavně pro: Všechny
14.10.2020 - 16:55
Prezident M. Zeman se dopouští hrubých faulů směrem k umělcům, živnostníkům či podnikatelům v problémech. Ovšem, místo toho, aby šel příkladem a požádal např. o snížení rozpočtu Hradu, chce M. Zeman - naopak - do rozpočtu o třetinu (215mil.) více!!!
L.Sch.


https://www.forum24.cz/zemanova-nestoudnost-umelcum-podle-nej-prospiva-hladoveni-hrad-ale-zada-navic-215-milionu/
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 2866
Hlavně pro: Nobody
14.10.2020 - 16:55


Ne. Našel jsem jen dalšího blba... 👍


Naposledy upraveno 14.10.2020 - 23:21Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: XXL
14.10.2020 - 15:56

Jste takhle zlitej furt?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 724
Hlavně pro: Lojza
14.10.2020 - 15:55

Jste se našel
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 4717
Hlavně pro: XXL
13.10.2020 - 22:55

U omezencu samozřejmě nemohu uspet, zejména pokud nechápou obsah textu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 4717
Hlavně pro: XXL
13.10.2020 - 22:51

ÚZIS z dat, která o šíření má, vytvořil možné scénáře. I podle toho nejoptimističtějšího, kdy by se podařilo reprodukční číslo (R) snížit na 1,1, bude v Česku na konci měsíce téměř osm tisíc nově nakažených denně. Pokud by reprodukční číslo zůstalo na hodnotě 1,53, přibylo by denně až 38 tisíc nově nakažených. Při prvním scénáři by tak za říjen zemřela podle predikce téměř tisícovka lidí, při druhém 1755. Reprodukční číslo udává, kolik lidí jeden nemocný dále nakazí.

ÚZIS ale varuje především před velkým počtem nutných hospitalizací: "Při hodnotě R 1,2 (nejoptimističtější scénář při současném vývoji) lze na konci října očekávat cca 4500 hospitalizovaných pacientů covid-19, přičemž cca 980 z nich bude vyžadovat intenzivní péči a více než 500 vysoce intenzivní podporu dýchání. Tyto hodnoty se rovnají vyčerpání dostupných kapacit hlášených nyní z nemocnic." Při jen trochu horších scénářích už budou kapacity nedostatečné. Dostupnost počtu lůžek mohou navíc výrazně omezit počty nakažených zdravotnických pracovníků.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
Počet příspěvků: 2866
Hlavně pro: Všechny
13.10.2020 - 13:33


https://www.priznaky-projevy.cz/psychiatrie-sexuologie/1473-psychopat-psychopatie-priznaky-projevy-symptomy-pricina-lecba


Jak se projevuje psychopat a psychopatie; specifické poruchy osobnosti v kostce – příznaky, projevy, symptomy:
 • projevy závisí na konkrétním typu specifické poruchy osobnosti (viz související články)
 • změny postojů a chování, způsobů myšlení a vnímání ve vztahu k druhým lidem

  • absolutní nevšímavost k právům a pocitům druhých,

  • vztah k lidem jako k věcem,

  • manipulativní sklony 

  • přetvářka

  • promiskuita

 • psychopati jsou soutěživí
 • pocit, že "já mám vždy pravdu"

 • pocit, že "já nad Tebou stejně vyhraju a získám za každou cenu co chci"

 • ve snaze dosáhnout svého cíle psychopat velmi často lže
 • ryzí egoismus (sobeckost)

 • nedostatek nebo absence empatie

 • neschopnost soucitu nebo lítosti s ostatními lidmi - lítost je jen hraná, ne prožívaná

 • typická je snaha o podbízení se, zalíbení se, aby psychopat dosáhl svého cíle - obecně všechny činy vedou jen k uspokojení potřeb psychopata samotného

 • abnormální chování je trvalé a ovlivňuje osobní a společenský život

 • první projevy v dětství nebo dospívání a pokračování do dospělosti

 • paradoxní pocity vlastního utrpení ("ostatní mě nechápou, ubližují mi")

 • problémy v pracovním a sociálním životě (časté střídání zaměstnání, neschopnost vést dlouhodobý vztah, málo přátel) vytvořené psychopatickým chováním

 • nikdy nelitují svých činů vůči ostaním

 • v zaměstnání často "vyštípe" své kvalitnější kolegy intrikami, pomluvami a lží

 • psychopati mají často falešnou naučenou nebo velmi chudou řeč těla - jde o naučená nespontánní hraná gesta

 • jsou často vzdělaní, mnoho psychopatů má vystudovanou vysokou školu
 • často a rádi riskují, protože je zajímá, jak to dopadne (bez ohledu na to, že tím třeba ublíží jiným lidem); chovají se instinktivně
 • ze strany psychopata někdy pocit nepochopení okolím

 • navázání pracovního nebo osobního vztahu s takovým člověkem se nazývá psychopatické pouto, zatímco Vy si myslíte, že jste navázali vztah, pro psychopata nic neznamenáte a je schopen kdykoliv od vás bez emocí odejít, necítí vinu nebo lítost
 • neřiďte se tím, co se ukazuje ve filmech; psychopata v běžném životě na první pohled vůbec nepoznáte!

Psychopati jako vůdci nebo zločinci: Adol Hitler, Josif Vissarionovič Stalin, Ted Bundy, Robert Maudsley, Neil Armstrong, Harold Shipman, Muammar Kaddáfí, Robert Mugabe, Idi Amina.

 

Související články:

 

 

Naposledy upraveno 13.10.2020 - 13:39Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4370
Hlavně pro: Všechny
13.10.2020 - 13:24
B. Doležal : Chceme-li hájit holý život - chraňme především svobodu, demokracii a to čemu věříme.

...V letech 2013 - 20 jsme si nevědomky, či spíše z hlouposti, téměř zničili nabytou demokracii, kterou jsme po listopadu 1989 získali, či nám vlastně spadla do klína! Dali jsme, bohužel, důvěru těm, kteří si ji ani trochu nezaslouží. A proto, je třeba nápravy - volme ty s kterými spolu obnovíme polistopadovou demokracii, bez jejího jakéhokoliv oklešťování. A jak upozorňoval již W. Churchill - vyžádá si to teď již - možná - pot a slzy; a doufejme, že nic víc!

https://www.forum24.cz/bohumil-dolezal-nechranme-holy-zivot-chranme-svobodu-demokracii-a-to-cemu-verime/
Naposledy upraveno 13.10.2020 - 13:26Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Shark
12.10.2020 - 23:06

Vyližte  si pr.del s mamtematikou! Vy vidíte naprostý hov.no!
Najednou počty testů nejsou důležitý! 
Sami už v těch číslech máte bordel! Když je málo pozitivních, je to porucha! Když je hodně je to rekord!
Kvůli takovej tragickejm dementum, jako jste vy a ten rozcuchanej od pohledu labilní profesor níže na obrázku a kvůli tragickejm scénářům, který společně s nim hlásáte a na jejichž základech další kre.téni vymejšlej opatření bude pr.del lidí bez práce, zkrachujou firmy, rodiny. 
Opatřeníma zachraňujou zdravotnictví. To ano. Zavřeli školy a zdravotníci  mající doma děcka z prvního stupně s nima zustanou doma na paragrafu a do špitálů půjdou makat učitelé, nebo kdo? Povolali mediky, aby doktoři byli doma. Rozumný....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  49  50  51  52  53  ...  55
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.