Obsah  >>  Politika, politici  >>  K otázce případné bezradnosti-koho volit.
Strana:   1  2  3

K otázce případné bezradnosti-koho volit.

Čtenáři
Počet příspěvků: 2048
Hlavně pro: Všechny
15.10.2017 - 15:50

http://forum24.cz/podvodnik-a-estebak-ide-vyhrat-volby-v-cesku-pisi-o-babisovi-na-slovensku/

http://www.reflex.cz/clanek/veda/82344/kratka-pamet-a-co-s-ni.html

K otázce případné bezradnosti - koho volit:
S logikou a rozumem se dá asi těžko věřit na "poctivého" miliardáře, bojujícího proti korupci!!! Zkrátka po zklamání z Babiše a nevíře ve volební program jakéhokoliv jiného volebního subjektu, či odmítání spolehnout se na slova lídrů, docházejí někteří k závěru, že není koho volit a že k volbám tedy nepůjdou. Tím ovšem snižují volební účast a naopak zvyšují procentuální výsledek těch, kdo mají tvrdé voličské jádro - což jsou bezpochyby např. komunisti.
Takže doporučení:
K volbám bychom měli jít (i s neplatným hlasem) v co největším počtu s vědomím nenechat na sebe kleknout populisty a co největší účastí oslabit výsledek komunistů, které volí stále tvrdé jadro jejich členů a rodinných příslušníků.
PŘÍKLAD:
Obec má 12 tis. voličů (jako např. Slaný) a dejme tomu, že volební účast je nízká, asi 28,5% (jak se stalo např. při volbách do parlamentu EU). To znamená, že voleb se zúčastnilo jen 3420 občanů (z 12 tis. možných voličů). Při tomto počtu získávají komunisti 25% hlasů - volilo je tedy 855 občanů. To, je ovšem jejich stabilní počet voličů kdykoliv, neboť oni chodí k volbám ukázněně všichni. Z toho vyplývá, pokud by volební účast byla alespoň 50%, snížila by se procentuální úspěšnost komunistů na jejich obvyklých 14,25% (zaokr. 14%). A samozřejmě, při ještě větší účasti by se úspěšnost komunistů nadále úměrně zmenšovala!!! Lze tedy jen apelovat na tzv. "nevoliče ze zásady" či nerozhodnuté (v domění, že tím jedním hlasem nic nezmění) - přijďte alespoň zvýšit volební účast (i neplatným hlasem). Snížíte tím stálému voličskému jádru komunistů (což je ve Slaném asi oněch 855) jejich procentuální výsledek.
Z toho vyplývá, že účast i nerozhodnutých má svůj význam, takže - choďte prosím k volbám i když nechcete volit nikoho.
Naposledy upraveno 17.10.2017 - 13:30Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.