Obsah  >>  Politika, politici  >>  Konec květnových slavností ve Slaném.
Strana:   1  2  3  4  5

Konec květnových slavností ve Slaném.

Čtenáři
Počet příspěvků: 2674
Hlavně pro: Všechny
25.5.2016 - 10:58
Pan ředitel KZMS a předtím pracovník referátu kultury se na přípravách těchto slavností i jiných kulturních událostí podílel vždy, majíce od - blahé paměti p. starosty RNDr. Rubíka - vždy nadstandardní podmínky pro svou práci, kterou vždy vykonával dobře. I nyní se jí zhostil stejně, nezávisle na tom, že akci začal připravovat při minulém vedení města a dokončoval ji za vedení současného, jsa prostě zaměstanancem města.
Minulé slavnosti byly ovšem, jaksi zrušeny a pod jejich názvem se konalo mistrovství republiky v boulderingu spojené ještě navíc s opékáním Martinického býka - což jsou akce vzniklé také již dříve, které se však konávaly každá zvlášť.
Naposledy upraveno 25.05.2016 - 22:48Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Špejblí hlava
Počet příspěvků: 178
Hlavně pro: Všechny
25.5.2016 - 10:32

Ano, dobré to bylo, souhlasím s panem Čtenáři. Nevím, kdo to zařizoval, ale zařídili to dobře. Jen mám strach, že kdyby teoreticky předcházející vedení města uspořádalo identickou slavnost, pan Čtenáři by ten samý výsledek hodnotil jako trapárnu, propadák, kraviny...

Jde přeci o to, zda je to dobré, zda je to ve prospěch města a jejich občanů ať to zajistil kdokoli, nemám-li pravdu ?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Čtenáři
25.5.2016 - 10:18

Škoda, že jste také nenapsal, že dík za přípravu této akce patří především bývalému vedení města, které ji, společně s ředitelem KZMS panem Horňákem, připravovalo.

Ten šašek na fotce k tomu přišel jak slepý k houslím ...

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2674
Hlavně pro: Všechny
25.5.2016 - 08:36
"Purkmistr" města Slaného v doprovodu vzácné návštěvy ze země německé - biskupa Pegnitzského a zástupce "purkmistra" z Pegnitz, přivítal se svými konšely na slánském rynku, za účasti mnoha vážených měšťanů, císaře Svaté říše římské a krále Koruny české - jeho milost Karla IV.

Takže nikoliv konec slavností konaných v květnu v městě Slaném, ale do roků příštích renesance jejich, zdá se, nastane. Na jejich letošní přípravu, bohužel, málo času bylo; a obvyklí návštěvníci z spřátelených nám partnerských měst evropských, byvše - po pauze, kdy zváni nebyli konšelstvem minulým - pozváni opět letos, avšak majíce již jiný program - omluvili protentokrát z velké části neúčast svou, ale i tak květnové slavnosti městské se vydařily. Pro příště, opět slavný průvod měšťanů i hostů z ciziny pozvaných se opět chystá, spolu s atrakcemi lidovými a dostatkem dobré krmi i pití v stáncích na rynku zřízených, jak tomu vždy bývá.


Přílohy:
fotografie0526.jpg

fotografie0527.jpg

fotografie0528.jpg

Naposledy upraveno 25.05.2016 - 10:41Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Špejblí hlava
Počet příspěvků: 178
Hlavně pro: Všechny
17.3.2016 - 14:02

Dobrý den,

rok se s rokem sešel a já se ptám znovu: Budou nějaké květnové slavnosti ať už s jakýmkoli názvem či formě ?

Děkuji

Naposledy upraveno 17.03.2016 - 14:04Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Špejblí hlava
Počet příspěvků: 178
Hlavně pro: Všechny
22.4.2015 - 15:46
Hmm, hmm, květnové slavnosti jsou tedy definitvně v hajzlu, myslím si, že díky uměle vytvořeným byrokratickým překážkám, protože to pořádali ti zlí, co vládli před námi. A Patrioti se taky moc nesnažili, aby mohli dělat ublížené oběti zvůle. Tak mi to celé připadá. Už vůbec někdo dostal ten příspěvek od města na pořádání kulturní akce jak bylo vyhlášeno ? Je vůbec reálné podmínky splnit ? Našel vůbec někdo odvahu jen alespoň zažádat ? V zápisech jsem neviděl nic, a to byly donedávna ve Slaném slavné a pěkné akce, jako slavnosti, koncerty, soutěže, setkání autoveteránů, květnové ukázky bojů..A propo, jsem asi hodně naivní, když se těším na další ročník letních každopátečních koncertů na náměstí, že ? Jistě nepodali správnou žádost v předepsaném formátu, neměli ten správný kolek, nepodali správné osobě ve vyhrazených uředních hodinách 30.února od 23.58 do 23.59 hod. a podobně.
Naposledy upraveno 22.04.2015 - 15:51Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
VladaK
Počet příspěvků: 54
Hlavně pro: Čtenáři
2.4.2015 - 20:34

Dobrý večer pane Schneidere,
z toho důvodu jsem psal, že by se zábor celého náměstí měl rozlišovat na dvě varianty a ta druhá (s výběrem vstupného) by se v žádném případě neměla povolovat - viz. omezení rezidentů, občanců atd.. U té první varianty, kdy bude záborem omezena jen doprava je v tomto případě podle mě v pořádku, jelikož tyto akce vždy měli tento zábor, stejně jako ohňostroj a další akce pro občany.

Chápu, že tato akce je finančně nákladná, ale sám vím, že peníze na takovéto akce se sehnat dají, ale je třeba přípravu začít rok předem. Financování je možné od sponzorů, grant od města, finance od stánkařů (od prodejců jídla, piv, atd. atd.) za možnost obchodně působit na této akci a dále velkou částí se dají tyto akce financovat z grantových programů velkých společností, kterým stát povoluje téměř monopolní služby, kde jim na oplátku stát dává podmínku, že musí vytvářet fondy určené na podporu sportu, mládeže, kultury a dalších akcí. Osobně mam v této oblasti zkušenosti s jedním z operátorů, který zřídil fond na podporu kultury výměnou za to, že v roce 2003 získal od státu licenci na další frekvenci.

Ale pokud chce někdo pořádat akci se vstupným, tak by svou aktivitu měl přesunout do letního kina, na slavoj či do dalších areálů města.

Nicméně si velmi vážím snahy městské slavnosti znovu obnovit a zachránit a zároveň doufám, že město bude v této věci lépe spolupracovat než dosud (pokud samo nemá v plánu akci pořádat).

Konvalinka V.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2674
Hlavně pro: VladaK
2.4.2015 - 19:12

Asi si nerozumíme - při záboru celého prostranství nemusí jít nutně o výběr vstupného. Myšleno je spíše uzavření náměstí pro vjezd automobilů ve prospěch stánků s občerstvením či jiným zbožím. Výběr vstupného byla jedna z variant (věřte, že náklady na akci nejsou malé), ale nakonec by to bylo spíše tak, že by to bylo dobrovolné. K žádnému jednání však, ze známých důvodů, nedošlo.
L.Sch.
Naposledy upraveno 03.04.2015 - 00:54Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
VladaK
Počet příspěvků: 54
Hlavně pro: Všechny
2.4.2015 - 16:39
V tomhle naprosto souhlasím s radou města případně s panem Hůlou, který to zde prezentoval. Zábor celého náměstí je blbost. Pamatuji si, jak slavnosti byly volně přístupné a najednou přišel rok, kdy se začalo vybírat vstupné a bylo z toho neuvěřitelně mnoho negativních ohlasů.
Se záborem středu náměstí asi určitě vůbec nikdo problém nemá, ale zábor celého náměstí by se měl rozlišovat. Zábor celého náměstí pro dopravu je v některých případech vhodný, ale zábor celého náměstí pro chodce (z důvodu vybírat vstupné) by se nikdy neměl povolovat. Lidé se potřebují dostat třeba na poštu, rezidenti se potřebují dostat domů a jejich známý a příbuzný se k nim potřebují dostat na návštěvu.

Je hezké, že SpS se snaží obnovit tradici, která ve Slaném vznikla a nyní zaniká, ale ta koncepce je posledních pár let špatně.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2674
Hlavně pro: Robin
2.4.2015 - 15:24

Tak, myslím, že posudek k tomuto je jednoznačný - i když v tomto případě chci věřit, že nešlo o chybějící vůli vedení města, ale skutečně pochybení pověřené osoby. To ovšem nebylo následně napraveno, což nelze obhajovat tvrzením - " ...tak jste si to mohli přečíst v zápise ...". To rozhodně ani laskavý a soudný čtenář nemůže snad posoudit jinak.
P.S. - Nehledě k tomu, že by komunikace měla být vedena asi s úředníkem pověřeným udělovat povolení záboru části či celého náměstí. Ten samozřejmě informuje vedení města a případné výhrady či sdělení by měl zase zpět tlumočit žadateli on. Proč tomu bylo, tentokrát, najednou jinak ....? - těžko předjímat.
L.Sch.
Naposledy upraveno 02.04.2015 - 15:36Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1332
Hlavně pro: Robin
2.4.2015 - 13:27

V tomto se dá věřit, že sdělení pro SpS neodešlo z důvodů personálních změn. Ale stále je tak chyba na straně města, potažmo rady. Někdo snad kontroluje plnění úkolů z usnesení rady, rada jedná každý týden.

Pan  Hůla jinde napsal:

"Pokud jste neobdrželi písemně rozhodnutí rady města, jedná se o pochybení zaměstnance městského úřadu, který obdržel od rady úkol, v tomto případě paní Dagmar Lánské. I tak ale jste si tuto informaci mohli přečíst v zápise z rady města."

Má sice pravdu, ale pak SpS mělo dostat sdělení dodatečně a jistě s omluvou, tj. s projevem vstřícnosti, aby byly odstraněny dohady a pochybnosti o postoji radních k PsP. Možná se tak stalo, potom zase stěžovatel měl i o tomto kroku rady informovat.

Zase jeden z malých, ale častých problémů, které vznikají z nedostatečné informovanosti občanů o práci města.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 571
Hlavně pro: Čtenáři
2.4.2015 - 13:04

Já tedy nevím. Když o něco žádám a vím, kdy se to bude projednávat a nemám odezvu, tak se snad zeptám? Tohle mi připadá normální a ne pořádat hrátky okolo toho kdo kdy co měl nebo neměl sdělit. Možná, že někdo něco opomněl, ale při dobré vůli to přece nemůže být problém. Laskavý čtenář nechť posoudí sám, kde dobrá vůle chybí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2674
Hlavně pro: levape
2.4.2015 - 12:36

Marné je jistě to, že i když oba umíme číst, každy zřejmě máme na mysli jinou část onoho příspěvku. Já tu, že v tomto případě šlo o pochybení uředníka (pí. Lánské) a Vy tu, že si to mohli přečíst v zápise. K tomu dodávám - ano mohli, ale nemuseli, neboť to není nikterak povinností žadatele, který očekává normální, slušnou komunikaci, která nenastala.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 180
Hlavně pro: Kostěj Nesmrtelnej
2.4.2015 - 11:40

Dobrý den,

dovolím si ohradit se proti Vašemu vyjádření, že "Rada evidentně nemá patrioty v lásce".

Při rozhodování bereme v úvahu všechny možné aspekty. Důvody, proč jsme požádali SpS o upřesnění rozsahu záboru náměstí a změnu názvu akce, jsem zde uvedl a jsou myslím pro většinu občanů pochopitelné.

Na včerejším zasedání rady města jsme měli jako jeden bod žádosti zájmových organizací o granty, Společnost patriotů Slaného zde měla také své žádosti a rada města odsouhlasila přidělení grantů ve výši navržené odborem školství a tělovýchovy (v souladu se zásadami). Samozřejmě příspěvky větší než 50 tisíc Kč budou schvalovány zastupitelstvem.

Obava, že někomu rada jako celek nadržuje a někoho "trestá", je naprosto nesmyslná a nepravdivá.

S pozdravem

Jiří Hůla, Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Špejblí hlava
Počet příspěvků: 178
Hlavně pro: Všechny
2.4.2015 - 11:04
Taky mám trochu ten pocit, že celá záležitost není tak černobílá. Rada evidetně nemá patrioty v lásce, což je zjevné, ale myslím si, že o tom, že mají něco doplnit moc dobře věděli a splnit to snadno  mohli a slavnost mohli uspořádat. Ale to se jim nehodilo, o to jim asi nakonec ani nešlo....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 302
Hlavně pro: Čtenáři
2.4.2015 - 09:14

Ani vy jste nečetl odpověď pana Hůly panu Vránovi 27.3.v 17,53 ? I když já mám za to, že jste to věděl z jiných zdrojů již dříve. Ale už to tady bylo: je to marný, je to marný, je to marný....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2674
Hlavně pro: brada
2.4.2015 - 09:09

Jestli ono to není tím, jak již tu bylo řečeno, že požadavek rady na upřesnění se jaksi k Patriotům nějak nedostal.
Šlo, samozřejmě, se dohodnout na formě akce, a ani s uzavřením dopravy do určité hod. bych v tom neviděl problém (ale dohoda by byla možná). Jednat by se dalo, ale když žádná odpověď nedorazí, je to prostě považováno za nezájem města.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 598
Hlavně pro: Čtenáři
2.4.2015 - 08:52

Pane Schneider, ke květnové akci Společnosti patriotů patrně nemáte správné informace.

Rada nikdy neodmítla žádost tohoto sdružení o pořádání zamýšlené akce na slánském náměstí. Pouze od pořadatelů chtěla upřesnění, jaký mají požadavek na rozsah záboru náměstí. Zda chtějí zablokovat celou plochu (s tím by asi byl problém), nebo pouze vnitřní prostranství (s tím by žádný problém nebyl, děje se tak běžně na řadě jiných akcí)? Bohužel, ani za 2 měsíce od podání žádosti se  toto  upřesnění na městský úřad nedostalo.

L.Peška

Naposledy upraveno 02.04.2015 - 08:53Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2674
Hlavně pro: Všechny
1.4.2015 - 17:37
Na buldering se podívat půjdu i kousek bejka si asi dám, to jsou totiž už také zavedené akce, ale MĚSTSKÉ SLAVNOSTI to prostě nejsou!!! Ty byly novým vedením města zrušeny! Chtějí-li tak zářijovou akci nazývat - je to spíše k smíchu. Ale možná přijdou na to, že se to nevyplácí a zruší i tuto akci.
Vím, že Společnost patriotů Slaného měla v plánu i letošní slavnosti (třeba i pod jiným názvem) uspořádat koncem května, ale nebylo jim to umožněno radou města, nepovolením užívání prostoru náměstí pro tuto akci!
L.Sch.
Naposledy upraveno 02.04.2015 - 09:11Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PavMor
Počet příspěvků: 92
Hlavně pro: Kostěj Nesmrtelnej
1.4.2015 - 16:53

Jestli budou v televizi dávat jak jezdí pes na delfínu, tak to musím nutně vidět !
Naposledy upraveno 01.04.2015 - 16:54Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.