Obsah  >>  Politika, politici  >>  Měsíčník Slánská radnice
Strana:   1  2  3  4

Měsíčník Slánská radnice

PP98
Počet příspěvků: 36
Hlavně pro: janek
12.6.2018 - 10:40

Máte pravdu. Ten člověk je magor. Vcelku by mi to bylo jedno, kdyby to bohužel nebyl místostarosta města.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1215
Hlavně pro: Všechny
10.6.2018 - 10:23
Kdo by hledal možnost k elektronickému hlasování o projektech participativního rozpočtu 2018 neboli projektu „milión pro občany“, může použít tyto odkazy:

Participativní rozpočet 2018 - HLASOVÁNÍ
- pokyny

https://www.survio.com/survey/d/r5c2l6j3o9u7x4f2g - dotazník


R r


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 161
Hlavně pro: Všechny
9.6.2018 - 16:07

Četl někdo z vás ten článek místostarosty Záloma v posledním červnovém vydání Slánské radnice?

Pochopil někdo, o co tomu člověku jde, co nám vlastně chce sdělit? Mně to připadá, jakoby  se už úplně zbláznil.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1215
Hlavně pro: Všechny
5.6.2018 - 22:13
Dověděl jsem se, že autor článku dostal nějakou výtku. Moje pozastavení nad článečkem nebylo myšleno nijak zle, spíše humorně. A vlastně než o ten nevydařený obsah mi šlo o upozornění na to, že Slánskou radnici nevytvářejí roboti, ale lidé. Proč anonymně? Šéfredaktorem je úřad, autorem článku je redakční rada bez lidí?

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1215
Hlavně pro: Všechny
4.6.2018 - 15:04
Krátký článek ve Slánské radnici nazvaný "Rozšíření úředních hodin" mne zaujal právě pro svůj název, když jsem si myslel, že jde o úřední hodiny MěÚ. Ze zopakování stávajících "úředních hodin" (pondělí a pátek) mi došlo, že jde o nějakou jinou instituci. Četl jsem dále. Autor článku píše v první osobě, tak jsem se ze zvědavosti podíval na podpis a hle "Redakční rada" (pak neměl autor psát v mužském rodě)...

Ale to je jen rádoby vtipný úvod k zamyšlení nad tím, kdo je a čeho je ta  "Redakční rada".  Snad jde o redakční radu měsíčníku Slánské radnice. Zkusil jsem se podívat na tiráž měsíčníku a hle "Šéfredaktor: MěÚ Slaný".

Pak jsem článek dočetl, končí dvěma odstavci:

"Zároveň mi dovolte vám oznámit, že od 1. června letošního roku se ve všech prostorách naší radnice nekouří.

Do budoucna chystáme i další zlepšení v úrovni a rozsahu našich poskytovaných služeb, ale o tom zase někdy příště.
".


Četl ten článek šéfredaktor měsíčníku Slánská radnice? Anebo až  "zase někdy příště."?

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2426
Hlavně pro: Všechny
13.12.2015 - 12:55
Je až neuvěřitelné, jak dokáže nejznámější slánský mystifikátor napadat ostatní ze lži, ale to, je právě ta hlavní náplň jeho práce (rozuměj - "politikaření") i jeho kumpánů!

a) Problematika dotace ČOV, je mnohem složitější (tehdy byla zastupitelům /býv. hotel Pošta/ vysvětlována a vysvětlena). Nicméně zanedbatelná není ani ta role jakýchsi pozemků(?) o čemž by mohli své jistě říci i pánové zmínění v minulém příspěvku. Měst, která se obdobným způsobem dočkala propadnutí dotace je více. A pan Peška jistě ví, že minulé zastupitelstvo dokonce rozhodlo, že je třeba posoudit, jestli získání dotace, je ta správná cesta. Ono to totiž nemusí být vždy "výhra" (např. skokový nárůst cen vodného i stočného).
Ale tento ideální spolupracovník Svobodných pana Hůly uměl vždy a umí, ovšem jen kritizovat. Nyní je, ale na tahu on s jeho spolupracovníky, tak uvidíme - nechť se ukáží. Z jeho vystupování v zastupitelstvu však usuzuji, že o budoucím provozování toho moc neví (potažmo nevědí). Můžeme se tak, kromě zvyšování ceny vody, dočkat i problémů s provozováním.
b) Pan Peška dost zapomíná (a nebo si asi pamatuje jen co se mu hodí?). Jaksi totiž zapomněl, že v r. 2014 tehdejší starosta (Mgr. Hrabánek) žádal zastupitelstvo o revokování usnesení o (v tu dobu již zbytečně) vysokém úvěru a schválení menšího. Díky politikaření některých zastupitelů musel tuto záležitost však nechat projednávat opakovaně - ale to jen tak na okraj!
Pan Peška a jeho "fanklub" některých zastupitelů či anonymů zde v DF, rádi kritizovali braní úvěrů a "zadlužování města"! A co dělají dnes? Berou úvěry, zadlužují město a to dokonce kvůli výstavbě haly!
I jejich sliby o úsporách na platech státních zaměstnanců byly jen populistické řeči. V návrhu rozpočtu navyšují prostředky na platy o 6 milionů!
L.Sch.
Naposledy upraveno 02.01.2016 - 15:23Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 568
Hlavně pro: Čtenáři
12.12.2015 - 17:14

Je až neuvěřitelné jak dokážete lhát prakticky ovšem co píšete.

Krátce a stručně:

a) Dotace na ČOV propadla proto, že město Slaný nebylo schopné prokázat, že tuto ČOV provozuje. Bývalý starosta Rubík totiž změnil nájemní smlouvu s firmou Veolia bez vědomí rady a zastupitelstva tak, že se stala v tomto období nevypověditelnou. Původní roční výpovědní smlouva byla jím v roce 2004 tajně nahrazena smlouvu na dobu určitou až do roku 2019!

b) Vy jste  vůbec neměli snahu nějak rozložit úvěrové zatížní města. Již v roce 2013 jste si na zastupitelstvu nechali schválit úvěr na neuvěřitelných 230 milionů korun. Pouze vaše neschopnost připravit potřebné projekty v daném čase způsobila, že tento úvěr nebyl v zamýšleném rozsahu čerpán.

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2426
Hlavně pro: Všechny
12.12.2015 - 17:00
Nu, nic překvapivého po přečtení příspěvku 11.12. v 15:53. Podle autora tohoto příspěvku i podle jeho čl. v Slánské radnici pasuje, jako tradičně, sebe a své kolegy, tento oblíbený spolupracovník pana Hůly, do rolí ekonomických odborníků; a pokud někdo prezentuje odlišný názor, začíná urážet. Toho jsem byl, nakonec, svědkem opakovaně i při zastupitelstvu a proto mě to ani nepřekvapuje. Tvrzení těchto "expertů" o katastrofickém zadlužení města, je ovšem v příkrém rozporu se skutečností.
Své umění tito experti naplno předvedli i při organizaci městského plesu, který je vysoce ztrátový a o pochybných dokladech ani nemluvě!
Aktuálně připravený rozpočet nedoporučil dokonce schválit ani finanční výbor.
Konkrétně - oproti rozepsaným údajným "nesplaceným dluhům" (což je neuvěřitelně mystifikační termín pro úvěry splácené ročními splátkami a přecházejícími tedy i z jednoho vol. období do druhého při čemž je, samozřejmě s nimi počítáno v rozpčtech - ale čemu se divit při jménu autora, že?) - je s podivem, že tedy autor neuvádí současně přebytky z minulých let - těměř 70 mil. Pokud bychom tedy uvažovali tímto neuvěřitelným způsobem "ekonomického experta" současné rady, byli bychom na začátku r. 2015 zhruba na nule, že?! Tak tomu ovšem není a oni to dobře vědí. Nu, ale i kdyby, a porovnal bych to se zadlužováním, které připravuje tato koalice, tak slova vybraného spolupracovníka pana Hůly o analfabetech, znějí docela úsměvně. Není ani pravdou, že akce nebyly připravené - a autor tohoto tvrzení se sám mohl v zastupitelstvu seznámit s modelem postupného rozjíždění akcí, aby nedošlo případně k nárazovému vyššímu nedostatku financí. Proto nebylo ani cílem dělat nějaké menší akce či opravy. Cílem bylo "naspořit" na další nutné investice. A i díky tomu, mělo město nízkou dluhovou službu. To, jistě pomohlo i současnému vedení při získání dalšího úvěru.
Ano, dotace na ČOV propadla. Důvodů bylo několik - jedním z nich byl problém s určitými pozemky. To by jistě lépe vysvětlil třeba p. Grohmann (tehdy manažer rozvoje města - dotace) nebo jeho přítel právník. Stejně tak zdržení dostavby dávno rozestavěné gynekologie.
L.Sch.
Naposledy upraveno 29.01.2016 - 14:15Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 563
Hlavně pro: Peška
12.12.2015 - 14:20

Takže jak jsem předpokládal. Nejedná se o úspory, ale o promarněné investiční příležitosti. Naštěstí jsme o prostředky nepřišli a budeme je moci využít nyní.
Rozhodně to však není nic k nechlubení, jak činí pan LSch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 318
Hlavně pro: p. RNDr. Peška
11.12.2015 - 20:57
Zdravím pane doktore,Vaše trpělivost s panem bývalým radním čtenářem je obdivuhodná. Podle mého názoru Vám však dojde. Pan čtenář byl bývalým radním ne proto aby radil - to již tehdá od něj nikdo neočekával, by do konce ani nechtěl. Ta Vaše trpělivost nemá však nárok na jeho  houževnatost                                                                   Mějte se fajn L.Š.                                                                                                                                                 p.s. Přesto máte můj obdiv za tu Vaši trpělivost stavět se proti lžím, mystifikacím a nenávisti
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 568
Hlavně pro: Robin
11.12.2015 - 20:32

Přebytky v letech 2013 - 2014 vznikly především proto, že nebyly včas připraveny plánované investiční akce. Především ČOV (čistička) a nemocnice (gynekologie). Proto se peníze připravované na tzv. spolufinancování k získaným dotacím nevyužily.

A zároveń nebyly připraveny žádné menší investiční akce či opravy, které by bylo možné relaizovat místo těchto velkých investic.

Akce modernizace gynekoligie byla zahájena až na jaře 2015, dotace na rekonstrukci ČOV (přiděleno 90 milionů korun) propadla.

 

lp

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 563
Hlavně pro: Peška
11.12.2015 - 20:17

Je ještě otázka proč přebytky vznikly. To, že se neinvestovalo, nemusí být přece vůbec pozitivní. Naopak.
Naposledy upraveno 11.12.2015 - 20:17Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 568
Hlavně pro: Čtenáři
11.12.2015 - 15:53

Takže pane bývalý radní - buď úmyslně lžete, nebo jste naprostý ekonomický analfabet (nebo možná obojí).

Přebytky v hspodaření let 2013 a 2014 vám neupírám.

Takže tedy doplním ty vaše nesplacené dluhy, které jste předali svým nástupcům (uvádím stav k 1.1.2015):

úvěr na reformu veřejné správy: 14 mil. Kč

úvěr na zateplení 3. ZŠ a muzea: 14 mil. Kč

kanalizace Kvíček - odložené splátky akce: 9 mil. Kč

parkovací dům - odložené splátky investice: 40 mil Kč

úhrnem 77 mil. Kč

 

Naposledy upraveno 11.12.2015 - 15:54Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2426
Hlavně pro: Všechny
11.12.2015 - 15:35
Nu, lepší ilustrace - koho, že si to vybral p. Hůla za blízkého spolupracovníka - se nám snad nemohlo dostat.
Druhé místo o jeden mandát ve volbách, není sice vítězstvím, ale po mediální vlně vítězného hnutí ANO se dal podobný výsledek i očekávat; a nebýt podrazáctví dvou bývalých členů (z nichž je jeden dokonce jedním z lídrů současné koalice /vedle onoho pána/ kterou sám sestavoval), mohla koalice vypadat jinak (pochopitelně bez oněch pánů - současných koaličních lídrů) - to jen na vysvělenou, co považuje ten pán za propad. Jak tedy dopadli - podle tohoto jeho náhledu - komunisti s 3 a Svobodní s 2 mandáty?
Politika toho člověka - neustálého špinění a napadání - (zejména bývalého vedení města), kterou prosazuje v současné koalici (a jak je vidět má skutečně některé spolupracovníky, kterým se z něho nedělá ani špatně), je jen skutečným odrazem jeho charakterové nedostatečnosti.
Hospodaření minulých let, které skončilo přebytkem téměř 70 mil., kterýžto dárek minulé vedení tomu současnému zanechalo na rezervních účtech, vydává ten manipulátor s veřejným míněním snad dokonce za dluhy!!!
L.Sch.
Naposledy upraveno 11.12.2015 - 15:45Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 568
Hlavně pro: Čtenáři
11.12.2015 - 14:23

Moc hezké čtení. Jeden by se snad i zamyslel, proč tedy, ve světle zde vylíčených pozitiv a dosažených úspěchů pod vedením vládnoucí ODS, celá bývalá vládnoucí koalice ve volbách u občanů města propadla.

Možná proto, že jste zapomněl uvést i to, co se vám nepovedlo? Zpackané projekty parkovacího domu, čističky, atletického stadionu. Švindly a chyby ve výběrových řízení,  veřejných zakázkách a uzavíraných smlouvách. Ekonomický diletantismus a celková nehospodárnost řízení města atd.

A snad jen na okraj bych připomněl také "dárek" v podobě 78 milionů korun dluhů, které jste nové koalici po sobě zanechali.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2426
Hlavně pro: Jiří Hůla
11.12.2015 - 12:08

Rovněž přeji dobrý den pane Hůlo,

- každý nechť spolupracuje s kým uzná za vhodné a samozřejmě, nechť přitom jedná dle své přirozenosti - přičemž je ovšem smutné, pokud lpění na zásadách považuje za laciné téma! Opravdu nevím, na základě čeho jste si jistý, že se tomu pousměje člověk s vlastním rozumem. Nevím proč, ale připomnělo mi to známou, krátkou větu z Forresta Gumpa.
Nu, za spolupracovníka jste si vybral člověka, který oslavoval stranu (byl i dříve jejím členem), která likvidovala lidi pro odlišný názor; člověka, který na zastupitelsvu opakovaně urážel zastupitele i občany. Zřejmě to pro Vás nic neznamená a já to holt musím respektovat a vzít na vědomí!
Vaše napadání mé osoby nesvědčí o Vaší proklamované vyrovnanosti, ale spíše naopak. Stejně tak Vaše hodnocení uplynulého období je poněkud neobjektivní a nevyvážené. Nebo jste si nevšiml, za ta léta, proměn města a života v něm? Také mohu podrobit kritice působení Vaše a Vašich kolegů - a to za pouhý rok!!! Stihli jste vzít zbytečný úvěr a založit tím na zadlužování města - pokud bych měl hodnotit tak, jako Vy - (naštěstí, ale máte po minulém vedení 70 milionový přebytek na rezervních účtech města), uspořádat vysoce ztrátový ples, který nelze ani po téměř roce účetně uzavřít(!!!), schválit výstavbu nové haly (což je zřejmě, podle "někoho" největší současná potřeba občanů Slaného!!!), abyste se zavděčili svému koaličnímu partnerovi! Dále se Vám podařilo zvolit velitele městské policie bez řádného výběrového řízení (který v té době ani ještě nesplňoval předpoklady). Podobně to mohlo dopadnout i s ředitelem nemocnice, nebýt protestů občanů, kterých jste se přecejenom zalekli. Návrh rozpočtu raději nechci komentovat, ale v nadsázce řečeno - projídáte úspory, které vytvořili ti, které tak kritizujete. Nu, prozatím jste toho vlastního moc nevytvořil(i), dokončujete věci, které jste měli připravené. Některé úspěšně, některé méně (Londa). Zkuste začít tvořit a ne jen kritizovat své předchůdce (což je, bohužel, hlavní náplní této koalice).

L. Schneider.
Naposledy upraveno 11.12.2015 - 12:50Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 169
Hlavně pro: Čtenáři
10.12.2015 - 14:15

Dobrý den pane Schneidere,

pravicovost není o tom, že bych neměl s někým mluvit či spolupracovat a už vůbec to není o tom, co zde prezentujete Vy a pan Nič - tedy antikomunismus a nadávky na komunistickou stranu. To je jen laciné téma, které možná někoho ještě oslovuje, ale člověk s vlastním rozumem se tomu jen pousměje.

Pokud bylo něco omyl, tak nechat vést město lidmi, jako jste byl Vy. To byl krutý omyl, který stál občany našeho města několik desítek milionů korun (APD), 50% městské firmy Technické služby, provozování vodovodů a kanalizací (nemožnost čerpat dotaci v řádu 90 mil. Kč) a řadu dalších věcí. Vy a Vám podobní, jste si to dosud ještě ani neuvědomili, natož abyste se za to omluvili. Takže Vám to s naprostým klidem znovu připomínám, dokud si to sám neuvědomíte.

S pozdravem

Jiří Hůla, Svobodní


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2426
Hlavně pro: Jiří Hůla
9.12.2015 - 22:54

Jakákoliv Vaše rozhodnutí, je třeba respektovat - i Váš výběr spolupráce s p. Peškou - jen to jaksi neodpovídá Vámi předvolebně deklarované jediné pravicovosti, že? Volič byl, zkrátka, uveden v omyl.

Nicméně jsem rád, že jste nakonec tak "hezky, bez rozčilování" a s naprostým klidem (který z Vaší reakce přímo vyzařuje) dokázal reagovat.

Rovněž zdravím - L. Schneider.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 169
Hlavně pro: Čtenáři
9.12.2015 - 22:30

Dobrý den pane Schneidere,

skutečně mi nemusíte každým svým příspěvkem dokazovat, jaký "poklad" ve Vás místní organizace ODS má. Já to vím, a nesmírně si Vaší činnosti zde na fóru vážím. Jen mi utvrzuje, že jsem se rozhodl tehdy po volbách správně.

Co se týče rozhodnutí Svobodných, představte si, že žádná zakazující podmínka nebyla nikam přidána, protože to prostě členové nechtěli. Nejsme strana zakazovačů jako ODS.

Váš výplod - APD - nabízelo město proto, že nikdo se zdravým rozumem nebude provozovat parkovací dům, na který neexistuje platná smlouva (tudíž ani záruka), který prodělává ročně kolem 2 mil. Kč a který čeká v roce 2018 první generální oprava technologie za několik milionů Kč. Jen "úprava" technologie v roce 2015 stála firmu KOMA kolem 5 mil. Kč. Ale to Vy nepochopíte, Vy jste dodnes nepochopil ani to, co jste způsobil odsouhlasením dodatku č.7 smlouvy k APD.

S pozdravem

Jiří Hůla, Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2426
Hlavně pro: Všechny
9.12.2015 - 21:39
?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.