Obsah  >>  Politika, politici  >>  Měsíčník Slánská radnice
Strana:   1  2  3  4

Měsíčník Slánská radnice

Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: jump
22.10.2015 - 10:51

Nebuďte tak "skromný", hlavními urážejícími jste tu přece - naprosto jasně - Vy, "robert", p. Šmehlík (urážející naprosto neurvale) a p. Peška!!!
Tak asi by bylo lépe, kdyby p. Konečný uveřejnil svůj článek (ale on toto DF moc asi nesleduje a tak to nechme na něm).
Měl jsem za to, že si politické nekorektnosti dokážete vyhledat sami. Ale jsouce sami nekorektní, asi Vám to nejde, že? Napovím tedy. To, že se současná koalice ráda chlubí projekty, které připravilo a rozjelo byvalé vedení, je již docela charakteristické. Co, je ale zvlášť zarážející, je kapitola věnovaná rozpočtu města. Autor píše, že poprvé po pěti letech není rozpočet deficitní. I ekonomický laik si v dnešní době dokáže na internetu dohledat, že hospodaření města v posledních dvou letech (minulého období), skončilo hospodářským přebytkem. Konkrétně v r. 2013 to bylo více než 41 mil. a v r. 2014 pak 24 milionů. Ono nejde jen o to sestavit vyrovnaný rozpočet (to dokáže předem každý!!!), ale také ho udržet. Docela věřím, že pro pana Pešku, který řadu let hovoří o zadluženém městě, těžké ekonomické situaci - bylo opravdu nepříjemné vyrovnat se s realitou v podobě přebytků na účtech města. Nu, a zřejmě to byl tak velký šok, že si město raději, pro jistotu (a nebo ostentativně?), vzalo úvěr!!!
Úvod článku p. Pešky slovy starosty Ivo Rubíka - "Radujme se i z maličkostí" mně přišel rovněž velmi nevhodný a v souvislosti s tímto současným autorem článku tak nestydatý, až z toho zamrazilo!!! Jeho další objevování "Ameriky" - již známých akcí, bylo pak už spíše legrační.
L.Sch.
Naposledy upraveno 22.10.2015 - 12:26Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 301
Hlavně pro: Jiří Hůla
22.10.2015 - 10:28

Pane Hůlo, nenechávejte se tím člověkem vytočit. Nejlepší je na jeho huvátství nereagovat. On stejně svoje špatné vlastnosti přičítá ostatním a ničeho slušného se od něho nedočkáte. Jeho případná odpověď na Vaši výzvu bude opět jen další blábol.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 180
Hlavně pro: Čtenáři
22.10.2015 - 10:17

Pane Schneidere,

napsal jste další svůj blábol, na který prostě musím reagovat.
Vaše nehorázná drzost a absolutní absence sebereflexe nezná evidentně mezí.
Jinak samozřejmě palec nahoru, jste výkvět slánské ODS, která je na Vás jistě právem hrdá.

Uveďte dle Vás "lživá předvolební hesla a prohlášení" Svobodných.

Děkuji.

Jiří Hůla, Svobodní

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Čtenáři
22.10.2015 - 09:41

Myslím, že jste byl normálně vyzván, abyste svá tvrzení také doložil. Místo toho tady urážíte další a další diskutující.

Není se tedy co divit, že vás ostatní mají za lháře. Prokazujete to tady každý den.

Myslíte si, že vaše mateřská ODS je na vás hrdá, nebo se za vás stydí?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: robert
22.10.2015 - 08:19

Poněkud jste odbočil od nedodržování Tiskového zákona (právo na reakci), natož slušného jednání s občany (potencionálními autory textů do komunálních novin), kteří nedostanou ani odpověď na dotaz proč nebyl jejich článek uveřejněn a při dotazu na zasedání zastupitelstva je jim odebíráno slovo po 5 minutách.
Jste typický anonymní zbabělec a nevychovanec.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 286
Hlavně pro: Čtenáři
22.10.2015 - 07:16

takže vymyslel

typický odéesácký lhář

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: robert
21.10.2015 - 23:22

20.10. - 23:54 - račte číst a najděte si sám. L.Sch.

P.S. - Vy si myslete co chcete - jste ubožák.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 286
Hlavně pro: Čtenáři
21.10.2015 - 19:18

Nesmysl, necítím k nikomu nenávist. Jen nejsem ani slepý, ani hluchý.

Zapomněl jste uvést ty údajné politické nekorektnosti p. Pešky. Nebo si máme myslet, že jste si zase jako obvykle něco vymyslel?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: robert
21.10.2015 - 17:33

Škoda, že když Vy (Vaše skupina) mě už znáte, že neznám já Vás - i když docela tuším; a nemáte dostatek odvahy a slušnosti (když diskutujete tímto způsobem) laskavě se představit.
Odkazuji na příspěvek 20.10., 23:54.
Od Vás nechci vůbec nic - věřte si čemu chcete, třeba lživým předvolebním heslům a prohlášením Svobodných či Peškovým mystifikacím. V každém případě, ať již to bylo či nebylo konzultováno s vedením města (v redakční radě byl tehdy i tajemník), vždy bylo prioritou Slánskou radnici nepolitizovat.
Vaše poslední věta svědčí, okolo Vás, o mnohém, ale zejména o Vaší nenávisti k jednomu z nejlepších, nejschopnějších, nejtaktnějších a nejslušnějších lidí, které jsem kdy poznal. To, co jste vypustil tak nevymáchaně z úst, budiž Vaší ostudou.
L.Sch.
Naposledy upraveno 21.10.2015 - 17:35Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 286
Hlavně pro: Čtenáři
21.10.2015 - 16:33

Jelikož vás již známe, tak si myslím, že opět tak trochu vaříte z vody.

Takže se zeptám, jelikož nevím co kde Peška psal, ale znám vaši nikdy nekončíci snahu na tohoto zastupitele neustále útočit: O jakých nekorektních politických poznámkách hovoříte? O co konkrétně jde, že na to místopředseda ODS musel nutně reagovat?

A vy vážně chcete, abychom vám uvěřili, že tehdejší redakční rada odmítala nějaké příspěvky bez toho, aby toto odmítnutí konzultovala s vedením města?   Vy si opravdu myslíte, že ten diktátorsko-absolutistický  režim, který ve Slaném  na městském úřadě zavedl a provozoval váš zesnulý pan starosta, nebyl nikomu znám?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: robert
21.10.2015 - 16:00

Že nechápete je evidentní, ale není to nakonec poprvé.
Pokud zůstane u toho, že nebudou zveřejňovány, byť jen tak "mezi řečí" v textu některých, docela nekorektní politické poznámky - a nepůjde tedy pak, ani v náznaku, o text politický - nebude co řešit a na co reagovat, že? Je to k pochopení?
Neuveřejněná reakce na uveřejněné nekorektnosti p. Pešky - pokud by tam nebyly - by ani nevznikla, že? Současné vedení nepostupuje tedy stejně, pokud vůbec umoží zveřejnění zpolitizovaných nekorektností a navíc pak neumožní ani, na ně reagovat.

Zpolitizované příspěvky tehdejší, nebyly odmítány námi, ale tehdejší redakční radou (ta byla ovšem o nezpolitizování Slánské radnice informována).

Nezveřejněný příspěvek nynější nebyl příspěvkem jen tak z ničeho nic, ale byl reakcí na nekorektnosti v již uveřejněném příspěvku - bylo by tedy snad slušností (pomineme-li Tiskový zákon) takovouto reakci uveřejnit. Co dál s textem ponechme na autorovi.
L.Sch.
Naposledy upraveno 21.10.2015 - 16:14Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 286
Hlavně pro: Čtenáři
21.10.2015 - 15:13

Tak teď vás nějak nechápu. Na co si vlastně stěžujete? Nové vedení města, stejně jako to staré (vaše), odmítá (resp. odmítalo) dělat ze Slánské radnice nějaký politický bulvár. Což v případě minulosti statečně obhajujete (a já s vámi v tomto případě vzáceně souhlasím), ale když stejně postupuje i to současné vedení, tak to kritizujete.

Co je tedy jinak: Že předtím jste odmítali příspěvky členů ČSSD či VV a teď jsou odmítány politické příspěvky členů ODS?

Ať tedy ten váš spolustraník ten jeho text někde zveřejní. Hned uvidíme, o jak kvalitní informaci byli občané města ochuzeni.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: Všechny
21.10.2015 - 14:50
K trojici "jump", Šmehlík, Peška :

Tak pan "jump"(skok) - nic nového - opět v roli poskoka (či nahrávače). Pan Šmehlík trapný jako vždy - první co napadne po přečtení jeho textu, je - "Beati pauperes spiritu quoniam ...". Nu a hlavním mystifikátorem je, jako vždy RNDr. Peška, jak předvádí ve svém článku v Peškových Slánských novinách z té doby - ale děkuji mu za připomenutí vydání SR z května 2010, které patří do doby, kdy Slánská radnice byla naprosto nepolitická a články s politickou tématikou byly proto odmítány (což autoři oněch čl. věděli předem a o rozhodnutí redakční rady byli informováni). Starostovi byl k autorizaci vždy zasílán jeho sloupek, nikoliv však obsah Slánské radnice ke schválení - to patří k oněm zavádějícím a mystifikujícím zprávám Peškových slánských novin! Grafika Slánské radnice patřila v té době k nejlepším z komunálních tiskovin.  V onom květnovém čísle (z r. 2010) se nakonec lze dočíst, že i webové stránky města byly vyhodnoceny coby nejlepší ve Středočeském kraji a páté v republice. Nu a podíváme-li se dále do obsahu toho čísla uvidíme tam Program oslav dne vítezství 8. května, sloupek starosty, kde zve na Olympiádu dětí a mládeže s mezinárodní účastí z partnerských evropských měst a na bohatý program městských slavností s bohatou účastí zástupců ze všech partnerských měst v Evropě. Názvy dalších článků jsou např.:
Atletický stadion čekají opravy.
Otevření minigolfu za plaveckým stadionem.
Uctění památky tragicky zesnulého polského presidenta Lecha Kaczyňského u Kašny čtyř presidentů.
Rekonstrukce Kreibichovy ulice.
Sborník vzpomínek slánských pamětníků (1939-45)
Co je k vidění ve Slánském videomagazínu.
Městské slavnosti s tématikou Napoleónských válek.
Koncerty v kostele v Lidicích u Otrub.
Pozvánka na dětský den.
Varhany znějící - Slaný - Velvary.
Infocentrum Slaný - co připravuje.
Klub Českých turistů.
Programy kina a divadla.
Hvězdárna - kdy je otevřena pro veřejnost.
Městské byty k pronájmu.
Dny polské kultury.
Program Městských slavností - a td., a td. ...

O rozhodnutích rady města a zastupitelstva se zájemci dočetli vždy ve výveskách na MÚ a na městských výlepních nárožích. Přesto se některé články, ne přímo nepolitické, (např. čl. pí. Dobešové či i jiné) do SR dostaly. Ovšem vždy byla snaha, aby SR byla jen informačním zpravodajem MÚ bez politických nekorektností a případných následných střetů. To ovšem s nástupem současné koalice, spolupracující bezostyšně s komunistickým lídrem v radě města, zřejmě skončilo. Na reakci k některým nekorektním vyjádřením, tohoto člověka, nemá opozice zřejmě nárok.
L.Sch.
Naposledy upraveno 21.10.2015 - 15:02Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1323
Hlavně pro: Peška
21.10.2015 - 09:10

Hezký článek. Co se součastností? Již někdo viděl současného šéfredaktora Slánské radnice? Asi není žádný (netvrdím, že je potřeba). Existuje nějaká redakční rada? 

Pravděpodobně existovala redakce, když teď  je nová.  Kdo tvořil tu starou? Kdo tu novou sestavil? 

Kdo rozhodoval o tom, co v letošních vydáních bylo a co nebylo otištěné? Kdo napsal nepodepsané články?


Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Všechny
21.10.2015 - 08:50

spíše je to o tom, že když tyhle fígle dělala ODS, tak to bylo v naprostém pořádku

ted, když naráží na podobné, byť mnohem mírnější bariéry, tak se nestačí divit

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 328
Hlavně pro: RNDr. Peška
21.10.2015 - 08:34
Zdraví pane doktore,Tentokrát se vyjímečně mýlíte. Paměť má vynikající (blbci mají čas si pamatovat, chytří musí vymejšlet - říká J. Werich). Jenom ten gen lži, mystifikace a oblbování je tak nějak u funkcionářů ODS již trvale zakódován. Přeji hezký den L.Š.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 598
Hlavně pro: Čtenáři
21.10.2015 - 07:06

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2650
Hlavně pro: R r
20.10.2015 - 23:54

Tak, mám za to, že i komunální tisk (tedy i Slánská radnice coby bulletin MÚ) by měl ctít Tiskový zákon a uveřejnit reakci občana na článek již předtím zveřejněný. Neobstojí tvrzení, že přednost k uveřejňování svých textů mají zastupitelé. To, snad, pouze v případech, že by se jednalo o články nereagující na předešlé texty a redakční rada by rozhodovala, kterému dá přednost z důvodu nedostatku místa. Jde-li však o reakci, či přímo odpověď, na článek v předešlém čísle - mělo by být nejen slušností, ale i povinností (dle Tiskového zákona) reakci uveřejnit!!!
Občan, který se nedočkal ani odpovědi na dotaz proč nebyl jeho článek, zaslaný včas, uveřejněn - se dotazoval na tento problém v diskusi, která byla předřazena před jednání při zasedání zastupitelstva (myslím 12.10.), leč odpovědi se nedočkal s odůvodněním, že jeho čas na dotaz (5 min.), když zdaleka nevyčerpal všechny dotazy - již uplynul !!! Šlo o dotazy pana Martina Konečného (současný místopředseda MS ODS Slaný) proč nebyla uveřejněna jeho reakce na článek RNDr. Pešky v předprázdinovém čísle Slánské radnice. Vzápětí vystoupil JUDr. Richtr (bývalý místopředseda Oblastní rady ODS na Kladně s momentánně pozastaveným členstvím v ODS, avšak "nyní lídr současné koalice") s připomínkou a upozorněním, že p. Konečný je členem ODS ve Slaném. Ten člověk poněkud ovšem pozapomněl, že jde především také o občana Slaného, že? Zkrátka občanovi bylo současným "starostou" odebráno slovo aniž by se dočkal (předtím písemné) nějaké odpovědi (kromě toho, že p. tajemník pravil, že mohou až do tří měsíců) - jak příznačné pro toto vedení města!!!
Má-li být, toto, ono deklarované vstřícné a otevřené jednání s občany - tak tedy ... "pozdravpámbu" !!!
L.Sch.
Naposledy upraveno 21.10.2015 - 16:10Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1323
Hlavně pro: Všechny
17.10.2015 - 00:20
Měsíčník Slánská radnice má nově redakční radu složenou snad ze dvou osob. Myslím si, že periodikum hrazené z veřejných peněz si zasluhuje širší redakční radu na úrovni výboru zastupitelstva a složenou ze zástupců občanů, opozice a koalice. Samozřejmostí by mělo být, že redakční rada bude nejen odpovědná zastupitelům, ale i voličské veřejnosti.
V TZ je uvedeno, že doba zveřejnění příspěvků se může protáhnout až na 3 měsíce. Pak je jistě na místě prověřit celý obsah měsíčníku a příspěvkům od občanů dát přednost.


Vratislav Renner
Naposledy upraveno 21.10.2015 - 01:09Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: oms
21.9.2015 - 19:02

A tenhel člověk se podílel několik let na řízení města ... ? Ještě že ho Rubík vyhodil.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.