Obsah  >>  Politika, politici  >>  Naše město - diskuse k volebnímu programu
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  21

Naše město - diskuse k volebnímu programu

Peška
Počet příspěvků: 619
Hlavně pro: Všechny
4.10.2018 - 14:09

Je čas na změnu ... je čas jít k volbám!
V předvečer letošních komunálních voleb si vám dovoluji přednést několik proklamací. Pokud je budete chápat jako volební agitaci či rétoriku, pak je chápete naprosto správně. Můj názor na naše město je dostatečně znám. Tvrdím, že Slaný, naše město, stagnuje. A rovněž to, že má řadu dlouho neřešených problémů. A že je nejvyšší čas s tím něco udělat.
S tímto mým náhledem můžete polemizovat, ba i nesouhlasit. Ale to je asi tak všechno, co může občan Slaného po většinu dní v roce dělat. Až na pár zcela výjmečných dní, které přichází právě teď. Jen tento pátek a sobotu se můžete pokusit něco změnit. Takže pokud se na problémy našeho města díváte obdobně jako já, pojďme k těm volbám a ukažme, co si o poměrech v našem městě myslíme.
Zároveň si vás dovoluji upozornit, že p
an Robert Čabla (č. 25 naší kandidátky) se rozhodl rezignovat na svoji kandidaturu a těsně před zákonným termínem, tedy v úterý odpoledne, se oficiálně této kandidatury vzdal. To znamená, že Naše město vstupuje do pátečních komunálních voleb  s určitým hendikepem o proti ostatním stranám, protože v těchto volbách může nasadit pouze 26 kandidátů. Musím zároveň přiznat, že nás počínání pana Čably až tak moc nezaskočilo. Měli jsme určité signály z posledních 2-3 týdnů, že by k této situaci mohlo dojít. Bohužel, dle volebního zákona, po odevzdání kandidátek již není možná nějaká jejich změna či doplnění.

Akce „Trojský kůň“, kterou, podle všech indicií připravili pánové z ČSSD, konkrétně pan Zálom a pan Čabla starší, dlouho předem, měla jednoznačně za cíl poškodit naši volební stranu.  Já osobně jsem přesvědčen, že slánská ČSSD na tyto a nejen tyto praktiky u voleb doplatí.  V sobotu odpoledne uvidíme ...

Ale zpět k volbám a hlasování. Všichni naši příznivci, kteří chtějí podpořit stranu NAŠE MĚSTO jedním velkým křížkem mají teď navíc 1 hlas (26 hlasů pro Naše město a 1 nevyužitý mandát). Já osobně  si vám dovolím doporučit, abyste tento svůj poslední, tedy 27. hlas, nenechali propadnout. Byla by to škoda. Budu velmi rád, když tímto jedním hlasem  podpoříte některého z kandidátů stran, s kterými jsme v posledních 4 letech velmi dobře spolupracovali v městském zastupitelstvu. Tedy USZ (Unie pro sport a zdraví) nebo Svobodné (Strana svobodných občanů).

Ti co mne znají vědí, že nelžu, nekradu a držím slovo. Vím, že takových lidí ve Slaném žije hodně. Jde jen o to, aby ti nejlepší zasedli příští týden v městském zastupitelstvu. To je teď ve vašich rukách.
Bude velmi rád, když o budoucnosti našeho města rozhodneme společně.

RNDr. Ladislav Peška
Volební lídry strany Naše město

Pár odkazů pro ty, kteří hledají více informací.
Něco o tom, jaké je naše město teď:
http://www.slanske-noviny.cz/
A také o tom, jaké by mohlo být:
http://www.nase-mesto.info/

Naposledy upraveno 04.10.2018 - 14:10Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Nobody
Počet příspěvků: 718
Hlavně pro: Všechny
4.10.2018 - 10:32
Naše město
Počet příspěvků: 24
Hlavně pro: Všechny
3.10.2018 - 16:58

Pan Jaromír Matějka je možná jediným sociálním demokratem, který má šanci zasednout v městském zastupitelstvu. Paradoxně je to právě proto, že nekandiduje za zdiskreditovanou slánskou ČSSD.

Proč kandiduji za Naše město vysvětluje zde:

http://www.nase-mesto.info/

Naposledy upraveno 03.10.2018 - 16:59Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: janek
3.10.2018 - 16:26

Když nepochodí Peška, objeví se janek...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: Všechny
3.10.2018 - 13:55
Tak koukám, nejdříve má pan Renner plno siláckejch řečí na druhý a když by měl sám říci jasně svůj názor, tak uteče jak malej kluk. Není to Bartoníčkův nevlastní brácha?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Peška
3.10.2018 - 12:04

Pane Peško,

svoji odpověď jsem Vám napsal. Nemám žádný problém, ke kterému by se hodila budovatelská výzva postavit se k němu čelem.


Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 619
Hlavně pro: R r
2.10.2018 - 20:25

Pane Rennere,

co kdybyste na chvíli uvěřil tomu, že mne opravdu zajímá váš názor. Zkuste se tedy k těmto problémům postavit čelem a vyjádřit se jasně. Já se určitě s vámi shodnu, že podpora místních firem je žádoucí. Ale snad nebudeme v rozporu v tom, že ne způsobem, jakým si počíná rada města (nebo pan radní Víšek, chcete-li) v případě firmy Elektromontáže.

A u té kauzy "Sauna Club" - zastupitelé měli k dispozici všechny dostupné informace (mohl bych zdůraznit, že na moji žádost a vy k tomu napíšete, že se zase vychloubám). A i vy jich máte dost. Takže co si o této kauze myslíte?

K vaší poslední otázce: "protekce u dotace". Opravdu nevím, co máte na mysli. Zkuste být konkrétnější a pak mohu odpovědět.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Peška
2.10.2018 - 19:34

Pane Peško,

nejprve se pokoušíte mě zkoušet z matematiky, která k předmětu diskuze nepatřila, teď mě, jak se domnívám, chcete zkoušet z komunální politiky jako součást své předvolební kampaně.

To je důvod, abych k uvedeným případům nezjišťoval podrobnosti k tomu, jak to vidíte Vy.

Ale odpovím Vám. Hledal bych věcné a ověřené informace a podle nich bych hlasoval. Nestavěl bych se k žádné kauze, která nevznikla, nebo jinak, nedělal bych nic k tomu, aby kauza vznikla. Nezabýval bych se politikou.

Již jsem zde asi i opakovaně napsal svůj názor, že jsem proto, aby veřejné zakázky získávaly místní firmy. Samozřejmě při dodržení předepsaných pravidel. Nepodporoval bych klientelismus, ale místní podnikatele ano.

A zeptám se na oplátku. Kdybyste byl za éry tzv. koalice změny v opozici, našel byste při přidělování dotací svoji kauzu? Pamatuji, že na nějakou možná protekci opozice poukázala. Od Vás jsem reakci nezaznamenal. Byla? Bylo všechno v pořádku?


Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 619
Hlavně pro: R r
2.10.2018 - 18:00

Pane Rennere,

dovolím se vás dotázat. Zkuste si představit, že byste byl zastupitel  - nesvázány s žádnou opozicí či koalicí.

Jak byste se Vy osobně postavil ke kauze, která je na Slánských novinách popsána v článku "Sportovci ze sauny"?

A ještě druhý dotaz: Jak byste se postavil k přidělováním zakázek firmě Elektromontáže radou města (jistě je vám známo, že tuto firmu vlastní rodinní příslušníci  pan radního Víška), v případě, kdy sice proběhlo formální výběrové řízení, ale byla podána jediná nabídka (= firmy Elektromontáže) a to navíc o 20% dražší, než byl rozpočet na tuto akci či předpokládaná cena vypočtená projektantem?

 

Jsem zvědav na vaši odpověď.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Peška
2.10.2018 - 17:52

Proč bych to negoval. Naopak, souhlasím. Nelžete, jen se občas mýlíte, možná o tom nevíte, ale omyly jiných jako lži označujete. Nelžete, jen podáváte informace tendenčně, možná nevědomky ve svém přesvědčení zkresleně, ne úplně pravdivě. Necítíte to jako vlastní lež, ale z vnějšího pohledu to lež může být.

Za celou svoji účast v zastupitelstvu jste byl v opozici a zvykl si být negativní ke všemu.Tak vidíte lži, zloděje a podvody i tam, kde nejsou a sejete vítr.

Po posledních volbách se to obrátilo a přestal jste být kritický i k zcela jasným chybám a navíc jste je obhajoval. Po novém obratu (sklidil jste bouři) na ně poukazujete.

Nedokážete být objektivní a nestranný. Ve svých schopnostech se přeceňujete, schopnosti oponentů neuznávate. O Vašich charakterových vlastnostech mám ze zdroje, kterému věřím, dost nelichotivé informace, i když staršího data.

Měl bych Vás mít rád? A měl bych chtít, abyste v zastupitelstvu pokračoval?

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 619
Hlavně pro: R r
2.10.2018 - 17:24

Nemám žádný problém s případnými návrhy pana Hrabánka. I v současném zastupitelstvu jsme se někdy názorově shodli (pravda, mnohem častěji ne).

U pana Záloma je to ještě jednodušší. Já doufám, že s jeho osobou se již v novém zastupitelstvu setkávat nebudeme. Myslím, že jemu teď bude naslouchat především  Policie ČR.

A osobně si dovolím podotknout, že si nejsem vědom, že bych někdy nějakého občana či jeho návrh odmítl vyslechnout. To ovšem neznamená, že se vším musím rovněž souhlasit. Někdy je situace prostě složitější, než se může občanovi z jeho pohledu zdát.

A ještě obecněji (i když vy to možná budete opět negovat): Nelžu, nekradu a držím slovo. A stejné nároky mám i na ostatní. Ten, kdo zastává stejné mravní principy jako já, s tím budu kdykoliv spolupracovat at je z jakékoliv strany (je mi to úplně jedno). Ovšem ten, kdo bude lhát, krást či podvádět, ten ve mně bude mít zapřísáhlého nepřítele. To vám mohu slíbit.

Já váš nepřítel, pane Rennere, i když vím, že mne nemáte rád, opravdu nejsem.

Naposledy upraveno 02.10.2018 - 17:25Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Peška
2.10.2018 - 17:15

Pane Peško,

nečekám, že byste dbal nějakých rad. Jen tak mezi řádky se snažím informovat voličskou veřejnost o svém pohledu na Vás. Třeba to někoho ovlivní.

Až v zastupitelstvu budete, pak byste měl názory občanů a jejich návrhy zvažovat. Jak to přijmete, kdybych takový věcný a rozumný měl? Budete se vážně zabývat i návrhy oponenta bez ohledu, od koho budou? Třeba i od p. Hrabánka či p. Záloma?

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3923
Hlavně pro: Všechny
2.10.2018 - 17:09
Brrrr...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 619
Hlavně pro: R r
2.10.2018 - 16:56

Pane Rennere,

vnímám vaše rady, ale asi se jimi řídit nebudu. Nechme to na slánských občanech. Oni za pár dní sami rozhodnou, zda chtějí, abych v zastupitelstvu dále působil či nikoliv.

Ladislav Peška

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/na-lavicce-s-rndr-ladislavem-peskou-2-cast

 

Naposledy upraveno 02.10.2018 - 16:58Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Peška
2.10.2018 - 16:26

Napsal jste právě něco jako doznání. Nikoho nepřesvědčujete, ale větou "Přece nebudu někoho přesvědčovat ať volí znovu Hrabánka nebo Záloma, že se v dalším období určitě polepší. To by byla blbost, ne?" potvrzujete, že Váš fiktivní rozhovor má právě ten účel, přesvědčovat. V předvolebním období ja taková agitace normální a děláte ji dobře. Jen poukazuji na to, že se snažíte být seriózní, ale nejste. Již se také nepolepšíte, co kdybyste již odešel do politického důchodu?

Chci-li, aby to v dalším období bylo lepší, tak rozhodně nebudu volit Pešku! "To by byla blbost, ne?" Nejste seriózní, neorientujete se v legislativě (to Vám nikdy moc nešlo), patříte do staré garnitury, kterou odsuzujete. Chcete-li pro město udělat něco dobrého, neskládajte zastupitelský slib, užívejte si bezstarostné posezení na lavičce, netlačte se do funkce starosty. Bavte se prostřednictvím své redakce.


Vratislav Renner

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3923
Hlavně pro: Všechny
2.10.2018 - 15:33
Mám za to, že sdělení a doporučení pana Pešky zde - jsou docela důležitá - zejména pro obyčejné, slušné čtenáře-(voliče) textů v tomto DF. Pro ně totiž znamenají, že se mají zachovat přesně opačně než doporučuje onen komunistický lídr (byť na matoucí kryptokandidátce pod názvem "Naše město"!).L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 619
Hlavně pro: R r
2.10.2018 - 14:18

Asi vědomě vytrháváte uvedené citace z kontextu.  Nikde nikoho nepřesvědčuji stylem: "Volte mne, protože jen já to s vámi myslím dobře." Nabízím občanům či čtenářům svůj pohled na některé události a  skutky, a je na nich, ať si udělají vlastní závěr či úsudek.

Navíc, co je za invektivu, když napíšu, že kdo je spokjen s tím, jak v současné době pracuje slánská radnice, ať volí ODS či ANO? Nebo za invektivu považujete to, když popíšu to co se dnes na slánské radnici děje? Možná to někomu vyhovuje. Tak ten ať takovéto strany a jejich představitele klidně volí dál.

A opačně, pokud chce někdo dosáhnout nějaké změny na slánské radnici, je přeci přirozené, že bude volit strany, které jsou nyní v opozici.  Tedy patrně USZ, Svobodné, Naše město, případně možná i SPD. To je přeci naprosto normální a zcela přirozená argumentace.

Přece nebudu někoho přesvědčovat ať volí znovu Hrabánka nebo Záloma, že se v dalším období určitě polepší. To by byla blbost, ne?

 

 

Naposledy upraveno 02.10.2018 - 14:19Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Naše město
2.10.2018 - 13:59

V uvozovkách a skloněným písmem uvádím citace k propagovanému článku. Jde o odpovědi p. Pešky na dotazy "redakce" pana Pešky:

"Koho volit?
... nebylo by seriozní, abych tady dával nějaká doporučení, když se sám  ucházím o přízeň slánských občanů.
...
"
následují invektivy vůči současnému vedení a dále: "...pak ať klidně volí znovu ODS či ANO"

pokračuje s dalšími invektivami a

"je asi pro vás vhodné si vybírat mezi Unií sportu (USZ), Svobodnými či Naším městem."

Tolik moje povšimnutí a ve stejném stylu: Raději neřeknu, že pan Peška je ve své samomluvě s "redakcí" značně neseriózní.

Vratislav Renner
Naposledy upraveno 02.10.2018 - 13:59Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Naše město
Počet příspěvků: 24
Hlavně pro: Všechny
2.10.2018 - 07:28

Druhá část rozhovoru dr. Ladislava Pešky. Především o současné sitacui v městském zastupitelstvu  i o tom, co můžeme čekat od komunálních voleb.

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/na-lavicce-s-rndr-ladislavem-peskou-2-cast

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Naše město
Počet příspěvků: 24
Hlavně pro: Všechny
25.9.2018 - 15:59

Rozhovor s lídrem kandidátky Naše město, zkušeným komunálním politikem dr. Ladislavem Peškou.

O městských financích, práci městského úřadu, náročných investičních akcích i důležitých rozhodnutí, které na nás v budoucnu čekají.

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/na-lavicce-s-rndr-ladislavem-peskou

 

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  21
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.