Obsah  >>  Politika, politici  >>  Naše město - diskuse k volebnímu programu
Strana:   1  ...  16  17  18  19  20  21

Naše město - diskuse k volebnímu programu

Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: R r
10.9.2014 - 05:30

Tady jen úsměv...:o)...Proč se mi zdá,že máme negramotů plný parlamen,vládu a následně snad všechny státní instituce???Jestli to nebude nějaká světová epidemie.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Čtenáři
10.9.2014 - 05:28

Já Kadaň navštěvuji docela často.Třeba loni město dokončilo nábřeží Maxipsa Fíka.A chyby jsou reálné a nesnažím se ze sebe právě dělat něco,co nejsem.Každý člověk má nějaké chyby a je pouze na něm,jestli si je dokáže přiznat.Holt nejsem zdařilej češtinář ovšem nedělá to ze mě méněcenou osobnost....).
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Čtenáři
9.9.2014 - 13:25

Správná připomínka k těm pravopisným chybám. Nechápu, čeho chce "smakyr" dosáhnout tím, že se projevuje jako negramot. Ale nejde jen o pravopis, i obsahem se také dovede prezentovat jako idiot. Potom chce ohromovat svoji inteligencí a přehledem. Chameleon v lidské podobě. Divím se, že s ním komunikujete.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3157
Hlavně pro: smakyr
9.9.2014 - 09:45

Prožil jsem své dětství v Kralupech u Chomutova (dnes neexistující obec) mezi Chomutovem a Kadaní. Kadaň znám dobře a občas tam i zajedu. Bylo to naprosto zdevastované město, které vyrostlo nově z ruin - to, samozřejmě, je rozdíl velmi patrný. Změnilo se hodně - nechápete zřejmě dobře, co Vám říkám. Ale to změněné zůstává, pochopitelně, tak jak bylo změněno - kromě sem tam nové fasády, tak jako asi všude - Kadaň je hezké město, které mám rád. Ve Slaném se nyní toho mění a hlavně, doufám, bude měnit více. Věřte, že Slaný, je městem budoucnosti.
A přestaňte už dělat ty nesmyslné chyby, aby to vypadalo, že jste někdo jiný než jste.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Čtenáři
8.9.2014 - 18:22

Jsem Kadaňák tak že mi můžete vyprávět...)..Že je pan Kulhánek člen ODS ještě neznamená,že by měl jako osoba být takoví nebo makoví.Prostě je dobrej a proto má město tak,jak ho má.Žádné tunely jako parkovací dům.Město krásně udržované a čisté.Měl by jste se tam teda po letech znova zastavit když tvrdíte že se tam nic nezměnilo.Ze všech stran(kromě ulice Chomutovská),přijedete silnicí která má oddělené pruhy zeleným pásem trávníku.Silnice udržované a na kanál o 10-15 cm pod vozovkou tam nenajdete tak jako ve Slaném skoro všechny.Proč to někde jde a jinde ne?Ta chyba je na radních.Bohužel Slaný už si svojí slávou prošlo a očekávám spíš stálý úpadej než nějakou prosperitu.Mladý utíkají a to myslím je jasný důkaz toho,že Slaný jako město pro žití lidem nic nenabízí.
Naposledy upraveno 08.09.2014 - 18:26Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
dejvid
Počet příspěvků: 113
Hlavně pro: brada
8.9.2014 - 09:09
To jsem přesně čekal, potvrdil jste mé ,,obavy".Sám v čele vedení města stát nechcete, ale funkce radního by Vám přišla vhod. Rozhodnout něco za sebe - pro město sám, toho byste se neodvážil, ale z pozice radního radit, a zejména ve Vašem případě kritizovat práci druhých, to je to oč Vám jde. Popravdě byste mě překvapil, kdybyste otevřeně řekl, ano jsem kandidát naší nově vzniklé strany na starostu. Věřím, že diskuze s Vámi a Vaše vyhýbání se přímým odpovědím budou Slaňákům dobrým důkazem koho volit a naopak.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3157
Hlavně pro: smakyr
7.9.2014 - 14:26

Máte rozhodně pravdu, že starosta Kadaně PaedDr. Juří Kulhánek (za ODS), přítel našeho zesnulého starosty RNDr. I. Rubíka, je člověk schopný. Samozřejmě, že ani velikost města Kadaně (18431 občanů), která je o dobrých téměř 3500 obyvatel větší (měřeno počtem obyvatel) není zanedbatelná (3,5 tis. - malé městečko) a finanční prostředky mají o něco lepší (i vzhledem k podpoře příhraničních měst a obcí). Rozšiřování Kadaně začalo (tehdy bohužel víceméně stylem panelákovým) asi v letech sedmdesátých, ale hlavní rozvoj historického středu města (náměstí) i ostatních památek nastal v 90. letech minulého století. Od té doby se podoba Kadaně (kdysi zdevastovaného města) již také příliš nemění. Přijedu-li do jiného města (jakéhokoliv) líbí se mi rovněž, že toto je jiné či tamto je úplně zvláštní, ale to je přirozený efekt změny prostředí - od návštěvníků města Slaného také mnohdy slýchám chválu, jaké je to pěkné město a co všechno se jim líbilo - je to prostě změna prostředí, kdy je vnímáno více to pozitivní. Až teprve po delším pobytu si začínáte všímat třeba otlučených rohů v tamté ulici či zarostlého zákoutí vysokou travou tu či odnde. A Slaný má, díky i úsilí bývalého starosty, velmi dobré předpoklady pro rozvoj - Slaný, je dozajista městem budoucnosti.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Shark
7.9.2014 - 07:34

Chtěl bych poděkovat za odkaz na obecní příjmy a výdaje.Pěkný web a dá se tam pěkně porovnat hospodaření měst.Pro ty kdo chtějí Slanýmu dělat politiku - Srovnej te si prosím jako příklad Kadaň a Slaný.Skoro stejně velká města a soustřeď te se na BEZPEČNOST.Kadaň Xkrát větší výdaj na bezpečnost.A i další výdaje jsou vždy Xkrát vyšší - třeba služby obyvatelstvu.Asi kdo umí - ten umí.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 837
Hlavně pro: Shark
6.9.2014 - 23:17

Jaký má smysl srovnávat podobně velký PD v jednom městě s naším? Důležité je snad srovnat prospěšnost té stavby v obci. Jestliže se jedná o velké město, které má problémy s parkováním a obrovské množství návštěvníků, nebude problém PD naplnit.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 612
Hlavně pro: Shark
6.9.2014 - 22:19

K vašim dotazům:

ad 1) Ano, je to pravda. Diskusí nad problematikou výroby a distribuce tepla ve Slaném jsem s ing. Hortem strávil  řadu hodin. Navštívil jsem i několik kotelen, prostudoval řadu zákonů a vyhlášek, které se této problematiky týkají.

Nikdy jsem si nestěžoval, ani nestěžuji na nedostatek informací.

ad 2) Jsem seznámen (ale spíše jen v obecné poloze) jak se stavem používaných technologií, tak i s naléhavostí potřeby oprav jejich některých částí. Stejně tak jsem částečně seznámen i s těmi investicemi, které v oblasti výroby tepla a teplé vody realizovala pouze firma RDK a z níž tedy plyne zisk pouze této firmě. Nikoliv městu a jeho občanům.

ad 3) Jste velmi nepozorný čtenář. Čísel je v mém článku hned několik.  Nejdůležitější, dle mého, je cena tepla ve Slaném - tedy 710 Kč za  GJ a dále pak údaj, že 90% srovnatelných zařízení v České republice vyrábí a dodává teplo a teplou vodu jejich odběratelům levněji a to někdy až o 30-40%. To mi připadá alarmující.

ad 4) Vše, co zde uvádíte, je mi velmi dobře známo.

ad 5)  Opět je vidět, že nejste pozorný čtenář. V mém článku je doslova napsáno (cituji): "Cena tepla a teplé vody ve Slaném totiž patří k nejvyšším v České republice. A to i přesto, že se jedná o státem regulovanou a kontrolovanou cenu. Přesto jsou vykazované náklady na výrobu tepla a teplé vody firmou RDK ve Slaném jedny z nejvyšších v republice."

ad 6) Nevím, co by mělo být na mém článku neseriozní. Neuvedl jste jediný údaj, který by ukazoval na to, že v mém pohledu na problematiku výroby tepla teplé vody ve Slaném je něco špatně.  A tak snad jen jako závěr upřesním, že já osobně s firmou RDK nemám žádný spor ani jiný problém. Bydlím v rodiném domku a mohu si zapnout či vypnout topení či ohřev teplé vody dle vlastního uvážení jak chci a kdy chci. Ale podstatná část obyvatel tohoto města tuto volbu nemá. Proto se o tento problém zajímám.

Ale to je asi pohled, který vy zřejmě  těžko  dokážete pochopit.

L.Peška

Naposledy upraveno 06.09.2014 - 22:33Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3117
Hlavně pro: brada
6.9.2014 - 20:28

Četl jsem Váš článek v měsíčníku Radnice s názvem  "Jak dál ve Slaném s teplem....". kde je mnoho textu, mnoho názorů, ŽÁDNÁ ČÍSLA a ŽÁDNÉ FAKTICKÉ údaje o tom, PROČ?

Takže se Vás ptám:

1. Je pravda, že Vás vedoucí pracovnící pozvali na prohlídku svých zařízení  a za doprovodu pana ing. Horta se Vám dostalo potřebných informací?

2. Je pravda, že se Vám dostalo v souvislosti s Vámi popisovanou cenou vysvětlení  o nákladovosti a investicích a modernizaci do zařízení?

3. Proč jste ve svém lyrickém článku neuvedl jediné číslo a vytvořil slohou práci podobnou předvolebním textům?

4. Je pravda, že firma RDK si nestanovuje cenu sama, ale PO SCHVÁLENÍ ENERGETICKÝM REGULAČNÍM ÚŘADEM na základě předložených nákladových kalkulací. " Do ceny tepelné energie lze v kalendářním roce promítnout pouze ekonomicky oprávněné náklady, přiměřený zisk a daň z přidané hodnoty (dále jen „DPH“) podle jinéhoprávního předpisu
viz   http://www.eru.cz/documents/10540/481581/CR_teplo_2_2013.pdf/928fdb34-9828-455a-8218-839cc48ee335 ?

5. Proč tuto informaci nepodáváte čtenáři a úmyslně se snažíte zamlčováním tohoto podstatného faktu manipulovat čtenářem proti zmíněné firmě?

6. Proč vůbec píšete takhle neseriozně připravené texty?  Na tuhle nemusíte odpovídat, asi vím proč

Děkuji za odpovědi.
Naposledy upraveno 06.09.2014 - 20:33Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3117
Hlavně pro: L.Šmehlík
6.9.2014 - 20:03

Á, opět tady máme odborníka na finance města.

Mám k Vám dotaz - taky skončilo Vaše účetnictví za loňský rok
http://monitor.statnipokladna.cz/2014/obce/detail/00234877

dle webu MINISTERSTVA FINACÍ s přebytkěm 32 MILIONU ?

Já, že máte zase plnou hubu prázdný pokladny, ale že byste to něčím doložil, TO NE !
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 3117
Hlavně pro: RK007
6.9.2014 - 19:39

Srovnávám podobně velký PD v jednom městě s naším. Podobně tomu může být s tím Ostravě .
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: levape
6.9.2014 - 19:07

A jakpak se město stará o svoje byty a nájemníky???Stačí se podívat a zajisté poznáte šedivý městský panelák.Nehledě na to,že místo pro popelnici je města a město odpovídá za jeho pořádek.Na to platí technické služby,dostává zdarma pracovní sílu z úřadu práce(veřejně prospěšné práce) a také v dnešní době zaměstnává odsouzené.Tak že město má síly dost a dost.Ale pochopitelně pokud s ní neumí hospodařit tak má smolíka.To samé platí i o rozpočtu obce.Tak že bych se obracel na radnici proč je bordel u popelnic.Proč je bordel v hospodaření.A proč se ten bordel neustále rozrůstá místo aby město prosperovalo jako spousta jiných měst.Hmm?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Dětské hřiště
Počet příspěvků: 26
Hlavně pro: Všechny
6.9.2014 - 19:06
Smutné je, když se staví oplocení kolem popelnic, aby se tam nepřehrabovali "lidé", všechno rozházeli a nechali být. Nebo nemám zaplacené a vlastní popelnice? Tak to vypadá ve Slaném:(
Naposledy upraveno 06.09.2014 - 19:09Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 574
Hlavně pro: Naše město
6.9.2014 - 13:37

Já si o tom myslím, že nefunguje městská policie. Jaká je asi tak struktura vybraných pokut? Možná, že je ani nenapadá, že by se tímhle měli zabývat.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 309
Hlavně pro: Naše město
6.9.2014 - 11:54

Máte pravdu. Někteří vlastníci domů i vlastníci bytů v panelácích se chovají tak jak popisujete a úklid kolem nádob na odpad neprovádějí. Ani si nepořizují dostatečný počet nádob na odpad. Problémem města je to pouze v domech ve vlastnictví města. Na svých stránkách jste ale zveřejnili foto domu, který asi městu nepatří.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Naše město
6.9.2014 - 11:25

Rádoby předvolební tah, že? Ale špatný! I bez ohledu na skutečnost, že je vše o penězích, jste trochu mimo. Za dostatek nádob na odpad neodpovídá město, ale majitelé nemovitostí. Nepořádek kolem nádob nedělá město, ale zase majitelé nemovitostí a možná větší měrou vybírači odpadků. Chcete se prezentovat na problému, který vidí i slepý, ale jak, to jsem se od vás nedověděl.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Naše město
Počet příspěvků: 24
Hlavně pro: Všechny
6.9.2014 - 10:05

Jak jste spokojeni s čistotou v ulicích našeho města? Zejména situace kolem popelnic a nádob na komunální odpad na některých našich sídlišítch je z našeho pohledu alarmující. Rádi  bychom s tím něco udělali. Co si o tom myslíte vy?

http://www.nase-mesto.info/nase-mesto-uklid.php

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
rajka
Počet příspěvků: 62
Hlavně pro: pro všechny
5.9.2014 - 16:14
Pořád se probírá výstavba nové sportovní haly, zda ano nebo ne. Navrhuji vyhlásit  referendum, kde se občané Slaného k tomuto bodu vyjádří. Určitě je lepší, aby mladí svůj volný čas prožívali na sportovišti než v herně u automatů.
Nenávistná prohlášení Sharka svědčí o jeho netoleranci k jinému názoru. Názor na geopolitické uspořádání světa má každý jiný. Pokud vím byla tady ještě Varšavská smlouva na vyvážení těchto názorů a zájmů. Proč nebyla zrušeno NATO, jak o tom mluvil Havel. Pokud je jenom jeden snadno si začne dělat co chce a začne se rozpínat. Je dobře, že se Putin nechce nechat zlikvidovat. a hájí si zájmy svěho národa. Nebyli to Rusové, byli to Němci, kteří chtěli náš národ zlikvidovat. Člověk nemá slepě papouškovat názor někoho jiného, má si udělat svůj vlastní názor, ze zkušenosti jak svých tak z historických.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  16  17  18  19  20  21
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.