Obsah  >>  Politika, politici  >>  Naše město - diskuse k volebnímu programu
Strana:   1  ...  4  5  6  7  8  ...  18

Naše město - diskuse k volebnímu programu

Jan Chyský
Počet příspěvků: 77
Hlavně pro: jump
26.6.2015 - 13:20

Chápete to špatně. Přečtěte si znovu poslední odstavec.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 156
Hlavně pro: Jan Chyský
26.6.2015 - 12:44

Takže tedy, jestli to správně chápu, když není po vašem, tak at raději není vůbec nic. Kvůli jedné vaši málo důležité připomínce jste podrazil ostatní koaliční kolegy.

Když by takhle jako vy uvažoval každý, tak nikdy nic nepřijmete.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
matti
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: L.Šmehlík
26.6.2015 - 10:51

Jak může být nastavení zrcadla :) podpásovkou? Já nikoho nejmenoval, každý si asi ze své zkušenosti doplní jména jaká se mu hodí... :)
MM
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
matti
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: XXL
26.6.2015 - 10:50

Já myslím, že u Milady Horákové nemůže(vlastně může) cítit rozpor nikdo. Jednalo se o jasnou justiční vraždu.
Mašíny nechci a neumím soudit třeba i proto, že o nich a jejich akci vím velice málo. Samozřejmě přesně proto, že se jedná o kontroverzní téma, radní Peška o něm psal. Vrtěti psem....
Těch pár veršů naštěstí trvalo jen pár minut, ale nebojte, rozhodně pět na veřejnosti nebudu, to si nezaslouží ani mí nepřátelé! :)
MM
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
matti
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: Jan Chyský
26.6.2015 - 10:43

Velice děkuji za názor koaličního zastupitele, naprosto s Vámi souhlasím.
MM
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jan Chyský
Počet příspěvků: 77
Hlavně pro: Všechny
26.6.2015 - 10:17

Dobrý den,

rád bych se vyjádřit k mému nepodpoření JŘ.

Usiloval jsem o změnu článku 7, bod 15) který v současném znění přeruší zasedání v polovině věty. Svoji úpravu jsem poslal jak panu Peškovi, tak panu Hůlovi a i jsem ji navrhl jako pozměňovací návrh na předminulém zastupitelstvu. K hlasování ale nedošlo, protože bylo projednávání jednacího řádu přerušeno a odloženo.

Moje znění:
Zasedání zastupitelstva trvá v daný den maximálně 5 hodin. Jestliže v této době nejsou projednány všechny body programu, řídící zasedání (zpravidla starosta) jednání zastupitelstva po doprojednání právě projednávaného bodu přeruší. Pokračování jednání zastupitelstva svolá starosta města nejpozději do 7 dní od termínu původního zasedání ZM. Informaci o přesném datu, čase a místě pokračování přerušeného jednání oznámí starosta města nejpozději 48 hodin před termínem zasedání. Zastupitelstvo však může rozhodnout o pokračování schůze zastupitelstva i po dosažení 5 hodin trvání schůze.

Opět jsem chtěl podat pozměňovací návrh na včerejším zastupitelstvu, ale bylo odhlasováno ukončení diskuze (s čímž jsem nesouhlasil), takže mi to bylo znemožněno.

Je pěkné, že došlo k připomínkování JŘ ještě před zastupitelstvem a rada se vyjádřila, proč některé body odmítla, ale opozice i já máme právo zkusit najít pro své úpravy podporu přímo v zastupitelstvu. K tomu ovšem nedošlo. Je třeba si uvědomit, že k odmítnutí požadované úpravy stačily hlasy 4 radních, v zastupitelstvu je ale dalších 23 zastupitelů, kteří mohou mít jiný názor.

Déle souhlasím, že např. bod k technické poznámce s citací zákona je nesmysl. Když se opozice na tento bod ptala, nikdo nedokázal odpovědět, jak to chcete zrealizovat. Nevím, jak se bude pro technickou připomínku, že se např. na něco zapomnělo, hledat opora v zákoně.

Podle mě stačilo udělat pár drobných změn a JŘ by byl prohlasovatelný. Jak jsem již napsal výše, to bylo ale bohužel zastupitelům znemožněno.

Na závěr bych chtěl uvést, že i když by moje úprava článku 7, bod 15) neprošla, byl jsem připraven pro jednací řád zvednout ruku. Rozmyslel jsem si to ve chvíli, kdy bylo znemožněno podat jakýkoli pozměňovací návrh.


J.Chyský
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 432
Hlavně pro: Matty
26.6.2015 - 10:07

Vy jste docela borec. Mašíny nedokážete soudit, nežil jste v té době a otázky týkající se Milady Horákové zde věcně pokládáte. Přitom ti bráškové začali  vraždit  zhruba  rok po smrti Milady Horákové. Mám pocit, že chcete hovořit jen o tom, co se vám hodí.
Co se tý "říkanky" týče, to vám muselo dát fůru práce. Přidejte hudební nástroj a můžete koncertovat s Loskutákem v kašně na návsi.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 318
Hlavně pro: Matty
26.6.2015 - 09:45
Zdravím Martine,
Ještě než tato diskuze dílem nicků typu rarachů apod. sklouzne do drbárny případně kanálu musím reagovat.
Již na ústavujícím zastupitelstvu jsme odhlasovali 2 místostarosty (takže Tvůj argument o aroganci při nenadálém předložení návrhu na volbu místostarosty padá respektive podáváš jej účelově). Jsem rád, že konečně po více než půl roce je konečně máme (a velmi kvalitní).Tvoje báseň je pro Slaný svým způsobem podpásovkou. Máme totiž jediné své zástupce ve vyšších politických orgánech, kteří poctivě kopou za město. Standa Berkovec byl řádně zvolen poslancem, Laďa Peška zastupitelem za kraj. Ty do nich kopeš. Zkus překousnout slánské maloměšťáctví. Měj hezký víkend. Jsem s pozdravem L.Š.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matty
podnikatel
Počet příspěvků: 161
Hlavně pro: jump
26.6.2015 - 09:33

Dobrý den,

musím se dua Širců zastat. Ono chvilku trvá, než se člověk rozkouká a dělat vědeckou, nebo lékařskou práci je něco jiného, než brodit se marasmem politiky. Věřím, vím, že oba dva dělají veškerou práci svědomitě. Sice mne překvapil vstup paní doktorky do rady, ale i tady věřím, že jde o snahu pracovat pro město.
Na odlehčení si dovoluji trošku ranní poezie:

Dříve nad Kladnem, nyní nad Slaným
blýská se rudá záře,
na radnici nám tu sedí
dlouhá ruka intrikáře.
Další bezobratlý koupe se nám
v naší kašně slánské,
nedí vi se tomu snad jen
přirození pánské

P.S. Prosím Nick "Pánské přirození", ať toto nebere osobně! :)
P.S.S. Odpověď radního Pešky je dostatečně výmluvná..., nicméně děkuji, že uznal zvěrstva strany, kterou aktivně podporuje. A mašínové? Mám na ně velice rozpolcený názor, ale nedokáži je soudit, nežil jsem v té době....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 156
Hlavně pro: Všechny
26.6.2015 - 08:36

Tak jak čtu, tak město asi řídí duo Širc + Šircová.

Musím říci, že jednání pana Širce v zastupitelstvu je pro mne velkým zklamáním. Čekal jsem od člověka s tituly před jménem i za jménem, nějaká rozumné návrhy. Ale kde nic tu nic.

Naposledy upraveno 26.06.2015 - 09:13Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 568
Hlavně pro: Matty
26.6.2015 - 07:58

Pane Matoušku,

na vaši odpověd týkající se politických procesů v 50. letech mohu odpovědět takto: Nikdy a nikde nenajdete jakékoliv mé vyjádření, které by jakkoliv obhajovalo politické procesy 50. let. Věci kolem těchto událostí jsou dostatečně zdokumentovány a myslím i objasněny. A předpokládám, že víte, že se nejednalo pouze a jen o Miladu Horákovou, ale o desítky dalších občanů Československa, v mnoha případech i členy tehdejší KSČ.

Takže ještě jednou: Ani s justiční vraždou Milady   Horákové, ani jiným obdobně politicky motivovaným zločinem nesouhlasím.

V tom se,  patrně zásadně odlišuji, od vašeho politického souputníka, pana Bartoníčka, který se nikterak netají obdivem k teroristické skupině vrahů bratrů Mašínů. Musím říci, že považuji za skandální, že pan Bartoníček, v době kdy působil jako  čelný představitel města, pořádal oslavné výstavy a vzpomínkové besedy k činům těchto vrahů.

Dokážete  Vy odsoudit tyto vraždy? Nebo sdílíte též jeho názor, že není vražda jako vražda?

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matty
podnikatel
Počet příspěvků: 161
Hlavně pro: Naše město
26.6.2015 - 07:24

Soudruhu Peško, opět klamete lidi!

Připomínky z řad opozice byly zaslány panu Hůlovi. Ten je zapracoval a rada je buď přijala, ale z větší části nepřijala, nezapracovala. Proto je požadovaná diskuse k tak důležitému bodu naprosto legitimní, rozhodně se nejedná o obstrukci.
Pravdou je opak, než tvrdíte vy. Opozici jde o to, aby navržený jednací řád byl funkční. Sám jsem radním dal otázku vyplývající z vámi navrženého JŘ. Nikdo z radních nedokázal reagovat, protože to prostě nešlo, protože v této podobě jednací řád nebude funkční. To se ukázalo i u vámi navrženého paskvilu volebního řádu.
Chápu vaši snahu omezit příspěvky vámi nenáviděného pana Bartoníčka, ale to se dá i jinak, bez změny JŘ!
Jako vrchol arogantnosti jste včera předvedli doplnění bodů jednání o volbu místostarosty a radního. Oznámit zastupitelům tento závažný bod až v době schvalování programu je skutečně rarita. Proč tomu tak bylo, jsem se nedozvěděl, ani když jsem panu starostovi tuto otázku položil opakovaně. Pravda je taková, že to byl "nápad" vedení města ze středy tohoto týdne. Asi páni na radnici zjistili, že se jim kříží dovolené a potřebovali dalšího zástupce na suplování rychle před prázdninami. Nebo je to jinak?

V těchto dnech si někteří připomínáme výročí vraždy Milady Horákové. Zavraždila ji KSČ a vy dál aktivně podporujete její nástupkyni KSČM. Znamená to, že s touto vraždou souhlasíte? Že to sem nepatří? Ale patří...

Martin Matoušek
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Naše město
Počet příspěvků: 18
Hlavně pro: Všechny
26.6.2015 - 06:41

Vyjádření k projednávání jednacího řádu na červnovém zastupitelstvu města:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/rozum-se-vytratil

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
matti
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: Naše město
5.6.2015 - 10:22

..ještě bych tam ale zahrnul předčasné odchody velitele tohoto uskupení..., myslím, že by to statistiky výrazně změnilo...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Naše město
Počet příspěvků: 18
Hlavně pro: Všechny
4.6.2015 - 07:43

Ze statistiky účasti na jednáních zastupitelstva v roce 2015 vyplývá, že zastupitelé zvolení do městského zastupitelstva za Naše město si vedou velmi dobře.

https://www.facebook.com/pages/Na%C5%A1e-M%C4%9Bsto/700480653373986

 

Naposledy upraveno 04.06.2015 - 07:45Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
marsha
Počet příspěvků: 19
Hlavně pro: R r
16.10.2014 - 10:25

Je mi líto, ale bývalý pan zastupitel ve svých příspěvcích hrubě napadá všechny, kteří nesouhlasí s jeho příspěvky. Za každým tímto diskutujícím vidí příznivce dr. Pešky, potažmo jeho samotného.

Nezaznamenala jsem, že by toto jeho chování bylo nutné  - Maximus, dejvid atd. ho nenapadali, jen se dotazovali. Nebyl schopen jim odpovědět jinak, než hrubým chováním bez odpovědi na otázky, které mu byly položeny nebo odpovídal citáty.

Je mi líto, když popsání skutečností vnímáte jako napadání. Já jsem ho nijak neurazila, ale on hned rozuměl tomu, proč reaguji na jeho nevhodné poznámky. Právě proto byl napsán můj předposlední příspěvek, aby s tím napadáním skončil.

 

P.S. Nevím, proč mám pocit, že jste převlečený nick Čtenáři, Glosátor atd.

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
marsha
Počet příspěvků: 19
Hlavně pro: R r
16.10.2014 - 10:25

Je mi líto, ale bývalý pan zastupitel ve svých příspěvcích hrubě napadá všechny, kteří nesouhlasí s jeho příspěvky. Za každým tímto diskutujícím vidí příznivce dr. Pešky, potažmo jeho samotného.

Nezaznamenala jsem, že by toto jeho chování bylo nutné  - Maximus, dejvid atd. ho nenapadali, jen se dotazovali. Nebyl schopen jim odpovědět jinak, než hrubým chováním bez odpovědi na otázky, které mu byly položeny nebo odpovídal citáty.

Je mi líto, když popsání skutečností vnímáte jako napadání. Já jsem ho nijak neurazila, ale on hned rozuměl tomu, proč reaguji na jeho nevhodné poznámky. Právě proto byl napsán můj předposlední příspěvek, aby s tím napadáním skončil.

 

P.S. Nevím, proč mám pocit, že jste převlečený nick Čtenáři, Glosátor atd.

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1215
Hlavně pro: marsha
14.10.2014 - 17:43

Všiml jsem si, že jste začala upozorněním, kterému bylo vyhověno. Pak již jenom opakovaně napadáte. To nesedí k Vašemu tvrzení o vychování ke slušnosti, ani k "na hrubý pytel hrubá záplata".

Kdybyste nepsala jen ze zaslepené nevraživosti, mohla byste si všimnout že diskutér, kterého soudíte, reaguje tvrdě, možná hrubě, právě "na hrubý pytel" - tedy stejně, jak Vás učili rodiče. To by zde sedělo i na Vás, přesto dostáváte jen mírné (slušné) odpovědi.

Napsal jsem svůj názor, naložte s ním, jak chcete. Rozhodně nemíním s Vámi polemizovat. Mám zájem pouze na tom, abyste se svým napadáním skončila.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2426
Hlavně pro: marsha
14.10.2014 - 16:08

Nevšiml jsem si, že já bych napadal Vás, naopak jsem Vám dával za pravdu. Ale vidím, že jsem se ve Vás velmi mýlil - inu, sama jste se zařadila.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
marsha
Počet příspěvků: 19
Hlavně pro: Čtenáři
14.10.2014 - 13:24

Kdybyste mi rozuměl, byl byste zticha.

Ostrakizujete se Vy sám, svým chováním. Ale  samozřejmě je chyba všude jen ne u Vás.

Neznáte mě, nechte si své soudy mé osoby a mého chování od cesty.

Mě rodiče doma vštěpovali slušné chování a jsem zvyklá se chovat slušně. Ale taky mě doma učili, že na hrubý pytel, hrubá záplata.

Dovoluji si Vás upozornit, že ještě jeden výpadek proti mé osobě a řeším Vaše napadání s orgány činnými v trestním řízení. A pokud se domníváte, že na diskusním foru nejste trestně odpovědný, mýlíte se.

Do budoucna se s Vámi, jinak než ev. právní cestou, nemíním zabývat.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  4  5  6  7  8  ...  18
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.