Obsah  >>  Politika, politici  >>  Naše město - diskuse k volebnímu programu
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  21

Naše město - diskuse k volebnímu programu

Čtenáři
Počet příspěvků: 3685
Hlavně pro: Všechny
5.8.2018 - 14:14
Tvrzení, že současné vedení radnice udělá pro p. Šmehlíka co mu na očích vidí a že jeho vystoupení v zastupitelstvu mají na něj takový vliv, bez ohledu na výsledky několikerého setkávání starosty s občany, je docela úsměvné.
Ale což - je to zase jeden z předvolebních, legračních, mystifikačních pokusů páně Peškových v jeho SN!
L.Sch.
Naposledy upraveno 05.08.2018 - 14:15Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 619
Hlavně pro: Všechny
4.8.2018 - 18:18

Jen bych doplnil, že v rozpočtu, který předložil zastupitelům starosta Hrabánek v prosinci 2018, bylo na tuto akci vyčleněno 300.000 Kč.  Z této částky je zřejmé, že s konkrétními stavebními úpravami vedení města v roce 2018 vůbec nepočítalo. Na rozdíl od jiných lokalit, např. v ulici Vítězná nebo v Dolíně, kde jsou  na obdobné dopravní úpravy (úprava komunikace či parkování) vyčleněny částky v řádech několika milionů korun.

Vedení města změnilo názor až na základě vystoupení ing. Šmehlíka na jednom z jarních jednání zastupitelstva. Teprve poté se věci daly do pohybu rychlejším tempem. Kdyby tomu tak nebylo, zůstalo by patrně v letošním roce jen u projektu.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3685
Hlavně pro: Všechny
4.8.2018 - 17:13
Tak, nedá se nic dělat - co je moc to je příliš - a dovolím si, přecejenom, reagovat:

Nevadí mi, že pan Šmehlík se zviditelňuje a snaží se na M. Žižkovce ukázat i svou práci v zastupitelstvu - nebylo by spravedlivé říkat, že by - v tomto případě - věc nepodporoval.  Co mně ale vadí, je to, že se z toho dělá jen jeho dílo a neuvěřitelně se překrucují fakta.  Reakce "ringa" 4.8. - 13:22, je zhmotněný BLÁBOL, plný nesmyslů. Na zasedání zastupitelstva chodím a vím o čem je řeč - jak může jakýsi "ringo" napsat takovou hloupost, že p. Šmehlík byl jediný, kdo se za lidi postavil a starosta Hrabánek, že hodil dopis občanů do koše???!!!  Nu - a pan Šmehlík nakonec připouští - BLAHOSKLONNĚ - že  ..." - i - Mgr. M. Hrabánek udělal dost"... - to je prostě neuvěřitelné a přivedlo mě to - vedle ostatních nesmyslů - nakonec k reakci i když jsem původně ani nechtěl.

- "STAROSTA HÁZÍ DOPISY OBČANŮ DO KOŠE A PRO LIDI SE NIC NEDĚLÁ" - to, mělo být zřejmě sdělením SN a kandidátů za tzv. "Naše" město!!!

Skutečnost je ovšem opačná - peníze na projektovou přípravu dal starosta již do rozpočtu na letošní rok a již v prosinci loňského roku vysvětloval, že až bude projekt hotový, bude teprve známo kolik peněz to bude stát a bude možné pak zastupitelům navrhnout, zda ještě letos lze akci zrealizovat. Tak, také starosta udělal a navíc komunikoval s občany této lokality, kteří byli informováni a o jeho postupu vědí.  Vše se dokonce komunikovalo i při několika setkáních občanů se starostou v dané lokalitě.

Dalším omylem (a plácáním), je kritika etapizace. Pokud by nebyla akce rozdělena na etapy, tak se letos nemohlo začít dělat vůbec.  V jedné části Žižkovky jsou nutné přeložky plynu a elektřiny a získání souhlasu vlastníků dlouho trvá. Proto byl projekt rozdělen na dvě části, aby jedna z částí mohla získat stavební povolení!
V titulcích videa, je patrné, jak se autor neorientuje. Kromě již zmíněného, je tam celková částka 4 - 5 mil. Ovšem - vzhledem k tomu, že první etapa stojí asi 3,8 mil., tak je evidentní, že ani 5 mil. zdaleka nebude stačit.
L.Sch.
Naposledy upraveno 04.08.2018 - 17:19Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
4.8.2018 - 16:11
Bezprecedentní příklady řešení věcí veřejných by jistě byly zapotřebí. Otázkou zůstane, co je věcí veřejnou a komu vyhovění takové aktivitě pomůže. Nikdy ne všem. Iniciativa občan, bohužel není zaměřena jen na řešení věcí veřejných, ale mnohdy i  více osobních. Třeba si prosadí lavičku, jiní si pak stěžují na hluk a nepořádek. Podobně s dětským hřištěm. A podobně i s parkováním a nejen v Žižkově ulici.

V husté zástavbě s věžovými domy není tolik místa, aby tam parkovali všichni, co mají auta. Navíc v ulicích neparkují jen ti, co tam bydlí. Tak pokračování iniciativy může být takové, že se budou zřizovat vyhrazená parkoviště. A může jít také o bezprecedentní iniciativu "řešení věcí veřejných".

Město investuje pět miliónů ne k tomu, aby lidé nechodili v blátě, jak je v diskutovaném příspěvku, ale k tomu, aby auta neodstavovali na trávník. Mezi těmi, co si parkování vydobyli, bydlí i ti, co auta nemají nebo mají garáž (soukromou iniciativou řešili věc veřejnou). Ti také vyvíjeli iniciativu, aby MP zasahovala proti parkování na trávníku - neuspěli. Těm jistě asfaltové plochy místo trávníku, zvýšený provoz a s ním hluk a smrad vyhovovat nebudou. Nedaleko je parkovací dům. Místo parkování bych volil dopravní obsluhu. Stejné je to ve Vítězné kolem mateřské školy.

Bezprecedentním příkladem "řešení věcí veřejných" je zabránění stavbě obchodního centra v Dražkovické ulici. Tam mohli nakupovat občané z lokality od Čechovy ulice přes ulice V Ráji a Dvořákovou až po konec nové zástavby.

A přes věci praktické zpět k politice. S občany je třeba se bavit, dát jim prostor k hledání kompromisních řešení. Vybízet je k iniciativě a tu podporovat. Bude taková politika vedení města pokračovat i po volbách anebo se vrátíme k pevnosti tzv. koalice změny? Je to na nás.

Vratislav Renner

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 379
Hlavně pro: all
4.8.2018 - 14:35

Uf, co k malé Žižkovce dodat.

Ještě není hotová - vše je pouze na počátku příprav. I pan Mgr. M. Hrabánek udělal dost proto, aby se akce dostala až těsně před realizaci. Nejvíce však pro zdar udělali obyvatelé malé Žižkovky - a to byl důvod mého "televizního" vystoupení. S takovou aktivitou, jak někteří občané vstoupili do řešení věcí věřejných jsem se zatím málo setkal  - proto to uvádím coby bezprecedentní příklad. Znovu však opakuji - rekonstrukce není ještě hotová, takže počkejme a hodnoťme až realizaci.Všechny plky o sebechvále či předvolební aktivitě ponechávám stranou.

Hezký víkend L.Š.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 923
Hlavně pro: R r
4.8.2018 - 13:29

Jak já? 
Projevuju pouze znechucení z lidí, kteří mají v politice oblíbenou nějakou stranu, či jedince v té straně, nebo naopak svého odpůrce ve straně jiné  a ikdyby se v jakékoli diskuzi jednalo třeba o dopadu tropických teplot na životní prostředí, vždycky ve svém příspěvku zabřednou do politiky a vyzvednou svého favorita, nebo naopak házej špínu na svého úhlavního politického nepřítele.

A já, při volbách? Mám to řekněme "nastavený" jako Vy.
Budu volit kandidáty, kteří jasně dají voličům závazek, bude jim možné věřit, že závazek splní.
Nebudu volit ty, co mě zklamali, naslibovali a nesplnili.

A hlavně: Budu respektovat vítěze voleb a budu od něj očekávat nějaké výsledky, ikdyž to nebude můj kandidát. Nebudu v žádném případě na něj "blít" špínu, tak jak je tady na DF zvykem.Pokud nenaplní mé očekávání, v příštích volbách zůstane v té "druhé" skupině o které jsem psal. A pokud mě zklame i "můj" kandidát, nemám problém ho do té druhé skupiny zařadit také. 
Co mi nejvíc štve, tak to je právě to, jak všichni v opozici vědí jak by se to mělo dělat a jak by to oni dělali, kdyby...A když oni mají možnost to tak dělat zas to vědí ti druzí političtí"borci" a vzájemně si házej klacky pod nohy. 
Pokud  se lidi nedomluvěj jako lidi, nemaj šanci se dohodnout jako politici.
Toď vše.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 311
Hlavně pro: R r
4.8.2018 - 13:22

Pane Rennere,

Úrovní vašich sprostých invektiv se dostáváte na stejnou laťku jako komentáře pana Schneidera. Svědčí to jen o vaší ubohosti a nenávisti vůči každému, kdo se snaží v tomto městě něco zlepšit.

Pan Šmehlík byl jediný, kdo se za požadavky  lidí z Malé Žižkovky postavil. Starosta Hrabánek jejich dopis, který mu zaslali již v roce 2017, obrazně řečeno hodil do koše. Nebýt Šmehlíka, který  v této věci  interpeloval starostu na zastupitelstvu města, nic by se letos pro tyto lidi neudělalo.

Nemusí každý házet lopatou ... u některých je dobré ocenit i to, že dokáží prosadit správnou věc.

Váš případ to ovšem není. Vy jste svoji šanci dostal a naprosto jste v ní selhal. A tak tady jen nenávistně plkáte proti těm schopnějším, kteří jsou ochotni něco pro město a jeho občany udělat.

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: levape
4.8.2018 - 11:58

Ne není to příspěvek k volebnímu programu, netušil jsem, že jde o volební program. Rekapitulovat minulost a zpochybnit budoucnost je volební program? Reagoval jsem na to, že chcete pomoci vyřešit problém parkování a zeptal jsem se, o jakou pomoc jde.  Příspěvek pana Šmehlíka  je volební program nebo jen názor?

Co nějaký "levape" očekává, abych mu mohl vyhovět?

A opravte, prosím, jméno pana Šmehlíka - to není invektiva, jen slušné upozornění na překlep a skromné přání.

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: XXL
4.8.2018 - 11:40

Že budou volby a že to je věc politická, nezměníte. A že i po volbách se správa města řeší přes politiku, je skutečnost, bohužel. S tím již se něco dělat dá - nevolit ty, co se v zastupitelstvu jen hádali, rozhodovali ne podle zájmu občanů, ale pro politickou převahu a vlastní uspokojení, řešili věci minulé místo příštích.

Začínám tady s politikou záměrně. Budu volit kandidáty, kteří jasně dají voličům závazek, bude jim možné věřit, že závazek splní. Nebudu volit ty a proto, že pár týdnů před volbami vystaví tablo nebo polepí město štítky či vlezou do kašny, ty, co natlučou svoje předvolební plakáty na stromy, ty, co je vylepí na co jim hodí, ty, co mi naplní týden před volbami poštovní schránku, i přesto, že na ní mám velkou ceduli, že letáky nechci.

Nebudu volit ty, co mě zklamali, naslibovali a nesplnili. Nebudu volit ty, co ve své činnosti vidí jen sebe, najdou si důvody, aby nemuseli řešit to, oč je občané požádali...

Jak Vy? Počkáte, jak to dopadne a pak budete napomínat diskutéry a projevovat svoje znechucení? Čekat, že bude líp?

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 310
Hlavně pro: R r
4.8.2018 - 11:34

To je Váš příspěvěk k diskuzi o volebním proprogramu ? Očekával bych od Vás něco konkretnějšího než pouze odsouzení názoru pna Šnehlíka.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 923
Hlavně pro: R r
4.8.2018 - 10:50

A zase další, co do všeho se re politiku! 
Sebechvála, nesebechvála, je v plánu něco udělat pro lidi! 
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Naše město
4.8.2018 - 10:19

Začíná předvolební sebechvála? Jakou pomoc p. Šmehlík nabízí? Vezme si lopatu, až se budou dělat stavební práce?

Rozdělení na etapy není nedostatek. Naopak. Pokud by se měla akce dělat najednou, plánovaný termín dokončení by byl termín dokončení 2. etapy.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Naše město
Počet příspěvků: 24
Hlavně pro: Všechny
4.8.2018 - 08:31

Chceme pomoci vyřešit problém parkování v ulici "Malá Zižkovka". Jak na to vysvětluje ing. Šmehlík:

http://www.nase-mesto.info/2018/08/04/parkovani-v-ulici-mala-zizkovka/

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: Všechny
27.6.2018 - 08:18
Takže jestli tomu správně rozumím: Natřeli jste plovárnu na modro a jedeme ve starých kolejích dál ...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3685
Hlavně pro: Všechny
26.6.2018 - 23:27
Čtenáři
Počet příspěvků: 3685
Hlavně pro: Všechny
26.6.2018 - 15:48
Plovárna ve Slaném, která pamatuje Rakousko-Uhersko, nebyla jaksi, poněkud (po poslední předešlé úpravě v letech šedesátých) - na začátku devadesátých let minulého století - schopna provozu. Nu, a právě - mám za to - nějak koncem devadesátých let, došlo tehdy - zásluhou tehdejšího vedení a zastupitelstva - k úplné výměně technologií (zejména instalaci filtrace) a plovárna se mohla pro veřejnost opět otevřít. V přírodní plovárně, je - pochopitelně - každý rok problém s filtrací, kterou je nutné vždy důkladně pročistit. Nu a s léty (asi po 20 letech provozu) se projevují pochopitelně i další závady; a tak po květnovém odborném posudku bylo na odstranění zjištěných závad uvolněno téměř 3 mil. Kč. Věřím, že při dalším hlasování zvítězí zdravý rozum a zastupitelé opravu polovárny - bez dalších zbytečných rétorických cvičení - jednohlasně odhlasují.
L.Sch.

P.S. - Pan "hopes" špatně čte. Nepíšu o členství v radě, kde jsem byl v létech 2012 - 2014 (po odstoupení Ing. Frolíka), ale o členství v zastupitelstvu což bylo v obdobích - od poloviny období 2002-6, 2006 - 2010 a 2010 - 2014. Píšu-li o funkčnosti, tak samozřejmě vždy s problémy, které každoročně provázejí otevření plovárny (údržba a pročišťování technologie) zhruba jen na dva měsíce. Nu - a že je plovárna pod patronací Technických služeb, které ji provozují a nikoliv ODS, by snad mohlo být jasné, nakonec, i panu "hopesovi"!!!
Naposledy upraveno 27.06.2018 - 14:14Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: levape
26.6.2018 - 14:06

On pan Schneider lže i v dalších věcech. Cituji jeho tvrzení: "V době kdy jsem byl v radě města byla plovárna plně funkční ...".

To je naprostá blbost. Schneider byl v radě v letech 2013 - 2014. A většina závad na plovárně je dlouholetá - tedy trvající i přes 10 let.

Schneider jen nechce přiznat, že celá desetiletí na tento objekt ODS ve Slaném kašlala a vůbec se o něj nestarala.

Teď se narychlo natírá bazén, aby se stihlo otevřít alespon na část letní sezony. To je to "řešení", které vymyslel starosta Hrabánek ...

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 310
Hlavně pro: Čtenáři
26.6.2018 - 11:23

A proč jenom částečně ?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 379
Hlavně pro: L.Sch.
25.6.2018 - 17:45
Zdravím a musím říct, žes mě překvapil svoji omluvou. No a pokud bych na zasedání nechyběl, pak by z opozice byli tři pro. Stále sdílím názor, že nebyl žádný problém plovárnu v termínu otevřít - a opravu řešit až po sezóně. Ovšem, ovšem to bychom nesměli mít p. Záloma. To je ten, kdo to vše poslal do kopru. ProsímTě abys na jeho adresu čpěl oheň a síru, zatím míříš vedle. Měj se fajn  a jsem s pozdravem L.Š.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3685
Hlavně pro: ringo
25.6.2018 - 17:17

Tak, musím tentokrát dát částečně za pravdu panu "ringovi" - omlouvám se za svou nepřesnost. Moje informace byla (zápis jsem v tu chvíli ještě neviděl), že počet koalice nebyl dostatečný. To je sice pravda - koaličníků bylo jen 13 (což by nestačilo) - ale nevěděl jsem, že se jich tolik zdrželo hlasování a - pro - jich hlasovalo jen 5. A jelikož pro hlasovali i pánové Hůla a Zlámal z opozice (kterým se omlouvám za nepřesnost), bylo třeba ještě 7 (zdrživších se) koaličních hlasů a návrh mohl být přijat (pokud by v té chvíli ještě oba opozičníci vydrželi s rukou nahoře). Je to - v každém případě - škoda, neboť k opravě stejně bude muset dojít a jakákoliv útočná "tisková prohlášení" jsou zbytečná a ničemu nepomáhající.L.Sch.
Naposledy upraveno 26.06.2018 - 10:42Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  21
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.