Obsah  >>  Politika, politici  >>  Před revolucí vs. po revoluci
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10

Před revolucí vs. po revoluci

Lucije
OSVČ
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: RK007
6.10.2016 - 16:58

Ve Slaném chtějí hlavně vyhrát nad těmi druhými. A to je hloupost pro kterou jsou za všechno jiné než zastupitele.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: M.M
6.10.2016 - 10:33

Zjednodušeně. Dobrý manažer pokud bude mít špatné podmínky, nikdy cíle nedosáhne. Kdyby LuftJarda dostal místo ČSA jinou trafiku, třeba MERO, tak se o něm dneska bude mluvit v superlativech.     Podle mě není problém v tom že by politici nevěděli co chtějí a jak toho dosáhnout, ale v tom, že se navzájem nedokáží, respektive nechtějí domluvit.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
M.M
OSVČ
Počet příspěvků: 46
Hlavně pro: RK007
6.10.2016 - 09:56

To, co jsem uvedl platí zcela obecně. Škola je také podnik, byť financován "vícezdrojově" (zřizovatel, stát, drobné z ostatní činnosti) jak píšete. A manager je od toho, aby v té konkrétní situaci volil řešení pro jím řízené činnosti nejvýhodnější. Zjednodušeně, špatný manažer i když bude mít dobré podmínky nedokáže je využít ku prospěchu toho, co řídí, tedy pro dosažení žádoucího cíle. Právě ten žádoucí cíl je to jediné, co odlišuje managera školy od podniku. Cílem podniku je zisk. Cílem školy je vzdělání, tedy poskytnout službu. A teď k té analogii s městem. Cílem managera ve vedení města není zisk pro městskou pokladnu ale služba občanům. Město, podobně jako škola, není podnikem zřízeným za účelem zisku ale pro poskytování potřebné služby (a je jedno zda žákům ve škole či občanům ve městě, obecně vždy je to služba společnosti). Přání, která máte jsou zcela normální a správná. Ovšem jejich naplnění lze dosáhnout pouze tak, že ve volbách bude preferován právě ten, kdo bude mít onen "tah na branku" -ví co je třeba a hlavně ví, jak toho chce dosáhnout. Když v podniku vybírám někoho do řídicí funkce tak toto jsou základní kritéria. Kecy o tom, že někdo bude či nebude s někým podle barvy kravaty jsou značně nesmyslné. Takže volební sliby se u prakticky všech zde zvolených značně s realtoou rozešli. Povolební koalice v nesmyslné snaze dokázat jak je lepší se naprosto zesměšnila a nová (většinově stará), pro tu platí přísloví o učení starého psa.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: M.M
6.10.2016 - 09:16

Tak předně já nepíšu o obchodní společnosti, ale o škole. A tam doopravdy pokud máte zázemí, můžete zaplatit nejlepší učitele a vybrat si nejnadanější žáky, tak máte úspěch zaručený. Za další. Většina škol je v nějaké krizi pořád. Pochopitelně to jsou situace které se vůbec netýkají celosvětové hospodářské krize. Malá vesnická škola má nedostatek žáků... Tam má ředitel co řešit. Střední škola nemůže sehnat kvalitního vyučujícího fyziky, jazyků, chemie.... To je dost velkej problém. Zřizovatelem jsou města a kraje, které tlačí na ředitele aby snižovali náklady. Naopak stát jim neustále náklady zvyšuje. Komunální politika není o stranách, ale o lidech. Nevím jestli zrovna odvolávání starosty je tím pravým příkladem diletanství. Podle mě spíš bioplynová stanice na Těhuli, kde se jako "správní manažeři" ukázali všichni. Nic o tom nevěděli, tak hlasovali proti. Pak je slepičárna pozvala na výlet do jiné bio stanice a soudruzi změnili názor. Tady mají máslo na hlavě téměř všichni. Já nechci ve Slaném žádnej tah na branku. Já jen chci aby byly kvalitní silnice a chodníky, pěkné parky, pěkné náměstí, funční ČOV, aby poplatky za vodu a teplo nešly do spřátelených firem, aby někdo za zády druhých neutrácel miliardy které mu nepatří, aby se z centra nestalo mrtvé mněsto atd.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
M.M
OSVČ
Počet příspěvků: 46
Hlavně pro: RK007
6.10.2016 - 08:06

Dobrý manager není krizový manager, to je základní omyl a neznalost problematiky (ono není až tak běžné být stále v krizi). Peníze nejsou všechno. Jistě, je pohodlnější jich mít víc, ale když se podívám na okolí (Slánské) tak ti, co mají (dle valstní představy i podle těch chudších) peníze, na tom nejsou o nic lépe než ti ostatní, tedy co do schopností managerských. Co tahle země potřebuje je "tah na branku". Tedy něco, co se zejména v polistice (té místní) jaksi nevede. Asi chybí ti "správní manageři" a to po posledních volbách je víc než patrné. Klasický příklad je zcela nezvládnuté první odvolávání starosty, nezvládnuté těmi, kdo neuměli poslouchat a předvídat politický vývoj. Inu kdo chce kam.....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Marek_Maly
Počet příspěvků: 175
Hlavně pro: Všechny
5.10.2016 - 09:38
Zdravím, jen upřesním, že tato země nepotřebuje především tuneláře, zloděje, korupčníky a mafiány, kteří jsou zastoupeni především v ODS, TOP09, ČSSD a ANO
Před volbami všechny tyto "strany" slibují to a ono, po volbách na voliče rychle zapomenou a jdou proti vůli lidu a svým slibům. Dokud však občané budou dokola volit tyto strany lhářů a podvodníků, nic se nezmění a diskuzní fora se budou plnit nadávkami, zlobou a nespokojeností.
Nyní se budou konat volby, doufejme, že lidé konečně budou volit rozumem a ne podle toho, kdo jim dá koblihu nebo slíbí modré z nebe.

Marek Malý
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: Čtenáři
4.10.2016 - 08:38

To by mě zajímalo, co účastníkům přednáška V.Klause ml. dala. Byl ředitelem gymnázia z neomezeným přísunem peněz, takže vyzobal nejlepší kantory a nejnadanější žáky. Pak se chlubil s úspěšnými maturitami. Dobrý manager se pozná jen v krizových situacích. Ta v PORGu nikdy nenastala. Vlastně nastala. Když její ředitel spojoval školu s politikou. To dožralo i správní radu školy. Tahle země nepotřebuje ani komunisty, ani jejich následovníky v podobě dua Klaus & Zeman, včetně jejich rodin a stran.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4684
Hlavně pro: Všechny
3.10.2016 - 23:36
Tímto tématem nechť je připomenuta diskuse o přijímání Jednacího řádu z půlky roku 2015, aniž by byl kdokoliv, jakkoliv, pejorativně označován!!!
Zároveň vkládám foto z akce na kterou pozval starosta města Mgr. M. Hrabánek občany, zejména z řad "obce kantorské" /setkání s Mgr. V. Klausem ml./ a která byla skutečně nesmírně bohatě navštívena (salonek hotelu Hejtmanský dvůr - bývalé Dividýlko - praskal ve švech).
Nesmírně fundovaně a zároveň vtipně vedená předáška a následně beseda s účastníky měla velký ohlas a úspěch.
L.Sch.
P.S. : Beseda dala hodně zejména těm, které téma - školství a jeho problémy - zajímá především, tedy hlavně učitelům (kterých bylo v sále naprostá většina o čemž svědčilo i množství velmi fundovaných dotazů) či i ostatním zaměstnancům ve školství. V. Klaus ml. patří bezesporu (bez ohledu na zapšklé štěky některých rozumbradů) ke špičce těch, kteří problematice velmi rozumí.


Přílohy:
20161003-170603.jpg

20161003-170851.jpg

20161003-173835.jpg

20161003-182108.jpg

Naposledy upraveno 04.10.2016 - 12:10Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4684
Hlavně pro: R r
23.6.2015 - 17:30

Souhlasím. Zejména s tím, že pokud se měl Jednací řád měnit, měl být stručnější s jasnými formulacemi. Myslím, že je chybou jeho zařazení jako bod č.1 - jde o to, aby byl čas na projednání důležitějších bodů. Děkuji p. Matouškovi za informaci, že se mohli zastupitelé vyjadřovat mailem, ale vím, že osobní jednání (neveřejné), je mnohem přínosnější a mám za to, že zřejmě všichni mailového rokování asi nevyužili. No, nakonec uvidíme ve čtvrtek od 16,00 hod. v Grandu.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Čtenáři
23.6.2015 - 16:45

Pokud nebude společná vůle zastupitelů jednat otevřeně, konstruktivně, výhradně ve prospěch občanů a dokud koalice a opozice nebudou k sobě korektní a nebudou se vzájemně respektovat, tak sebelepší jednací řád je k ničemu.

Praxe navíc ukázala, že JŘ lze někdy dodržovat doslova a neplnit přitom ustanovení zákona a jindy nerespektovat vůbec.

Plnění ustanovení JŘ není vymahatelné, dokonce ani dodržování zákona o obcích neí vymahatelné. Vždy rozhoduje většina zastupitelů, i když nedodrží JŘ a dokonce i zákon o obcích. Proto JŘ měl být ještě stručnější, než je stávající. Nejen, že se zbytečnosti nevypustily, ale obsah se pomalu zdvojnásobil. Tím více je a bude příležitostí k různým výkladům a novým sporům.

Tak jako mnohem důležitější body vidím uzavření hospodaření města za minulý rok a tři obecně závazné vyhlášky (konzumace alkoholu na veřejnosti, volné pobíhání psů a nakládání s komunálním a stavebním odpadem).

Že JŘ zastupitelstva nebyl předložen veřejnosti k vyjádření může vadit, ne však tolik jako nezveřejnění návrhů závazných vyhlášek před projednáním v zastupitelstvu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
matti
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: Čtenáři
23.6.2015 - 16:39

Dobrý den,
tato rozprava proběhla emailovou korespondencí. Garantem byl pan Hůla a všichni zastupitelé se v daném termínu mohli vyjádřit k nově navržrnému JŘ. Takže i z pohledu opozičního zastupitele myslím, že příprava byla v pořádku.
Martin Matoušek
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4684
Hlavně pro: Všechny
23.6.2015 - 15:47
25.6. se koná od 16 hod., v K.C. Grand - opět - zasedání zastupitelstva. Hned na prvním bodě - nový Jednací řád (s omezujícími prvky k projevu zastupitelů) - se může zasedání velmi zaseknout. Chybou, samozřejmě je, že neproběhlo pracovní (neveřejné) zasedání všech zastupitelů s jediným bodem - "Rozprava o JŘ" (nebo proběhlo?).
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4684
Hlavně pro: Všechny
24.5.2015 - 22:41
Pojďme zítra(25.5.) od 16,00 hod. do Grandu na zasedání zastupitelstva. Kdo ještě nebyl, získá opravdu neocenitelnou zkušenost a náhled.
L.Sch.
Naposledy upraveno 24.05.2015 - 22:45Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4684
Hlavně pro: Všechny
21.5.2015 - 13:57

Jakoukoliv formu pochybností lze překonat. (Goethe)
Opravdovým zdrojem poznání je omyl. (K.Čapek)
Mladá láska může umřít na pravdu, ale i staré přátelství - na lež. (Bonnard)
I v nejnevlídnější zimě lze snít o vůni rozpučených poupat jara.

L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 404
Hlavně pro: Pešku
21.5.2015 - 10:25
Zdravím,Jsem rád, že ve Slaném se zastupitelé respektují. Nebo ne! L.Š.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Matty
podnikatel
Počet příspěvků: 161
Hlavně pro: Vladimír
21.5.2015 - 01:28

Ano, paměť lidí je krátká. Nemám důvod se zastávat ODS, z které jsem před několika lety odešel, ale dávat ji na roveň s KSČM je hloupé. To jsem zvědav, zda radní pověří stalinistu Pešku, sestavením komise pro ocenění protikomunistických bojovníků. Ani by mne to nepřekvapilo....
Martin Matoušek
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Vladimír
důchodce
Počet příspěvků: 96
Hlavně pro: babič
20.5.2015 - 19:04

Tady ani tak nejde o přejmenování, ale o pošlapání památky tohoto vzácného jubilea i těch, kteří se o vznik Československa zasloužili, a už to byl TGM, E. Beneš nebo naši legionáři.  Podle mne komunisté nemají si ani právo brát tento svátek do huby natož pak rozhodovat kdo bude při jeho příležitosti oceněn. A pokud se týká ODS,  chápu, že někomu může ležet v žaludku, ale ruku na srdce:  Dají se vůbec zločiny KSČ k něčemu nebo k někomu přirovnávat? Zadrátovali ódesáci hranice? Zřídili pro své odpůrce koncetráky?  Dali někoho popravit? Deklasovali naši ingeligenci? Diskriminovali hrdiny zahraničního odboje, uzavírali a popravovali? Srovnávat lze jen totiž srovnatelné! (tedy např. nacismus s komunismem, ale dosud ani jedna strana u nás se nemůže s KSČ srovnávat!)  Rozdělení společného státu mnoho lidí sice bolelo, ale dnes se oba národy zxcela určitě cítí daleko lépe, samostatněji a svobodněji.
Naposledy upraveno 20.05.2015 - 19:12Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4684
Hlavně pro: Všechny
20.5.2015 - 18:47
Ono je dobře pamatovat si!
Ten pán s podobným nickem, jako ministr financí (kterým je v České republice Slovák!!!) si pravděpodobně nevzpomíná na tzv. "Žárovkové referendum na Slovensku" - když se měl zhasnutím vyjádřit souhlas na otázku přejí-li si Slováci rozdělení republiky. V určenou hodinu zhaslo celé Slovensko (i velké fabriky zcela potemněly)!!! Zakarpatskou Ukrajinu si hned po válce odloupl bez referenda a bez ptaní někdo jiný! Paměť však, jak se zdá, některým už tolik neslouží.
Pověřen sestavením oné komise by mohl být vedoucí nebo některý z pracovníků referátu Kultury.
L.Sch.
Naposledy upraveno 20.05.2015 - 18:52Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
babič
Počet příspěvků: 66
Hlavně pro: Vladimír
20.5.2015 - 17:58

"Pověřit komunistu sestavením vhodných kandidátů na ocenění k 28. říjnu je poněkud nešťastné"
Budiž, komunisti  svátek přejmenovali, ale Československo jako společný stát Čechů a Slováků zachovali. Na to museli přijít jiní borci, kteří základní myšlenku TGM, společného státu, zničili.
Takže teď vlastně slavíme den vzniku již neexistujícího státu. Slováci to už neslaví.
Ano, přijde mně to poněkud nešťasné, ale je to lepší, než tím pověřit  někoho z ODS, tedy strany, jejíž představitelé se spolupodíleli na rozbití Československa
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4684
Hlavně pro: Všechny
20.5.2015 - 15:45
Tak, zdá se, že někteří reagující jsou (ale není to poprvé, takže nic nového) zastánci komunistů (ne-li jimi samotnými).
Pan Peška - podnikající v cestovním ruchu a zejména organizující zájezdy na sportovní události, kdy vždy nabízel (coby "člen Olympijského výboru!") ty "nejlepší" !!! vstupenky - je vlastně, podle komunistického náhledu, "prvním komunistickým vykořisťovatelem pracujících"!!! Nikdo ho - v jeho podnikatelském rozletu či jakkoliv jinak - na jeho právech neomezuje! Ale, aby zrovna komunista (a je jedno, kdo to je) byl radou města pověřen sestavením a organizací komise pro výběr oceněných osobností k státnímu svátku 28. října - to je opravdu silná káva a je to zbytečně vyvolaným jitřením emocí v důsledku tohoto nešťastného a nepatřičného rozhodnutí současné rady města!
K další poznámce jednoho z obhájců spolupráce současné koalice s komunisty:
V každé straně vzniklé či obnovené po 90. letech minulého století, se vyskytovalo nějaké množství bývalých komunistů. V ODS to bylo asi něco přes 2% čl. zálkadny a oproti ostatním stranám či hnutím to bylo skutečně minimum. Faktem ovšem je, že jsou i tací, kteří se integrovali jen s představou rychlé kariéry či jen proto, aby mohli později škodit - což se zřejmě v nedávné době i projevilo. Nu, snad pokles členské základny (asi okolo 15 tis.) bude tím co zkonsoliduje řady a ti s nedobrými úmysly, již definitivně tento politický subjekt opustili.
Nespolupráci s lidmi, kteří se nezřekli komunistické ideologie (ideologie je něco jiného než jen převlečení kabátu!), považujeme za věc základní lidské slušnosti!!! - Toto, je prohlášení celorepublikového vedení Svobodných. My s ním naprosto souhlasíme (ODS) a překvapuje nás, že slánští Svobodní (kteří se ve volbách označovali za nejpravicovější) ho zatím nedodržují.
Zákaz propagace fašismu, komunismu a hnutí potlačujících lidská práva, je v novém trestním zákoně formulován nově, ale základní myšlenku převzal.
Komunisti se sami nikdy nezreformují. Promarnili příležitost v 90. letech 20. století, kdy v jejich řadách zvítězili "demagogičtí dinosauři". KSČM se tak stala poslední stalinskou stranou v Evropě a v rozporu s Ústavou neodmítá násilí, jako prostředek k dosažení svých cílů.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.