Obsah  >>  Politika, politici  >>  Před revolucí vs. po revoluci
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10

Před revolucí vs. po revoluci

oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: MartinC
6.10.2014 - 22:53

Dobrý den,
osobně se nepovažuji za příliš pravicového, i když se názorově nacházím  napravo od středu. Ale tady nehovoříme o podpoře levicového seskupení, tady mluvíme o kandidátce strany, která si ve svém názvu ponechala odkaz na jeden z nejzrůdnějších režimů lidské historie. Já vím, že Vám to přijde pošetilé, ale mně ne.

Byl bych radši, kdyby na této kandidátce byli pouze komunisté, takto se s nimi v mé kritice svezou i ti, kteří u komunistů nejsou. Jenže s tím jste museli počítat, když jste se na kandidátku zaštítěnou KSČM přihlásili. Možná vám křivdím, ale můj pocit je, že jste si spočítali, že od komunistů máte svých 10-15% hlasů vždy jistých a teď je třeba to nějak zařídit tak, aby se o tom, že kandidujete na komunistické kandidátce, nevědělo.

Miloslav Nič
Naposledy upraveno 06.10.2014 - 23:14Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Jonáš
6.10.2014 - 22:45

Je samozřejmé, že mám své výhrady proti všem, dokonce i vlastní manželce. :) To je přece přirozené.

Ale teď na chvilku přestanu žertovat:

Pro mne je komunismus zlo, stejně obludné jako nacismus.
Každý, kdo se hlásí ke komunismu musí počítat s tím, že se najdou lidé, kteří mají trošku delší paměť a zajímají se o historii.

Z Vašeho odkazu na trestní udání soudím, že velmi dobře víte, proč jsem na sebe nechal tato trestní udání podat: http://www.ujma-za-petici.cz/udej_blizniho_sveho.html a udělal bych to znovu.

Velmi mne zlobí současný stav české země, když si ale mám vybrat mezi skvělými dálnicemi třetí říše a D1, vždy dám přednost D1. A to i při silné skepsi k výsledku současných oprav.

Miloslav Nič

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
MartinC
Počet příspěvků: 62
Hlavně pro: oms
6.10.2014 - 22:36

Vážený pane Niči,Vymezil jste se proti všem kandidátům v koalici Naše město. Je to Vaše svaté právo, vymezil jste se i proti mé osobě ačkoli jsem pravicový občan. Svojí kandidaturou na levicové kandidátce vyjadřuji naprosto své přesvědčení o tom, že to je opravdu o lidech a ne o příslušnosti. Poslal byste ODS do opozice, ale pokud by nešlo jinak, necháte radního za ODS? To ve mně evokuje myšlenku jedinou - nejde Vám o změnu ve vedení města a způsobu jeho řízení, protože raději v rámci příslušnosti podpoříte stávající osoby.

Martin Cílek
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: oms
6.10.2014 - 22:20

Takže pokud jsem správně pochopil, výhrady máte téměř ke všem, ale vlastně jste jen proti komunistům. Sice nevíte proč, ale hlavně ať je vše podle vašeho antikomunistického přesvědčení. A kdyby snad nebylo, tak zase můžete podat nějaké trestní udání na to, jak vám někdo ubližuje.

Pokud je vás v tom vašem OMSu více takových, tak snad jdu do kostela prosit "bože ochraňuj naše město". Budeme to fakt potřebovat.

A to jsem si myslel, že nic horšího, než slánská ODS nás už postihnout nemůže.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Klárka
6.10.2014 - 21:38

Dobrý den,
vymezujeme se proti těm členům rady, kteří podepsali dodatek č.7

Prosím, berte následující jako moje osobní názory podložené diskuzemi v našem seskupení, ale s výjimkou komunistů nevyjadřuji oficiální názor OMS/STAN:

Pokud ANO uzavře koalici s komunisty, budu hlasovat proti nové radě a očekávám, že všichni lidé zvolení za OMS/STAN se zachovají stejně.

Pokud volební výsledky umožní sestavení koalice, která nebude zahrnovat komunisty, budeme doporučovat svým případným partnerům, aby nenominovali do rady někoho, kdo podepsal dodatek č. 7. Tím vůbec neříkám, že lidé v radě spáchali nějaký úmyslný přečin. Ale očekávám, že  člen rady ví, co znamená výběrové řízení a jeho podmínky. Pokud prokázal tuto neznalost/nedbalost, měl by alespoň jedno volební období nebýt v radě.

Kdybych si mohl vybrat, tak sestavím koalici bez ODS, pokud jste viděla jejich představení kandidátů:
http://ods.slansko.cz/html/index.php?id_m=1284552005 a přičtete k tomu historické zkušenosti z města, tak si myslím, že by jim opozice velmi prospěla. Pokud se budu muset rozhodnout mezi radním za ODS nebo KSČM, budu hlasovat pro radního za ODS. Pokud bude jediný výběr mezi radním za KSČM a současným radním, který podepsal dodatek č.7, budu hlasovat pro současného radního.

S ostatními volebními seskupeními s výjimkou Úsvitu (není v tom nic osobního, pan Dušák nám před dvěma lety pomohl, ale pro Úsvit platí stejné jako u KSČM) nemám problém ,  budu hlasovat pro každého, kdo podpoří co největší část našeho volebního programu. A jelikož ve spoustě věcí většina stran tvrdí to samé, tak by to neměl být problém.

Stačí?

Miloslav Nič
Naposledy upraveno 06.10.2014 - 21:39Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Klárka
Počet příspěvků: 43
Hlavně pro: oms
6.10.2014 - 21:08

Pane Niči,
Vaše uskupení se vehementně vymezuje proti stávající vysoké politické reprezentaci města (vedení a členům rady) a zároveň proti KSČM a jejím kandidátům.

Znamená to, že odmítáte a po volbách v případě zisku nějakého mandátu odmítnete vstoupit s těmito osobami do koalice nebo obdobné formy explicitní politické spolupráce?

Naproti tomu píšete, že vztahy s kandidáty z ANO máte přátelské.

Jak se zachováte, pokud ANO uzavře minimálně s komunisty očekávanou koalici pro ovládnutí města?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Jonáš
6.10.2014 - 20:19

Nezaujatý čtenář myslím uzná, že moje reakce nebyla zlobná. Naopak, co víc si mohu přát než to, že komunisté dají jasně najevo, která kandidátka jim nejvíce vadí.

Co se šancí pana Matouška týká, uvidíme.  Naštěstí i  v případě, že ve Slaném vyhraje KSČM, se volby vypisují celostátně, takže to za 4 roky zkusíme znovu. :)

Miloslav Nič
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: Všechny
6.10.2014 - 19:36

Já myslím, že komunisti moc návodů k volbě nepotřebují. Ti mají asi již jasno.

Ale některé věci je dobré připomenout. Originál článku, který zřejmě pana Niče vyprovokoval k této zlobné reakci je zde:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/jak-a-koho-vybrat

Možná by těch pohledů na slánskou politickou scénu mohlo být více. Ale on si stejně každý najde to, co je pro něj osobně nejvíce důležité.

A jinak, jak se zdá, s těmi ambicemi pana Matouška na post starosty to teď asi vypadá dost bledě, že.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: Všechny
6.10.2014 - 19:06
Nedá mi to, abych nezahájil toto upozornění na článek OMS blogu citátem:

"Jsem rád, že se alespoň na něčem shodneme. Já jsem komunista, a pan Nič je extrémní pravičák. A jinak děkuji webu či blogu OMS za trvalou propagaci mé osoby. S pozdravem L. Peška"

Jak a koho volit podle komunistů
http://www.oms-slany.cz/2014/10/jak-koho-volit-podle-komunistu.html

Osobně se považuji za pravý střed, ale antikomunista jsem, to se nechápu jak prozradilo. :) Navíc k tomu dodám, že jsem i antifašista, aby těch negativismů nebylo málo. Hold někteří jsou takoví.

Miloslav Nič
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: smakyr
6.10.2014 - 18:53

Já zase předpokládám,že mnohem dál bychom byli,kdybychom se po roce 1948 ČSSR vůbec nestali:-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Čtenáři
6.10.2014 - 18:51

Každého z téhle diskuze!
Napíšete, že jste sem do fora namátkově nahlédl a vložíte citát o idiotovi.
Pochybuji, že jste myslel sebe.
Pozorný čtenář ovšem odhadne, komu jste ten citát "přišil" na tělo...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: SM
6.10.2014 - 18:31

To je teda argument...:D...Pokud se někomu nelíbí svinstvo tak může odejít,jo???Zamyslete se nad tím svinstvem co tady vladne a pak někomu raďte kam by měl a neměl jít.Myslím,že jste nepochopil politiku vůbec a přidal bych k tomu případ na Ukrajině.Tam se přesně ukázal jak nefunkční je způsob podobající se demokracii.Nějak se Ukrajinským demokratům nepodařilo nechat odejít část země která neměla to svinstvo dál chuť snášet.Nechtěl by jste taky postřílet ty,kdo nesouhlasí s rozkrádfáním,feťákama za volantem,okrádání důchodců a dělníků atd......nebudu tu špínu vypisovat celou.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
SM
zaměstnanec
Počet příspěvků: 25
Hlavně pro: smakyr
6.10.2014 - 18:06
Pokud Vám to tady nevoní, nikdo Vás tu nedrží - soudruzi z KLDR Vás jistě přivítají s otevřenou náručí!Pár let si pobručíte, pár let zamakáte v dolech a bude fajn, ne? :)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: XXL
6.10.2014 - 16:19

Komu prosím - koho máte na mysli?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Brutus
6.10.2014 - 05:09

Ono by to chtělo aby jste si vybrali co vlastně jako stát chcete být.Jestli se neustále srovnávat s východem nebo být západní zemí.Ikdyž si myslím,že v téhle době jsou i některé východní země dál než mi.Jo a nezapomínejte do těch svých kalkulací taky počítat s 25 lety,kdy technologie šli razantním tempem kupředu.Já předpokládám,že těch 25 let strávit dál jako ČSSR tak jsme dneska úplně na jiný pozici než poslední příčky skoro ve všem.Líbí se vám ve státě kde neplatí vůbec žádné zákony?A nakonec - Ten kdo potřebuje zakrýt svojí neschopnost si vždycky najde viníka.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 555
Hlavně pro: smakyr
5.10.2014 - 19:36

Ano,máte pravdu.Ovšem většinu z toho mají dnes v KLDR taky:-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: Čtenáři
5.10.2014 - 18:59

Do očí byste mu to neřekl, že.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Tady je ta lepší doba
5.10.2014 - 18:21
Takhle se zkresluje v dnešní fajn době.Pořád se z lidí snaží demokrati dělat blbce.Jak dlouho ještě???http://www.novinky.cz/ekonomika/349569-ceske-hospodarstvi-od-roku-1989-stouplo-o-vice-nez-500-procent.html
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Všechny
5.10.2014 - 18:13
Nu, po opětném namátkovém nahlédnutí do tohoto DF mně vytanul na mysli citát od Juliana Tuwima : "Říci někomu, že je idiot, to není mnohdy urážka, nýbrž diagnóza!"
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Post
Počet příspěvků: 422
Hlavně pro: Jeseter1
5.10.2014 - 17:48

Si to pletete s 2 světovou válkou milej pane.Osobně bych doporučit nechat si lži pro idioty kteří vám to budou baštit.Drzost zlodějů v ČR je prostě nekonečná a donekonečna se budete plácat po rameni jak jste dobří?Jste ve zledějinách,podvodech a svinstvech.Jinak jen pára nad ho.vnem.Být tady opravdu zákoný stát tak všichni rádoby KAPITALISTI sedíte dávno v base.Ale i ten čas přijde a můžete zase brečet že vás někdo šikanuje,buzeruje a zavírá do koncentračních táborů.Ikdyž si myslím,že za to co se tady za těch 25 let rozkradlo je akorátní strest smrti.....K těm vaším nesmyslům bych ještě dodal:Zapoměl jste nejmíň na 100 000 zlodějů a vrahů co běhají na svobodě mezi náma.Na všechny dělníky v dnešní době otrocky pracující za pár korun.Na mrtvé které tahle DOBRÁ doba připravila o domov,ti co nemají na léčbu,ti co zabil metanol...atd.O studiích dneska...tak to nemusím komentovat - kdo nemá kačky ten nestuduje.Ruda vyvezena a stejně hospodářství kvetlo - dnes doma nic....a platíme za to všichni...A průměrná délka života??.Jen hloupá náplast kterou může argumentovat zase jen někdo kdo ještě nepochopil že máme dost těch keců - Přeci se zdravotnictví dnes a před 25 lety dá srovnávat.Ikdyž bylo by dobrý najít průměr v opravdu demokratických zemí.Ono to nebude tak růžový s tím co tady píšete,co???..A maminka měla pravdu - Nese.te nám už do hnízda.Těch sraček tady už máme opravdu hodně....:o)
Naposledy upraveno 05.10.2014 - 18:02Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.