Obsah  >>  Politika, politici  >>  Před revolucí vs. po revoluci
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10

Před revolucí vs. po revoluci

Vladimír
důchodce
Počet příspěvků: 96
Hlavně pro: všechny
20.5.2015 - 13:47
Pověřit komunistu sestavením vhodných kandidátů na ocenění k 28. říjnu je poněkud nešťastné a pro tento svátek přímo znevažující.  Vždyť komunisté tento svátek vzniku samostatného Československa degradovali na den znárodnění a jeho oslavy zvláště v letech 1988 a 1989 tvrdě rozháněli vodními děly.  Ano, dnes máme demokracii, kterou komunisté využívají a zneužívají  pro sebe a svou zvrácenou ideologii. Pokud jsou u moci neuznávají ji ani náhodou a své oponenty  neváhají pronásledovat. Komunisté jsou lidé zvláštního ražení a pro normální společnost přímo nebezpeční. Je neštěstím nejen pro náš stát, ale i pro toto město, jestliže stále mohou do všeho mluvit.  To není totiž už demokracie, ale přímo blbost, protože oni už ze své podstaty umí hlavně škodit.    Škoda, že už nežije Míla Čapek, který by to dovedl napsat lépe a hlavně důrazněji.    Pan (nebo soudruh) Šmehlík označil kritiky soudruha Pešky za inkvizitory, ale co nebo čím byli komunisté před rokem 1989? To jsme už zapomněli na kádrováky, domovní důvěrníky, udavače či slavného slánského StBáka Marečka.  Ne, nechci slyšet argumenty s. Pešky a ani dalších "slušných" komunistů, protože pro mne a řadu dalších je komunismus to nejhorší co nás s nacismem mohlo potkat. A  komunista je pro mne sprosté slovo!     
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: Čtenáři
20.5.2015 - 08:17

Takže lidé kteří se zřekli komunistické ideologie (tj. po listopadu převlékli kabáty) vám nevadí. No bodeť. Těch je plná ODS.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 311
Hlavně pro: Čtenáři
20.5.2015 - 07:08

No hezky se nám pan Schneider odhalil. A já si myslel, že politický apartheid  byl naposledy zaznamenán v Jižní Africe koncem 80. let minulého století. A tady vidím, že některým představitelům slánské ODS se po něm hodně stýská.

Takže podle pana Schenidra, někteří občané (ti správně pravicoví) mohou slavit státní svátek, a od některých jiných (vybraní levicoví) by to byla urážka.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Všechny
19.5.2015 - 22:45
Tak, asi je těžko, někomu, kdo reaguje podrážděně a přitom, podívá-li se (třeba p. R.) retrospektivně do starších svých příspěvků, které jsou mnohdy velmi hrubé a nevhodné, vysvětlovat co je to věcná diskuse.
Za věcnou diskusi považuji i tu o vhodnosti či nevhodnosti nebo spíše nešťastném rozhodnutí rady města, pověřit p. Pešku sestavením komise pro výběr oceněných k 28. říjnu!!! Námitku - k tomuto pověření ortodoxního komunisty radou města - nepovažuji za osobní útok, ale za všeobecně známou skutečnost (kterou on svými postoji, jen potvrzuje). Námitka, právě k tomuto faktu, poukazuje na skutečnost, že p. Peška je členem KSČ (později KSČM) od r. 1975 a 28. říjen vždy komunistům spíše vadil a případné "oslavy" či pouhé shlukování se k tomuto datu v Praze (ale i jinde) tvrdě potlačovali. O to "podivněji" vyznívá pověření komunisty sestavením komise pro výběr oceněných k tomuto datu!!! Oni označovali za "Velký říjen" (podle sovětského vzoru) - "7.listopad!!!"
Dovolím si vyslovit obavu, že účast komunisty (a to takového kalibru, jakým RNDr. Peška je) na přípravách oslav státního svátku (28.října) vzniku samostatného státu, může znamenat znehodnocení takového ocenění a případné i jeho odmítnutí některými vybranými. Rozhodně to považuji za nepařičné.
Nespolupráci s lidmi, kteří se nezřekli komunistické ideologie, považujeme za věc základní lidské slušnosti!!!
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: levape
19.5.2015 - 09:40

Tak, věřím, že většině je to jasné. Téma v DF, které má název "...s vedením města...", má-li plnit fukci, pro kterou by bylo založeno - musí být založeno buď p. starostou, místostarostou a nebo někým koho vedení města něčím takovým pověří - se záměrem a dobrou vůlí v takovém tématu i odpovídat. Jinak - i když dobrý úmysl zakladatelů nezpochybňuji - nemůže uspět! (Já, po jakémkoliv, svém, tématu netoužím vůbec).
L.Sch.
P.S. - S Vámi, ovšem, ani příliš diskutovat nehodlám - spíše to asi bude diskuse o Vás, že?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Robin
Počet příspěvků: 581
Hlavně pro: Čtenáři
19.5.2015 - 09:39

Vážený pane, Vy se tady neustále oháníte pravidly diskuze, ale sám nedodržujete bod 2, kde se krom jiného vylučuje diskuze obsahující ....osobní útoky..... Dokážu pochopit Vaše znechucení panem Peškou, a z toho plynoucí neschopnost věcně diskutovat, ale držte se raději věcných argumentů.

Mne by osobně zajímalo, koho slánská ODS do té komise navrhla za člena,  případně jaké osobnosti a proč navrhla na ocenění. Můžete na to prosím odpovědět? Na stránkách ODS o tom nic není.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 310
Hlavně pro: Čtenáři
19.5.2015 - 07:52

Dost jste se do toho zamotal. Moderátor Vám poradil, tak toho využijte "Pokud po tom toužíte, založte si nové téma, vhodně je nazvěte a já Vám tam příspěvky přesunu".
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Moderátor
18.5.2015 - 23:49

Zdravím. Rozhodně netoužím po zakládání jakýchkoliv témat z důvodu převádění těch, která patří do diskuse s vedením města (širším vedením je i rada) či jinam, do nějakých jiných témat na pouhé přání toho (někoho, koho pan moderátor uzává za hodna něčeho takového!) , kdo o to moderátora požádá!!!!???
Pro mě, je téma - Diskuse s vedením města - moderovaná - naprosto zbytečné, neboť nevyužívané. A když konečně přijde na diskusi, o pofidérním rozhodnutí rady, alespoň s dvěma členy rady (i jedním zastupitelem), jsou náhle příspěvky s touto tématikou převedeny jinam - tomu nějak nechci rozumět!!! Faktem je, že pokud takové téma nazaloží pan starosta sám či někdo z jeho okolí - bude to jen pouhým "zbožným" přáním těch, kteří téma založili, aby bylo vedením využíváno!!! Z toho důvodu bych spíše navrhnul, aby ono moderované téma bylo převedeno do toho nemoderovaného a z něho bylo vymazáno, že by mělo jít o diskusi s vedením města - něco takového je vskutku jen a jen na vedení města a nikoliv na těch, kteří by si to tak přáli - snad si rozumíme? Nu, a pokud by byla naplňována Pravidla diskuse, tak jak jsou uvedena, bylo by vše v pořádku a jiných námitek by nebylo.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Moderátor
(Moderátor)
Počet příspěvků: 83
Hlavně pro: Čtenáři
18.5.2015 - 17:40

Do tohoto tématu jsem přesunul to, ce se z původního příspěvku vyvinulo a nemělo s ním už nic společného. Původní příspěvek s reakcí jsem ponechal. Téma Před revolucí vs. po revoluci, kam jsem příspěvky přesunul mi připadlo tématicky nejblíž. Pokud po tom toužíte, založte si nové téma, vhodně je nazvěte a já Vám tam příspěvky přesunu.

pro RK007

Váš příspěvek jsem smazal, protože co jste četl, tam nepatří.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 839
Hlavně pro: XXL
17.5.2015 - 14:44

Já jsem nebyl jiskrou, ptotože když spolužáci skládali slavnostní slib, měl jsem rýmu a zůstal jsem doma. Nebyl jsem pionýr.... Respektive v době kdy se pionýři scházeli, tak já jsem chodil do hudebky. No a svazákem jsem se nestal. V září jsme se vykašlali na vyplnění přihlášek a listopad přišel hodně rychle, takže než si toho někdo všiml, bylo po SSM. Dneska si můžu hrát na disidenta. Přitom já jsem nebyl v těhto organiacích jen proto, že měl někdo bordel v papírech. Nedokážu si představit, že bych tenkrát přišel za komančema s tím, že jim tam nevstoupím. Pak bych měl problémy. Dost velké.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Všechny
17.5.2015 - 09:54
Informace pro XXL a ty mladší : Ačkoliv jsme nebyli všichni, ani tehdy, členy politických stran (kolik myslíte, že jich bylo, ještě kromě lidovců na výběr?) - měla KSČ tehdy asi 2mil. členů. Slušná členská základna, že?
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: XXL
17.5.2015 - 01:01

Ano, v 6 letech jsem se stal jiskrou, a proto jsou mé veškeré postoje pokrytectvím a zbabělostí,
A toto je můj poslední příspěvek k tomuto tématu.

Miloslav Nič
Naposledy upraveno 17.05.2015 - 01:02Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: oms
16.5.2015 - 19:47

Jsem o něco málo starší než Vy. Také  jsem chodil do  základní školy, jiskrou jsem se ovšem nestal, ani pionýrem někdy ve 3. třídě, takže ani tak nějak automaticky svazákem jsem  nebyl. Vím jak to tenkrát bylo, ale pro ty mladší:
* nebyli jsme všichni tenkrát,  jiskrou, pionýrem a automaticky svazákem,
* přesto jsme žili.


Ještě, že jste sem těm mladším nenapsal, že jsme byli všichni tenkrát komunisti, že to bylo automatický.


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
rajka
Počet příspěvků: 62
Hlavně pro: čtenáři, oms
16.5.2015 - 19:46
Už zase melete něco o komunistech a jejich morálních kvalitách. Zameťe si před svým vlastním prahem. Určitě jste s minulým režimem kolaborovali a teď se to snažíte popírat. Žili jsme tu všichni a  nikdo by ze sebe neměl dělat hrdinu po změně režimu. Komunisté byli trnem v oku fašistů a našich spojenců, kterí náš národ zaprodali Mnichovskou dohodou.Zřejmě se řadíte  mezi ně.Komunisté nikdy válku nechtěli. Zopakujte si dějiny, ale ne ty překroucené.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Všechny
16.5.2015 - 18:39
Tak, je tu již konečně diskuse - sice nikoliv s vedením města, ale s jedním či s dvěma radními, tak nechť reagují (především radní, ale přece klidně kdokoliv koho to zajímá!) na reakce k neskutečně nešťastnému rozhodnutí rady. Reakce na toto téma (i na reakce p. Pešky) sem patří a ne, že nikoliv!!!
L.Sch.

P.S. - Proti naivitě (19:46) těžko se pokoušet oponovat - zejména, když dotyčný si není vědom, že největšími překrucovači dějin byli právě komunisti.
I s tím jejich mírotvorstvím a světovým terorismem (jeho podporou) je to velmi pofidérní !
A připomeňme ještě smlouvu Ribbentrop-Molotov o neútočení a rozdělení oblastí vlivu v Evropě (Rumunsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Finsko) mezi nacistickým Německem a Svazem sovětských socialistických republik (podepsáno v Moskvě 23.8. 1939). Smlouva byla dodržována až do porušení Německem 22.6. 1941, kdy napadlo Sovětský svaz (operace Barbarossa)!!!
Naposledy upraveno 16.05.2015 - 22:04Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
16.5.2015 - 15:00
Prosím moderátora o naplnění textu ze záhlaví tohoto tématu a pokud to udělá, pak i o smazání tohoto příspěvku.

Děkuji.

Omlouvám se za opakované připomínání, dělám to nerad, ale více ctím dodržování pravidel.

Vratislav Renner

--------------------

Děkuji moderátorovi za přesunutí té části diskuze, která se do tohoto tématu hodí daleko víc než do diskuze s vedením města, i když si to někteří nemyslí. Těm se omlouvám a rád bych poděkoval, že budou pravidla moderované diskuze respektovat.

R r


Přílohy:
obr-3.jpg

Naposledy upraveno 18.05.2015 - 17:20Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: XXL
16.5.2015 - 14:16

Vy jste fakt úžasný:
"Ještě sem napište, že jste do tý organizace vstoupil, protože to tenkrát jinak nešlo a musel jste."

myslím, že dobře víte, jak to tenkrát bylo, ale pro ty mladší:

* po nástupu do základní školy jsem se stal jiskrou,
* někdy ve 3? třídě pionýr,
* a když mi bylo 15 let, tak nějak automaticky svazák.

Po pravdě si ani nevzpomínám, že bychom museli něco vyplňovat, ale je to už dávno. Ve větších městech to asi bylo jinak, ale u nás jsme neměli ani takové blbosti, jako nějaký svazácký kroj.

Pamatuji si to proto, protože někdy v roce 1986 si nějaký soudruh uvědomil, že na mojí vesnické jednotřídce chybí pamětní deska nějakého komunisty, a tak někoho vyhrabali. Místní středoškolští studenti čehokoliv v okolí dostali povel, že tedy musí nastoupit v řad při odhalování desky, a ukázal se problém s výstrojí. Už si ani nepamatuji, jak jsme to tehdy vyřešili, jen to, že ta mramorová deska zůstala tomu komunistovi na škole asi 3 roky.

Já měl na škole ohromné štěstí, že jsme měli skvělou učitelku češtiny a ruštiny, paní Fišerovou, která nás naučila mít ráda např. i zakázané autory ruské literatury nebo věnovala hodinu výuky Gulagu. Spousta mých spolužáků, ačkoliv komunisty neměl nikdo rád, takový rozhled nemělo.

Co se členství v komunistické straně týká, nevěřím tomu, že po okupaci v roce 1968 do ni někdo vstoupil, protože měl ideály (znám několik lidí, kteří vstoupili v roce 68, tam to bylo jiné).

Členství v KSČ mělo řadu kariérních výhod, nebylo to nic, na co by měl být člověk hrdý, ale pro výkon řady povolání skutečně nic jiného nezbývalo. Pokud někdo sice vstoupil, ale choval se dál slušně, osobně s tím nemám problém. Koneckonců, i po listopadu 89 do různých stran mnoho lidí vstupovalo nikoliv kvůli ideálům.

Od roku 1990 je členství ke komunistické straně dobrovolné. Členství automaticky znamená přihlášení se k historii této totalitní strany (a pokud si občas přečtete Hálo noviny, zjistíte, že např. třídní boj nebyl ideologicky opuštěn nebo že značná část odborníků KSČM je evidovanými agenty StB.

Miloslav Nič 

Naposledy upraveno 16.05.2015 - 14:19Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4298
Hlavně pro: Všechny
16.5.2015 - 13:44
Ale,ale ... to je neuvěřitelné ... kdopak to má tolik drzosti označovat ještě dnes názor na ty, kteří se nezřekli komunistické ideologie za inkviziční praktiky a jejich odpůrce za ideologické kádrováky???!!!

MUDr. J. Lhotka
KSČ byla založena k rozkladu národa (vlastně již) v r. 1918
Největší odborová ústředna v Československu bylo "Odborové sdružení československé." To vydalo v roce 1920 (23.9.) prohlášení ve kterém prohlašuje : "Chceme pracovat ve státě k hospodářské konsolidaci a funkční rovnováze". Bylo to v době, kdy III. internacionála vydala instrukce k zakládání vlastních komunistických odborů. Došlo k tomu až r. 1922, po marných komunistických pokusech rozložit "Odborové sdružení československé", jako sociáně demokratickou stranu - zevnitř.
Založením "Mezinárodního všeodborového svazu" se komunisti dostali k většímu přítoku peněz a k větší kontrole nad dělnictvem. Tím získali větší možnost vést politické stávky a demonstrace za účelem - "rušit buržoazní klid." Po prohraných stávkách a ochuzení o ztracené mzdy docházelo ovšem k ztrátám v členských řadách a posměchu tzv. "stávkokazů". Komunistický tisk - Rudé právo hlásalo: "Je třeba vytýčit jako hlavní heslo naší činnosti jednotu odborů, které musí zrevolucionovat dělnictvo!!!" Byly zakládány "Rudé svazy", aby rozložily největší československou odborovou ústřednu - Odborové sdružení československé. Jakmile se KSČ zmocnili lidé seskupení kolem Klementa Gottwalda, dostalo se mu - pro jeho dělnický původ - podpory komunistické internacionály z Moskvy. Tato skupina dostala, pro své mládí a sídlo, název "Karlínští kluci" !!! Ti zřídili zvláštní odborné oddělení při politbyru do jehož čela postavili Jana Švermu. Proti Gottwaldovskému vedení si však (ještě tehdy - kolem r. 1930) dovolila postavit se skupina komunistických literátů - "Devětsil" (Olbracht, Nezval, Vančura, Mahen, S.K. Neumann) - načež byla celá skupina Děvětsilu i všichni "neposlušní" vyloučeni z KSČ. I. Olbracht tehdy napsal : "S tímto vedením bych se nadal vést ani k první stanici elektrické dráhy, natož do vážných politických bojů" (v poválečné eufórii však opět ke komunistům vstoupil).
Koncem ledna 1931 vydalo vedení "komsomolu" pokyny krajským vedením k pořádání krajských dnů komunistické mládeže, aby k demonstracím proti militarismu byli zpracováváni branci a narušila se tak akceschopnost československé armády.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zkrátka, veškerá činnost KSČ nikdy nebyla státotvorná a podléhala diktátu kominterny z bolševické Moskvy - o čemž svědčí i popravy ve vlastních řadách v 50. letech, evidentně opět na popud sovětských bolševiků.
Prostě - žít pod vládou komunistů, vždy v minulosti znamenalo přizpůsobit se atmosféře strachu či si ji (u těch malých a mladších) ani neuvědomovat a raději se uzavírat do svého soukromí (pokud to bylo možné).
A opomíjení či snad dokonce popírání skutečného významu Německo-Sovětské předválečné smlouvy Molotov-Ribbentrop, je neuvěřitelné - nicméně komunistům ne nepodobné!!!

Nespolupráci s lidmi, kteří se nezřekli komunistické ideologie, považujeme za věc základní lidské slušnosti !!! Škoda, že se tímto výrokem svého republikového vedení neřídí slánští Svobodní, kteří vlastně svým hlásením se k největší pravicovosti uvedli své voliče v omyl (vzhledem ke své současné spolupráci v koalici s komunistickým lídrem).
Pověření ortodoxního komunisty, byť jen, sestavením komise pro výběr oceňených k výročí 28.října, je nedomyšlením a docela nešťastným rozhodnutím současné rady!!!
L.Sch.

Naposledy upraveno 16.05.2015 - 14:31Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 924
Hlavně pro: oms
16.5.2015 - 13:17

Ještě sem napište, že jste do tý organizace vstoupil, protože to tenkrát jinak nešlo a musel jste.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 580
Hlavně pro: L.Šmehlík
16.5.2015 - 12:14

Pane Šmehlíku,

a) i na této diskuzi lze v archivu jasně prokázat, že jsem nikdy nic o panu Peškovi jako autorovi posudků netvrdil, poprvé zmíním jinou věc, která mi byla vyprávěna  studenty místního gymnázia z roku 1989:

*  pan Peška v listopadových dnech chodil po gymnáziu se sovětskou vlajkou v klopě saka a bránil minulý režim způsobem, který si alespoň někteří studenti vykládali jako skrytou hrozbu

Můžete to vyvrátit?

b) se záležitostmi ohledně gymnázia měl pan Bartoníček něco společného jen okrajově, ale vzpomínám si, jak se účastnil jedné naší schůzky v kavárně Wilson, Vás jsem tehdy neznal, a  poprvé jsem zaslechl Vaše jméno, když jsem se ptal pana Bartoníčka (se kterým jsem si tehdy i vykal), kdo ho to objímal kolem ramen a děkoval mu za jeho statečnost při práci v zastupitelstvu

c) kriminalizovat chtěl ředitel gymnázia svoje studenty, na které podal trestní oznámení za podání petice  ( http://ujma-za-petici.cz/ ) ,

* já jsem vždy tvrdil a tvrdím, že tento fakt spojený s lhaním o obsahu trestního oznámení by měl postačovat k tomu, aby byl odvolán z pozice ředitele
* (a nebudete mít problém nalézt dostatek svědků, že jsem nikdy neměl žádné námitky proti panu řediteli jako výbornému učiteli biologie)

d) je snadné se přesvědčit při poslechu záznamu zastupitelstva, že pan Bartoníček nikoho nekádroval, pouze upozornil na fakt, že jedna z navržených osobností si vzala svého manžela, válečného hrdinu, 10 let po válce, a že ve Slaném žijí lidé, které válka zasáhla více, přesto na ně nikdo nepamatoval


e) a otázka na závěr:  Opravdu si věci pamatujete tak, jak obvykle píšete?

Miloslav Nič

P.S.: Na ostatní příspěvky reagovat nebudu, jen malé upřesnění pro XXL: ze SSM jsme vystoupil v létě 1989, několik měsíců před listopadem,  a dnes se domnívám, že to byl více akt mladické nerozvážnosti než statečnosti, protože jsem k tomu nepřistoupil při plném uvědomění toho, co taková věc v tehdejší době znamenala.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.