Obsah  >>  Politika, politici  >>  Slánské noviny
Strana:   1  ...  4  5  6  7  8  ...  93

Slánské noviny

PP98
Počet příspěvků: 45
Hlavně pro: R r
18.4.2018 - 08:31

Koukám, že vy jste se ani nenamáhal dočíst ten článek do konce a hned tady píšete, že někdo někoho uráží. Což takhle si přečíst i ta svědectví lidí, kteří z úřadu odešli?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: R r
17.4.2018 - 19:04

Narušování pracovní atmosféry ve správě města ...?

To myslíte vážně?!?

Slyšel jste někdy v posledních měsících vyprávět někoho z lidí, kteří dělaj  (nebo dělali) na radnici, jak to tam vypadá?

Zjevně ne, protože pak byste takovou hovadinu nemohl napsat.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1333
Hlavně pro: Slánské noviny
17.4.2018 - 13:44

Velmi nerad se zde účastním diskuze. Výměna názorů o věci je zde téměř nemožná, jde jen o politická a osobní přetahování. Na ty nereaguji, ale tato poslední sprostá urážka pracovníků vedení města mě vyprovokovala.

Ptal se autor pomlouvačného článku, skrytý za bezejmenou redakci, na skutečné důvody odchodu jednotlivých pracovníků?

Pomlouvá osoby, ke kterým má nepřátelský vztah, tak zřejmě o nich a jejich práci ví jen to, co jedna paní povídala a tak je sprostě pomlouvá!

Nejde zde o osobu autora článku. O jeho charakteru je zbytečné diskutovat. Jde o hranice slušnosti. Jde o narušování pracovní atmosféry ve správě města. K tomu nejsem lhostejný.


Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 198
Hlavně pro: Všechny
17.4.2018 - 07:27

Masivním odchodem úředníků trpí slánská radnice. Za poslední 2 roky jich odešla téměř třetina. Pod triem Hrabánek - Zálom - Bartoníček pracovat nechtějí.

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/exodus

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: Čtenáři
12.4.2018 - 06:50

Vidím, že dokážete překvapit. Takovouhle sebekritiku bych od vás nečekal.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2706
Hlavně pro: kubis
11.4.2018 - 23:08

Dobrý pozdní večer.
Tak kdo napsal román Idiot jsme si již vyjasnili, že? A jestlipak víte, kdo napsal povídku (byla i zfilmována) - Blbec z Xeenemünde?
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kubis
občan
Počet příspěvků: 33
Hlavně pro: Všechny
11.4.2018 - 09:24
Má cenu se dohadovat s panem Schneiderem? Nepamatuji se, že by někdy uznal, že má pravdu i někdo jiný, než on. I když je to tak křišťálově jasné, jak jen křišťál může být , jako v tomto případě, kdy mají máslo na hlavě především pánové Rubík (budiž mu země lehká) a Hrabánek.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 598
Hlavně pro: Čtenáři
10.4.2018 - 06:58

Pane LSCH,

trpíte obdivuhodnou ztrátou paměti. Vy si opravdu nepamatujete na vystoupení ing. Grohmanna na jednáních zastupitelstva, kde  vysvětloval jaké nebezepčí hrozí městu, kdyby se vyskytly jakékoliv pochybnosti o splnění podmínek dotace. Tedy především to, že by městu mohla být dotace odebrána a pak by muselo celou částku (tehdy se hovořilo o cca 160 milionech) hradit z vlastního rozpočtu?

Tedy zajištění vyvázení se z pronájmu s firmou Středočeské vodovody bylo klíčovou otázkou při přijetí či udělení této dotace. K jakému datu jsme vůbec neřešili.

A to se vašemu vedení města (tedy pánům Hrabánkovi, Hložkovi a případně i vám) nepodařilo.

Tak už tady přestaňte svalovat vinu na všechny ostatní.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2706
Hlavně pro: Všechny
9.4.2018 - 23:31
INU, ZABEDNĚNOST VPRAVDĚ EPOCHÁLNÍ!!! - aneb - s panem Peškou je docela sranda.
Pan Peška se tento nesmysl snaží opakovat již dlouho. Nevím, je-li to úmysl či neznalost věci (ale z toho druhého bych ho snad ani nepodezíral) - takže ... holt ... inu - úmysl, že?!!! Ono totiž - ukončení smlouvy s vodárnami prostě nemělo vliv na poskytnutí dotace - takže v r. 2014 prostě nebylo třeba mít pro získání dotace ukončenou smlouvu. Vypořádat staré smlouvy bylo nutné mít až při kolaudaci ČOV. Nu - a jak jsem již psal o dotaci jsme přišli defenitivně v r. 2015 - právě z důvodu, který jsem uvedl.
Ale nakonec, co si budeme povídat - důležité nyní je, že dotaci máme a ČOV se rekonstruuje!!!

Ze zápisu poskytnutého p. Peškou:
Úkol č. 346 - manžerovi rozvoje města (Ing. M.G.) - termín do 30.9. 2014:
Zajistit kontrolu zadávacího řízení pro výběr zhotovitele stavby "Intenzifikace ČOV Slaný-Blahotice" ze strany poskytovatele dotace a zadávací dokumentaci předložit ke schválení zastupitelstvu města.
Zajistit přípravu komplexního posouzení etapizace rekonstrukce čistírny odpadních vod.
Zastupitelstvo - prodlužuje - termín úkolu pro zajištění posouzení budoucího provozování čistírny vodovodů a kanalizací města Slaného.
Leč - v březnu 2015 nebylo, bohužel, vypořádáno 71!!! připomínek Státního fondu životního prostředí (proč?) a tak jsme o tehdejší dotaci definitivně přišli.
L.Sch.

P.S. k 10.4.-06:58 :
Svalovat vinu na všechny ostatní z tábora protilehlého - to je způsob páně Peškův (který prakticky zde ani v jeho SN nedělá nic jiného). Původně však byla řeč o jistém Uspávači hadů, pro kterého byla práce pro město až na druhém místě a který přeběhl z jednoho tábora - po jeho méně úspěšném volebním výsledku - do tábora v tu chvíli zdánlivě úspěšnějšího (což jistě dostatečně svědčí o jeho charakterové nedostatečnosti!).
Zkrátka platí to co je uvedeno v příspěvcích 5.4. v 15:06 a 9.4. ve 12:54 i v příspěvku tomto
DŮLEŽITÉ NYNÍ PROSTĚ JE, ŽE DOTACI MÁME A ČOV SE REKONSTRUUJE!!!
Naposledy upraveno 10.04.2018 - 13:53Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 598
Hlavně pro: Čtenáři
9.4.2018 - 14:35

Pane L.SCH.

Opět v této věci mlžíte a snažíte se tak zakrýt chyby v řízení města, kterých jste se dopustil vy resp. vaši straničtí kolegové.

Dovolím si odcitovat usnesení, kterým zastupitelstvo města dne 1.9.2014 (tedy v době, kdy na radnici seděl starosta Hrabánek a většinu v radě měla ODS), v této věci uložilo tehdejšímu starostovi Hrabánkovi:

Úkol č. 345 ‐ Mgr. Martinovi Hrabánkovi, starostovi města : Termín : do příštího jednání ZM
Jednat se Středočeskými vodárnami, a.s. a zajistit narovnání současného stavu provozní smlouvy tak, aby nezakládala na nedovolenou veřejnou podporu a zároveň ukončila provozní smlouvu 31. 12.2015. Návrh úpravy předložit ke schválení zastupitelstvu města.

Snad se nebudeme dále přesvědčovat, že tento úkol starosta Hrabánek nikdy nesplnil. To příští zastupitelstvo se konalo 8. října 2014, tedy ještě v minulém volebním období. A Hrabánek tam nepředložil vůbec nic. Tím byla původně dojednaná dotace přes 90 mil. Kč definitivně pohřbena.

Odkaz na příslušný dokument je zde:

http://www.meuslany.cz/assets/File.ashx?id_org=14936&id_dokumenty=45155

L.Peška

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2706
Hlavně pro: Všechny
9.4.2018 - 12:54
Upřesnění k příspěvku 9.4. - 11:18 :
Pan Peška jistě dobře ví, že o dotaci (tu první) jsme přišli v březnu 2015, kdy Státní fond životního prostředí posoudil zadávací dokumentaci a doporučil vypořádat 71!!! (jak jsem zjistil) připomínek. Proč se tak nestalo a kdo za to může, jistě ví pan Peška nejlépe, když byl tehdy radním města!
L.Sch.
Naposledy upraveno 09.04.2018 - 13:02Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kubis
občan
Počet příspěvků: 33
Hlavně pro: Čtenáři
9.4.2018 - 12:41

Takže de facto potvrzujete, že to zpackal Hrabánek, protože nedokázal uřídit nejdůležitější investiční akci města za posledních 10 let.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2706
Hlavně pro: Všechny
9.4.2018 - 11:18
ZABEDNĚNOST VPRAVDĚ EPOCHÁLNÍ
Ne, že bych jim přál něco dobrého, pokud zůstávají komunisty; ale koneckonců jsou to taky lidi. Trápí se sami se sebou tak zoufale, že i okoralé srdce antikomunistovo usedá.
Bohužel - v demokracii, kde stále mají svých současných 6,5% preferencí se sunou do kdysi jim přisouzeného skanzenu velmi pomalu. A tak, holt, budou-li mít trpělivost sami se sebou, budeme ji muset mít, ještě nějaký čas, s nimi. - Parafrázovaný citat F. Peroutky.

Virtus ut Sol mikat - Čest září jako Slunce.
To bylo heslo jednoho českého šlechtice. Ovšem, kdybychom si chtěli posvítit ctí některých zdejších přispěvatelů (či do SN) - nastala by tma tmoucí.
S negativisty se nedá žít pozitivní život.

Ano - první (o 30 mil. větší) dotace byla získána iniciací bývalého starosty RNDr. I. Rubíka. On byl velký dobrák a když potřeboval od tehdejšího manažera (známého svou pomalostí) výkon a výsledek "seděl mu za krkem" třeba i přes sobotu a neděli. Bohužel, odešel příliš brzy a dotace nebyla ještě uplatněna. Termín pro uplatnění se však podařilo prodloužit a tak se zdálo, že vše bude dobré. Leč nový starosta - neznalý ještě toho, že manažera je nutné doslova donutit k výkonu a "klečet na něm" dokud nevydá výsledek - mohl, bohužel, jen konstatovat, že i prodloužený termín pro dotaci nemohl být včas uplatněn.
L.Sch.

Uplatnit nově získanou dotaci (asi 65 mil.) na ČOV a také konečně zahájit stavbu Severního obchvatu města se podařilo teprve nadávno.

Naposledy upraveno 09.04.2018 - 12:07Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kudrna
Počet příspěvků: 234
Hlavně pro: Čtenáři
9.4.2018 - 08:56

Pokud si pamatuji, tak v době, kdy se řešila ta první dotace na čističku,tak byl starostou Rubík (ODS) a později Hrabánek (ODS),  v radě města seděl nějaký Schneider (taky ODS) a manažerem města byl Grohmann (tehdy ODS).

Tak mi zkuste ještě jednou vykládat, že za tu zpackanou dotaci může někdo jinej, než vy, modří ptáci!

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 598
Hlavně pro: Čtenáři
8.4.2018 - 21:54

Pane Schneidere,

proč vy musíte za každou cenu lhát. O minulou dotaci na ČOV jsme přišli proto, že tehdejší starosta Hrabánek nedokázal přimět Veolii (Středočeské vodárny) k uzavření takové smlouvy, kterou by město  Slaný splnilo podmínky pro přidělení této dotace. Grohmann, jako tehdejší úředník města, na  tom mohl jen těžko něco změnit.

Povedlo se to až tehdy, když si pan Hrabánek šel odpočinout do opozičních řad a vše pak s Veolií dojednal ing. Zlámal.

 

L.Peška

 

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/jak-nam-lhali

 

Naposledy upraveno 08.04.2018 - 21:57Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2706
Hlavně pro: Všechny
6.4.2018 - 14:18
Manažerka rozvoje města - paní Prokešová se zapracovala ve své funkci velmi rychle. Informoval jsem se na poslední dotace získané pro město Slaný ve spolupráci s ní :

Rekonstrukce mostu (u O. Scheinpflugové) - 6,5 mil. Kč.
Analýza rizik plynoucích ze znečišťování horninového prostředí a podzemních vod - jižní okraj Sl. - 4,2mil.
Digitální povodňový plán a rozhlas - 5 mil.
3. ZŠ - nástavba odborných učebních prostor a venkovního výtahu - 13 mil.
1. ZŠ - vestavba odborných učebních prostor a venkovního výtahu - 17 mil.
Sociální bydlení ve městě Slaný - 10 mil.
Snížení energetické nár. - stavební úpravy bytového objektu Slaný, Navrátilova 1375-76 - 1 mil.
Příměstské tábory města Slaný - 0,5 mil.
Prevence kriminality a koordinace bytové problematiky ve Slaném - 4,5 mil.

Dotace celkem - 61,7 mil. Kč.

Nezmiňuji ani ČOV Slaný  - ale její podíl je značný a nesporný, zatímco o předešlou dotaci téměř o třicet mil. vyšší (93mil.) jsme přišli jakýmsi zaspáním (i v prodlouženém termínu) tehdejšího manažera.
L.Sch.
Naposledy upraveno 07.04.2018 - 15:45Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2706
Hlavně pro: Všechny
6.4.2018 - 12:36
Téma - Braňme demokracii, 5.4. - 18:54 :
..."leč v podvědomí jsme ovlivňováni stokrát opakovanými lžmi nebo polopravdami. Tento efekt znal a do života uvedl, již kdysi, jistý ministr propagandy - což komunisti dovedli k úplné dokonalosti." ...
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 598
Hlavně pro: Čtenáři
5.4.2018 - 18:35

Pane Schneidere,

i když v něčem možná máte pravdu a v některých jiných  ohledech vidíte  TU VAŠI MODROU PRAVDU poněkud zkresleně, jedno panu Grohmannovi upřít nemůžete. Ať již byl uspávač hadů či někoho jiného, dokázal pravidelně téměř každý rok sehnat pro město po různých dotačních titulech 50 i 100 milionů korun. Mám pocit dokonce, že město Slaný bylo v letech 2010 - 2014 vyhodnoceno mezi 10 nejlepšími městy v ČR v čerpání dotací z evropských fondů. Kdo to dnes na slánské radnici dokáže? Vůbec nikdo!!!

Jinde by takového člověka vyvažovali zlatem. Na slánské radnici si za svoji práci pro město na rozloučenou vysloužil jen ústrky, šikanu a  slova pohrdání.

Naposledy upraveno 05.04.2018 - 18:37Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2706
Hlavně pro: Všechny
5.4.2018 - 15:06
O CHARAKTEROVÉ NEDOSTATEČNOSTI dvou kamarádů.

1) Tak vše má, zřejmě, svůj počátek u člověka, který dlouhodobě poškozoval volební subjekt jehož byl členem a neostýchal se ani poskytovat pomlouvačné (směrem k subjektu jehož byl stále ještě členem) rozhovory internetovému tisku konkurenční politické strany, které měly za cíl poškozovat nejen "jeho" tehdejší stranu, ale zejména její vedení a zaroveň představitele města. Již tehdy organizoval (podle četných svědectví) schůzky konkurenčních politických subjektů (včetně toho ultra opačně orientovaného než byl tehdejší subjekt jehož byl členem!!!) za účelem vytvoření dostatečně silné koalice, která by se mohla prosadit proti koalici stran jejíž byl tehdy sám "členem". Na základě svědectví o jeho nepochopitelném jednání a morálním pádu došlo ke střetu po kterém by jednoznačně byl, jeho tehdejším subjektem, vyloučen - a tak se (náhle, aniž by došlo k jednání sdružení) přeregistroval do sdružení v sousedním městě za stejný subjekt. Tam ovšem, nemohl kandidovat v komunálních volbách a tak si - pozastavil - členství, aby mohl (ač je to s podivem a pozastavení členství by v takovém případě uděleno být nemělo!!!) kandidovat ve svém městě za jiný volební subjekt proti tomu, jehož byl původně členem).
2) Nu - a aby toho nebylo málo, má kamaráda (tehdejší manažer rozvoje města), který kandidoval na jednom z předních míst jejich společného bývalého politického subjektu. Tento kamarád podepsal ("bez uzardění") dohodu všech kandidátů, že nebudou spolupracovat, či jakkoliv jednat, s členy protikoalice, která by spolupracovala s politickým subjektem z ultraopačného pólu politického spektra. Tím poněkud rozptýlil obavy spolučlenů, kteří již jakési obavy chovali a měli i jisté podezření směrem k jeho loajalitě. S tímto ujištěním, že jsou stále na jedné palubě, šli jeho zvolení spolukandidáti i ostatní partneři do ustavujícího zasedání zvolených členů zastupitelstva. Leč - chyba lávky - tam se plně projevila podvratná činnost kamaráda č. 1) - po odmítnutí spoupráce s jím sestavonou vítěznou koalicí ve fci místostarosty našeho kandidáta, který získal nejvíce preferenčních hlasů a jako jedinec ve vobách zvítězil - byl navržen na funkci místostarosty kamarád č.2)! Po dohadovací přestávce a delším váhání a patrné rozpolcenosti oznámil onen člověk, že kandidaturu nepřijímá a rezignuje na místo zastupitele (zřejmě v reakci na některé rozhovory během pauzy s tehdejšími spolučleny stejného subjektu) - což by bývala byla jediná správná reakce na slib který stvrdil i podpisem. Jenže rezignaci nepodal písemně a pod vlivem kamaráda č.1) na ni do příštího zasedání docela zapomněl!!! Naopak - nezaplacením čl. příspěvku rezignoval na členství v subjektu za který kandidoval a byl do zastupitelstva zvolen!!! Odstoupením ze zastupitelstva (a umožněním své náhrady z řad subjektu za který byl zvolen, ale názorově se s ním rozešel) by si zachoval alespoň slušnou a čestnou tvář. Pokud se tak nestalo vyznělo - jeho následné  poděkování těm, kdo ho zvolili na kandidátce strany, které již není členem, ale na své voliče nazapomíná - velmi komicky!!!
Nu - a pokud jde o jeho pracovní nasazení (?) - ne nadarmo se tehdejšímu manažerovi rozvoje města přezdívalo - Uspávač hadů - což dokazoval i projevem v zastupitelstvu, který, pokud byl trošku delší přítomným padala hlava. On byl určitě i schopným pracovníkem, leč město bylo až na místě druhém a muselo se na něho trochu více tlačit - jeho tempo bylo vražedně pomalé a některé termíny zkrátka nestíhal ...
L.Sch.
Naposledy upraveno 05.04.2018 - 15:08Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 598
Hlavně pro: Lucije
4.4.2018 - 22:57

Mohu potvrdit, že štvanice na ing. Grohmanna, který se z pozice místostarosty vrátil  v dubnu 2016 na funkci manažera města, byla jednou z nejodpornějších akcí nového vedení města, tedy pánů Hrabánka, Záloma a Bartoníčka, kterou jsem kdy zažil. Urážky a dehonestace jeho práce, jeho osoby i jeho spolupracovníků od této party neschopných stála město odhadem 100 milionů korun. Dodnes tohoto člověka nedokázal na městském úřadě nikdo ani nahradit, ani se jeho práci byť jen vzdáleně přiblížit.

 

L.Peška

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  4  5  6  7  8  ...  93
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.