Obsah  >>  Politika, politici  >>  Slánské noviny
Strana:   1  ...  6  7  8  9  10  ...  93

Slánské noviny

Lap
Počet příspěvků: 28
Hlavně pro: Čtenáři
5.1.2018 - 16:46

Na mém nicku není nic k luštění,  stačí se jen  podívat do slovníku :-)  Ale u vás by mohla být zřejmě diagnostikována paranoia. Bohužel.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lap
Počet příspěvků: 28
Hlavně pro: Lap
5.1.2018 - 16:38

Naposledy upraveno 05.01.2018 - 16:47Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lap
Počet příspěvků: 28
Hlavně pro: Čtenáři
5.1.2018 - 14:48

No sakra, to už by jste měl mít v tomto věku více rozumu, více nadhledu a klidu. Vy jste se "upnul" na dvě osoby: pana Zemana a pana Pešku.
Máte to zapotřebí? Hlavně to chce zvládnout po psychické stránce a to vám jaksi nejde a  přerůstá přes hlavu. Hlavně, aby vás výsledek nadcházejících voleb nedorazil úplně.
Z tohoto důvodu vám přeji na začátku roku 2018 pevné zdraví.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Lojza
5.1.2018 - 14:21

Nojo - pan Peška by chtěl změnit všechno a vrátit se před r.1989 - no a to bychom si už nic, v tomto duchu, nemohli sdělovat pomocí takovéhoto média, či jakéhokoliv tisku!!!
Naštěstí, vyražen byl z rady právě p. Peška a věci se pak hnuly k lepšímu.
Já jsem dokončil své působení v zastupitelstvu i radě přirozeným skončením volebního období a ve svých 70 letech kandiduji případně již jen uprostřed či v druhé polovičce kandidátky (popřípadě vůbec - byl-li by větší počet zájemců). Na roky v zastupitelstvu se starostou RNDr. Rubíkem a později i Mgr. Hrabánkem vzpomínám v dobrém - hodně se toho podařilo. I restaurace "Londy" či nového chlazení a nové ledové plochy při VSH, byla provedena na základě přípravy z našeho období. Jenom dlažba a celková podoba Londy (včetně chybějícího vodního prvku - v suchém Slaném!) se radě s p. Peškou a býv. manažerem rozvoje města, jaksi vymkla z rukou a za cenu lacinějšího provedení, je pro mnohé z nás zklamáním; především ovšem pro autora studie Prof. Sýkoru, který zklamaně pronesl při slavnostním "otevření Londy", že bohužel, ještě při cestě na toto "otevření" neznal podobu stavby a nevěděl, jaká varianta byla zvolena!!!
L.Sch.

P.S. - K ubohému "kubisovi" se nehodlám příliš vyjadřovat - zařadil se sám ke klace kolem Pešky a to hovoří za vše!!! Jejich rojení a nervozita je náhle opět patrnější!!!

"Lap"???/14:48/ - to vypadá na nick vytvořený ze zkratek křestního jména a příjmení (u "Pel"je to obráceně) !!! - jde jen o to jestli mladší nebo starší, že?

http://forum24.cz/video-mlade-osobnosti-vyzyvaji-k-ucasti-v-prezidentskych-volbach/
Naposledy upraveno 05.01.2018 - 15:51Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lojza
oponent
Počet příspěvků: 591
Hlavně pro: Čtenáři
5.1.2018 - 11:18

Peška se na rodíl od Vás snaží něco změnit. Vy tu jenom tlacháte, žvatláte jako ukřivděné děcko za to , že Vás nezvolili (vyrazili). :-)

Když jste v tom zastupitelstvu byl, pokadil jste co jste mohl nebo tomu aspoň pomáhal!

:-)

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kubis
občan
Počet příspěvků: 33
Hlavně pro: Čtenáři
5.1.2018 - 09:02

Koukám, že vy jste stále ani po 28 letech nepochopil princip demokracie, svobody slova a dalších vymožeností naší polistopadové společnosti. A tak plivete na každého, kdo vám a vašim modrým ptákům netleská. Neřeknu nic nového, než to, co si o vás většina lidí na tomto foru myslí - jste odporná slánská kreatura, které ve městě nic nedokázala, a tak jen uráží ty, kdo se snaží ve Slaném něco změnit.

Já jsem naopak rád, že jsou stále ještě ve Slaném lidé, kteří se nebojí otevřeně vyjádřit svůj názor i za cenu toho, že u našeho panstva na radnici budou v nemilosti.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Všechny
4.1.2018 - 17:45
Ale, ale - pročpak p. Peška nepoužívá pro své pomluvy svůj mystifikační plátek?
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 286
Hlavně pro: Čtenáři
2.1.2018 - 13:15

Takže když to shrnu:

 

1) dotazoval jsem se na údajné urážky v článku na Slánských novinách - neuvedl jste ani jedinou

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/260-milionu

2) čím přispěl starosta Hrabánek - tady zjevně vůbec netušíte, jak se tato akce realizuje. Tvrdit že starosta Hrabánek organizoval výběrové řízení je opravdu pitomost. Takže, když odfiltruji vaše smyšlenky, tak je tady za Hrabánkem jen velká nula.

3) Míra zadlužení - zde asi nechápete, že míra zadlužení vychází vždy z hospodaření předchozího roku a promítá se do návrhu rozpočtu na rok nadcházející.  Ale to bych vám prominul, tomu rozumí jen málokdo.

A s tím tvrzením, že se města mohou zadlužovat až do 30% ... to byla argumentace starosty Rubíka, když si chtěl brát úvěry ve výši stovek milionů korun na stavbu parkáčů a podobných pitomostí.

4) Plynofikace nemocnice - takže podle vás je usnesení zastupitelstva města jen cárem papíru a Hrabánek a rada si s  ním mohou libovolně vytírat z...?

5) Nevím komu a co kdy Peška řekl či neřekl, ale vy tvrdíte, že stanovená cena sportovní haly  byla podhodnocená. Tak se vás jen ptám, jak jste na to přišel? Vaše odpověď je jako obvykle - nic než prázné plky a za "všechno může Peška".

 

 

Naposledy upraveno 02.01.2018 - 13:16Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Všechny
2.1.2018 - 12:30
Pět reakcí k "anonymnímu - ringovi":
1) Tak urážek (mnohdy žalovatelných) bychom v textech páně Peškových, při zpětném nahlédnutí, našli dost. V dotyčném článku  šlo o napadení starosty z porušení zákona při svolání jednání  městského zastupitelstva na středu 25.října!!! - Pan Peška byl na svůj omyl a chybný výklad upozorněn na zastupitelstvu, kde mu bylo citováno z dopisu MV. Při své "hroší kůži" se však neomluvil ani na místě, ani později ve svém pomlouvačném webu!
2) Čím přispěl starosta Hrabánek k zahájení obchvatu města? - Tak bezpochyby, stavba obchvatu není dílem jedince - nicméně starosta RNDr. Ivo Rubík má bezpochyby největší podíl na tomto úspěchu, neboť to byl on, kdo přípravě a koordinaci postupných kroků přípravy obchvatu věnoval několik let. Nu, a současný starosta Mgr. Martin Hrabánek, který považuje za čest, že s ním mohl asi tři roky úzce spolupracovat a být mu nápomocen, navázal na jeho práci organizací koordinačních schůzek starostů, vedoucích odborů životního prostředí, dopravy či správy majetku s pracovníky ŘSD. Společným úsilím vypořádali všechny pozemky (výkup či směna), získali stavební povolení a připravili podklady pro úspěšné výběrové řízení a zahájení stavby. Nu, a to, že je zván a žádán o slovo na různých takovýchto akcích asi svědčí o tom, že je váženým spoluúčasníkem na úspěšném zahájení podobných akcí a ne naopak, že?
3) K míře zadlužení města: Dluhová služba města je přípustná až do výše 30%. Zatím nikdy nepřesáhla 20%. Za starosty I. Rubíka se dokonce dlouhodobě pohybovala mezi 2 až 3 %, což pochopitelně skončilo po přijímání úvěrů. Informace "ringova" je však evidentně matoucí a jak je zvykem páně Peškovým a jeho skupiny obhájců až mystifikační. Panu "ringovi" nějak vypadl rok, kdy byl p. RNDr. Peška členem rady města po celou jeho délku - tedy r. 2015, kdy byla míra zadlužení 11,5%. Na úspěchu (či vynikajícím ekonomickém výsledku) roku 2016, kdy působil p. Peška s dalšími kolegy v radě jen do konce března (začátkem dubna byli odvoláni) má tedy Peška - dejme tomu - čtvrtinový podíl!!!
4) Proč nebyla zrealizována plynofikace nemocnice v r. 2017 a radní byli proti?
Jak jsem již uváděl - rada upřednostňovala sice nákladnější, ale lepší (a mnohem výnosnější) variantu plynofikace.
5) K pozastavení stavby sport. haly :
Tak především nebyl schopen své tvrzení podložit pan Peška (a očerňování jiných je jeho výraznou vlastností). Na dotazy na zastupitelstvu nebyl schopen reagovat a při opakování dotazu nebyl p. Peška schopen si vzpomenout ani na název firmy s kterou "prý" na přípravě spolupracoval. Otázka by tedy měla směřovat na něho, když má takové schopnosti stavět za nejméně polovinu ceny obvyklé! Nakonec - člověk nemusí být ani velký odborník a stačí se jen podívat po okolí - kolik stojí taková podobná výstavba sportovních hal a zjistíte, že cena 23 mil. je naprosto nereálná. Podle takových porovnání se dá usuzovat na cenu nejméně dvojnásobnou.
L.Sch.
P.S. - K 2.1., 13:15 - Příspěvky "ringovy" mně připomínají neodbytně RNDr. P. samotného!
Nebaví mě přehrabovat se zpětně v urážkách Peškových - nicméně, jak vidno, "ringo"(!!!???) evidentně nepovažuje za urážku neoprávněné osočení starosty z porušení zákona (aniž by došlo na následnou omluvu).
Že se hospodaření předešlého roku promítá do dluhové služby roku následného je nasnadě, ale informace k míře zadlužení v tom kterém roce, je pro vyhledávaný rok uváděna vždy k onomu roku!!!
Povolená míra dluhové služby 30% je prostě dána - to žádna argumentace nezmění. Prvotní úvěr při skvělých hospodářských výsledcích období starosty I. Rubíka měl být na nezbytnou rekonstrukci ČOV - a získaná dotace tehdy činila 93 mil. Leč liknavostí tehdejšího manažera rozvoje města (2014-15, kdy mohla být žádost ještě prodloužena) nebyl nakonec tento výhodný úvěr uskutečněn a o tak skvělou dotaci město přišlo!!!
Plynofikace nemocnice není pozastavena a má postupné kroky - v jakém je nyní stádiu nevím.
Prázdné plky k ceně uváděné Peškou k výstavbě sport. haly tu vede jen p."ringo" - dotazy k nesmyslné ceně doporučuji adresovat p. Peškovi - třeba si náhle vzpomene, kdo takovou cenu nabízel a budeme se moci na dotyčnou firmu obrátit!!!

Naposledy upraveno 02.01.2018 - 17:22Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 286
Hlavně pro: Čtenáři
1.1.2018 - 17:34

Pane Šnajdr,

když uvádíte, že výstavba sportovní haly, kteoru připravoval pan Peška,  by stála více, než plánovaných 23 milionů korun, můžete toto vaše tvrzení podložit nějakým hodnověrným dokumentem, rozpočtem akce či jiným odborným propočtem? Nebo jste si to jen vymyslel ve snaze očernit ty schopnější osoby v našem městě, než jste Vy sám??

 

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 286
Hlavně pro: Čtenáři
1.1.2018 - 17:31

Pane Šnajdr,

Můžete mi, prosím, vysvětlit, když, jak sám uvádíte, byla realizace akce plynofikace nemocnice za pomoci úvěru pro město Slaný výhodná, proč se tedy v roce 2017 nezrealizovala, tak jak byla zastupitelstvem odsouhlasena? A proč proti této realizaci hlasovala většina členů rady města včele se starostou Hrabánkem?

Viz popis jednání zastupitelstva města o tomto bodu zde:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/vitezstvi-pro-slanskou-nemocnici

 

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 286
Hlavně pro: Čtenáři
1.1.2018 - 17:24

Pane Šnajdr,

tvrdíte, že Peškovo tvrzení z roku 2014 o zadluženém městě bylo přehnané nebo neoprávněné. Jak byste tedy interpretoval míru zadlužení města - viz tabulka zveřejněná na webu městského úřadu v návrhu rozpočtu města na rok 2018 s těmito údaji:

Míra zadlužení města:

2013 (tedy za působení starosty Rubíka / ODS) - 19,6%

2014 (tedy za na konci působení starosty Hrabánka / ODS) - 13,62%

2016 (tedy v době, kdy na radnici působil Peška a další jeho kolegové) - 5,56%

 

Vám nepřipadá skutečnost, že se té předchozí radě města, kterou neustále kritizujete, podařilo snížit zadlužení města o proti předchozím letům téměř na čtvrtinu, za naprosto vynikající ekonomický výsledek?

 

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 286
Hlavně pro: Čtenáři
1.1.2018 - 17:17

Pane Šnajdr,

mohl byste mi, prosím, vysvětlit, čím konkrétně starosta Hrabánek přispěl k zahájení stavby obchvatu města?

To, že dorazil na slavnostní zahájení, aby se mohl předvádět před televizními kamerami, já za nějaký přínos nepokládám. Vy osobně víte ještě o něčem jiném?

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 286
Hlavně pro: Čtenáři
1.1.2018 - 17:05

Pane Šnajdr, přečetl jsem opakovaně článek na Slánských novinách, na který reagujete:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/260-milionu

A nikde nemohu najít žádnou urážku, o které tvrdíte, že v tomto článku je  - viz vaše tvrzení "Peška pouze uráží a kritizuje své oponenty" .

Můžete tedy, prosím, uvést citiaci textu, který Vy osobně pokládáte za urážku kohokoliv?

 

Naposledy upraveno 01.01.2018 - 17:05Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: XXL
31.12.2017 - 18:26

Zdravím, pane Kliko,
asi se vás dotklo, že  - Slaňákům -, když jste z Rakovníka, že? Tak pro Vás opravuji - všem lidem dobré vůle - jak již jsem v jiném tématu rovněž uváděl. 16. 12., 11:56 v tématu Zastupitelstvo ... to bylo všem Slaňákům; nu a nyní, když píši - pravověrným Slaňákům, tak vězte, že to znamená všem Slaňákům, kteří mají rádi Slaný - také by se dalo třeba napsat - ortodoxním Slaňákům - víte!? Normální Čech jistě výrazu - pravověrný - rozumí, ale pro Vás dovysvětlím, že pravověrný může být i komunista - což dozajista pan Peška je a věřím, že je i pravověrným Slaňákem, takže mé přání se týkalo i jeho, narozdíl od toho když napíši - všem lidem dobré vůle - neboť on dobrou vůli evidentně nemá.

Přeji dobrý příští rok všem lidem dobré vůle.
L.Sch.

P.S. - S Vámi je diskuse planá a nehodlám ji vést - nicméně reakce na Vaši poznámku je v tučném tisku v P.S. z 20.12., 11:56 a nakonec i v čl. 31.12., 12:16.


Přílohy:
20171224-160802-001.jpg

Naposledy upraveno 31.12.2017 - 18:42Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 533
Hlavně pro: Čtenáři
31.12.2017 - 16:40

Normální člověk přeje do Nového roku tak nějak všem. 
Vy jen pravověrným. 
Vy byste snad i při hromadné nehodě třídil zraněný a jim poskytnutou pomoc podle stranickýho přesvědčení! 
Takže já přeju všem Slaňákům, tedy i Vám pane Schneider, úspěšný Nový rok a všem hodně zdraví.
F.Klika
PS. zůstal jste mi dlužen odpověď na otázku ze dne 19.12. 2017
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2766
Hlavně pro: Všechny
31.12.2017 - 12:16
Ecce homo Peška ...už zas chodí okolo a kdo se na něj koukne ...!

Inu, je po Vánocích, čas volna a blíží se volby - a ejhle, člověk Peška opět vykazuje zvýšenou aktivitu!!! Leč, stalo se již tradicí, že ve svých článcích nenabízí žádná řešení - pouze uráží a kritizuje oponenty (..."kdo se na něj koukne"!) a mnohdy jeho snažení připomene známé historické dílo Proti všem. Pan Peška není ovšem historik a tak falšování skutečnosti se v jeho podání, bohužel, týká současnosti či minulosti nedávné; a navíc, jeho názory se mění rychlostí větší než vichřice Herwart.
Již jsme v minulosti zažili Peškův obrat (něco jako "Obrácení Ferdyše Pištory"), kdy před volbami tvrdil, jak je město katastroficky zadlužené, aby ihned po volbách začal, coby člen rady, s realizací investic, které ještě měcíc před tím kritizoval a odmítal. Nu, ale nakonec, jak se říká - i to špatné je pro něco dobré - tak tato jeho charakterová vada (přivlastnit si úspěch jiných) se stala tím jediným pozitivem po, naštěstí krátkém, jeho působení v radě.
I nyní - jednou větou na zasedání zastupitelstva města tvrdí, jak má město dostatek peněz a není třeba si brát úvěr, aby vzápětí navrhoval škrty ve zdravotnictví, investicích a opravách! Naštěstí, pro většinu takovýchto návrhů hlasoval jen sám, jako pověstný - Jakešův kůl v plotě.
Nu a k úvěru na vytápění snad jen připomenu fakta. Úvěr si chtěla vzít sama nemocnice. Protože však, města získávají výhodnější podmínky, tak mělo vzít úvěr město a následné splátky úvěru měla hradit nemocnice z úspor na vytápění. Podobně (zajímal-li by se kdokoliv, kdo o tom chce něco vědět) postupuje řada měst a této metodě se říká EPC. Vzhledem k množství investičních akcí na příští rok a nutnosti ponechat zdravou rezervu, byl zvolen postup podle dlouho odsouhlaseného scénáře.
Škoda jistě je (pro nemocnici), že nebyl přijat návrh na vytápění nemocnice s KOGENERAČNÍMI jednotkami. I když by byla počáteční investice větší, vše by se vrátilo na úsporách, které by byly mnohem větší než nyní plánované 2 - 2,5 mil. Kč, což by se pak bývalo mohlo jistě pozitivně promítnout i do odměn odborného personálu.
Další oblíbené téma pana Pešky je výstavba sportovní haly. Ani v nejmenším se nelze divit, že tento absolutně nepřipravený projekt musel být pozastaven. Pan Peška sice prý, tak usilovně, "spolupracoval" s architekty a projektanty - až si nakonec ne a ne vzpomenout s kterými!!! Nakonec - možná - že by i sám projektoval??? Jedno je jisté - z podkladů, které po p. Peškovi zůstaly, je zcela jasné, že hala by stála mnohem a mnohem více a částka uváděná panem Peškou je nesmyslem a naprosto nereálná (já sám pamatuji, že kdysi začínal dokonce s částkou za celou halu - 15 mil. Kč!!!) Jestli jen špatně kalkuloval nebo záměrně oklamal ostatní a použil částku odsouhlasenou zastupitelstvem, ví asi jen on sám.
Chápu, že pan RNDr. Peška je v současné době v těžké depresi - když se konečně podařilo (a jako napotvoru - zrovna politickým konkurentům) zahájit stavbu obchvatu města, rekonstrukci ČOV a čile se opravuje městská infrastruktura. A tak - nezbývá než mu popřát do roku 2018 klid a mír v duši.

Všem pravověrným Slaňákům přeji - doufejme úspěšný - celý příští rok 2018.
L.Schneider.
Naposledy upraveno 01.01.2018 - 01:31Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 198
Hlavně pro: Všechny
30.12.2017 - 09:12

Když na nějakém tom milionu nezáleží ...

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/260-milionu

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: hunap
20.12.2017 - 12:52

On byl někdy Peška v čele rady? Já myslel, že to byl starosta Zálom a místostarosta Zlámal.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Čtenáři
20.12.2017 - 12:04

To ať posoudí jiní. Ale vy nám pořád dlužíte nějaká jiná fakta, než ta, která jsou uvedena v inkriminovaném článku o starostovi Hrabánkovi.

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/hrabanek-kam-se-podivas

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  6  7  8  9  10  ...  93
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.