Obsah  >>  Politika, politici  >>  Slánské noviny
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  96

Slánské noviny

Čtenáři
Počet příspěvků: 3157
Hlavně pro: Všechny
28.4.2020 - 11:07
Pardon - příspěvek patří do tématu "Zastupitelstvo města ..."
Naposledy upraveno 28.04.2020 - 11:17Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 837
Hlavně pro: XXL
25.3.2020 - 20:14

Přesně tak. Je to trapný. Odpustit poplatek za odpad by mnoha lidem pomohlo. Kor rodinám, kde je třeba táta pingl a máma prodavačka textilu... Ale mají dvě děti, tak 3.000 po nich město chce. Hlavně že papaláši a úředníci plácají něco o solidaritě. Jich se koronavir nedotkne. Snad možná tím, že si nepostaví novou sportovní halu.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 763
Hlavně pro: Všechny
25.3.2020 - 19:38
Tak alespoň město v těchto zlých dobách něco udělalo pro občany.
Nemusí se platit do prvního dubna parkovné v centru.
Sice je na návsi vylidníno, tak parkovný stejně nikdo neplatí, ale jako podaná ruka lidem dobrý.
Hold za ten svoz odpadu, jak město na stránkách nezapomnělo upozornit, musíme zaplatit a stíhat  přifrčet autem do apríla, ať aspoň uštříme pětikačku za parkování.  :-)


Přílohy:
1.png

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 837
Hlavně pro: AP
25.3.2020 - 09:14

Takhle ale může přemýšlet pouze člověk, který se nemusí bát o práci.. Což je v současných podmínkách v podstatě jen státní zaměstnanec, nebo někdo, kdo je na to nějakým způsobem napojený. Třeba lékaři. Čeká nás obrovská nezaměstnanost, nikdo neví koho se to dotkne. Většina lidí pokud už bude něco kupovat, tak pouze podle ceny. Místní elekro bude mít smůlu. Předplatit si kadeřnici pochopitelně lze, ale její situaci to neřeší.  Člověk který tam chodí 1x za měsíc tam příští měsíc nepůjde 2x, ale jen 1x. Takže ona bude mít výpadek tak jako tak. Navíc já platím pokaždé trejně. Ostříhá pár chlupů a tím to končí. Probém je u žen, což jsou jejich hlavní klientky. A ty platí různě podle toho co si zrovna na hlavě nechají udělat a jaký přípravky k tomu kadenice použila. Tady musí jednoznačně pomoct stát. Jenže ten na to nemá, protože nám vládnou nemehla.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 837
Hlavně pro: Slánské noviny
25.3.2020 - 09:06

Tak předně ve středověku před morem nikdo hradby neuzavíral. To by nemělo žádný smysl. Lidé by totiž velmi rychli zahynuli díky hladomoru. Čemu říkáte štědrá ruka státu??? Stát nikdy nikomu nic nedal. Pouze přepasíroval peníze daňových poplatníků. Posunout poplatek za psa je pitomost. Jestli by město doopravdy chtělo občanům pomoct, tak by třeba na dva roky zrušilo poplatek za odpad.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3157
Hlavně pro: Všechny
24.3.2020 - 17:44
Tak, při briskním intelektu p. "ringa" (kterým by se zřejmě rád pochlubil, leč ...?) docela překvapuje jeho naprosté nepochopení příspěvku mého, ale evidentně i pánů Pešky a Šmehlíka; ani oni přece nejsou kritiky (ba naopak) toho co je děláno ze strany vedení města pro občany. Nu - a přesto se ani oni dva (členové jednoho uskupení) neshodnou na tom, jaká je v dané chvíli kompetence např. představitelů měst a obcí. Já za sebe tu říkám, že nesouhlasím s názorem p. Pešky - v nadsázce řečeno - "zapálit ohně kolem města a nepustit nikoho dovnitř ani ven!!!" Souhlasím naopak v tomto případě s p. Šmehlíkem, že je třeba hlavně dodržovat, již tak velmi omezující, hygienicko-epidemiologická opatření, která k izolaci v této chvíli postačují. A tato opatření, či jejich zostřování nebo naopak - nechme, prosím, na krizových štábech. Rovněž informovanost, je ve Slaném na velmi dobré úrovni. Nu - a pokud kdokoliv, přesto, začíná vymýšlet naprosto tristní opatření - mimo krizový štáb a jakoukoliv kompetenci - tak to docela začíná poněkud připomínat velmi nekompetentní - "plašení se" - ale, bohužel, i veřejnosti!
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 170
Hlavně pro: Všechny
24.3.2020 - 10:36

Je dobré vidět, že se alespoň někdo o něco snaží.

Naposledy upraveno 24.03.2020 - 13:05Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 293
Hlavně pro: Čtenáři
24.3.2020 - 06:36

Takže v podstatě tady jen potvrzuje to, co Peška tak trochu kritizuje. Jinými slovy navrhujete nedělat nic, protože velký vůdce se o vše postará.Jestli jsem správně pochopil ten příspěvek, tak Peška jen ukazuje na to, že situace, kterou ve městě máme, nemusí trvat věčně. Možná že už tady i pár nakažených chodí. A hledá cesty, jak tuhle infiltraci zamezit či alespon omezit. A jestli jsou jeho návrhy absurdní?  Není v tom sám - omezení veřejné dopravy proběhlo již v řadě měst České republiky (udělat to v Praze se Babiš s Hřibem dosud bojí) a i ty návrhy na uzavření velkých továren se od některých odborníků v médiích objevily.Ale jinak jste jen potvrdil omezenost vašeho intelektu - místo abyste přišel s nějakými vlastními návrhy, jen dokážete zkritizovat to, co vymyslí někdo jiný.
Naposledy upraveno 24.03.2020 - 06:37Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3157
Hlavně pro: Všechny
24.3.2020 - 00:38
Dobrý den (tedy úplně nejrannější popůlnoční ráno),
chvilku jsem byl mimo dosah internetu a dovolím si nyní několik poznámek k této diskusi. Zírám s údivem na příspěvek p. RNDr. Pešky a nesouhlasím, tak jako většinou. Neuvěřitelné je, že ten člověk si představuje, že by starosta mohl uzavírat město, jen tak - mýrnix-týrnix - jak ho napadne - fakt, holt, totalitní myšlení!!! Ono se stačí podívat na Moravu (Litovel a okolí). Takové věci se řídí centrálně a navíc, je k tomu potřeba armáda, policie atd. a i u těch vesniček se stává, že lidi stejně utíkají ...!!! Panu zastupiteli asi nějak uteklo, že poplatek za předzahrádky je již nějaký čas odpouštěn a podnikatelům v prostorách města bude odpouštěn nájem. A zavírat fabriky ? - nu to je tedy fakt nápad  - ale to, město tedy fakt nemůže!!! Zkrátka je třeba chovat se zodpovědně, držet se centrálního nařízení, nestrašit se, chovat se zodpovědně a být v psychické pohodě. V tom smyslu, bych dal spíše poněkud více za pravdu - i když jen asi v první polovině jeho textu - jinému členu kandidátky sestavené p. Peškou, panu Šmehlíkovi. Je zkrátka třeba chovat se zodpovědně a dodržovat centrální nařízení.
Evidentní je, že vedení města se snaží pro lidi dělat maximum a občany města informovat o dění a dalších krocích, jak jen je to možné, pravidelně - a v tom je, doufejme - i shoda s oběma pány z opozice, což je nakonec snad pozitivní konstatování.
L. Sch.


Naposledy upraveno 24.03.2020 - 00:53Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
AP
Aktivní Pasiv
Počet příspěvků: 541
Hlavně pro: Všechny
23.3.2020 - 12:39
Nastala nám doba, kdy by možná měly nahlas zaznít všechny nápady. A potom je samozřejmě potřeba je většinou zamítnout. To jsou první dva body jednoznačně. A zmínit jako jednu z firem k zavření Linet, jakožto světového výrobce zdravotnického materiálu (byť "jen" postelí), je mimo maximálně.Vše pro zdravotnictví - beze sporu.S těmi penězi a budoucností to je celkem jednoduché. Bude potřeba co nejdřív napumpovat do ekonomiky peníze. Dělejte třeba nákupy jenom jako. Koukám na svůj ošklivý plot? Teď nikam nepůjdu, ale dám si ty peníze takhle stranou, a až to půjde, koupím nové laťky. Chci lepší kávovar? Nenechám si ho teď přivézt poštou, koupím si ho v místním elektru, až to půjde.
Popravdě jsem přemýšlel, že by se nějak dalo živnostníkům za budoucí služby zaplatit už teď, třeba že by člověk dostal něco jako poukázku/kód a později třeba přišel přednostně na řadu. Pošlu například kadeřnici peníze na účet teď (a nejsem sám), nemá takový pokles příjmu, za měsíc mě ostříhá "zadarmo". Sám nevím, jestli by něco takového fungovalo, už ze samotných příkladů vidím, že to moc často uplatnit nepůjde.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
donaldice
Počet příspěvků: 35
Hlavně pro: ringo
21.3.2020 - 20:10
Když si znovu přečtete můj příspěvek,tak zjistíte,že jsem reagovala pouze nápady p.Pešky,nikoli na stav u nás a v republice - jako třeba vypatlaný "italský lyžaře"....apod
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 293
Hlavně pro: donaldice
21.3.2020 - 16:03

Koukám, že vy si pořád myslíte, že se nic neděje, že se ve Slaném budeme mít jako v ráji a že to co se děje v jiných městech a regionech nás nepotká. V uplynulém týdnu se naše parlamentní opozice vyjdařovala jak byl ministr Vojtěch či premier Babiš neprozíravý, když se v lednu objevily první příznaky toho, že se koronavirus přesouvá do Evropy, a že nic nepodnikli. Dnes, když někdo ve Slaném upozorní na to, že ta idylka co máme ve Slaném nevydrží věčně, tak z něj děláte hamižného podnikatele.Asi jste nezaznamenala, že polovina těch lidí, co se vrátila před 14 dny z Itálie a měla mít do dneška karanténu, se klidně procházela po ulicích a obchodech a že tak velkou měrou přispěli k rozšíření této epidemie v našem státě.  A už vůbec vám nedochází, že pokud bude počet nakažených narůstat současným tempem, tak do 5 dní máme ten vir ve Slaném také. Jenomže to  v té chvíli nebude nikdo vědět. Nakažená osoba či osoby budou dál chodi nakupovat, jezdít autobusem či vesele pracovat v nějaké fabrice. A než jim začne být blbě, což 2-3 dny potrvá, tak stihnou nakazit dalších 10 - 20 - 30 lidí. A kolotoč se rozjede ... Běžte se podívat do Litovle, jak to tam vypadá.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
donaldice
Počet příspěvků: 35
Hlavně pro: všechny
21.3.2020 - 15:08
Pan Peška teď jenom dokázal,že jako klasický zastupitel nemá absolutně pojem o lidu z podhradí...Zrušit autobusy???Na Prahu ráno jezdí pořád v každém 15-20 lidí a to ne pane Peško na výlet,ale do práce.!!..a to třeba do podniků,kde se vyrábí potraviny..!On totiž ne každý je podnikatel,on totiž ne každý má už vyděláno,on totiž ne každý má auto....víme??Pan Peška by zjevně nejradši totálně uzavřel město,zavřel všechny zbývající obchody - včetně potravin a pak odněkud zvnějšku - z chaty psal x-krát denně komentáře,jak to tady všecko skvěle zachránil....Zaplaťpámbů,že nemá takový pravomoce !
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
L.Šmehlík
Počet příspěvků: 344
Hlavně pro: všechny
21.3.2020 - 11:11
Pan Peška zde rozjel diskuzi Tak se přidávám s několika poznámkami.Zavírat město není dobrý nápad. Podívejme se na Litovel a Uničov. Je nutno hygienicko epidemiologická opatření dodržovat každým z nás. Jsou natolik omezující, že k izolaci zatím postačují - jen je dodržovat. Podle mého názoru je nyní především potřeba testovat, testovat, testovat. Zřízení testovacího místa ve Slaném možná stojí za úvahu, jen musíme mít na paměti, že by se jednalo o velký nápor asi i pro lékaře naší nemocnice - zde asi narazíme. Co však podporuji je aby město bylo informováno - a v tom musí mít naší podporu. Není možné, aby stát nevyhověl požadavku starosty města a nesdělil veškeré požadované informace (včetně počtu infikovaných). To je naprosto neakceptovatelné.Zavírat podniky z téhož důvod jak jsem uvedl výše bych nechal na někoho jiného - opět apeluji na důvěru v odborníky na hygienu - vědí co dělají. Pokud si to podniky rozhodnou sami - prosím. Nedovedu si však představit, že by to mělo zakázat město (právní dohra by byla pro město likvidační). Navíc věřím, že tyto podniky mají stejně odpovědé vedení a odbory a dělají potřebná opatření pro svoji ochranu. Rada města již rozhodla o odpuštění nájmu pro živnostníky - i s tím mám poněkud problém pokud by to mělo jít plošně bez hlubšího posouzení. Pro živnostníky by bylo potřeba především aby jejich žádosti radnice vyřizovala přátelsky a bezodkladně.  Dále rada města rozhodla proplatit nemocnici myslím, že 10000 roušek (respirátorů) - i s tím mám problém. Možná po karanténě zjistíme, že nemocnice bude bohatá díky výkonům a jak správně L.Peška uvádí - město bude chudé. Myslím, že rozpočet města bude v příštím roce drakonicky snížen - uvidíme. Obyvatelé proto musí být na podzim zataženi do tvorby rozpočtu, aby investiční akce byly smysluplné.Jinak - vím, že to dáme L.Š.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 208
Hlavně pro: Všechny
21.3.2020 - 09:07

Vláda premiéra Babiše nás neustále vyzývá: „Seďte doma, nikam nechoďte. To je to nejlepší, co teď můžete dělat. My to za vás všechno zařídíme, obstaráme, vyřešíme …“

Skutečnost je však trochu jiná. Vláda se jistě stará o záležitosti na celostátní úrovni, ale v našem městě se musíme postarat my, slaňáci. Nikdo to za nás neudělá. Následující výzva není kritikou vedení našeho města. Spadli do něčeho, co nikdo z nás nepamatuje a nezažil. Snad jen ti nejstarší spoluobčané si možná ještě vzpomenou, jaké to bylo za války. Takže si myslím, že starosta a jeho spolupracovníci dělají co mohou, snaží se, starají se. Ale nemohou na vše, co se na nás valí, být sami!

Co vidím jako zásadní, resp. co je potřeba udělat?

Za prvé: Nedopustit, aby k nám někdo zavlekl ten bacil!

Ve středověku, když hrozil mor, měšťané zavřeli brány města. Naše schopnost čelit koronaviru není o nic lepší, než byla ta jejich. A přitom máme brány města pořád otevřené pro kohokoliv. Přitom největší zdroj nákazy je od nás jen 15 minut jízdy autem daleko.

Takže co můžeme udělat?: Zakázat vjezd autobusů do našeho města nebo alespoň zakázat veřejnou hromadnou dopravu po městě! Kde jinde, než v dopravních prostředcích se k sobě lidé dostávají tak blízko? Já vím, že dopravu zajišťují soukromé přepravní firmy, že starosta nemá přímé kompetence, aby zrušil linky z Kladna či Prahy, ale je mi to vcelku jedno. Jestliže je to potřeba udělat pro ochranu slaňáků, tak se to prostě musí zastavit.

Za druhé: Kde dále dochází k největší koncentraci osob na jednom místě?

Ve fabrikách. K největším ve Slaném patří Meiller, Linet, Demag, možná některé další. Každá z nich zaměstnává několik set osob. Jen část z nich je ze Slaného, ostatní pracovníci dojíždějí z okolí nebo se jedná o tzv. agenturní dělníky, tedy zpravidla cizince. Zde vidím druhý velký problém pro zavlečení koronaviru do našeho města. Řešení je jednoduché - na čas zastavit výrobu, zavřít fabriky. Je mi jasné, že s takovým návrhem jejich vlastníci nebudou souhlasit. Ale pokud k takovému kroku někdy dojde nařízením vlády, pak už bude stejně pozdě. Příkladem může jít i městský úřad. Jen ten zaměstnává kolem 150 osob z nichž část dojíždí do Slaného z okolních měst a obcí. Co se stane, když většina z nich zůstane 2-3 týdny doma? Asi nic dramatického. Zatím je ještě čas, zatím nás toto opatření ještě může ochránit.

 

Za třetí: Všechno pro nemocnici!

Musíme udělat vše proto, abychom zachovali zdravotnictví, které ve Slaném máme, ve funkčním stavu. Nejde jen o nemocnici, ale také o praktické lékaře, ordinace v poliklinice, zubaře apod. Pokud je potřeba vytvořit pro naše zdravotníky lepší podmínky k práci, udělejme to. Jestli potřebují dát děti do školky, otevřme jednu třídu jen pro ně. Jestli budou mít problémy s dojížděním, zajistěme pro ně ubytovnu, i kdyby k tomu bylo třeba obsadit např. Hejtmanský dvůr.

 

Za čtvrté: Mysleme i na to, co bude potom!

Epidemie jednou odejde a naše město musí žít dál. Doufám, že mezi prvními institucemi, které se otevřou, bude městská knihovna. Tam se opravdu žádné velké davy osob nikdy shromažďovaly, a tak její otevření asi nic neohrozí. Ale fungovat musí i desítky či stovky našich slánských podnikatelů a malých firem – obchodů, restaurací, služeb … Stát možná někomu trochu pomůže, ale hodí se i pomocná ruka od města. A pomoc města si nepředstavuji tak, že o nějaký měsíc, dva či tři odložíme poplatek za psa či něco podobného. To je taková pomoc, která nikoho nebolí, ale také nikoho nezachrání. Majitelé restaurací by možná více uvítali zrušení plateb za zábor veřejného prostranství – tedy různé ty hospodské předzahrádky. Možná by pomohla nabídka inzerce zdarma v našem měsíčníku Slánská radnice. Možná nějaká preference využívání služeb místních firem při zadávání veřejných zakázek. Možná něco jiného, co mne nenapadlo, ale něco se pro naše místní podnikatele udělat musí, protože, když se pomoci nedočkají, patrně řada z nich zatáhne roletu a z našeho města se stane město, o kterém se bude říkat „že tam chcípl pes“.

 

Za páté: O peníze jde vždy až na prvním místě!

A ty nebudou. O tom není žádných pochyb. V posledních letech byla finanční ruka státu k našemu městu více než štědrá. A to skončí. Jak rychle, nevím. Možná to skončí již tento rok. Pokud ne letos, tak dozajista na přesrok. A na to se musíme připravit. A pokud to chceme udělat pořádně, musíme to udělat hned! Ne čekat, až tahle všechna mimořádná karanténní opatření pominou. Ty mohou trvat ještě měsíce a až skončí, bude už pozdě na to, něco zásadního měnit. Je třeba, aby se vedení města i městské zastupitelstvo zásadním kritickým pohledem podívalo na rozpočet města, především na jeho výdajovou stránku, ať již v provozních či v investičních výdajích. Nelze strkat hlavu do písku a čekat že to nějak dopadne. Je třeba jasných, konkrétních a zásadních opatření, říkejme jim třeba škrtů. A ty musí bolet. Protože když bolet nebudou, neudělali jsme dost.

 

Za šesté a také za poslední: Je třeba mít odvahu.

Odvahu k těžkým krokům a k nepopulárním rozhodnutím. A i když jsme mnohdy v minulosti stáli s Martinem Hrabánkem každý na jiné straně či zastávali jiné názory, v této chvíli má starosta města moji plnou podporu. Přeji si, aby odvaha, kterou zatím prokazuje, našemu starostovi vydržela. A abychom ji měli i my ostatní. Protože jen tak můžeme nad tím čínským virem zvítězit. Tak, jako se to podařilo našemu slánskému horolezci, Romanu Kozelkovi.

Věřím, že tuto odvahu všichni máme. A ti, kteří ji možná teď úplně nemají, že ji najdou u těch ostatních. Protože společně nikdy neprohrajem!

 

L.Peška, zastupitel města

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 208
Hlavně pro: Všechny
7.2.2020 - 17:28
Výstavba nové sporotnví haly by mohla být zahájena letos na podzim. Sportovci už se těší ...http://www.slanske-noviny.cz/clanek/pripravuje-se-vystavba-nove-multifunkcni-sportovni-haly
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 208
Hlavně pro: Všechny
28.11.2019 - 14:46

V příštím roce čeká město Slaný řada velkých oprav a rekonstrukcí ...

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/musime-to-opravit

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 208
Hlavně pro: Všechny
25.11.2019 - 13:08

Na co nového se můžeme ve Slaném těšit v příštím roce:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/promeny-mesta

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 208
Hlavně pro: Všechny
20.10.2019 - 13:29

Jak hodnotí práci městského zastupitelstva někteří zastupitelé si můžete přečíst zde:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/slany-rok-po-komunalnich-volbach

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: RK007
22.9.2019 - 21:10

Pokud si pamatuji, tak mělo jít o splnění nějaké podmínky pro provoz Grandu.

Zmiňujete nájezdové rampy, tedy uvažujete o tradičním PD. Ten se podle mého do středu města rozhodně nehodí.
----------------------------------
DOPLNĚNO:
Aktuální informace k přerušení provozu parkovacího domu ve Slaném

ZDROJ: Webové stránky města

Naposledy upraveno 23.09.2019 - 14:11Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  96
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.