Obsah  >>  Politika, politici  >>  Slánské noviny
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  96

Slánské noviny

Slánské noviny
Počet příspěvků: 211
Hlavně pro: Všechny
21.3.2020 - 09:07

Vláda premiéra Babiše nás neustále vyzývá: „Seďte doma, nikam nechoďte. To je to nejlepší, co teď můžete dělat. My to za vás všechno zařídíme, obstaráme, vyřešíme …“

Skutečnost je však trochu jiná. Vláda se jistě stará o záležitosti na celostátní úrovni, ale v našem městě se musíme postarat my, slaňáci. Nikdo to za nás neudělá. Následující výzva není kritikou vedení našeho města. Spadli do něčeho, co nikdo z nás nepamatuje a nezažil. Snad jen ti nejstarší spoluobčané si možná ještě vzpomenou, jaké to bylo za války. Takže si myslím, že starosta a jeho spolupracovníci dělají co mohou, snaží se, starají se. Ale nemohou na vše, co se na nás valí, být sami!

Co vidím jako zásadní, resp. co je potřeba udělat?

Za prvé: Nedopustit, aby k nám někdo zavlekl ten bacil!

Ve středověku, když hrozil mor, měšťané zavřeli brány města. Naše schopnost čelit koronaviru není o nic lepší, než byla ta jejich. A přitom máme brány města pořád otevřené pro kohokoliv. Přitom největší zdroj nákazy je od nás jen 15 minut jízdy autem daleko.

Takže co můžeme udělat?: Zakázat vjezd autobusů do našeho města nebo alespoň zakázat veřejnou hromadnou dopravu po městě! Kde jinde, než v dopravních prostředcích se k sobě lidé dostávají tak blízko? Já vím, že dopravu zajišťují soukromé přepravní firmy, že starosta nemá přímé kompetence, aby zrušil linky z Kladna či Prahy, ale je mi to vcelku jedno. Jestliže je to potřeba udělat pro ochranu slaňáků, tak se to prostě musí zastavit.

Za druhé: Kde dále dochází k největší koncentraci osob na jednom místě?

Ve fabrikách. K největším ve Slaném patří Meiller, Linet, Demag, možná některé další. Každá z nich zaměstnává několik set osob. Jen část z nich je ze Slaného, ostatní pracovníci dojíždějí z okolí nebo se jedná o tzv. agenturní dělníky, tedy zpravidla cizince. Zde vidím druhý velký problém pro zavlečení koronaviru do našeho města. Řešení je jednoduché - na čas zastavit výrobu, zavřít fabriky. Je mi jasné, že s takovým návrhem jejich vlastníci nebudou souhlasit. Ale pokud k takovému kroku někdy dojde nařízením vlády, pak už bude stejně pozdě. Příkladem může jít i městský úřad. Jen ten zaměstnává kolem 150 osob z nichž část dojíždí do Slaného z okolních měst a obcí. Co se stane, když většina z nich zůstane 2-3 týdny doma? Asi nic dramatického. Zatím je ještě čas, zatím nás toto opatření ještě může ochránit.

 

Za třetí: Všechno pro nemocnici!

Musíme udělat vše proto, abychom zachovali zdravotnictví, které ve Slaném máme, ve funkčním stavu. Nejde jen o nemocnici, ale také o praktické lékaře, ordinace v poliklinice, zubaře apod. Pokud je potřeba vytvořit pro naše zdravotníky lepší podmínky k práci, udělejme to. Jestli potřebují dát děti do školky, otevřme jednu třídu jen pro ně. Jestli budou mít problémy s dojížděním, zajistěme pro ně ubytovnu, i kdyby k tomu bylo třeba obsadit např. Hejtmanský dvůr.

 

Za čtvrté: Mysleme i na to, co bude potom!

Epidemie jednou odejde a naše město musí žít dál. Doufám, že mezi prvními institucemi, které se otevřou, bude městská knihovna. Tam se opravdu žádné velké davy osob nikdy shromažďovaly, a tak její otevření asi nic neohrozí. Ale fungovat musí i desítky či stovky našich slánských podnikatelů a malých firem – obchodů, restaurací, služeb … Stát možná někomu trochu pomůže, ale hodí se i pomocná ruka od města. A pomoc města si nepředstavuji tak, že o nějaký měsíc, dva či tři odložíme poplatek za psa či něco podobného. To je taková pomoc, která nikoho nebolí, ale také nikoho nezachrání. Majitelé restaurací by možná více uvítali zrušení plateb za zábor veřejného prostranství – tedy různé ty hospodské předzahrádky. Možná by pomohla nabídka inzerce zdarma v našem měsíčníku Slánská radnice. Možná nějaká preference využívání služeb místních firem při zadávání veřejných zakázek. Možná něco jiného, co mne nenapadlo, ale něco se pro naše místní podnikatele udělat musí, protože, když se pomoci nedočkají, patrně řada z nich zatáhne roletu a z našeho města se stane město, o kterém se bude říkat „že tam chcípl pes“.

 

Za páté: O peníze jde vždy až na prvním místě!

A ty nebudou. O tom není žádných pochyb. V posledních letech byla finanční ruka státu k našemu městu více než štědrá. A to skončí. Jak rychle, nevím. Možná to skončí již tento rok. Pokud ne letos, tak dozajista na přesrok. A na to se musíme připravit. A pokud to chceme udělat pořádně, musíme to udělat hned! Ne čekat, až tahle všechna mimořádná karanténní opatření pominou. Ty mohou trvat ještě měsíce a až skončí, bude už pozdě na to, něco zásadního měnit. Je třeba, aby se vedení města i městské zastupitelstvo zásadním kritickým pohledem podívalo na rozpočet města, především na jeho výdajovou stránku, ať již v provozních či v investičních výdajích. Nelze strkat hlavu do písku a čekat že to nějak dopadne. Je třeba jasných, konkrétních a zásadních opatření, říkejme jim třeba škrtů. A ty musí bolet. Protože když bolet nebudou, neudělali jsme dost.

 

Za šesté a také za poslední: Je třeba mít odvahu.

Odvahu k těžkým krokům a k nepopulárním rozhodnutím. A i když jsme mnohdy v minulosti stáli s Martinem Hrabánkem každý na jiné straně či zastávali jiné názory, v této chvíli má starosta města moji plnou podporu. Přeji si, aby odvaha, kterou zatím prokazuje, našemu starostovi vydržela. A abychom ji měli i my ostatní. Protože jen tak můžeme nad tím čínským virem zvítězit. Tak, jako se to podařilo našemu slánskému horolezci, Romanu Kozelkovi.

Věřím, že tuto odvahu všichni máme. A ti, kteří ji možná teď úplně nemají, že ji najdou u těch ostatních. Protože společně nikdy neprohrajem!

 

L.Peška, zastupitel města

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 211
Hlavně pro: Všechny
7.2.2020 - 17:28
Výstavba nové sporotnví haly by mohla být zahájena letos na podzim. Sportovci už se těší ...http://www.slanske-noviny.cz/clanek/pripravuje-se-vystavba-nove-multifunkcni-sportovni-haly
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 211
Hlavně pro: Všechny
28.11.2019 - 14:46

V příštím roce čeká město Slaný řada velkých oprav a rekonstrukcí ...

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/musime-to-opravit

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 211
Hlavně pro: Všechny
25.11.2019 - 13:08

Na co nového se můžeme ve Slaném těšit v příštím roce:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/promeny-mesta

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Slánské noviny
Počet příspěvků: 211
Hlavně pro: Všechny
20.10.2019 - 13:29

Jak hodnotí práci městského zastupitelstva někteří zastupitelé si můžete přečíst zde:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/slany-rok-po-komunalnich-volbach

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: RK007
22.9.2019 - 21:10

Pokud si pamatuji, tak mělo jít o splnění nějaké podmínky pro provoz Grandu.

Zmiňujete nájezdové rampy, tedy uvažujete o tradičním PD. Ten se podle mého do středu města rozhodně nehodí.
----------------------------------
DOPLNĚNO:
Aktuální informace k přerušení provozu parkovacího domu ve Slaném

ZDROJ: Webové stránky města

Naposledy upraveno 23.09.2019 - 14:11Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 837
Hlavně pro: R r
22.9.2019 - 18:45

Od prvního počátku šlo o nesmysl. Nebyl nejmenší důvod na takový plácet cpát nějaký parking, který se jinak ani realizovat nedá. Pokud by měl klasické nájezdové a výjezdové rampy, tak by na každém podlaží parkovalo max. 10 aut. Víc by se jich tam zkrátka nevešlo. Já jsem fyzik. Od první chvíle jsem zpochybňoval dobu naskladnění a vyskladnění auta. Byl jsem vždycky uzemněn Schneiderem a Sharkem. Firma řekla že takové časy budou tak budou. A o tom se nediskutuje.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Brutus
22.9.2019 - 17:11

Nemyslím si, že "APD byl omyl" - byl to dobrý, ale špatně realizovaný nápad.
Naposledy upraveno 22.09.2019 - 17:11Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Brutus
Počet příspěvků: 550
Hlavně pro: Čtenáři
22.9.2019 - 12:14

Pane Schneidere,máte sice pravdu v tom,že diskuze je o rozdílnosti názorů.Ovšem co se týče osočování, urážek a dětinského chování tak nechápu,proč zrovna Vy tu někoho obviňujete,když jste v tomto směru premiantem!Ani bych nespočítal,kolikrát jste tu někoho urazil označením za bolševika,levičáka atd.jen pro odlišný názor.Kolikrát jste voliče jiné strany než té Vaší,označil za "jednoduše smýšlející"? Jak dlouho to je,kdy jste tu celé noci(zřejmě posilněn alkoholem) zanášel první stranu diskuze obrovským množstvím stejných odkazů, s cílem odsunout názor někoho jiného na druhou a méně viditelnou stranu?Jak dlouho to je,kdy jste tu jako jediný měl problém s administrátorem?Diskuze je o tom(alespoň dle mého názoru) aby si skupina lidí s odlišnými názory popovídala a v klidu vyjasnila právě tu odlišnost názorů.Vy zde kopírujete velké množství odkazů z jednostranného a zcela neobjektivního webu a přitom nejste schopen odpovědět na jednoduchou otázku,která do každé diskuze patří.Schopnost uznat chybu,popřípadě se omluvit patří k pozitivním vlastnostem člověka,se kterým se dá komunikovat.Samozřejmě,nějakému tomu "rýpnutí" či narážce se těžko v diskuzi vyhneme,ovšem vše má své hranice.Vaše chování z mého pohledu už hranici přesáhlo.Váš fanatismus je nepochopitelný. Ivo Rubíka jsem měl rád a každému je jasné,jak velké množství dobré práce pro město vykonal. I jako člověk mi byl vždy sympatický a dodnes je mi líto,že musel takto předčasně odejít.Na rozdíl od Vás ovšem dokážu uznat,že i on se v něčem mýlil.APD byl omyl a nepíšu to proto,abych někoho očerňoval ale proto,že je to můj názor.Zkuste se dívat na tyto věci nezaujatě(zatím to neumíte) a uvidíte,že svět není černobílý a že život má více možností,než špínu politiky:-)
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 309
Hlavně pro: Čtenáři
22.9.2019 - 08:31

To ještě necítíte, že jste jako kůl v plotě? A proč píšete na těchto stránkách? No vlastně o psaní jde jen občas, většinou jde jen o kopírování článků vaší krevní skupiny a to bez komentáře. Takže vlastne není zřejmé co si o nich myslíte vy. Vy vlastně píšete všude a to i když na Vás vůbec nikdo nereaguje. Prostě monology. Ono by to tolik nevadilo, kdyby ale nebyly plné hnusu a špíny. Jste prostě sebestředný člověk, možná i nemocný, ale s tím ostatní nic nenadělají.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
RK007
Počet příspěvků: 837
Hlavně pro: Čtenáři
22.9.2019 - 07:21

Tady nejde o žádné názory. To že si starosta Rubík po mnoha letech ve funkci dělal co chtěl je zkrátka fakt. To vůbec nesouvisí s jeho smutným koncem a není nejmenší důvod kolem zlehka našlapovat. Bohužel tím zklamal mnoho voličů a parkovací dům měl velký vliv na volební neúspěch ODS. Následky pociťujeme bohužel dodnes. Chybí vám jakákoliv soudnost. ODS ale není sekta jako ANO, kde je slovo vůdce svaté. Škodíte ODS a hlavně škodíte občanům Slaného.. Už jsem vám před mnoha lety napsal, abyste si parkovací dům koupil. Když je po všech směrech tak bezvadný. Proč jste to neudělal?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3193
Hlavně pro: XXL
21.9.2019 - 22:49

Diskuse už je holt taková, pokud Vám to není jasné - že diskutují ti, kteří mají rozdílné názory - což samo o sobě ještě nemusí a většinou není, důvodem k znechucení. Já jsem svůj důvod - v onom případě -, mám za to, dostatečně uvedl a zdůraznil!!! Vy, který mluvíte i za několik svých soudiskutérů - což skutečně může, v tomto případě, být přibližně ono množství Vámi uváděné - zde diskutujících, máte jistě také nějaký takový pádný důvod, že?
L.Sch.

P.S. : Reakce na následné příspěvky 07:21 a 08:31 :

Právě na špínu a hnus jsem 21.9. v 11:23 reagoval a o PD tu už ani zdaleka nejde. Pokud autoři následných dvou příspěvků souhlasí s autorem onoho druhého odstavce příspěvku 19.9. v 13:47, je jasné koho a co podporují a myslím si o nich totéž!!!

Další z hrdinných anonymů - p. Brutus(12:14) - se tu opět projevuje po svém (vystupujíc káravě jakoby zrovna on byl nějakou morální autoritou) - když i on je tím, kdo si nějaké servítky nikdy nebral a řadím ho k provokatérům - musí přece vnímat, že tu v této chvíli vůbec nejde o PD (jehož nedostatky jsou známy, ale mohly se rozhodně řešit jinak než soudním sporem), ale právě o tu špínu a hnus na který jsem reagoval!!! Přitom to nebyl ani starosta, kdo přišel s nápadem postavit ve Slaném PD.

V tomto tématu jsem již sdělil vše a na další provokace již reagovat nehodlám.


Naposledy upraveno 22.09.2019 - 13:51Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 796
Hlavně pro: Čtenáři
21.9.2019 - 18:54


Jste zhnusen každým, kdo s Vámi nesouhlasí.

99% diskutujicích je zhnuseno z Vás. 


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3193
Hlavně pro: Všechny
21.9.2019 - 11:23
K textu p. J. Hůly z 20.9. v 15,30 :
Byla-li by řeč i v jeho příspěvku z 19.9 v 13:47 o různosti výkladů, kdo je z pověření, statutárním zástupcem měst či obcí, mohl bych připustit, že jsem jeho text špatně pochopil a šlo by zkrátka o běžnou diskusi lidí s odlišnými názory.
Leč, tím kdo nepochopil, či asi raději nechce pochopit, je tu jednoznačně pan Hůla. Zhnusil se mi, jak jsem napsal (asi špatně chápe psaný text) - svým odporně lživým druhým odstavcem v příspěvku z 19.9.,13:47 - zejména neskutečně nesoudnou a nestoudnou závěrečnou větou ve snaze co nejvíce očerňovat tehdejšího dlouholetého starostu města.
Svůj "česťácký" pozdrav, který mu zřejmě utkvěl z doby totalitního temna, nechť si laskavě nechá pro ty s kterými se mu tak dobře spolupracuje (pročež zřejmě i odmítl povolební nabídku vítězného subjektu na 2. místostarostu pro Svobodné).
Resumé:
Panem Hůlou jsem zcela zhnusen.

L. Schneider.
Naposledy upraveno 22.09.2019 - 09:55Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: Čtenáři
20.9.2019 - 15:30

Pane Schneidere,

píši Vám tak, abyste to pochopil, protože máte s chápáním psaného textu zjevně problém.

Odkáži Vás na judikaturu Nejvyššího soudu:

30 Cdo 3049/2007
"Starosta obce přitom nemá povahu statutárního orgánu, jakkoliv obec navenek zastupuje a na podkladě předchozího rozhodnutí orgánu obce vyjadřuje vůli obce navenek. Na druhé straně starosta obce podle dřívější ani současné úpravy nemohl a nemůže vytvářet sám vůli obce, ale pouze a mohl a může tuto vůli navenek sdělovat a projevovat."

30 Cdo 3130/2005
"Právní úkony starosty obce vyžadující schválení zastupitelstvem obce (případně obecní radou) učiněný bez takového předchozího schválení je od počátku neplatný."

26 Cdo 1829/2002
"I. Rozhodování znamená vytváření vůle uvnitř (zda a jaký úkon učinit), zatímco právní jednání je projevení takto již vytvořené vůle navenek vůči třetím osobám s cílem založit, změnit nebo zrušit právní vztah."
"II. Jestliže starosta učiní právní úkon v majetkoprávní věci, jejíž rozhodnutí není vyhrazeno zastupitelstvu, bez nezbytného předchozího rozhodnutí obecní rady, jde o právní úkon, který byl učiněn v rozporu se zákonem, a je neplatný ve smyslu § 39 ObčZ."

Čest!

Jiří Hůla, zastupitel za Svobodné
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Jiří Hůla
20.9.2019 - 15:08

Dobrý den, pane Hůlo, děkuji a nebudu Vás více zaměstnávat.

K otázce ke schválení přerušení provozu PD mě přivedly dohady veřejnosti. Myslel jsem, že zveřejněním konkrétní informace se zamezí spekulacím a politikaření. Dovídám se, že jednoznačnou odpověď nelze dát jinou, než že o přerušení provozu rozhodlo MĚSTO, jak to je na oznámení uvedené. Můj záměr se nezdařil, nemíním to dál rozebírat.

Za poskytnuté informace děkuji, věřím, že poslouží i veřejnosti.


Vratislav Renner

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: R r
20.9.2019 - 14:27

Dobrý den pane Rennere, Vy mě zaměstnáváte ;)

1, Smlouva je neplatná a obě strany si mají vrátit plnění. V ideálním případě by si KOMA ten skvost odvezla a Město by dostalo zpět své peníze. No, ale protože to nejde, tak se musí stanovit výše tzv. bezdůvodného obohacení. A podle toho, zda ta částka bude vyšší, než již zaplacených 47,78 mil.Kč, tak Město rozdíl doplatí, nebo pokud to bude méně, tak by měla KOMA rozdíl vrátit (kdo tomu věří, ať tam běží). A právě ten posudek, s přihlédnutím ke všem okolnostem, které i Vy uvádíte, by měl stanovit tu výši bezdůvodného obohacení. Krajský soud svým usnesením (č. j. 21 Co 63/2018 – 649) stanovil, jak by měl takový posudek asi vypadat, na jaké otázky by mělo být odpovězeno a vrátil případ k Okresnímu soudu. Taková je nyní situace.

3, Rozhodnutí rady je v zápise na straně č.3 šalamounsky skryto, bez znalosti podkladového materiálu k projednávanému bodu, ho neodhalíte. Konkrétně se jedná o bod č.1 na 19.zasedání RM ze dne 3.7.2019.
Požádejte si o podkladové materiály tajemníka úřadu, např. formou žádosti o poskytnutí informací dle zákona č.106 o svobodném přístupu k informacím. Jak se taková žádost podává, je popsáno zde:
https://www.mvcr.cz/clanek/jak-zadat-o-informace-453908.aspx
Ze zápisu se dovtípíte, že varianta č.3 byla parkovací dům pronajmout (propachtovat), varianta č.6 byla prodloužení servisní smlouvy za STÁVAJÍCÍCH podmínek s firmou KOMA do konce soudního sporu. Ale co je varianta č.4, tedy ono avizované přerušení provozu APD od 1.10.2019, to se tam nedočtete :) 

Transparentnost, to bude téma přednášky, kterou organizuje ve čtvrtek 10. října 2019 v 18:00 až 20:00 hodin spolek Wotrubia v MC Grand společně s Transparency International. To  by mohlo tvůrci zápisu rady města pomoci ;)

S pozdravem

Jiří Hůla, zastupitel za Svobodné

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Jiří Hůla
20.9.2019 - 12:56

Dobrý den, pane Hůlo,

děkuji za odpověď. Mohu-li v otázkách pokračovat, pak prosím o upřesnění

ad 1) - Domníval jsem se, že kromě rozhodnutí o neplatnosti smlouvy soud ještě stanovil nějaké podmínky pro další postup. Pokud ne, tak bylo to tak, že smlouva je neplatná a vše další je pouze na zhotoviteli a Městu?

Soud nyní řeší žalobu KOMA k vymáhání peněz. Čeho se domáhá nebo bude domáhat Město? Dá se dokázat, že Městu vznikla škoda (nepoužitelná stavba na pozemku Města..., náklady na přestavbu, spíše demolici)?

ad 3) - Kdy Rada rozhodla o zastavení provozu PD? (Zápisy z posledních, myslím tří zasedaní ještě nebyly na webu města vystaveny). Není důležité datum, ale samo usnesení Rady, aby byly odstraněny dohady.

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Martin P.
20.9.2019 - 12:29

Děkuji za odpověď. Na mysli jsem měl smlouvu o dílo.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: R r
20.9.2019 - 12:07

Dobrý den pane Rennere,

stručně:

1, Město nic platit nebude, dokud nerozhodne soud. Současní zastupitelé nejsou nesvéprávní, aby platili bez právního důvodu (platné smlouvy nebo pravomocného rozhodnutí soudu). KOMA žaluje Město o nějakou částku, kterou si spočítali dle původní, neplatné smlouvy. Cenu by měl stanovit znalecký posudek. Ten nechá soud vypracovat. Přechozí posudek od PROFI-TENu vůbec nepřihlédl k vadám díla ani k tomu, že celé dílo je ekonomicky ztrátové. Takže soud bude zadávat posudek nový, na jeho zadání se bude Město prostřednictvím právního zástupce určitě podílet. Z mého pohledu nám KOMA znehodnotila pozemek.

2, Provozovatelem APD je Město Slaný. Správu majetku města provádí Odbor správy majetku Městského úřadu (OSM).

3, Provozovatel samozřejmě může přerušit provoz, rozhodnutí musí ale padnout od Rady města. Ta dává úkoly jednotlivým odborům úřadu a úředníkům. OSM vyhodnotil, že bez odstranění vad díla není schopen pokračovat v provozování APD bez servisní smlouvy se zhotovitelem (KOMA Industry). Ten paskvil prostě udrží v chodu jen KOMA. A ani KOMA nemá zájem APD provozovat, jen z nás prostřednictvím tzv. servisní smlouvy tahá peníze.

4, Pro město není výhodné ani jedno. Zastupitelstvo nikdy nedalo souhlas s pořízením APD. Tím, že nemáme platnou smlouvu, nemůžeme ani APD reklamovat. Navíc je tento skvost již po záruční lhůtě, i kdyby byla nakrásně smlouva platná. Prostě úžasné dědictví. Kdyby byla smlouva platná, museli bychom doplatit těch asi 37,7 mil.Kč a stejně bychom byli v situaci stejné, jako teď.

Pokud bude město pokračovat v jakémkoliv provozování APD, je závislé na KOMA Industry a snadno vydíratelné. Stejná situace jako nyní, kdy KOMA chce vyšší platby za "servisní smlouvu" na dálkový dohled atd., nastane za rok, dva, tři, prostě donekonečna. A město jen bude platit a platit, místo aby tyto prostředky použilo na skutečné vyřešení problému s nedostatkem parkovacích míst v centru.

Jiří Hůla, zastupitel za Svobodné.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  96
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.