Obsah  >>  Politika, politici  >>  VOLBY 2018 - jak a koho volit?
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8

VOLBY 2018 - jak a koho volit?

Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Lucije
14.9.2018 - 16:22

Otevíráte strašně moc témat, je obtížné na vše reagovat. Takže snad pár replik:

a) Právník Matějka vybraný Koalicí Změny.

K tomu mohu říci jen to, že dokud fungovala koalice Změny, tak s tímto právníkem nebyl žádný problém.  Proč se tak stalo, když na radnici nastoupila nová parta se zeptejte někoho jiného.

b) Parkovací dům

Nevím, zda jste zaznamenala, že já osobně byl pro skončení sporů s firmou KOMA. Nepokládám rozhodnutí Okresního soudu z prosince 2017 za tak špatné, abychom se s ním nemohli smířit. I zde se tedy musíte dotázat představitelů současného vedení města, proč v tomto sporu stále ještě pokračujeme.  Já se jich ptal na zářijovém jednání zastupitelstva a odpověď jsem nedostal.

c) Práce pro občany

Určitě máte pravdu. I já bych si to přál.  I já si pamatuji, že jsem dokázal být 25 let v opozici a přitom mít např. se starostou Rubíkem korektní vztahy. Proč to nyní nejde je těžké říci. Mám svoji hypotézu, ale nebudu ji nikomu vnucovat. Bohužel, trochu se bojím, že říjnové volby na této "atmosféře" nic nezmění.

d) Opravdu nevím, jakou moji repliku na paní Rankovou  máte na mysli.

e) A ještě zareaguji na vaši větu, že "výsledek koalice Změny je nedobrý".

Já jsem přesvědčen a mohu to dokázat i fakty, že koalice Změny za rok a čtvrt existence udělala na radnici a ve Slaném mnohem více práce, než nové Hrabánkovo vedení za další 3 roky. Pokud to nechcete vidět, pak vědomě přehlížíte zřejmá fakta, věci které se realizovaly např. v personální oblasti i v oblasti investic. Vyřešily se či alespoň posunuly problémy, s kterými si předchozí vedení města (= Hrabánek - Hložek) nedokázalo poradit, nebo je jen odkládalo. A to i přesto že 80% zastupitelů a radních bylo ve svých funkcích naprostými nováčky. Např, v 9-člené radě  jsme byli jen 2, kdo měl předchozí zkušenosti s prací zastupitele. Pak se do funkcí vrátili ti "zkušení" a výsledek - obrovský propad produktivity práce. Všechny velké akce či změny se prakticky zastavily. nebo se obrátily ve svých výsledcích jednoznačně proti zájmům města a jeho občanů - např,. bioplynka na Těhuli, současný stav Technických služeb apod.

 

 

Naposledy upraveno 14.09.2018 - 16:31Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lucije
OSVČ
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Peška
14.9.2018 - 15:55

Děkuji za názor, ovšem poněkud jste vynechal to, co je opravdu špatně. Zcela nesmyslná trstní oznámení, která se nikdy a v ničem neprokázala a je je tak třeba považovat za pomluvy, a to skutečně u zastupitele je ne chyba, ale výslovně nepřípustné, i když v současném Česku hojně využívané. Ale kdyby aspoň jedno to udání mělo něco na čem by se dalo stavět a ne jen trapné urážky! Podobně i zcela diletantsky podaná žaloba, prý špatně právním zástupcem vybraným koalicí pro změnu, která město stála pře 500 tisíc! Podobně nesmyslný boj proti parkovacímu domu, kde město přijde o pár milionů navíc vlastně jen pro to, že si někdo jak se říká honil tričko. Zviditelnit se tím, že budeme tvrdit jak je APD špatný je, mírně řečeno, kálenáím do vlasdtního hnízda a medvědí službou občanům! Trvalo víc než 2 roky, než APD začal jakž takž plnit poslání. Tím posláním samozřejmě není, a nikdy ani nebylo, aby vydělával ale aby poskytl parkovací prostory, v zimně kryté, v létě bezpečné před vandaly. A to plní. Posláním města není vydělávat na svých občanech, ani na cizích, ale sloužit jim! A to je to, co chybí. Už několik let se profilují kandidáti tím, že dehonestují své předchůdce. To je nejen dětinské a hloupé, ale především bez významu pro rozvoj města. Kandidát by měl mít vizi, jak a co zlepšit a ne koho že bude honit po soudech!Žel právě tuto skutečnost ve Slaném nenacházím.Podobně pokud jde o pozadí práce zvolených zastupitelů vynechal jste onu mnou uvedenou pasáž o loutkách a loutkáři. Jistě víte, jak by ne po třiceti letech, jak to ve Slaném chodí. Že volby jsou jen jednou stranou mince. Druhou stranou jsou zájmy, které mají "vážení občané města", své, partikulární, které prosazují prostřednictvím právě oněch loutek. Pan Richtr to popsal velmi trefně a patří mu za díky.Poslední 4 roky nebyly z pohledu občana Slaného ani lepší ani horší, než jiné předchozí. Není to škoda? Nebylo by lepší místo vzájemné nevraživosti a osočování pracovat pro občany? Třeba by se potom nesmáli výsledkům, které jste trefně shrnul, těm omylům v osobách, neznalosti těch, kteří, právě podle Vás, byli ti praví. To je jen vzpomínka na volbu straosty zastupitelstvem po minulých volbách, kdy jste reagovl na dotaz pí. Rankové velmi arogantně a teď sám konstatujete že to bylo nejen špatně, ale i hloupě. Sebekritika je dobrá ovšem musí vést k něčemu, nejen k lístosti nad tím, co se vinou právě neznalostí a povrchnosti púřípravy nevyplatilo.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Lucije
14.9.2018 - 07:10

Dovolím si jen krátce okomentovat vaše vyjádření k situaci po minulých komunálních volbách. Máte bohužel v některých věcech pravdu. Bohužel, až příliš jsme spoléhali na to, že ve volbách zvítězí ANO a někdo z jejich zastupitelů se ujme vedení slánské radnice. Vůle  občanů však tyto plány poněkud změnila, lidé, kteří eventuálně mohli do tohoto křesla usednout, so do vybrané pětice nedostali a ani případné varianty s možným odstoupením jednoho ze zvolených zastupitelů za ANO se ukázaly jako neprůchodné.

A tak se do čela města dostal pan Zálom. Věřili jsme, že když jej ČSSD  postavila do čela své kandidátky, že tuto funkci zvládne. Po pár měsících se ukázalo, že to byl omyl, že to je člověk zákeřný a nevhodný pro takovouto funkci. A proto byl také touto koalicí odvolán. Koalice tak dokázala svou chybu napravit.

Tristní mi spíše připadá to, že si jej pan Hrabánek vybral za svého nejbližšího spolupracovníka poté, co jeho charakterové vlastnosti a schopnosti byly všem již dobře známy.

Nesouhlasím s vaším hodnocením jednání zastupitelstva. Obstrukce, které předváděli na prvních jednáních zastupitelstva pánové Hrabánek a především Bartoníček jsem nikdy za 30 let práce v zastupitelstvu nezažil. Jim nešlo o nic jiného, než cokoliv co se mělo projednat, co mělo našemu městu pomoci, to rozbít či znemožnit. Že se jim to občas podařilo, tím se určitě nemohou chlubit.

A nesouhlasím s vámi ještě v jednom: Do zastupitelstva se dostalo pár nových lidí, kteří však musí získat nějaké zkušenosti s prací zastupitele. A řada z nich se v této práci osvědčila, mám na mysli především pana Hůlu,  Chyského, Drholce či Cílka. Proto bych neviděl situaci s novými tvářemi tak černě, jak ji líčíte.

Naposledy upraveno 14.09.2018 - 07:13Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Lucije
OSVČ
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Marie Hůlová
13.9.2018 - 20:39

Milá paní Hůlová nedá mi nereagovat na Vaše, jistě dobře míněná, slova. Ovšem problémem nejen města Slaný je fakt, že stále dokola volíme jedny a tytéž tváře. A když už zvolíme jinak, jako třeba před čtyřmi roky, je výsledek tristní. To jsme si vyzkoušeli. S velkou slávou nastoupila "koalice pro změnu" v čele s člověkem, o kterém zřejmě ani sami členové téhle koalice mnoho nevěděli. Tedy o jeho shopnosti či neschopnosti k práci ve vedení města. Zkušenost byla mírně řečeno tristní. A dodnes právě ti, kdo jej tehdy vychvalovali dnes na něm nenechají nit suchou. Zvláštní, hloupé, důkaz vlastní neschopnosti. Ovšem ani zbývající akty, spočívající v nesmyslných trestních oznámeních, všechna skončila v koši, nebo dnes již jen trapné kauze APD, která bude nás všechny, i Vás, samozřejmě, zcela zbytečně stát miliony na soudních výlohách z prohraného sporu nejsou ničím, co je ve prospěch nás, občanů. Pan senátor Kubera je opravdu jedním z mála politiků, kteří pracují pro své voliče. A v tom je značný rozdíl proti tomu, jak třeba "vítězové" voleb ve Slaném před 4 roky si hrdě poklepávali na ramena a byli, konečně, ti správní. Bohužel nebyli. Jednání zastupitelstva se stala fraškou, trapnou komedií vedenou až zoufalou snahou najít "něco" na ty předchozí. Ale o tom přece služba, a zastupitel je tu proto aby sloužil občanům, není! Je mi tak nějak divné, že vyzdvihujete pana Kuberu a jaksi přehlížíte rozdíl mezi tím, jak jedná on a jaké je to ve Slaném. Nikdy pan Kubera se nesnížil k takovým hloupostem, jaké tu byli předvedeny. Že si někdo představuje, že zvolením se stal moudrým a schopným, je bohužel časté. Že taková představa je nesmysl je jasné. Ovšem ve Slaném máme i osoby, které třeba pan Richtr trfně označil za loutkáře. Osoby, které ač nikým nezvoleny přesto zasahují do činnosti zastupitelů. A pokud se stane, že loutkář situaci nezvládne, pak i koalice změny náhle končí, jak jsme byli svědky. Výsledek činnosti je za ono období něco víc než roku bohužel nedobrý. Nic se vlastně, až na ona zcela hloupá a zbytečná trestní oznámení, soudní žaloby, v podstatě všechny prohrané k značné škodě města a představu, že vedení města je tu proto aby vytvářelo zisk, nestalo. Nic, co by bylo ve prospěch občanů! Mrzuté. Pro nás, pro Slané, ztracený čas, vyhozené peníze, ztráta kreditu zastupitelů. Takhle by určitě pan Kubera nejednal.Lucie
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
13.9.2018 - 15:50
Myslel jsem si, že někdo napíše svůj názor na způsob voleb. Názor na možné tři způsoby volby. Jsou podrobně v úvodním příspěvku.

Krátce: 1) Vybrat volební stranu = "velký křížek", 2) Vybírat kandidáty jen jednotlivě = jen "malé křížky", 3) Kombinovat uvedené způsoby, tj. vybrat stranu (velký křížek), ale některé dílčí hlasy dát jednotlivcům (pomocí malých křížků u jejich jmen).

Všechny možnosti však nahrávají kandidátům podle jejich umístění na kandidátce a to i tehdy, pokud volič vybere pouze kandidáty na dalších místech. Tak paradoxně volič, který by nerad viděl lídra volební strany v zastupitelstvu, ale na dalších místech vidí jemu vyhovující kandidáty a dá jim své hlasy, volí onoho lídra.

Vidíte to někdo jinak?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Marie Hůlová
důchodce
Počet příspěvků: 7
Hlavně pro: voliče
26.8.2018 - 12:04

Dobrý den všem, nevím, zda všichni pochopili co bylo to stěžejní v mém příspěvku. Pan Peška zcela jasně pochopil a reagoval. Důležité je, aby se začalo diskutovat o kvalitě jednotlivých kandidátek a utvořit si názor. Nejde o to přesvědčovat voliče koho mají volit a ovlivňovat jejich volbu. To v žádném případě, ale eventuelně si říci, co dobrého za téměř uplynulé volební období učinili. Tady nejde o to, že zvolený představitel města bude všude fotografován na všech akcích, jako by to byla jeho osobní zásluha. Já osobně neřeším politickou stranu při volbách, ale kvalitu kandidátů v té které straně s přihlédnutím k tomu, jaké jsou jejich představy do budoucna. Ve svém pracovním životě jsem poznala spoustu politiků a osob s řadou titulů. Ale jedinou osobností pro mne byla a vždy bude, jen a jen bývalá senátorka a docentka paní Jaroslava Moserová. Jistě někteří z vás si na tuto ženu vzpomenou v souvislostí s Janem Palachem. V současné době lze k této ženě přirovnat jen jediného člověka v této zemi a to je pan senátor Jaroslav Kubera, kterého jsem také poznala ve svém pracovní činnosti. Je to člověk empatický, tomu v žádném případě nejde o moc a proto je již desítky let starostou města v Teplicích.  Hledejme tedy na kandidátkách pro vedení našeho města právě takové občany, kterým nejde o moc a předvádění se, ale o skutečnou práci. Já jen nyní budu doufat, že se nám poctivým a rozumným občanům takové kandidáty podaří volbou prosadit.  Zdravím. Hůlová.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
26.8.2018 - 11:30


Přílohy:
1-ano.pngAno 2011

2-sso.pngStrana svobodných občanů

3-spd.pngSPD

4-stan.pngOMS a STAN

5-kc.pngKoruna Česká

6-usz.pngUnie pro sport a zdraví

7-ods.pngODS

8-cssd.pngČSSD

9-kdu-csl.pngSPOLU KDU-ČSL+ VOLBA PRO SLANÝ

10-nm.pngNAŠE MĚSTO - SPOZ a NK

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Čtenáři
25.8.2018 - 23:19

Čeká se na opozdilce, co na ČSÚ čísla nepředali.

SLANÝ

Ano 2011 1
Strana svobodných občanů 2
SPD 3
OMS a STAN 4
Koruna Česká 5
Unie pro sport a zdraví 6
ODS 7
ČSSD 8
SPOLU KDU-ČSL+ VOLBA PRO SLANÝ 9
NAŠE MĚSTO - SPOZ a NK 10

Zdroj: Vylosované pořadí volebních stran na hlasovacích lístcích [PDF, 34 kB] (15.8.2018)
Naposledy upraveno 25.08.2018 - 23:21Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4370
Hlavně pro: R r
25.8.2018 - 21:03

Zdravím,
tak, já jsem to tam našel asi před týdnem, ale předpokládat se dá, že na odkazu - volby.cz - to bylo uveřejněno krátce po uzavření k datu, kdy bylo možné kandidátky podat. Když ne tedy většina, tak - opravuji - určitě ti, které to skutečně zajímá si to tam již také našli. Nakonec je toho již plný internet a také to visí na úřední desce.Byla již i vylosována i čísla jednotlivých subjektů, tak nevím proč nejsou již rovněž zveřejněna, já vím jen číslo Občanské demokratické strany, která má číslo 7. Pokusím se v pondělí zjistit další.L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 620
Hlavně pro: Marie Hůlová
25.8.2018 - 20:14

Chtěl bych věřit, paní Hůlová, že těch lidí se zdravým rozumem je ve Slaném pořád ještě většina.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Čtenáři
25.8.2018 - 19:04

Do většiny tedy nepatřím, nevěděl jsem to. Čekal jsem zde informace od volebních stran, od ČSÚ bych je hledal až měsíc před volbami. Však je zveřejnění  zatím neoficiální a není konečné, chybí třeba čísla volebních stran.

Za sebe za informaci děkuji.


Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4370
Hlavně pro: Všechny
25.8.2018 - 18:47
Tak, kandidátní listiny, jak jistě většina voličů ví, jsou již nějaký čas k dispozici i s údaji o kandidátech - na odkazu :  https://volby.cz

Naposledy upraveno 25.08.2018 - 18:48Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Marie Hůlová
důchodce
Počet příspěvků: 7
Hlavně pro: Jiří Hůla
25.8.2018 - 15:38

Ahoj Jiříku, konečně někdo ze zastupitelů zveřejňuje na tomto diskuzním webu kandidátní listiny politických stran, které nás voliče zajímají v současné době nejvíce. Nečtu ty nemožné bláboly kolem Babiše, myslím, že pro občany našeho města je nyní žádoucí zabývat se tím, komu svěříme vedení našeho města v dalším čtyřletém období, abychom se posunuli dopředu a neřešili jen revitalizaci náměstí, zda morový sloup ano či ne. Jistě máme jako občané daleko důležitější věci k řešení.Ale abych se vrátila ke kandídátům. Úplně jsem byla šokována drzostí strany ČSSD, že postavila na přední místo - jak by řekla moje zesnulá babička - "úplného budižkničemu". Člověka, který čeho se jenom dotknul - to pokazil a způsobil jenom škody. Opravdu jak praví jeden velice moudrý muž, pan psychiatr Radkin Honzák v titulu své vynikající publikace "Všichni žijem v blázinci" - doporučuji k přečtení všem politickým stranám.A já protože nejsem tak moudrá jako byla moje babička a ani jako pan doktor Radkin Honzák zase říkám: "Bože, ochraňuj nás od stávajícího tandemu". Zdraví Tě tvoje máma a pro ostatní čtenáře a občany se zdravým rozumem Hůlová.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 198
Hlavně pro: Všechny
23.8.2018 - 13:30
Dobrý den,

vzhledem k názvu tohoto diskuzního tématu si dovoluji zde zveřejnit odkaz na subjekty, které se budou ucházet v říjnových komunálních volbách o přízeň slánských voličů.

https://www.volby.cz/pls/kv2018/kv21111?xjazyk=CZ&xid=1&xv=12&xdz=2&xnumnuts=2103&xobec=532819&xstrana=0


Jiří Hůla
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Bartoníček, všechny
22.8.2018 - 12:09

Vážený pane Bartoníčku a další diskutující.

Pane Bartoníčku, moje připomínka k odbočování od tématu nesměřovala na Vás, odpovídal jste na příspěvek.

Avšak "otázka Mašínů" již byla diskutována na mnoha zdejších tématech, viz dále, zde nevidím vhodné ji znova rozvíjet.

skupina Mašínů - odkaz III. odboje

Zakázat KOMUNISTY

Předvolební guláš aneb koho volit?

Komunální a senátní volby 20.-21.října, aneb koho budeme vol

Pryč s ODS

a další. Možná se mnozí s otázkou zda hrdinové nebo vrazi nevyrovnali a chtějí znova řešit historii. Nic proti tomu, ale zde byste zbytečně jen opakovali, co bylo mnohokrát sděleno, co jste sami již napsali.

Prosím, pište, máte-li něco ke komunálním volbám 2018. Děkuji.

Vratislav Renner
Naposledy upraveno 22.08.2018 - 12:11Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 121
Hlavně pro: R r
22.8.2018 - 11:31

Vážený pane Rennere,

do tématu jsem vstoupil s odpovědí na dotaz, který byl položen starostovi, místostarostovi a mně.

Máte pravdu, že budeme – spolu s kolegy z naší kandidátky - znovu usilovat o přízeň voličů. Škoda, že mezi těmi, kteří nám dají svůj hlas Vy nebudete, ale takový je už život. Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.

S přátelským pozdravem

Pavel Bartoníček

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 121
Hlavně pro: PP98 + ringo
22.8.2018 - 11:25

Přispěvovatelé PP98 a ringo,

nevím, zda je pravda, že oba nicky slouží zastupiteli Peškovi (který používal několik pseudonymů a vesele zde sám se sebou diskutoval), ale každopádně jako by mu svými názory z oka vypadly. Směrem k vám je proto jakýkoliv morální apel zbytečný ale je milé, že takto moji odpověď Yettymu chápete a proto podrážděně reagujete.

O bratrech Ctiradu a Josefu Mašínech (synech slavného podplukovníka Josefa Mašína, generálmajora in memoriam, popraveného gestapem), kteří se rozhodli bojovat proti poúnorovému režimu stejně, jako jejich otec bojoval proti režimu nacistickému, spolu s Milanem Paumerem, Václavem Švédou a Zbyňkem Janatou (Švéda a Janata byli zajati a později popraveni) koluje mnoho smyšlenek a omylů. Jestli se chcete dozvědět fakta – doporučuji některý z odbornějších webů, např. www.valka.cz/11587-Bratri-Masinove-fakta .

Kde jste byli, anonymní hrdinové, když se ve Slaném několikrát pořádaly besedy s Milanem Paumerem? Proč jste mu nepřišli své názory říct do očí? Z toho je vám nyní na zvracení, jak píšete?

Na případné pokračování diskuze si dovolím již nereagovat.

S přátelským pozdravem

Pavel Bartoníček

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 4370
Hlavně pro: Všechny
22.8.2018 - 11:19
Inu ano - ANO - a jeho poslanci začínají narážet na své limity!!!

http://forum24.cz/babis-narazil-na-sve-limity-komunisticka-a-estebacka-minulost-se-neodpousti/
Babiš se nevzmohl na nic. Odrmolil svou řeč, připoměl stoupající preference ANO a utekl.Bylo mu viditelně úzko. Poukazovat na jeho podivnou minulost má tedy - evidentně - cenu. Ta, ho totiž začíná dohánět víc, než si myslel!!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 177
Hlavně pro: Všechny
22.8.2018 - 10:38
Zaslechl jsem, že včera byla na té Berkovcově akci nějaká demonstračka proti panu poslanci. Nevíte někdo něco bližšího o co šlo?
Naposledy upraveno 22.08.2018 - 10:39Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Shark
Počet příspěvků: 4717
Hlavně pro: ringo
21.8.2018 - 23:08

A co vám brání?
Především, tu historii do podrobností neznáte.Je popsaná v knize autora Jana Nováka Zatím dobrý.   Kniha byla oceněna cenou Magnesia Litera, což je nejvyšší české literární ocenění pro knižní kulturu.https://www.kosmas.cz/knihy/163618/zatim-dobry/http://www.magnesia-litera.cz/anketa-knihy-stoleti/ kniha roku 2004

Tam byste se dočetl, že pokladník Rošický vytáhl zbraň ( už jen to, že mu tehdejší režim svěřil zbraň je charakteristické) a v zápase ho zastřelili.
Četař Hozák, příslušník SNB, tedy  ozbrojený představitel komunistické moci byl ztělěsněním totalitní moci.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  7  8
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.