Obsah  >>  Politika, politici  >>  Zastupitelstvo města 2018-22 - názory, komentáře
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  11

Zastupitelstvo města 2018-22 - názory, komentáře

Bartoníček
Počet příspěvků: 87
Hlavně pro: Všechny
9.7.2020 - 10:08 (nový)

Během zasedání zastupitelstva 29. dubna byla řada občanů i zastupitelů zaskočena pokusem o nastartování prodeje některých strategických nemovitostí v majetku města. V diskuzi na zastupitelstvu se hlavní protagonisté tvářili, že se o nic nejedná, a že prostě jen sondovali situaci, a že když v zastupitelstvu nepanuje na rozprodeji majetku jednota, nebude tato myšlenka nadále aktivována.

Výbor pro investice v režii modrorudé kolaborace (dvojice kamarádů rudý Láďa & modrý Martin - oba jsou členy výboru, první za KSČM, druhý za ODS) dne 9. 7. realizuje prohlídku. Citujeme:„několika nemovitostí města,  které jsou v současné době nevyužívány, a je možné u nich uvažovat o jejich případném možném prodeji.“  Kromě členů výboru jsou pozváni též všichni zastupitelé. Zřejmě, aby mohli být již předem pro myšlenku prodeje zpracováni modrorudou demagogií, a na zastupitelstvu se již na nic neptali.

Totální výprodej Slaného pokračuje. Opravdu v našem městě převáží myšlení „po nás potopa“ a „urvi, co se dá, protože co bude zítra, nás nezajímá“?

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „TOTÁLNÍ VÝPRODEJ SLANÉHO POKRAČUJE“.Přílohy:
kryl-nekomu-pasuje-do-hry-ze-se-kali-voda.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3157
Hlavně pro: Všechny
5.7.2020 - 13:44
13.zasedání zastupitelstva města ze 17.6. 2020 - TV přenos:

https://www.youtube.com/watch?v=6pi9q8sM4XY
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3157
Hlavně pro: Všechny
26.6.2020 - 13:19
Naposledy upraveno 05.07.2020 - 13:34Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3157
Hlavně pro: Všechny
13.6.2020 - 11:17
TV přenos ze zasedání slánského zastupitelstva - 17.6. od 16,00 hod. - Městské kulturní centrum Grand:
https://www.youtube.com/watch?v=6pi9q8sM4XY
Naposledy upraveno 13.06.2020 - 11:35Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3157
Hlavně pro: Všechny
10.5.2020 - 23:11
Naposledy upraveno 26.05.2020 - 14:01Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3157
Hlavně pro: Všechny
5.5.2020 - 12:35
Dovolím si - tentokrát - s panem zastupitelem a administrátorem diskusí ve webu slansko.cz. víceméně souhlasit.
Ačkoliv rozhodně nesouhlasím s běžnou agresivitou člena zastupitelstva a adresáta "dárku" na úvod zasedání posledního zastupitelstva a jeho běžnými mystifikačními příspěvky nebo i např. jeho povolebními zákulisními pokusy o zvrat volebního výsledku, nemyslím si také, jako pan zastupitel a administrátor tohoto DF, že by byl způsob předání takovéhoto "daru" - při jednání zastupitelstva - vhodný. Při jednání zastupitelstva lze rozhodně vhodněji a třeba i tvrdě dát najevo nesouhlas s jednáním onoho zastupitele - o kterém už jenom pouhý fakt, že vlastně nepatří ani ke koalici a ani k opozici vypovídá asi vše!


Nicméně, při přístupu pana administrátora a zastupitele k ne zrovna nejvhodnějšímu způsobu vyjádření názoru jiného zastupitele na jednání kolegy v zastupitelstvu se zároveň musím podivit jeho nevšímavosti a benevolenci k daleko nevhodnějšímu způsobu diskutování některých účastníků v DF - jehož je administrátorem - ve webu slansko.cz, jasně a hrubě porušujících jeho vlastní Pravidla diskuse.- COŽ STÁLE TRVÁ!!!
L. Schneider.
Naposledy upraveno 10.05.2020 - 23:13Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 196
Hlavně pro: Všechny
4.5.2020 - 22:41
Dobrý den,

po delší době jsem sepsal svůj pohled na poslední, 12. zasedání zastupitelstva města z 29.4.2020.

https://svobodni.slany.cz/8697-stripky-z-12-zasedani-zastupitelstva-mesta

S pozdravem

Jiří Hůla, zastupitel města Slaný za Svobodné
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3157
Hlavně pro: Všechny
28.4.2020 - 11:21
12. zastupitelstvo města se uskuteční 29.4. v 16,00 hod.:

TV přenos na odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=xrF0yt2o6LA&feature=youtu.be 


Program zasedání:
https://www.meuslany.cz/assets/File.ashx?id_org=14936&id_dokumenty=70546
Naposledy upraveno 28.04.2020 - 11:36Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PavL
Počet příspěvků: 36
Hlavně pro: Pan Bartoníček
16.3.2020 - 08:34

Pane Bartoníčku, Vaše veledílko níže, které je svým obsahem zcela mimo diskusní téma, jež jste zde a na stránkách OMS otevřel 12.2.2020, nebudu nijak komentovat. Co však komentovat budu, pokud se vrátíte k tématu záměru výstavby MSH, to jsou Vaše subjektivní pocity a zavádějící, nepřesná a účelová tvrzení v této věci. Ty vždy uvedu na pravou míru, jak jsem uváděl níže a proti čemuž jste nenašel jediný relevantní argument, vyjma svých filozofických úvah níže.

Pavel Nepil

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 87
Hlavně pro: PavL + comp.
15.3.2020 - 21:34

Psycho – sociálně antropologické práce kolem tzv. MLS haly neberou konce, porota je zahlcena podněty, obraz skutečnosti se strukturalizuje do nepředvídaných hloubek. Podrážděnost, která vyvěrá z  obsahově vyprázdněných příspěvků Pavla Nepila na Slánsku.cz, je ve skutečnosti jedním z útoků, postrádajícím znaky racionálního/věcného dialogu. Vedle známých jevů, které se v rámci slánské politiky čas od času vynořují, odborně zvaných klientelismus a nepotismus se zdá, že díky bravurnímu ztvárnění přivlastněné role se jedná díky originálnímu pojetí protagonisty vlastně o jakýsi „nepilismus“.

Podrobněji k tématu a diskuzi na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu „NÁZOR ČTENÁŘE NA POKRAČUJÍCÍ TANEČKY OKOLO TZV. MLS HALY“Přílohy:
kdyz-se-rabovani-stane.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 293
Hlavně pro: PavL
14.3.2020 - 18:43

Je úsměvné pozorovat, jak tady pan Bartoníček zaměňuje JÁ za MY. Tvrdí, že kritici výstavby haly jsou napadání a osočování. Ale já jsem tu žádného jiného kritika výstavby, než tohoto pána nezaznamenal.Postřehl jsme rovněž, jak se pan Bartoníček pídí po nějaké finančí analýze. A už předem ji pro jistotu zpochybňuje tím, že se označuje za jediného skutečného EKONOMA, kerý tomu rozumí. Tak se ho ptám, když je tedy ten EKONOM, proč takou analýzu nevypracuje sám?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PavL
Počet příspěvků: 36
Hlavně pro: Pan Bartoníček
13.3.2020 - 16:32

Pokud ve svých příspěvcích konstatujete, že „ … narůstají osobní útoky na ty, kteří jsou ke způsobu „protlačení“ výstavby MSH  zastupitelstvu kritičtí“ (což jste v podstatě Vy sám, nicméně tyto útoky nijak nespecifikujete), tak mi to přijde jako projev ublíženosti a sebelitování. Nicméně, jak jsem již psal, tématu se to netýká a rozhodně se ze svého dojmu nehodlám zpovídat.

Plán podpory sportu města Slaný 2019-2030 schválili členové Sportovní komise, schválili ho zastupitelé, tak to asi tak nepodařený materiál nebude. Já mu poměrně dobře rozumím a nemám tak potřebu se o něm s kýmkoliv radit. Vy jste mohl navrhnout při jeho projednávání na zastupitelstvu jeho rešerši ze strany Vámi navržených odborníků, ale neučinil jste tak, tím je tato problematika z mého pohledu uzavřená.

Nebude pro Vás asi těžké pochopit, že jako řadový účastník, coby zástupce sportovní organizace na rozšířeném jednání Investičního výboru, nevlastním prezenční listinu. Ta se na tomto jednání opravdu na potkání nerozdávala a tak sem nemám co vložit. O tu budete muset požádat zřejmě některého kompetentního člena Investičního výboru, potažmo předsedu tohoto výboru.

A stejně tak by pro Vás nemělo být problémem pochopit, že nemám jakékoliv oprávnění sem vkládat cokoliv, co prochází standardním schvalovacím řízením. Zřejmě proto Vám ten materiál nezaslal ani pan Peška. Nicméně tajný určitě nebude, už jenom pro svou vypovídající hodnotu by měl být co nejdříve dán na vědomí. Pokud opravdu tolik stojíte se s ním seznámit, nedělá mi problém se s Vámi sejít a materiál společně prodiskutovat. K diskusi by zřejmě bylo věcí více ….

K Vašim závěrečným invektivám nemám co dodat, na tuto úroveň se nemíním snižovat.

Pavel Nepil
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 87
Hlavně pro: PavL
13.3.2020 - 15:09

Používáte pro mé písemné vyjádření svoje subjektivní hodnocení „pouze sebelitování a ublíženectví“. Proto jsem požádal o vysvětlení, co v mém textu takto vnímáte. Vysvětlení jste nepodal.

Požádal jsem, ať se zkusíte zeptat na názor někoho, kdo se skutečně koncepčními materiály zajímá, na jeho hodnocení „Plánu podpory sportu města Slaný 2019 – 2030“. Odepsal jste, že diskuzi považujete za uzavřenou a hodnocení odborníka nezveřejnil.

Co se zasedání investičního výboru týče, ze kterého jste napsal pěkný lobbistický článek, požádal jsem, ať vložíte pro ostatní presenční listinu. Naprosto jste nereagoval.

Požádal jsem dvakrát – již před týdnem - L.Pešku o zaslání tzv. studie o provozních nákladech a vytíženosti, a kde nic tu nic. Nabídl jsem Vám možnost vložit jí sem na Slánsko, ať se s ní veřejnost seznámí. A najednou jde o tak tajný dokument, že ačkoliv jste se údajně podílel na části textu, tak „nemáte žádné dispoziční oprávnění nakládat s tímto materiálem“. Takže jste s ním veřejnost neseznámil.

Proč tedy diskutujete, když konkrétní věci zveřejnit nechcete, či se vymlouváte, že nemáte oprávnění. Taková diskuze je zcela bezpředmětná a nevidím žádný smysl v ní pokračovat. Nic z toho, co popisujete, nechcete konkrétními dokumenty či vyjádřeními doložit.

Zkuste si tedy napříště notovat se samičkou od donalda. Tu Vaše komunikace evidentně oslovila :-)


Pavel  Bartoníček, zastupitel městaPřílohy:
kazdy-musi-s-demokraciii-zacit.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
donaldice
Počet příspěvků: 35
Hlavně pro: PavL
12.3.2020 - 15:29

Souhlasím s Pavlem....byť třeba já osobně s mojí figurou a věkem budu novou halu asi těžko využívat (:- -je to přeci pořád bezva výhled a to i do budoucna-když vezmu v potaz jenom třeba futsal-pro nadupaný mladý možnost se sportovně realizovat před tribunou plnou známejch a příbuznejch...a  začutat si na velký ploše,kde nehrozí,že matka hráče,co se jde na něj podívat, vleze do biosky a hned mezi dveřma dostane míčem do ksichtu;,a kde hlavně nehrozí hráčum zranění o topení a o stěny 0,5 m od lajny..!!A jestliže námi zvolení zastupitelé toto už odhlasovali,tak nechápu vysokoškolsky vzdělaný ichtyly,kterýžto teď vlastně kopou do hotový věci a dokážou tady po večerech tzv.řešit odhlasovanou věc?! a to klidně
třeba půl roku po...
Je prostě vidět,že někteří Námi zvolení místo toho,aby se starali a a hlavně dělali to,co maj,si tady za peníze daňovejch poplatníků na webu veřejně řeší svoje osobní inženýrský komplexy....Jenže ty volby Hoši se blížej...!!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PavL
Počet příspěvků: 36
Hlavně pro: Pan Bartoníček
12.3.2020 - 06:41

Tématem diskuse je záměr výstavby nové sportovní haly, ne řešení pojmů vašeho sebelitování a ublíženectví a vyhledávání jejich smyslu ve slovnících. Tím je tento problém pro mne uzavřen.

Stejně tak považuji za uzavřenou naši diskusi o materiálu „Plán podpory sportu města Slaný 2019 – 2030“ a o rozšířeném jednání Investičního výboru. Svá stanoviska jsme si v rámci diskuse sdělili, je evidentní, že zde mezi námi shoda panovat nebude a tak je zbytečné o těchto tématech nadále diskutovat. Pro záměr výstavby sportovní haly je však pozitivní, že s mým názorem na  obě výše uvedené záležitosti se shoduje názor většiny zastupitelů.

Ke studii o provozních nákladech a vytíženosti nové MSH – nemám žádné dispoziční oprávnění nakládat s tímto materiálem, pouze jsem se podílel na části jeho textu. Předpokládám však, že nyní tento materiál bude projednávat rada města a následně zastupitelstvo. Ale to je dotaz spíše na jeho autora RNDr. Pešku.

Pavel Nepil
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R _ r
Počet příspěvků: 1479
Hlavně pro: Všechny
11.3.2020 - 16:00
Doplňuji možnosti, které jsem vypsal 7. 3. ve 14:39
https://mujkraj.kr-stredocesky.cz/
Informaci sděluji čistě za sebe z vlastní iniciativy 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 3157
Hlavně pro: Všechny
11.3.2020 - 14:36
Tak, jakým způsobem byla výstavba MSH - "PROTLAČENA" - 24 hlasy z 25, lze zjistit shlédnutím záznamu poskytnutým Slaný TV - www.SlanyTV.cz - 10.3. 19:38 nebo na odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=gU4nDv9QrmI - zajímavé je sledovat i způsob jednání jednotlivých zastupitelů.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 87
Hlavně pro: PavL
11.3.2020 - 13:03

Děkuji za potvrzení faktu, že jste politický a sportovní lobbista. Díky tomu je pak samozřejmě pochopitelná snaha neustále oponovat faktům, aniž by byly doloženy jakékoliv věcné argumenty. A samozřejmě používat osobní útoky, jako např. hodnocení typu „pouze sebelitování a ublíženectví“. Zkuste se podívat do významového slovníku (pro pochopení významu obou slov), a pak seznámit ostatní, co v mém textu vnímáte jako „sebelitování a ublíženectví“ J

Co se „Plánu podpory sportu města Slaný 2019 – 2030“ týče, zkuste se zeptat na názor někoho, kdo se skutečně koncepčními materiály zajímá, na jeho hodnocení tohoto elaborátu. A to, že je schválen zastupiteli – z nichž minimálně někteří, honosící se vysokoškolskými a vědeckými tituly, by měli tušit, že je to naprosto nedostatečný dokument – to je výsledek oné slánské národní fronty. Ne kvality dokumentu.

Co se zasedání investičního výboru týče, samozřejmě, že bylo „v pozitivním duchu a s jasnými závěry“. Vždyť se tam sešli lidé, kteří chtějí novou halu pro své aktivity, nebo aktivity svých kamarádů a možných voličů. Zkuste sem vložit pro ostatní presenční listinu, ze které to bude jistě patrné.

Píšete, že „není třeba podsouvat cokoliv o falši v souvislosti se studií o provozních nákladech a vytíženosti MSH jenom proto, že ji zpracoval … Peška. Komentovat byste ji měl až poté, co Vám bude předložena k posouzení.“ Požádal jsem o její zaslání již 2x, a kde nic tu nic. Můžete jí ale vložit sem na Slánsko, ať se s ní veřejnost seznámí, když mě jí její autor opakovaně upírá. Ale chápu to, na rozdíl od něj jsem ekonom, tak mi jí raději nepošle J

Ale jak jsem psal, po schválení výstavby MLS haly zastupitelstvem narůstají osobní útoky na ty, kteří jsou ke způsobu „protlačení“ výstavby v zastupitelstvu kritičtí. A také desinformace, které OMS pokládá za nutné objasnit. Proto bude na FB OMS následovat několik textů, které se budou MLS halou zabývat podrobněji. Lobbisté budou moci podrobit texty kritice a laskaví čtenáři si sami udělají úsudek.

Pavel  Bartoníček, zastupitel města

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
SlanýTV
Počet příspěvků: 527
Hlavně pro: Všechny
10.3.2020 - 19:38
NOVÉ VIDEO ke zhlédnutí - ZÁZNAM - 11. Zasedání zastupitelstva města Slaný - 26/02/2020 na www.SlanyTV.cz

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
PavL
Počet příspěvků: 36
Hlavně pro: Pan Bartoníček
10.3.2020 - 13:03

Vaše úvodní odpověď na mé vyjádření k problematice záměru výstavby MSH mě nepřekvapila, opět text bez jakékoliv vypovídající hodnoty, pouze sebelitování a ublíženectví. Snad další texty budou opřeny o relevantní argumenty, se kterými bude možno souhlasit, nesouhlasit či polemizovat.

K Vašemu článku jen několik poznámek – to že zlehčujete materiál „Plán podpory sportu města Slaný 2019-2030“ je jen Váš, z mého pohledu nevhodný názor, ale budiž, máte na něj právo. Jak jsou věci různorodé dokládá to, že naopak dle mého názoru má město v tomto dokladu konečně odborný materiál, na jehož základě se může fundovaně spolupodílet na dalším rozvoji sportu na svém území. A můj názor pak sdílí i jednadvacet zastupitelů, kteří tento materiál schválili. Pouze dva byli proti, jedním z nich jste byl opět Vy.

A rozhodně není pravdivé Vaše tvrzení, že z jeho dat nevyplývá potřeba nové haly, stačí si přečíst charakteristiku sportovišť, uvedenou na stranách 9 – 11, především pak o sportovní hale BIOS. Na straně 24 je pak již definován cíl výstavby této sportovní haly, konkrétněji se o tomto záměru píše na straně 27.

Rovněž je nepatřičné snižovat význam rozšířeného zasedání Investičního výboru, jež se zabývalo přípravou realizace výstavby haly. Toto jednání bylo naprosto fundované, v pozitivním duchu a s jasnými závěry. Nikdo Vám nebránil se ho zúčastnit a vznést zde jakékoliv připomínky k řešené problematice. Naopak, vaše účast se díky Vašim postojům očekávala, bylo by vhodné si vše vyříkat tam a ne to vláčet po všelijakých diskusních fórech. Ale ani s tím nemám problém.

A rozhodně není třeba podsouvat cokoliv o falši v souvislosti se studií o provozních nákladech a vytíženosti MSH jenom proto, že ji zpracoval Váš politický konkurent dr. Peška. Komentovat byste ji měl až poté, co Vám bude předložena k posouzení.

A již jen malá poznámka k Vašemu tvrzení, že vzhledem k výčtu sportovních objektů se nezdá, že by ve Slaném byl sport nějak významně zanedbáván. Všeobecně možná ne, konkrétně ale halový sport bez parametrově odpovídajícího sportoviště nemá možnost dalšího rozvoje, v horším případě směřuje k zániku (viz. volejbal, který se ve Slaném hraje již jen rekreačně).

Již vůbec nebudu reagovat na vaše termíny taškařice, osobní urážky, lobbisté, neboť já si ničeho takového ve svých příspěvcích vědom nejsem. A jestli jsou pro vás lobbisty dlouholetí sportovní funkcionáři, kteří v zastoupení členské základny své sportovní organizace prosazují výstavbu MSH i za cenu vstupu do regionální politiky, pak OK, jsem lobbista.

Pavel Nepil

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5  6  ...  11
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.