Obsah  >>  Politika, politici  >>  Zastupitelstvo města 2018-22 - názory, komentáře
Strana:   1  2  3  4  5

Zastupitelstvo města 2018-22 - názory, komentáře

XXL
Počet příspěvků: 538
Hlavně pro: R r
10.7.2019 - 18:00

O to víc nechápu, proč se za nezávaznej dokument platej miliony ...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1357
Hlavně pro: XXL
10.7.2019 - 17:33

Chápu to tak, že studie je studie, nikoliv projekt; studie není závazný dokument, je to podklad pro další rozhodování. Vše se vyvíjí, mění se trendy, studie stárne. Tak by asi bylo chybou, brát studii jako dogma. Pokud se před zpracováním projektu díla vyzkouší jiné alternativy, lze je považovat rovněž za studii. Dívat se na praktickou ukázku je rozhodně lepší, než si prohlížet obrázky či animace na počítači... Tolik můj laický názor, nikomu jej nevnucuji.

Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 538
Hlavně pro: Čtenáři
10.7.2019 - 14:44

Mě třeba by zajímala odpověď na jakoby - dotaz číslo 2. 

Proč bylo upuštěno od realizace zeleně podle „Architektonické studie revitalizace Masarykova náměstí“, na kterou byly vydány v průběhu let již milionové částky z rozpočtu města?

Pokud se, jak se dozvídám z příspěvku,  financovala nějaká studie, a  vlastně na "houno", páč to nakonec dělá jakási jiná firma a je mi jedno jestli spřátelená, nebo ne, mám z toho jako vobyčejnej občan smíšený pocity...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Všechny
10.7.2019 - 13:00
Inu, po přečtení textu "Mlatové cestičky" či "Penězovody à la Radek John?", je zcela patrná nesourodost či zmatenost autorova, neboť věci které dává dohromady spolu absolutně nesouvisejí. O copak se snaží, pan zastupitel, když klade - jakoby - dotazy na které si dozajista umí odpovědět sám - např. "Kdo zadal a proplatil projekt Koncepce osázení Masarykova náměstí". Navic se bulvárním stylem pokouší naznačit, bez jakéhokoliv důkazu, cosi, když píše o spřátelené firmě. Tady bych panu zastupiteli doporučil, pokud má nějaké podezření, aby se zachoval tak, jak mu ukládá v takovém případě povinnost a oznámil vše policii; v opačném případě, se vystavuje takovýmito texty, nebezpečí stíhání vlastní osoby on.
Velmi pikantní, ale spíše legrační, je upozornění páně zastupitelovo na loňské překopnutí zavlažovacích hadic, když byl ještě ve funkci vedení města, coby uvolněný člen rady města, tím, kdo měl ve své dikci dohled nad Technickými službami města. Nelze, než položit si otázku, jakpak asi TS pod jeho dozorem prováděly závlahu?
Nu a pokud jde o "Koncepci osázení Masarykova náměstí" dostal se mně do rukou zajímavý článek o moderních trendech v této oblasti. Evidentní je, že zmatenému zastupiteli (který je opět mimo mísu, jak se mu dost často stává) chybí jakýkoliv přehled i v této oblasti. Patrné je to i například z následného článku:
L.Sch.

https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/bruntal-louka-zahrada-kvetiny-centrum-radnice-reportaz-cesky-rozhlas-ostrava_1906242251_gak
Naposledy upraveno 10.07.2019 - 13:10Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 58
Hlavně pro: Všechny
9.7.2019 - 20:40

Po zveřejnění textu „Mlatové cestičky, nebo penězovody ála Radek John?“, kterým bylo za dva dny na FB osloveno více než 1.200 osob, se některé osoby rozpohybovaly. Ukazuje se však, že slánské náměstí je jakýmsi bermudským trojúhelníkem, kde se odehrávají tajemství, na která je těžké získat pravdivou odpověď:

1. Kdo zadal a proplatil projekt „Koncepce osázení Masarykova náměstí“, jehož realizaci zázračně vyhrála spřátelená firma?

2. Proč bylo upuštěno od realizace zeleně podle „Architektonické studie revitalizace Masarykova náměstí“, na kterou byly vydány v průběhu let již milionové částky z rozpočtu města?

3. Vloni byly překopnuty hadice závlah na náměstí. Uhradí škodu firma, která jí způsobila, nebo to bude opět zaplaceno z městského rozpočtu?

4. Kontrola poškozených závlah, které tvořily romantické vodní obrazce na trávníku, chodníku i parkujících automobilech (k vidění byl též drobný gejzír), proběhla v dubnu letošního roku. Proč se jejich oprava realizuje až nyní, kdy byla zeleň na náměstí značně poškozena?

To a mnohem více na www.facebook.com/obcanemestaslaneho naleznete v textu SLÁNSKÉ NÁMĚSTÍ SKRÝVÁ MNOHÁ TAJEMSTVÍ.Přílohy:
chteji-li-demokracii.jpgJsou angažovaní jen lidé jako Láďa?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: XXL
9.7.2019 - 15:31

Když o něčem píši, je třeba k tomu připojit správné foto a ne vyfotit uschlou trávu a vydávat to za dotyčný záhon!!! Tulipány tam v současné době nejsou, ale kvete tam spousta květin. Záhon není ještě finálně dokončen a úpravy stále probíhají - pro chodce již jsou cesty otevřeny.
L.Sch.


Přílohy:
img-20190709-132903.jpg

img-20190709-132931.jpg

img-20190709-133041.jpg

img-20190709-133205.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 538
Hlavně pro: Všechny
8.7.2019 - 17:24

Za skoro půl mega by tam i v těch tropech měly kvést tulipány!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Všechny
8.7.2019 - 09:09
Inu, onen centrální záhon, který křižují napříč cesty pro chodce - ve snaze zjednodušit chůzi po náměstí - není ovšem vůbec zfotodokumentován, což je zajímavé, je-li o něm psáno, že?
Pokud je zfotodokumentována uschlá tráva v ostatních částech náměstí v období tropických veder a suchého počasí ve známé suché oblasti - Slánsko - je s podivem, čemu se autor diví.
Dílčí úpravy středového záhonu s cestičkami nesouvisejí s plánovanou revitalizací náměstí (fotodokumentace byla již zveřejněna a je dostupná), která teprve začne v časovém horizontu - zhruba do dvou let.L.Sch.

P.S. - Zákaz vstupu do travnatých ploch (zaschlých či zelených) by měl zkrátka platit stále (tedy skutečně - navždy!!!).
Naposledy upraveno 09.07.2019 - 21:28Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 58
Hlavně pro: Láďu a ostatní čtenáře
7.7.2019 - 22:16

Rada města schválila smlouvu o dílo mezi městem Slaný a společností Greenhands s.r.o. (další podrobnosti zde), ve které se Město Slaný zavázalo uhradit společnosti částku cca 460.000,- Kč za určitou „renovaci“ centrálního záhonu na Masarykově náměstí. Jakým způsobem byla „péče“ o zeleň pod ochrannou záštitou starosty Hrabánka a místostarosty Vondráčka uvedena do praxe je vidět na přiložených fotografiích.

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu SLÁNSKÉ MLATOVÉ CESTIČKY, NEBO PENĚZOVODY ÁLA RADEK JOHN?Přílohy:
photo0224.jpgZemský ráj to napohled?

photo0228.jpgZákaz vstupu navždy?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
SlanýTV
Počet příspěvků: 442
Hlavně pro: Všechny
7.7.2019 - 17:00
NOVÉ VIDEO ke zhlédnutí - ZÁZNAM - 7. Zasedání zastupitelstva města Slaný - 24/6/2019 na www.SlanyTV.cz
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Všechny
7.7.2019 - 14:53
K 6.7., 16:38:

Inu, záleží na úhlu pohledu a na jednom každém, jak vnímá fakta a podle toho si utváří svůj názor.

Názor pana Yettyho, jehož stopy vedou na "Mýtinku", kde se setkávají se stopami zastupitele Slaného, jehož obhajuje, svědčí o jejich přátelském vztahu, vzniklém po rozchodu pana zastupitele s jeho původním sdružením ve Slaném.
Nicméně o častém postoji pana zastupitele - mimo mísu - svědčí jeden příklad za všechny, když coby místostarosta města, kdysi např. hlasoval proti rozpočtu města na kterém, jako člen vedení města, spolupracoval a který byl radou města schválen - co k tomu dodat, že?!!! Mnohem horší je to ovšem nyní, když je v opozici a jeho snahou je destrukce soudržnosti současné koalice.
K posouzení průběhu 7. zasedání, je již zápis ze zasedání a rovněž zvukový záznam. Nejlepší k posouzení bude však videozáznam ze 7. zasedání zastupitelstva, který zatím ještě není k dispozici - tak doufejme, že brzo bude.
L.Sch.

P.S. - Děkuji za promtní uveřejnění videozáznamu, kde je možné velmi dobře posoudit, jak probíhalo jednání zastupitelstva a kdo vystupuje s jakými úmysly.
Naposledy upraveno 07.07.2019 - 17:24Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Yetty
chemik
Počet příspěvků: 93
Hlavně pro: Čtenáři
6.7.2019 - 16:38

Diskuse zastupitelstva byla tentokrát na vysoké úrovni. Docela slovo do pranice bylo vystoupení pani zastupitelky k panu P. Bartoníčkovi, kterého označila že je stále mimo mísu. Diskuze dále ukázala kdo je vlastně vně mísy a kdo ne a byla výživná proto, že město Slaný si složením této rady utvořilo silnou opozici, což je dobré a měla by být ráda, a ne ji snažit umlčovat slovy že je mimo mísu ( je dost laciné). Nestalo by se to, kdyby zastupitelé byli  na jednání dostatečně připraveni a odpovídali vždy k předmětu dotazu, tady bylo vidět, že to hodně skřípalo. Kdyby byla taková kontrola opozicí když se jednalo o APD, tak by asi vše dopadlo jinak. Ale i tady dostal P. Bartoníček od ODS na zadek, že byl proti projektu a bylo mu vyčítáno, že tehdy hlasuje s komunisty, kdo chce někoho být, tak si hůl najde, a to mu bohužel dlouho nebude zapomenuto ani když je v opzici a za jiný subjekt a je vždy v obraze. Tak zatim!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Všechny
2.7.2019 - 12:00
K dispozici je již na webu města zvukový záznam ze 7. zasedání zastupitelstva:

http://zvuk.meuslany.cz/zvuk/zast20190624_komplet.mp3

Zápis:
http://www.meuslany.cz/assets/File.ashx?id_org=14936&id_dokumenty=68017
Naposledy upraveno 07.07.2019 - 14:04Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Alfonz
Počet příspěvků: 3
Hlavně pro: Všechny
28.6.2019 - 13:55
Ubytovnu je potřeba zlikvidovat, protože určitě bude vadit obyvatelům bytových domů z projektu U PARKU
Toto se píše mimo jiné na jejich stránkách https://projektuparku.cz

"Tento unikátní projekt se nachází v atraktivní části města Slaný v Ouvalově ulici. Projekt zahrnuje dva bytové domy s historizující fasádou, které jsou postupně revitalizovány."
"Bytové domy se nachází v sousedství parku, který přímo vybízí k odpočinku i sportovním aktivitám."

O užasném výhledu na objekt ubytovny se tam nedozvíte.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Všechny
28.6.2019 - 13:18
Vysvětlivka : Píši-li o "velkém, náhlém vynakládání prostředků", je tím myšleno jejich vynaložení najednou - nikoliv teď hned - (jak si někdo třeba mylně vykládá), ale třeba právě i z rozpočtu r. 2020.
Jisté ovšem je, že nejlepším řešením by dozajista bývalo bylo nebrat si ani úvěr a ani neinvestovat z vlastního, ale naopak - inkasovat - na účet města peníze za prodej ubytovny v Ouvalové ulici, kde bylo i smluvní břemeno zajišťující ubytovaným bydlení podle pravidel stávající ubytovny i nadále. To by platilo i tehdy, pokud by nový majitel přestěhoval nájemníky ubytovny - z důvodů rekonstrukce - jinam.
Vše ostatní jsou opět oblíbené autorovy pomluvy a řekl bych, že správnost posledního veršíku říkanky z příspěvku 26.6. - 12:08, - co by na to asi napsal Borovský(?) - byla potvrzena.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 58
Hlavně pro: Láďu a ostatní čtenáře
28.6.2019 - 10:30

Asi je lepší, když čtenář Láďa píše v próze, ale o moc víc smyslu to nedává. Jím opěvovaná „velká škoda nevyužité šance v minulém volebním období, kdy se naskytla možnost tento objekt prodat soukromému investorovi i s podmínkou zachování bydlení pro stávající obyvatele“ byla naštěstí většinou zastupitelstva opakovaně odmítnuta. Důvodem byla mimo jiné oprávněná obava z nutnosti přesunutí většiny nájemníků do bytů v majetku města v jiných lokalitách Slaného. Až by nový majitel stávajícím nájemníkům neprodloužil smlouvy. Dalším bludem je tvrzení, že zastupitelstvo se „při zvážení všech okolností, přiklonilo k variantě získání dotace a úvěru, aby nezatížilo městské finance takovým velkým náhlým vynakládáním prostředků v řádu asi dvaceti milionů, jak navrhoval zastupitel Bartoníček.“ Ve chvíli, kdy peníze města na termínovaném vkladu/účtu jsou úročeny menší částkou, než by bylo procento, které nás bude stát úvěr, je ekonomičtější si úvěr nebrat. Protože ale starosta Hrabánek ale chystá ještě velké pouštění žilou městskému rozpočtu (především v období před komunálními volbami) tak se odhlasoval návrh vzít si úvěr, ačkoliv je to ekonomicky nevýhodné. A psát o „okamžitém vynakládání prostředků v řádu dvaceti milionů“ je další blud, protože z největší pravděpodobností budou vynakládány až z rozpočtu roku 2020.
Přílohy:
to-neni-v-prdeli.jpgJe to v lidech jako Láďa :-)

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: levape
27.6.2019 - 09:18

Souhlasím, že zvukový záznam by již mohl být k dispozici, ale já na to nemám pražádný vliv. Zápis bude zveřejněn až po ověření a podpisu určených ověřovatelů z řad zastupitelů.
A kdy bude k dispozici video se záznamem průběhu 7. zasedání zastupitelstva - to je otázka na provozovatele SlanyTV.cz - p. Husníka.
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 308
Hlavně pro: Čtenáři
27.6.2019 - 09:10

A kdy bude průběh zastupitelstva zveřejněn?  Co se na něm již třetí den zpracovává ?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Všechny
27.6.2019 - 09:09
Ještě k ubytovně v Ouvalové ulici:

Ubytovna "Mexiko" je palčivý problém, který se - vzhledem k stále se opakující devastaci - a stávajícímu neutěšenému stavu budovy musí prostě řešit. Objekt nelze nechat nadále chátrat až do stavu neobyvatelnosti - město by se stejně muselo o ubytované postarat. Jen je velká škoda nevyužité šance v minulém volebním období, kdy se naskytla možnost tento objekt prodat soukromému investorovi i s podmínkou zachování bydlení pro stávající obyvatele. Jak jsem se informoval - k tomuto řešení se přikláněla bývalá rada města. Bohužel, zastupitelstvo nemělo na toto řešení většinový názor a tak, díky iniciativě zastupitele Bartoníčka, nebyl tento prodej zastupitelstvem schválen a naopak vzniklo usnesení, že město ubytovnu neprodá. A tak, od této chvíle, tedy zůstaly ve hře jen dvě varianty - oprava z vlastnich prostředků nebo snaha získat část peněz formou dotace. Zastupitelstvo se tedy, při zvážení všech okolností, přiklonilo k variantě získání dotace a úvěru, aby nezatížilo městské finance takovým velkým náhlým vynakládáním prostředků v řádu asi dvaceti milionů, jak navrhoval zastupitel Bartoníček. A nakonec byla schválena varianta, kdy dojde k předělání ubytovny na tzv. - smíšený dům; celý dům nebude vyčleněn jen pro ubytování sociálně slabých, ale také bude připraven pro bydlení ostatních skupin obyvatel. Kapacita sociálních bytů nemá být zvyšována, aby nebylo třeba dobírat další občany této kategorie. Zároveň má být součástí objektu byt pro správce, který bude dohlížet nad dodržováním pravidel a pořádku - tak doufejme v lepší udržování objektu.
L. Schneider.
Naposledy upraveno 27.06.2019 - 09:11Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Všechny
26.6.2019 - 12:08
"K poznání docházíme zkušeností" - říkal Voltaire.
To je první co mě napadlo při skutečnosti, že prodej ubytovny v Ouvalové ulici (se smluvním břemenem následného provozování ubytovny při zachování jejího účelu) se neuskuteční. Takto, bude město, tak jak již máme zkušenost - i nadále vydávat v intervalech asi 20 let, pravidelně nemalé prostředky (i s případnými dotacemi) na opakovaně devastovanou nemovitost!
L. Schneider.

Pokus o říkanku ve stylu K.H.Borovského:

Jsou i tací, kdož by  - Radnici rozvraceli jen!
Oni, ale - na nos sobě nevidí.
Rozvrat a destrukce, to jest jejich sen;
spíš však to "malost", která uspěchy tu závidí.

A co by na to dnes - asi napsal Borovský?
Kdo si myslí, že ví všechno - to je omyl obrovský.
Kdo chce dozvědět se - bude vlasti i města chlouba,
kdo však jenom pomlouvá tu - začíná být trouba.
Naposledy upraveno 26.06.2019 - 12:12Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.