Obsah  >>  Politika, politici  >>  Zastupitelstvo města 2018-22 - názory, komentáře
Strana:   1  2  3  4  5

Zastupitelstvo města 2018-22 - názory, komentáře

Bartoníček
Počet příspěvků: 58
Hlavně pro: Všechny
25.6.2019 - 22:44

Když rada města 12.2.2018 doporučila zastupitelstvu schválit odprodej budovy městské ubytovny v Ouvalové ulici, málokdo věřil, že se tomuto značně nevýhodnému prodeji podaří zabránit. Přesto se o to Pavel Bartoníček a Filip Kruncl pokusili.

Přes odpor dvojice Hrabánek & Zálom se podařilo připravit žádost o dotaci. Návrh na podání žádosti o dotaci téměř 20 milionů Kč byl na programu zasedání zastupitelstva 5.9.2018. Bohužel nebyl schválen.

Nemožné se však přesto podařilo. Včerejší zastupitelstvo města schválilo novou žádost o dotaci. Konečně tedy neutěšený vzhled a stav budovy, která je majetkem města Slaný, chce její vlastník začít řešit. Poděkování patří všem zastupitelům, kteří podání žádosti odsouhlasili a rozhodli se o objekt starat s péčí řádného hospodáře. Dobře, že se to včera podařilo.

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu OBCHOD PO MEXICKU NAŠTĚSTÍ NEVYŠELPřílohy:
pokazde-kdyz-se-clovek-postavi-za-urcity-ideal.png

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Všechny
25.6.2019 - 09:30
Slánské zastupitelstvo se dočkalo modernizace:

Před každým zastupitelem je mikrofon a každý má své hlasovací zařízení; výsledek hlasování se pak promítne na plátno, kde je přehledně vidět, jak kdo hlasoval.  Průběh zastupitelstva bude - po zpracování - k dispozici na SlanyTV.cz .
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 58
Hlavně pro: Láďu a ostatní čtenáře
25.6.2019 - 08:28

Včerejší zasedání zastupitelstva v bodě Diskuze – Interpelace přineslo opět několik zajímavých témat. Starosta se z dotazů dokonce rozčílil, jak s údivem komentovali někteří občané, sledující přenos celého zasedání na webu. Neochota starosty postavit se čelem k zaslání písemného stanoviska právníků města ke smlouvám se společností F & S Invest s.r.o., se zdůrazněním možných rizik, které pro město ze souhlasu se smlouvami vyplývají, začíná být stále více a více lidem podezřelá.

Pokračování na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu DOTAZY STAROSTOVI MĚSTA

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
SlanýTV
Počet příspěvků: 442
Hlavně pro: Všechny
21.6.2019 - 20:16

24. 6. 2019  Vysíláme Online ze Slaného.

7. Zasedání zastupitelstva města Slaný
Vysíláme od 16:00 hodin na SlanyTV.cz
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Všechny
21.6.2019 - 10:23
7. jednání zastupitelstva - 24.6. 2019, od 16:00 hod.

Zasedání lze sledovat i na - SlanyTV.cz
Naposledy upraveno 21.06.2019 - 10:25Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 58
Hlavně pro: Všechny
18.6.2019 - 23:11

 

Každý zastupitel při nástupu do funkce slibuje na svou čest a svědomí, že svoji funkci bude vykonávat svědomitě, v zájmu města a jeho občanů. Zdá se však, že někteří zastupitelé neřeší, co je osobně nepálí. Příkladem je chodník v Durasově ulici na straně sokolovny v Kvíčku. Nelogicky končí před mostkem, kde je zábrana nutící občany vkročit do vozovky, přejít most a následně vstoupit opět na pokračování chodníku. Nejen, že to u obyvatel lokality vzbuzuje oprávněný údiv nad nepromyšlenou a nedokončenou rekonstrukcí. Jedná se navíc o dopravně-bezpečnostní riziko. Již dvakrát bylo navrhováno dokončení, pokaždé marně.

 

Pokračování na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu NĚKTEŘÍ ZASTUPITELÉ NEŘEŠÍ, CO JE OSOBNĚ NEPÁLÍ?
Přílohy:
1-kopie.jpgKolik let ještě?

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
levape
Počet příspěvků: 308
Hlavně pro: Čtenáři
6.6.2019 - 19:08

No ono i tady na fóru lze vidět a sledovat jak kdo vystupuje a jak se chová. Omlouvám se, že jsem  to nevydržel a po delší době opět zareagoval. Přesto i nadále zastávám názor, že na Vás nemá cenu reagovat.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
SlanýTV
Počet příspěvků: 442
Hlavně pro: Všechny
6.6.2019 - 10:50
Záznamy všech odvysílaných přenosů "Zasedání zastupitelstva" naleznete na SlanyTV.cz
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Všechny
6.6.2019 - 09:36
7. jednání zastupitelstva - 24.6. 2019, od 16:00 hod.
Pozvání pro veřejnost - V současnosti je možné sledovat průběh zasedání i v přímém TV přenosu, ale vidět a slyšet, jak kdo vystupuje a jak se chová, je nejlépe osobně.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 58
Hlavně pro: Čtenáři
6.6.2019 - 09:05

Láďo, Láďo,

Ty ses rozhodl určovat, jak máš být oslovován a jakou formou je vhodné psát na toto DF? Neměl bys být spíše rád, že se s Tebou po dlouhé době vůbec někdo pouští do diskuze?

Platí citát amerického psychiatra i v úpravě: Jsou zlí lidé, jejichž jediným motorem a potřebou je destrukce dialogu“?

M. Scott Peck také říká:“Zlo bylo definováno jako užití síly k ničení duchovního růstu druhých za účelem obrany a zachování integrity svého vlastního postiženého ega“. Nemáš pocit, že celá Tvá reakce je právě výsledkem „obrany a zachování integrity svého vlastního postiženého ega“?

S pozdravem

Pavel BartoníčekPřílohy:
share-similarities-celebrate-differences.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Bartoníček
5.6.2019 - 17:33

Pavle Bartoníčku,
buď tak laskav a své neskutečně hloupé, familíérní oslovení si odpusť a pozdravovat na závěr mě rovněž nemusíš - není to dopis!
Mou dvojí reakci nepovažuješ za diskusi? Tak, to se nedá holt nic dělat - ale na všechny Tvé narážky i urážky jsem odpověděl. Že se to Tobě nezdá být diskusí, je mně líto - nic s tím nenadělám - jen je zvláštní, že popis některých událostí opět označuješ za lži!!! Ty si již opravdu nevzpomínáš, že to byl Vojta Kočka, který nám Tě dohodil, když jsi měl být na jeho kandidátce, ale on měl tehdy přetlak a tak došlo k Tvému přesunu na kandidátku naší? Ještě je nás několik(včetně Vojty), kteří si to pamatujeme. No - a o důvodu ukončení Tvé funkce místostarosty samozřejmě vím své; byl jsem tehdy přímo u toho a s Ivem v častém kontaktu - a kromě hlavního důvodu to byla i skutečnost, neschopnosti převzít, po dobu jeho měsíc a půl dlouhé nepřítomnosti po jeho onemocnění, zodpovědnost a jako 1. místostarosta úřadovat po dobu nepřítomnosti za něho!!! Když se do úřadu, po téměř dvou měsících vrátil, čekalo ho nepříjemné překvapení plného stolu dokumentů, které bylo potřeba vyřídit a podepsat - neboť místostarosta Bartoníček nebyl schopen samostatně pracovat!!! No - a jelikož jsem to byl já, kdo Tě víceméně tehdy přesvědčil abys do ODS vstoupil (čehož jsem později docela litoval) - jsem rád, že jsem - jak uvádíš - byl i důvodem Tvého odchodu (tím jsi mě docela potěšil).
Inu - pluralita názorů dozajista ano - to znamená, že já se svým názorem popřípadě diskutuji s držitelem názoru jiného. Ale pokud není šance pro nějaký kompromis, tak se dva diametráně odlišné názory mohou těžko dohodnout. - To je například střet názorů KSČM a ODS - což Ty neuvěřitelně, odporně, hnusně a zle zpochybňuješ v závěru svého posledního příspěvku a potvrzuješ tak, že Tvou jedinou snahou ve slánské politice je DESTRUKCE!!!

Na závěr (a to definitivní - protože na destrukčního tvora jakým jseš Ty, již fakt reagovat nehodlám) jeden přiléhavý citát od amerického psychiatra M. Scotta Pecka : "JSOU ZLÍ LIDÉ, JEJICHŽ JEDINÝM MOTOREM A POTŘEBOU JE DESTRUKCE".

Lad. Schneider
Naposledy upraveno 06.06.2019 - 14:41Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 58
Hlavně pro: Čtenáři
5.6.2019 - 15:08

Milý Láďo,

samozřejmě, že s mým textem nesouhlasíš, nejsi ale schopen ani elementární věcné diskuze či kritiky. Tvoje podrážděnost z jiného názoru pouze prohlubuje ono osobní napadání směrem ke mně. A také přináší další řadu jasných lží (např. snaha kandidovat za KDU-ČSL ve Slaném, resignace na funkci místostarosty, která nebyla po tlaku od Iva Rubíka, ale v reakci na kauzu parkovacího domu, členství v ODS jsem nejprve přerušil a pak – právě kvůli lidem jako Ty - jsem ho sám ukončil, atd.).

Demokracie přináší pluralitu názorů, ke které na jiných DF vyzýváš. Když jí máš realizovat, selháváš, protože demokratická diskuze je Ti naprosto cizí.

Co se spolupráce ODS - KSČM na slánské personální úrovni týče, patrně Ti ještě nedošlo, co se v tomto volebním období odehrává. Ale nic si z toho nedělej, nejsi sám.

S pozdravem

Pavel BartoníčekPřílohy:
ods-ksc-780-m.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Bartoníček
5.6.2019 - 13:15

Pavle Bartoníčku,

důvodem mé reakce na Tvé nestydatosti není nikterak mé podráždění proto, že bych se v Tvém nechutném textu našel, ale to, že s ním naprosto nesouhlasím.
Ne já, ale Ty, lžeš v každém odstavci a označování jiných za pokrytce, je evidentním důkazem Tvé nesoudnosti a nestoudnosti. Velmi legrační je Tvé napadání mé osoby rčením - "Kam vítr tam plášť" - při skutečnosti mého jediného členství v politické straně a to od r. 1991 v ODS. Naopak, Tvé putování je, po této stránce, poněkud bohatší, že(?) - od působení coby úředníka v úřadu vlády(ČSSD), snahy kandidovat za KDÚ-ČSL ve Slaném, kde Tě ovšem příliš nechtěli a tak jsi - BOHUŽEL - byl přijat na kandidátku ODS, kam jsi později - rovněž BOHUŽEL - vstoupil. Po tlaku od bývalého starosty Iva Rubíka jsi nakonec opustil funkci místostarosty "ze zdravotních důvodů" a rozešel jsi se po rozporech a neshodách s MS ODS ve Slaném a zmizel jsi v MS v Knovízi. Když jsi se nakonec však rozhodl kandidovat v dalších volbách, již nikoliv za ODS (po četných neshodách) musel jsi z ODS odejít. Nyní, coby kandidát za hnutí OMS, jsi byl zvolen, ještě s dvěma kolegy, do slánského zastupitelstva. Nu - a pokud považuješ za lež, že jsi se s kolegy rozešel v důsledku Tvého pokusu vyjednávat (pokrytecky) s ANO koalici proti ODS (kde by evidentně hrálo roli i "Naše město" p. Pešky) nebo bylo-li to ještě v den voleb - není to zas tak důležité; jisté je, že jste se s kolegy rozešli, když oni přijali - na rozdíl od Tebe - naši nabídku na koaliční spolupráci.
A pokud jde o celostátní politiku premiéra Babiše, ovlivňujícího personálními změnami policii i justici a spolupracujícího bezostyšně s KSČM - to je právě to nemorální - proti čemu jsou pořádány demonstrace a je již většinovou společností odmítáno - na komunální úrovni mnohde i samotnými některými členy ANO. V každé jiné demokracii by již takto obviňovaný premiér dávno odstoupil - což by neudržitelnou situaci hodně odlehčilo. Premiéra Babiše těžko chápat!!!
Mnozí mají ve svých stanovách ustanovení o nespolupráci - zpravidla s KSČM, tak je tomu i v ODS. Nyní k tomu přibyla na celostátní úrovni i nespolupráce s bývalým potvrzeným estébákem a obviněným premiérem. Jeho případná demise by mnohé vyřešila.
Na komunální úrovni, tedy lze, kromě jediné strany - ze známých důvodů, spolupracovat se všemi kdo chtějí pracovat ve prospěch města - z čehož se svými destrukčními snahami sám, Pavle Bartoníčku, vyčleňuješ.
Lad. Schneider


Naposledy upraveno 06.06.2019 - 00:20Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 58
Hlavně pro: Čtenáři
5.6.2019 - 09:14

Milý Láďo,

děkuji za potvrzení faktu, že když chybí věcné argumenty, je nutno se uchýlit k osobnímu napadání. Tvoje reakce navíc svědčí o tom, že jsi se v uvedeném textu také našel, a proto Tě tak podráždil.

Je smutné, že zaplňuješ fórum „Braňme demokracii - téma opět důležité!“ a demokratická diskuze je Ti naprosto cizí. Vím, že jako nástěnkář musíš události upravovat a zjednodušovat, v Tvém textu je ale několik jasných lží (např. příchod za představiteli ANO v den voleb, důvod zrady M. Niče a M. Matouškové). Nevím, zda to není jen nepochopení toho, co Ti Martin Hrabánek řekl, abys napsal, ale reagovat na ně je zbytečné, protože v zápětí budeš publikovat jiné.

Právě lidé jako Ty, kam vítr tam plášť, jsou důvodem, proč je naše republika v takovém morálním marasmu a proč nemá A. Babiš – protože přes opakované demonstrace s jeho hnutím všichni bez problémů nadále spolupracují – žádný důvod resignovat.

S pozdravem

Pavel Bartoníček

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Všechny
4.6.2019 - 13:09
K příspěvku 4.6. - 08:05 :

Inu, kdo je tu největší POKRYTEC vyplývá především z faktu, že v minulém volebním období Ing. Bartoničkovi spolupráce se slánským ANO, vzhledem k uvolněnému postu ve vedení města, nevadila. A při posledním povolebním vyjednávání to byl opět Ing. P. Bartoníček, kdo - ještě v den voleb - přišel za slánskými představiteli ANO s plánem, jak sestavit koalici proti vítězi voleb ODS. To odmítli jeho kolegové z OMS a rozešli se s ním. Leč, jak záhy pokrytec Bartoníček poznal - jeho koaliční potenciál, je nulový. Při sestavování koalice upozorňoval na domnělou tichou podporu od SPD a pohoršoval se nad tím; a dnes, právě kromě asi tří vedle něho sedících zastupitelů - s ním nikdo moc nekomunikuje ani v opozici. Díky tomu - přes Bartoníčkovy snahy o opak - probíhají dnes jednání zastupitelstva ve velmi dobré pracovní atmosféře a přes pochopitelné občasné rozdílné názory - korektně.
KOALIČNÍ DOHODA ve Slaném, obsahuje ujednání vztahující se k našemu městu. Nikde v ní nenajdeme pasáže zabývající se politikou celostátní. Na tu - pochopitelně - mají zástupci jednotlivých uskupení rozdílné názory. Takže - je třeba vnímat, že dohoda je uzavřena mezi 15 konkrétními lidmi - Slaňáky - a nikoliv mezi Fialou, Babišem či Rakušanem.
Takže o co v příspěvku panu Bartoníčkovi vlastně jde? Jak ho již nějaký čas znám, je to stejné, jako při jednáních zastupitelstva - jediným jeho cílem je destrukce!
Lad. Schneider

PARLAMENTNÍ LISTY - jako obvylke, píší nesmysly - tentokrát Bartoníčkovy!!!
https://forum24.cz/parlamentni-listy-utoci-na-jiriho-madla-jako-obvykle-pisi-nesmysly-a-lzi/
Naposledy upraveno 07.06.2019 - 09:41Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 58
Hlavně pro: Láďu a ostatní čtenáře
4.6.2019 - 08:05

Pražský spolek Milion chvilek dnes pořádá demonstraci na Václavském náměstí. Ve Slaném výzvu dosud podepsalo 546 osob a byly zorganizovány dvě demonstrace. Hlavním organizátorem je radní města, který úzce spolupracuje s členy hnutí ANO, z nichž jeden je díky jeho hlasu místostarostou. Organizuje protesty, ale zároveň o svém politickém angažmá v radě města a podepsané koaliční smlouvě s hnutím ANO 2011 píše: „Samozřejmě, jsem si vědom toho, že tím malou mírou přispívám k úspěchu Andreje Babiše“. Děje se toto politické pokrytectví pouze ve Slaném, nebo jde o obecnou tendenci v celé republice? Více na www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Pavel-Bartonicek-Vedou-pokrytci-i-vase-mesto-583960

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Všechny
28.5.2019 - 17:31
Naposledy upraveno 01.06.2019 - 16:39Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
SlanýTV
Počet příspěvků: 442
Hlavně pro: Všechny
18.5.2019 - 11:33

20. 5. 2019  Vysíláme Online ze Slaného.

6. Zasedání zastupitelstva města Slaný
Vysíláme od 16:00 hodin na SlanyTV.cz
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2791
Hlavně pro: Všechny
10.5.2019 - 12:08
Ze zápisu 5. zasedání zastupitelstva města:

Po více než třech hodinách a půl schválilo zastupitelstvo města Smlouvu o spolupráci a Darovací smlouvu (park bývalého Benaru včetně zámečku) mezi městem Slaný a společností F & S s.r.o. s tím, že součástí Darovací smlouvy budou rovněž pozemky p.č. 341/1 a 341/3. 
Součástí diskuse byla i prezentace projektu renomovaných zahradních architektů, kteří byli nadšeni, že mohou renovovat park po známém prvorepublikovém architektovi, kterého si tehdy najala rodina Přibylových (původních majitelů). Prohlásili doslova, že ani nevíme jakýže skvost (např. akvadukt přivádějící vodu do bazénku) po onom architektovi, tu ve Slaném máme.

Pro bylo 16 zastupitelů: Šmehlík, Kulich, Širc, Nič Mil., Matoušková, Kozelka, Berkovec, Nič Martin, Konečný, Jirák, Šváb, Rubík, Ranková, Bělochová, Vondráček, Hrabánek.

Proti 4: Bartoníček, Pánek, Hůla, Slánský.

Zdrželi se 5 : Cílek, Chyský, Drholec, Zlámal, Peška (- do záznamu prohlásil, že se zdržel omylem a s Usnesením plně souhlasí).

L.Sch.
Naposledy upraveno 11.05.2019 - 23:24Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
R r
Počet příspěvků: 1357
Hlavně pro: Bartoníček
10.5.2019 - 11:42

Vážený pane Bartoníčku,

děkuji za odpověď; již odpovídám jen ze slušnosti. Máme rozdílné názory, ponechme si je.


Vratislav Renner
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  2  3  4  5
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.