Obsah  >>  Politika, politici  >>  Zastupitelstvo města 2018-22 - názory, komentáře
Strana:   1  ...  3  4  5  6  7  ...  11

Zastupitelstvo města 2018-22 - názory, komentáře

Čtenáři
Počet příspěvků: 3193
Hlavně pro: Všechny
22.12.2019 - 13:43
Zvukový záznam ze zasedání zastupitelstva 16.12. 2019 :

http://zvuk.meuslany.cz/zvuk/zast20191216_komplet.mp3
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 294
Hlavně pro: Všechny
20.12.2019 - 19:20

Jestli dobře čtu tady ty příspěvky, tak jste to byl vy, pane Bartoníčku, kdo tady pokládal rovnítko mezi komunisty = lháře a prasata.

Takže myslím, že vy sem zavádíte tuto "třídní" nenávist a vulgarismy. A pak se nemůžete divit, že sklízíte, co jste zasel.

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
babič
Počet příspěvků: 45
Hlavně pro: Všechny
20.12.2019 - 19:00
Každé město potřebuje své technické služby. Chybu udělali radní už někdy 2006, kdy se město stalo pouze 50% vlastníkem  a pustilo do této činnosti soukromý sektor /AVE/ a  až teď se se složitě podařilo vrátit služby do rukou města, a tedy do původního stavu, ale bez lukrativního svozu odpadu.  AVE  se svými akcionáři na Kypru určitě nemá zájem šetřit kapsu slaňáků.Dobře nám tak. Co jsme si na radnici zvolili, to tam máme!Zdražit je to nejjednodušší, to zvládne i naše radnice.Co takhle např. zavést sníženou frekvenci odvozu/ 1x za 2 týdny/ za menší cenu?My zaplníme popelnici tak z 1/3, protože poctivě třídíme, papír plasty i bio. Vykašlat se na to!
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 93
Hlavně pro: vnímavé čtenáře
20.12.2019 - 16:01

Vážení vnímaví čtenáři tohoto fóra,

celá diskuze začala 18. 12. odkazem na informaci o tom, že ne všichni zastupitelé hlasovali pro zdražení poplatku. A že zastupitelé Slánský a Bartoníček se mohou ostatním zastupitelům svým postojem jevit jako černé ovce, zdá se však, že mají k vnímání  života ve Slaném blíže, než ostatní členové tohoto tělesa.

Reakcí byly 4 osobní útoky politického šíbra Pešky a dvou anonymů (hopes 2x, kudrna 1x). Je zcela jedno, zda tyto anonymové jsou přímo Peška sám, některý z jeho rodinných příslušníků, či jen milovníci podobně pokleslé a vulgární komunikace.

Výsledkem je, že Peška se snaží jakékoliv konání, se kterým nesouhlasí (a možná už v tuto chvíli lituje, že pro zdražení též zvedl ruku) přetočit do osobních útoků a pomluv.

Myslím, že netřeba dalších slov k faktu, že politická kultura ve Slaném je díky typům Pešky a jemu podobným na opravdu velmi nízké úrovni. A nezmění na tom nic ani skutečnost, že do jeho Slánských novin začali psát členové STAN, ODS či ANO.

Mohl bych zde vyvracet jednu lež či pomluvu za druhou, které Peška sám či anonymně napsal, nemá to však žádnou souvislost s tím, že dojde ke zdražení poplatku.

Dovolím si tedy v této věci dále nereagovat.

Pavel BartoníčekPřílohy:
kralovstvi-lharstvi-neni-tam.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 796
Hlavně pro: Všechny
20.12.2019 - 14:12
A vo vo vo tom ta zkur vená politika je!

Copak se tu ještě všechno dozvíme? A to jsme jen na regionální úrovni....

....dotřídim vodpad a jdu zaplatit 750,- do městský kasy...
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 173
Hlavně pro: Bartoníček
20.12.2019 - 12:40

Pane Bartoníčku,

chápu, že jste zakomplexovaný sráč, který plive po každém, kdo ve Slaném a pro Slaný něco dělá. Po každém, kdo něco, na rozdíl od vás, již dokázal. Teď je to zrovna Peška, předtím to byl Hrabánek či Nič a před nimi zase někdo jiný.

Škoda, že nedokážete pochopit, že tihle lidé nemohou za to, že vás starosta Rubík, jako neschopné budižkničemu , vyhodil před lety z funcke místostarosty. Že se musel starosta Hrabánek loni zavázat zaměstnancům slánské radnice, že pokud bude znovu zvolen, že nedopustí, abyste se na radnici kdy vrátil, že vás vyhodili z ODS a posléze i ze "Starostů", že vás opustila žena, že si všichni ve Slaném o vás myslí, že jste duševně postižený idiot.

Zatohle všechno si totiž můžete jen a jen vy sám. Takže jste teď zůstal sám, jako ten kůl v plotě soudruha Jakeše. Poslední vaši spojenci jsou snad jen cikáni z Mexika. Vybral jste si opravdu dobrou společnost.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kudrna
Počet příspěvků: 236
Hlavně pro: Bartoníček
20.12.2019 - 12:23

Pamatuji si, jak tady několik let opakovaně tvrdil nějaký pan L.Sch., že Peška a Slánské noviny pořád jen lžou. Ale nikdy nedokázal uvést jediný příklad nějaké lži.

Zdá se mi, že vy, pane Bartoníčku,  jste  podobný případ. Také jen někoho osočujete, ale neuvedete jediný příklad ani důkaz, že to jsou  nějaké údajné lži.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 93
Hlavně pro: hrdinný anonymní hopes
20.12.2019 - 12:10Přílohy:
na-nektere-lidi-mam-jen-2-druhy-otazek.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 93
Hlavně pro: nenávistný Peška
20.12.2019 - 12:07

Soudruh Peška, pro kterého je lhaní pevnou součástí jeho vyjadřování, mě opět začal pomlouvat. Opakovaně jsem prokázal, že lže, za jeho pomluvy se mi musel písemně omluvit. Povaha člověka se ale nezmění, když on sám nechce.

Zkusmě se tedy podívat na to, proč je tak agresivní. Komunistická kandidátka, které byl dříve členem, se nepodařila naplnit a tak vymyslel projekt „Naše město“. Ani tomuto subjektu se nedaří tak, jak Peška předpokládal, tak se upnul na stavbu nové multifunkční haly, díky které doufá získat ve volbách hlasy sportovců. V to samé doufá M. Hrabánek, proto se pánové spojili.

Právě proto se Peška stal neformální součástí koalice ODS/ANO/STAN/KSČM a našel nové kamarády, kteří ho adorují (V. Konvalinka, Míla Nič, S. Berkovec a další). Do této selanky však nezapadá, že stále existuje někdo, kdo má na věci jiný názor, než většina. A který se navíc tento názor nebojí zastávat veřejně. Tedy zastupitel Bartoníček.

Problémem Pešky není, že je komunista, ale jaký má charakter. Existuje celá řada komunistů současných (např. K. Hampl, K. Kos, R. Kasík) či minulých, kteří se snažili pro město udělat to nejlepší, co dokázali. Některých z nich si právě proto vážím. Takový však politický šíbr Peška není, jde mu jen o funkce a možnost ovládat dění ve městě. A tomuto cíli podřídí cokoliv.

Ti, co znají politického bafuňáře Pešku dostatečně dlouho, vědí, že jeho charakter se nemění. Po tom, co našel „nové kamarády“ a kvůli zvolení do funkci předsedy Výboru pro investice „ošklivě znormalizoval, však své lži a pomluvy musel omezit. Jediným „legálním“ cílem se tedy budu stávat já, který občas nastavuje jeho pokrytectví zrcadlo.

Peškovo lhaní je nezničitelné, protože když ho usvědčíte, přestane reagovat a po nějaké době začne své lži a polopravdy opakovat znovu, jako by se nechumelilo. Jeho reakce v tomto vlákně jsou názornou ukázkou. O věcech okolo technických služeb jsem zastupitelstvo pravidelně informoval a výsledek je popsán na http://oms.slany-2014.cz/2018/01/technicke-sluzby-jsou-opet-v-majetku.html . Peška ho nikdy věcně nerozporoval a ani nepřišel s jiným konkrétním návrhem řečení (který by byl proveditelný).

Teď je mu nepříjemném, že hlasoval pro zvýšení poplatku a tak se níží najít „viníka“. Kdyby d´kdokoliv ze čtenářů měl pocit, že k tématu TS Slaný a jejich rozdělení potřen)´buje více informací, mohu je zaslat na e-mail. Jak materiály pro radu či zastupitelstvo města, tak i články do Slánské radnice, kterými jsem Peškovy „textkrementy“ na Slánských novinách vždy vyvrátil :-)

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 173
Hlavně pro: Bartoníček
20.12.2019 - 09:52

Pane Bartoníčku, slyšel jsem, že o vás zastupitelé i úředníci města říkají, že jste idiot.

Já si to ale nemyslím. Já jsem přesvědčen o tom, že jste docela obyčejné fašistické prase.

Naposledy upraveno 20.12.2019 - 09:53Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 796
Hlavně pro: Všechny
20.12.2019 - 09:08
Parkhaus se zachraňoval tak dlouho, až se zavřel. Technický služby se  před zavřenim  zachraňujou 5ti milionovou injekcí.

Zavřel bych všechny, kdo v tom maj drápy, že by je nezachrámil ani milion chvilek za zdí kriminálu...


Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 612
Hlavně pro: Všechny
20.12.2019 - 07:21
Naposledy upraveno 20.12.2019 - 07:24Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 612
Hlavně pro: Všechny
20.12.2019 - 07:15

Pane Bartoníčku, jste naprosto bezcharakterní lhář, který  využívá toho, že většina občanů města se v této problematice neorientuje a nemá tedy možnost vaše výmysly posoudit.

Výpovědˇ, kterou někdy na začátku roku  2016 podala tehdejší rada města, byla podána z toho důvodu, že smluvní vztah mezi  městem Slaný a Technickými službami neodpovídal platným zákonům a bylo tedy třeba daný vztah upravit. Nemělo to nic společného s cenami služeb či jinými okolnostmi, které by nějak dopadly na občany města. Jen jsme museli napravit vaše pochybnení a nečinnost z doby, kdy jste na slánské radnici vykonával funkci místostarosty.

Možná i to byl důvod, proč vás starosta Rubík z této funkce nakonec vyhodil.

A abych jen doplnil pro ostatní občany: Po dubnovém převratu (tedy v dubnu 2016), kdy byla ustanovena nová rada města, ve které zasedl i pan Bartoníček, byla tato výpověď stažena, takže ani nebyla nikdy naplněna. Tudíž nikdy ani nemohla mít jakýkoliv vliv na následné zvýšení ceny svozu komunálního odpadu od roku 2018, které jste s firmou AVE dojednával Vy.

To, že jste dojednal takové podmínky prodeje, že občané města musí nyní platit celkově o 3 miliony korun více a firma Technické služby se díky vámi připraveného a prosazeného návrhu ocitla během několika měsíců na pokraji bankrotu (a město Slaný ji muselo zachraňovat další finanční injekcí ve výši 5 milionů korun) je jen a jen důsledek vašeho ekonomického diletantismu a neschopnosti orientovat se alespoň v elementárních principech správy města.

Naposledy upraveno 20.12.2019 - 07:17Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 93
Hlavně pro: nenávistný Peška
19.12.2019 - 22:13Přílohy:
rozhodnete-li-se-nazvat-komunistu-komunistou.jpgRonald to pochopil :-)

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 93
Hlavně pro: ty kteří chtějí pochopit
19.12.2019 - 22:09

Klasická nepravda soudruha Pešky J Nepochlubí se, že rozhodnutí o prodeji části TS Slaný bylo důsledkem výpovědi firmě TS Slaný (AVE), připravené a realizované L. Peškou. P. Zálomem a ostatními členy tehdejší rady města. Podali výpověď, aniž měli připravenou nějakou smysluplnou variantu řešení. Píše „navýšení o 150 Kč na té nejnižší možné hranici, která ani nepokrývá všechny vícenáklady, za které panu Bartoníčkovi (tehdy ve funkci radního města) můžeme poděkovat“, Správně by však měl napsat „Peškovo nekoncepční a nekompetentní rozhodnutí přineslo nutnost výběrového řízení a tím navýšení poplatku za odpad, které bylo nyní plně přeneseno na občany“. To se ale populistickému šíbrovi nehodí a tak se snaží špinit ostatní.

Vše je jasně popsáno na http://oms.slany-2014.cz/2017/04/pstrosi-politikareni-technicke-sluzby.html a http://oms.slany-2014.cz/2018/01/technicke-sluzby-jsou-opet-v-majetku.html

A celé Peškovo vyjádření má odvézt pozornost od skutečnosti, že se již plně zapojil do koalice ODS/ANO/STAN/KSČM a je mu nepříjemné, že někdo má na věci jiný názor , který se nebojí zastávat veřejně, a tak nastavuje jeho pokrytectví zrcadlo.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 796
Hlavně pro: Peška
19.12.2019 - 09:01

Ale já se ho nezastávám!
Psal jste:     "že   právě na jeho návrh se na firmu AVE Kladno převedl svoz komunálního odpadu (od roku 2018).."

Chcete mně říct, že to funguje tak, že jeden něco navrhne a tím je to schváleno?
Kdo je pod tim podepsanej sakra?
To levá ruka neví co dělá pravá?
Naposledy upraveno 19.12.2019 - 09:22Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 612
Hlavně pro: XXL
19.12.2019 - 08:52

musím přiznat, že mne irituje, když se tady pan Barotníček vydává za ochránce občanů města a přitom je to právě on, kdo celou situaci způsobil.

Ale chcete-li se jej zastávat, je to jen vaše rozhodnutí. Jen bych doplnil, že tento váš "ochránce občanů města" si nezapomněl nechat ve stejný den odsouhlasit (na jeho návrh) převod 75.000 Kč na jeho historickou konferenci z pokladny města. Musím doplnit, že mne překvapilo, že mu tento nehorázný návrh prošel a doplnit, že já pro něj rozhodně nehlasoval.

 

L.Peška

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 796
Hlavně pro: Všechny
19.12.2019 - 08:17
Tak on taky ten uzavřenej  Rubikovo parkhahus něco stojí že jo. Řidiči tam neparkovali, tak se prachy daj vybrat tak nějak hromadně i od všech, včetně dětí.
No a svádět převod svozu odpadků z technnickejch služeb na Ave na p. Bartoníčka, mě přijde taky poněkud zcestný.  To jako on to jako navrhnul a je to hotový? Snad je vás tam hlav pomazanejch víc.
Hlavně nezapomeňte udělat Novoroční vohňostroj.  Ty prachy na něj z těch lidí nějak dostanete....
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 612
Hlavně pro: Bartoníček
19.12.2019 - 07:06

Pan Bartoníček nám tady předvádí populismus v té nejsprostší podobě. Vůbec se nezmiňuje o tom, že   právě na jeho návrh se na firmu AVE Kladno převedl svoz komunálního odpadu (od roku 2018) a tak město Slaný (a tedy potažmo  všichni občané) musí platit za tento svoz o 3 miliony korun ročně více, než tomu bylo do roku 2017, kdy tento svoz zajišťovaly Technické služby města. Za což mu představitelé firmy AVE opravdu srdečně děkovali.  A pokud si vydělíte 3 miliony korun cca 15000 občany města, vyjde vám navýšení nákladu na 200 Kč ročně na každého obyvatele našeho města. Z tohoto pohledu je navýšení  o 150 Kč na té nejnižší možné hranici, která ani nepokrývá všechny vícenáklady, za které panu Bartoníčkovi (tehdy ve funkci radního města) můžeme poděkovat.

 

L.Peška

Naposledy upraveno 19.12.2019 - 07:08Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Bartoníček
Počet příspěvků: 93
Hlavně pro: Všechny
18.12.2019 - 22:09

Zatímco odbor životního prostředí navrhl ponechat poplatek pro rok 2020 ve výši 600 Kč/osobu jako dosud, rada města 6. listopadu doporučila zvýšení na 700 korun. Debata zastupitelů 16. prosince tento poplatek překvapivě ještě navýšila - až na 750 korun za osobu ročně. Ze všech přítomných zastupitelů hlasovali proti pouze Ivo Slánský a Pavel Bartoníček (ten také navrhl ponechat poplatek ve výši 600 korun, zastupitelé však jeho názor nepodpořili).

Zatímco v některých obcích se poplatek neplatí vůbec a v jiných ho nechávají na stejné výši, Slaný přikročilo ke zdražení o 25%. Pěkný předvánoční dárek všem, kteří mají hlouběji do kapsy :-)

Zastupitelé Slánský a Bartoníček se mohou ostatním zastupitelům svým postojem jevit jako černé ovce, zdá se však, že mají k vnímání  života ve Slaném blíže, než ostatní členové tohoto tělesa.

Podrobněji k tématu na www.facebook.com/obcanemestaslaneho v textu NAVÝŠENÍ POPLATKU ZA KOMUNÁLNÍ ODPAD


Přílohy:
cerna-ovce-cte.jpg

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  3  4  5  6  7  ...  11
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.