Obsah  >>  Politika, politici  >>  Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.
Strana:   1  ...  4  5  6  7  8  ...  144

Zastupitelstvo města aneb to jsme to dopracovali.

Slánské noviny
Počet příspěvků: 165
Hlavně pro: Všechny
20.12.2016 - 10:21
Naposledy upraveno 20.12.2016 - 10:21Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 575
Hlavně pro: Všechny
20.12.2016 - 09:52
26. zasedání zastupitelstva města - 19. prosinec 2016 - on-line zápis

 

http://oms.slany-2014.cz/2016/12/26-zasedani-zastupitelstva-mesta-19.html

Čas 16:10 19. prosince - 00:45 20. prosince

Schválen rozpočet, zásady pro dotace zájmovým  a sportovním organizacím, výzva zastupiteli Peškovi k dodržování norem společenského chování atd.

V příloze vyjádření společnosti Elektromontáže k dopisu některých zastupitelů, které jsem obdržel po ukončení zastupitelstva.

Miloslav Nič

Naposledy upraveno 20.12.2016 - 09:52Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
akrij
OSVČ
Počet příspěvků: 1
Hlavně pro: všechny
14.12.2016 - 17:03
...když to tak všechno čtu, tak jako občan města Slaného Vám  všem musím říci, že se mi chce z toho všeho "BLEJT". To jsme to dopracovali..a to jsme si v duchu mysleli, že volíme slušný s pořádný lidi, kteří se v podstatných věcech, když jde o "blaho města", dokáží shodnout, ale zase je to jen o tom, kdo k jaké politické skupině patří..ŽE SE NESTYDÍTE
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2317
Hlavně pro: Všechny
9.12.2016 - 16:58
Přeji hezký, ničím nenarušovaný, adventní čas, všem Slaňákům dobré vůle.
L.Sch.


Přílohy:
20161102-161654.jpg

20161029-154853-001.jpg

Naposledy upraveno 10.12.2016 - 11:03Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
janek
Počet příspěvků: 157
Hlavně pro: Čtenáři
9.12.2016 - 15:34

vy prostě musíte urážet každého i bez jakékoli příčiny, že. Ted jste si zrovna vybral bývalého tajemníka, kterému sice nemůžete vytknout vůbec nic, ale klidně ho označíte jako neschopného.

takže i já se připojuji k těm, co vás zda na tomto foru již tisíckrát poslali do pr..ele a kterým jste více než desekrát slíbil, že už sem nebudete přispívat.

Pane Schneider, jste naprosto bezcharakterní ZM.-.RD. Ať je na vás vaše rodná ODS pyšná i nadále.

 

Naposledy upraveno 09.12.2016 - 15:35Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
XXL
Počet příspěvků: 420
Hlavně pro: Čtenáři
9.12.2016 - 15:24

Zdravíte pány administrátory a upozorňujete na příspěvek. 
Kolikrát už jste zdravil Babiše a přitom poslal na ten jeho inštitut upozornění, že jste nedostal účtenku za pívo, vy spravedlivej a vždy pravidla dodoržující čtenáři?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2317
Hlavně pro: Všechny
9.12.2016 - 14:50
Tak vida, panu "odvážnému" anonymovi "emilovi" ("bradovi", "Carlosovi", "Karlovi"...a td., a td.) se evidentně stýská po atmosféře strachu, kdy jakákoliv kritika byla tvrdě trestána!!! A to je tedy "škandál", že už to dnes neplatí!!! - Nu, což - pro lidi tohoto typu, je to typické.
Pan Herčík, je jistě hodný člověk (alespoň nikomu neublížil a nenapadal, tak jako někteří, že pane "brado", vlastně "emile" (či kýho výra?)? Ale asi se zdravím na tom nebyl nejlépe (byl dlouhodobě nemocen, než rezignoval) a tak je nejpravděpodobnější, že na příspěvek p. Pešky jaksi pozapomněl.
Nicméně příspěvek anonyma "emila" mně připomněl Jana Masaryka, jak vyjádřil svůj vztah k demokracii a totalitě : ..."Nemohu si pomoci, ale já bych byl rozhodně nekonečně šťastnější, jako listonoš v Manchesteru (v demokratické Anglii) za čtyři pfundy týdně, než jako člen Nejvyššího sovětu s tisíci rubly a dačou (v totalitním sovětském Rusku)."
Zrovna tak, jako Jan Masaryk i já jsem neskonale šťasnější coby (podle "emila") nula, či důchodcovské lejno (inu komunistické výrazivo) ve Slaném, než coby známý komunista tamtéž (to bych se musel hanbou propadnout), který je znám i svou nekorektností a nevychovaností při zasedáních zastupitelstva.
P.S. - Pan "emil" se nakonec opět dopouští (jak je jeho zvykem i v jistých internetových novinách) žalovatelných urážek (starostů - současného i min.) i skandálního porušování Pravidel diskuse!!!
K neurvalému anonymovi "jankovi": Pokud p. tajemník nedonesl příspěvek p. Pešky na jednání redakční rady SR do uzávěrky - tak prostě nebyl schopen tohoto úkonu včas či zapomněl - o jeho pracovní výkonnosti či schopnosti nebyla řeč. Urážíte a to tedy velmi nechutně - jenom Vy (že to nechává admin bez povšimnutí, je smutné!) - styďte se!
L.Sch.

Zdravím i pány administrátory a dovoluji si upozornit na příspěvek ve 22:24 (anonym "emil"), který porušuje dozajista pravidla diskuse - a také 9.12. v 15:34 (anonym "janek").
Naposledy upraveno 10.12.2016 - 15:27Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
ringo
Počet příspěvků: 269
Hlavně pro: Čtenáři
8.12.2016 - 22:24

Pane Schneidere, pokládám za naprostou nehoráznost, když vy, taková celoměstsky uznávaná nula, hovoříte o bývalém tajemníkovi takto urážlivě. Na rozdíl od současného  i minulého starosty - členů vaší ODS, se pan Herčík nikdy nedopustil žádného porušení zákonů, podvodu či lhaní ve veřejné funkci.

Je skandální, že takové lejno, jakým jste v naší společnosti Vy, se o něj může beztrestně otírat.

 

 

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2317
Hlavně pro: Peška
8.12.2016 - 21:13

Pan Peška konečně odtajnil složení tehdejší redakční rady - kterou doposud nikdo neznal (nebyla uváděna). Nicméně o to je to smutnější, že to nebyla vytíženost p. tajemníka, ale jeho neschopnost dodat dokument o kterém nikdo jiný z oné rady nevěděl, tam kam měl patřit (nebo, že by byl tak zapomětlivý?).
L.Sch.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 558
Hlavně pro: Čtenáři
8.12.2016 - 21:03

Moje babička říkávala: "nevědomost hříchu nečiní". V mém mladistvém věku jsem tomtuo rčení ne zcela přesně rozumněl. Ale v souvislosti s vámi, pane Schneidere, jsem si na něj opět po letech vzpomenul. Takže naprosto chápu, že patrně nemůžete vědět, že radou města v prosinci 2015 byla jmenována tzv. redakční rada Slánské radnice a tyto 3 osoby byly: pan tajemník Herčík, paní Tůmová a paní Krčková.

Jestliže jsem tedy svůj příspěvek poslal k rukám tajemníka, který byl zároveň členem redakční rady, poslal jsem jej do těch nejpovolanějších rukou na úřadě, do kterých jsme jej poslat mohl.  Že paní Krčková následně plnila pokyny, které jí vydalo vedení města a můj příspěvek musel čekat 3 měsíce, než k němu pan starosta dopíše nějaké "vysvětlení", to už je zase jiný příběh.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2317
Hlavně pro: Všechny
8.12.2016 - 20:35
Komentář k legračnímu p. Peškovi - alias "Redakci":
Ano, p. Peška uváděl své doměnky, že při vydávání Sl. radnice dochází k porušování Tiskového zákona - načež mu pí. Krčková oponovala nikoliv svým chápáním s vlastním výkladem tohoto zákona, ale přesným, ověřeným zněním a ujištěním, že redakce SR ničím Tiskový zákon neporušuje. Pokud došlo v jednom případě odložení příspěvku p. Pešky (podle Tisk. zák. to můžou být až 3 měsíce) do dalšího čísla, bylo to způsobeno tím, že p. Peška jaksi neposlal příspěvek redakci vůbec. Poslal ho totiž tehdejšímu tajemníkovi p. Herčíkovi, který ho (zřejmě kvůli "velké zaneprázdněnosti") doručil, bohužel, po uzávěrce. Takže nešlo ani o chybu redakce, ale chybného adresáta příspěvku páně Peškova. Nicméně všechny 4 prozatímní příspěvky p. Pešky, mu byly uveřejněny - v posledním čísle SR hned dva!!!
7. bod - návrh opozice na odvolání místostarosty - měl být původně posledním bodem programu - pravdou je, že dodatečně byly zařazeny ještě tři další body. To, ovšem, by nemělo mít žádnou souvislost s nepochopitelným jednáním opozice, která ukončila zasedání odchodem svých zastupitelů pod neusnášeníschopnost - uprostřed projednávání bodu (návrh na odvolání místostarosty) - který sama navrhla. Krátce před tím ještě opozice trvala, když mělo jít o volbu tajnou - na připravení koutu s plentou, volební urnou a pracovník IT nainstaloval pro práci volební komise počítač s tiskárnou!!! Co si pak o takovém jednání pomyslet jiného než, že je nepochopitelné, ale především velmi neslušné (na což jsme si ovšem, při této opozici, již skoro zvykli - nicméně stejně dokáží překvapit.)!!!
Že bylo přítomných koaličních zastupitelů málo, je pravda, ale oni toto zasedání nevyvolali (a 7. bod nenavrhli) a neúměrně ho neprotahovali, přičemž nekorektnost (o neslušném chování nemluvě) pana Pešky byla tentokrát mimořádně nechutná a tak mnozí zkrátka nevydrželi.

Takže mojí dezinformací tedy je, že o přerušení zasedání nepožádal p. Hůla, ale p. Chyský (sedí vedle sebe). Nejsem si ani jist přesnou dobou ukončení zasedání (řekl bych mezi 21. až 22. hod.) a že 7. bod nebyl poslední, nýbrž do konce chyběly ještě 3 - takže se za tyto dezinformace omlouvám.
L.Sch.
P.S. K p. Hůlovi:  Tak úspora na slánských kogeneračních jednotkách, je již prokazatelná. To, že nemocnice vlastním vytápěním s novými kotelnami jistě ušetří (dejme tomu nejméně 2 mil.) je snad pochopitelné. Nicméně - při sice dražší pořizovací ceně s kogenerační jednotkou - mohl být následný roční zisk nemocnice mnohem vyšší (možná okolo 10 mil.)!
Naposledy upraveno 08.12.2016 - 21:05Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Jiří Hůla
GOLEM Slaný s.r.o.
(Administrátor)
Počet příspěvků: 168
Hlavně pro: Čtenáři
8.12.2016 - 15:15

Dobrý den,

pane Schneidere, Vy jste pěkný popleta :)

Já, jako ověřovatel, jsem sledoval počet přítomných zastupitelů, takže když klesl počet přítomných zastupitelů pod 14, tak jsem se přihlásil s technickou poznámkou, že je přítomno méně než zákonem stanovený počet zastupitelů a z tohoto důvodu by mělo být zastupitelstvo přerušeno resp. ukončeno.

Návrh na přerušení zasedání dával kolega Chyský, protože jsme jednali s jednou krátkou přestávkou již 5 hodin. Jinak těch zastupitelů, kteří opustili zasedání předčasně, bylo daleko více a dříve ze strany koalice i když já tohle nepovažuji za podstatné, Vy asi ano.

Co se týče plynofikace nemocnice, zastupitelé rozhodli dle mého názoru racionálně, protože místo nejistého "zisku" jak Vy uvádíte s kogeneračními jednotkami (investice za 32 mil. Kč), dali přednost levnější a jednodušší variantě se třemi plynovými kotelnami (investice za 14 mil. Kč). Takže doufám, že se zase nenajde někdo, kdo se to bude snažit zmařit kvůli svému osobnímu egu nebo zisku a že nemocnice již příští topnou sezónu pojede na 3 plynové kotelny a ročně tak ušetří zhruba 2-3 mil. Kč.

S pozdravem

Jiří Hůla, Svobodní
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Peška
Počet příspěvků: 558
Hlavně pro: Všechny
8.12.2016 - 13:47

Rád bych se vyjádřil k některým dezinformacím, které zde publikuje pan Schneider (alias Čtenáři).

Moje polemika s paní Krčkovou ve věci cenzurování příspěvků opozičních zastupitelů měla v zásadě standardní průběh. Já jsem uváděl argumenty proč se domnívám, že při vydávání Slánské radnice dochází k porušování tiskového zákona, paní Krčková oponovala jejím vlastním výkladem a chápáním tohoto zákona. V této podobě to byla zcela standardní debata. Důrazněji jsem se ohradil pouze v jediném případě, a to když paní Krčková uvedla, že důvodem, proč nebyl můj příspěvek zveřejněn byl fakt, že jsem jej zaslal až po uzávěrce daného vydání. Když tento argument uvedla poprvé, přešel jsem to. Když však po nějaké době uvedla toto tvrzení znovu, musel jsem se proti danému výroku ohradit, neboť to nebyla pravda. Všechny mé příspěvky do Slánské radnice jsou zasílány včas s ohledem na datum uzávěrky. Tedy i ten, který paní Krčková ve své argumentaci zmínila. Po mém upozornění se pak sama opravila a připustila, že příspěvek jsem zaslal tajemníkovi městského úřadu před termínem uzávěrky, k ní se pak dostal od tajemníka o několik dní později.

Po pěti hodinách jednání, cca v 22.00 navrhl nikoliv pan Hůla, ale pan Chyský přerušení jednání. V této době jsme byli u projednávání 7. bodu z celkem 11, které byly zařazeny na program včerejšího zastupitelstva. Tedy zhruba ve dvou třetinách programu. V dané chvíli bylo přítomno všech 11 opozičních zastupitelů, ale pouze 6 z 16 zastupitelů koaličních.

Návrh na přerušení jednání neprošel, protože pro něj hlasovali pouze opoziční zastupitelé. Po tomto hlasování někteří opoziční zastupitelé postupně z jednání odešli (většina těch koaličních odešla již dávno před tím). Následně tedy starosta Hrabánek jednání zastupitelstva ukončil, protože se stalo neusnášeníschopným.

Projednávaný bod – odvolání místostarosty Záloma, tedy nebyl dokončen a bude se v jeho projednávání pokračovat na dalším jednání zastupitelstva města, které by měl starosta svolat nejpozději do 15 dní.

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2317
Hlavně pro: kubis
8.12.2016 - 11:44

Zajímavá interpretace (v příspěvku 09:31) dění na 25. zasedání zastupitelstva!!!
Ze 7 bodů programu prohlasovala opozice (o 2 hlasy) za pomoci 4 hlasů koaličních (= lobby vedení nemocnice upřednostňujícího jednodušší řešení na úkor mnohem úspornějšího!!!) pouze u bodu č.1 - tzv. decentralizaci vytápění (více kotelen jednoho objektu) bez kogenerační jednotky (což by byla dražší pořizovací cena, ale s mnohem vyššími úsporami provozu, které by zajišťovaly v konečném výsledku dokonce i slušnou ziskovost nemocnice!!!)
U všech ostatních bodů prokázali iniciátoři z řad opozice svou nekompetentnost a nepřipravenost současně s jejich nekorektností a také hrubostí a nevychovaností, zejména v projevech a jednání p. RNDr. Pešky - zejména při jednání s pí. Krčkovou jednou z členek redakce Slánské radnice!
Vrcholem bylo jednání opozice při projednávání již téměř závěrečného bodu - jejich návrhu - na odvolání místostarosty. Při trvání na znění 7. bodu, kde byl zařazen i požadavek na tajnou volbu (čehož si nebylo povšimnuto a nebylo tedy o tomto požadavku po nepřijatem návrhu na vyřazení bodu z programu /13pro/ znovu zvlášť hlasováno!!!) došlo tedy již po 21. hod. na žádost opozice k instalaci nejen volební urny, ale i plenty a pracovníkem IT k instalaci počítače s tiskárnou pro potřeby volební komise. Mezitím se ztrapňoval svou zdůvodňovací řečí (již asi po třetí!) p. Ing. Šmehlík. Na něho pak reagoval p. místostarosta a po jeho řeči se rozvinula další debata. Do té zasáhl předsedající s tím, že je třeba (když jde o volbu tajnou) zvolit volební komisi - ale tu, náhle, p. Hůla podává návrh na přerušní zasedání (neuvěřitelné, že(?) uprostřed projednávaného bodu, po vyžádaných /opozicí/ pracných přípravách!!!). Návrh na přerušení zasedání však nebyl hlasováním přijat a tak to opozičníci začali "řešit" opět po svém - začali odcházet a tak klesl počet zatupitelů pod 14, čímž došlo k UKONČENÍ (nikoliv k přerušení jak by si asi přáli!) zasedání. Jaké bude pokračování při dalším "předvánočním" zasedání, uvidíme.
L.Sch.
Naposledy upraveno 08.12.2016 - 13:18Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
hopes
Počet příspěvků: 155
Hlavně pro: kubis
8.12.2016 - 10:32

povídá se po městě, že modří ptáci chystali s oranžovejma růžema nějakou levárnu na kterou jim rudí bratři přišli a tak se hrabánek pěkně ztrapnil

Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
kubis
občan
Počet příspěvků: 26
Hlavně pro: Všechny
8.12.2016 - 09:31
Co je pravdy na tom, že včera na zastupitelstvu  dostal starosta Hrabánek a celá městská rada pěkně na prd-l?
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 575
Hlavně pro: Všechny
8.12.2016 - 09:13

Na pondělí jsem pozval do Slaného pana Ponerta, vedoucího projektu MojeID (https://www.mojeid.cz/).


Přednáška je součástí zasedání "Komise pro otevřený úřad", ale je zcela veřejná a vřele vám doporučuji ji navštívit. O využití digitálních technologií ve správě věcí veřejných se hodně mluví, ale v Čechách málo dělá, nyní máme možnost některé aspekty prodiskutovat se skutečným odborníkem.

Přednáška se koná v pondělí 12.12. v 16:00 v knihovně (Klub K), pozvánku naleznete zde:

http://knihovnaslany.cz/zpravy-a-udalosti,22/moje-id,490
===

Moje ID

Jediné jméno a heslo pro přihlášení do mnoha  různých webů  a databází, spolehlivé ověření totožnosti pro komunikaci s úřady či hlasování v místních referendech, a mnohé další služby poskytuje MojeID

Přijďte diskutovat  s vedoucím projektu Radimem Ponertem o tom, jak u nás ve  Slaném službu MojeID co nejlépe využít.

===


Miloslav Nič
Naposledy upraveno 08.12.2016 - 09:14Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
oms
Počet příspěvků: 575
Hlavně pro: Všechny
8.12.2016 - 08:27
25. zasedání zastupitelstva města - 7. prosinec 2016 - on-line zápis

https://goo.gl/0qQeue
Naposledy upraveno 08.12.2016 - 08:28Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2317
Hlavně pro: Všechny
5.12.2016 - 10:38
25. veřejné zasedání zastupitelstva se uskuteční ve středu 7.12. 2016 od 17,00 hod. v Městském centru Grand.
Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Čtenáři
Počet příspěvků: 2317
Hlavně pro: agentWC40
22.11.2016 - 14:30

Skutečnost je trošku jiná:
Před volbami (2014), tedy v minulém volebním období, byla koalice (zastoupená svými členy v radě) ze 4 subjektů, keré spolu komunikovaly velmi dobře.
5 subjektů, které nebyly schopny spolu udržet dohodnutou (příliš nuceně!) koalici po volbách 2014, vydrželo pospolu pouze něco přes rok.
V současné době, je koalice sestavena ze 6 subjektů, které (i přes svou různorodost) jsou schopny, po zbytek volebního období, dobře komunikovat a hlavně pracovat pro město.
L.Sch.
Naposledy upraveno 06.12.2016 - 23:59Kvalitní příspěvek   Nevhodný příspěvek
Strana:   1  ...  4  5  6  7  8  ...  144
Pro vložení nového příspěvku se musíte přihlásit.